Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τροποποίση νόμου_Απόλυση νεας μητερας μετα απο 15 μηνες και οχι ενος ετους οπως ισχυε


Recommended Posts

Δηλαδή για να καταλάβω. Ο εργοδότης σου είναι πολύ έξυπνος. Ένώ δεν μπορει να σε απολύσει...σου δίνει άδεια άνευ μέχρι να μπορέσει??? Και χωρίς αποζημίωση??? Βρε τι μας λες. Να του πεις ότι δεν του τα είπανε καλά. Έχεις δικαιώματα. Τουλάχιστον ακόμα.

Αρχικά να του πεις ότι μίλησες με την επιθεώρηση. Πάντα κωλώνουν μ'αυτό.

Προτεινέ του 2 λύσεις.

1) Να σου δώσει την ισόχρονη των 3,5 μηνών ή

2) Να επιστρέψεις στην δουλεια σου κανονικά με μειωμένο ωράριο και να σε απολύσει κανονικά (και όχι εικονικά) ότανθέλει και μπορεί, δηλαδη σε 15μηνες από όταν γέννησες. Αυτό ισχύει, είναι νόμος, όπως θα δεις και παραπάνω.

Να του πεις ότι σε καμιά περίπτωση δεν θα παραιτηθείς και δεν θα δεχτείς εικονική απόλυση. Πιστεψέ με καλύτερα 700 και να βλέπεις τα μούτρα του παρά 400 στο ταμείο ανεργίας.

 

Επέμεινε στη θέση σου και εξήγησέ του ότι δεν γίνεται να κάθεσαι χωρίς αποδοχές και αν μπορούσες θα το είχες ήδη κάνει και δεν θα έτρωγες τον μ@...α στην μάπα. Μην μασάς, ούτως ή άλλως δεν φαίνεται να έχεις κάτι να χάσεις, απ'ότι καταλαβαίνω. Πάντως μην του κάνεις την χάρη. Θα το μετανιώσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην μασάς, ούτως ή άλλως δεν φαίνεται να έχεις κάτι να χάσεις, απ'ότι καταλαβαίνω. Πάντως μην του κάνεις την χάρη. Θα το μετανιώσεις.

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν μπορείς να φανταστείς τι σκαρφίζονται για να διώξουν τις νέες μητέρες. Μην του χαριστείς κοπελιά!!!!!!!

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

μπορώ να σκαρφιστώ...δυστυχώς!!ήδη απο την εγκυμοσύνη μου χε δημιουργήσει πολλά προβλήματα,πιέσεις,κλάματα...κι ενώ πήγαινα δυναμικά,κάπως γινότανε και με έκανε στο τέλος να γυρνάω σπίτι μου κλαμμένη και έτοιμη να παραιτηθώ..αλλά τώρα πρέπει να βρω και τη δύναμη και τον τσαμπουκά να του τα κόψω όλα,έχω τη μπέμπα μου πια,είμαι μανούλα και δε θα του χαρίσω τίποτα.

clio s το πρότεινα αυτό,να πάρω τους 3,5 μήνες ,να μη πηγαίνω και να μαστε κι οι 2 καλά ,αλλά φυσικά αφου είναι να πληρώνει δεν το δέχεται.

3IrTp3.png
Link to comment
Share on other sites

angie! στην εγκυμοσύνη ήσουν τίγκα στις ορμόνες! Τώρα δεν είσαι... πας χαλαρά και ό,τι κι αν λέει κι αν κάνει εσύ κοιτάς τα νύχια σου και σκέφτεσαι τα χαμόγελα και τις αγκαλίτσες της κόρης σου! Δεν δέχεσαι τα άνευ αποδοχών διότι δεν σου περισσεύουν! Στο 15μηνο για να σε απολύσει θα πρέπει να σου δώσει αποζημίωση... αλλιώς στο 15μηνο ΓΡΑΠΤΗ προειδοποίηση και απόλυση στο 17μηνο! Ο νόμος είναι σε ισχύ... και είναι νόμος που περιλαμβάνεται μέσα στις ρυθμίσεις έναντια στον ρατσιμό την εργασία! Στους 2 μήνες θα του σπάσεις εσύ τα νεύρα γιατί θα ψάχνεις για δουλειά! Εγώ έπαιρνα τα τηλέφωνά μου κάποτε από το τηλέφωνο της εταιρείας και τους τσάκισα το νευρικό σύστημα αφού μία γραμμή ήταν πάντα κατειλλημένη :lol: Βέβαια τότε δεν είχε προειδοποιήσεις αλλά προσπαθούσαν να με εξωθήσουν σε παραίτηση και είχα δηλώσει πως δεν παραιτούμαι ΑΠΟΛΥΣΤΕ ΜΕ! Επίσης έπαιρνα το μισάωρο off που είχα δικαίωμα για διάλλειμα. Και φυσικά δεν έκατσα ούτε λεπτό υπερωρία ενώ 7 χρόνια δούλευα 12ωρο και πάνω! Θωρακίσου λοιπόν και βουρ :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια τότε δεν είχε προειδοποιήσεις αλλά προσπαθούσαν να με εξωθήσουν σε παραίτηση

 

No dear, πάντα υπήρχαν οι προειδοποιήσεις, απλά ο κοσμάκης και πολλοί εργοδότες δεν το ξέρανε.

Το είχαν εφαρμόσει σε μια εταιρεία που ήξερα.

Απλά τώρα μειώσανε τους χρόνους προειδοποιήσεων.

Τα λαμόγια οι μεγαλο-δημοσιογράφοι όμως δεν τη λένε την συγκεκριμένη λεπτομέρεια, για να κάνουν τον κοσμάκη να εξαγριώνεται ακόμα περισσότερο.

 

http://www.power-tax.gr/catalognews.asp?catid=5980&refid=108&subtitle=%D0%C9%CD%C1%CA%C1%D3%20%C1%D0%CF%C6%C7%CC%C9%D9%D3%C7%D3%20%C1%D0%CF%CB%D5%D3%C7%D3%20%CC%C5%20%D4%CF%CD%20%CD%C5%CF%20%CD%CF%CC%CF%203863-2010%20%D6%C5%CA%20115%C1%20/15-07-2010

 

 

Να λέμε και του στραβού το δίκιο (άμα υπάρχει)

 

Άμα σου πω ότι στην Εργατική Νομοθεσία η Πρωτοχρονια δεν είναι αργία θα με πιστέψεις? Και όμως έτσι είναι. Μην με αμφισβητείς γιατί είμαι κινητή επιθεώρηση εργασίας με κάτι καθίκια εργοδότες που είχα μπλέξει.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήγα χτες το πρωί στην επιθεωρηση εργασίας Ανατ. Θεσ/νικη να κανω καταγγελία για μη καταβολή δώρου και ρωταω τον εκει υπευθυνο αν γνωρίζει αν αλλαξε κατι σχετικά με τ5ο χρονο απόλυσης (12 μηνες μετα τον τοκετό). Μου λέει ΟΧΙ. Μα του λέω κατι πήρε το μάτι στο διαδικτυο αλλά δεν το έψαξα καλά και μου δείχνει τον νομο αυτό που άλλαξε τον Δεκεμβρη και μου λέει οχι Δεν γράφει κάτι τέτοιο!!!

 

Κάθησα τωρα και διαβάζω αναλυτικά και εχω μείνει κάγκελο! Μα καλά ο χριστιανός, πριν απαντήσει δεν διαβάζει αυτό που έχει μπροστά του? Ας έλεγε δεν ενημερωθηκα ακόμα ή κατι άλλο τελος πάντων!!!!!!! Ηταν και κατηγορηματικός ο κύριος!!!! οχι οχι οχιιιιι

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε αμφισβητούσα ποτέ Harlow ;)

 

Γι' αυτό είναι καλό σε τέτοια θέματα να βάζουμε τα έγγραφα που αποδεικνύουν αυτό που λέμε! Για περιπτώσεις σαν της angela-panagiotis!

 

Να τα τυπώνετε και να τα έχετε πάντα μαζί σας :D Εγώ στο γραφείο έχω ένα κάρο τέτοια :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες το πρωί στην επιθεωρηση εργασίας Ανατ. Θεσ/νικη να κανω καταγγελία για μη καταβολή δώρου και ρωταω τον εκει υπευθυνο αν γνωρίζει αν αλλαξε κατι σχετικά με τ5ο χρονο απόλυσης (12 μηνες μετα τον τοκετό). Μου λέει ΟΧΙ. Μα του λέω κατι πήρε το μάτι στο διαδικτυο αλλά δεν το έψαξα καλά και μου δείχνει τον νομο αυτό που άλλαξε τον Δεκεμβρη και μου λέει οχι Δεν γράφει κάτι τέτοιο!!!

 

Κάθησα τωρα και διαβάζω αναλυτικά και εχω μείνει κάγκελο! Μα καλά ο χριστιανός, πριν απαντήσει δεν διαβάζει αυτό που έχει μπροστά του? Ας έλεγε δεν ενημερωθηκα ακόμα ή κατι άλλο τελος πάντων!!!!!!! Ηταν και κατηγορηματικός ο κύριος!!!! οχι οχι οχιιιιι

οχια πες του! με τον καθε ασχετο που μπλεκουμε κ δεν βγαζουμε ακρη:evil:

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Δουλέυω σε μεγάλη εταιρεία που πέραν του δέοντος τυπική με τέτοια θέματα και ρώτησα στο λογιστήριο.

Όντως ισχύει αυτό με την αλλαγή στην απόλυση μετά την λοχεία.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα κοριτσια πολλοι υπαλληλοι στην επιθεωρηση δεν ειναι ενημερωμενοι.. ανηκουστο.. εαν δεν ειναι αυτοι ενημερωμενοι ποιοι θα ειναι??? Ααα κ κατι αλλο οταν πηρα τηλεφωνο αρχικα να ενημερωθω η υπαλληλος που μου μιλουσε στο τηλεφωνο εξυπηρετουσε ταυτοχρονα και κοσμο που ηταν εκει !!!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

angie κρατα γερα ......................

Εγω σημερα μιλησα με τον διευθυντη πωλησεων της εταιρειας μου κ ξερεις τι μου ειπε για να μου τσακισει τα νευρα???????????????????

οτι θεση εργασιας για μενα πλεον υπαρχει αποτι βλεπει ΜΟΝΟ ΣΤΟ MALL κ γω μενω πειραια υποψιν κ δεν εχω ουτε αμαξι. πως σου φαινεται ?????

 

6ωρη λεει εκει χρειαζονται προς το παρον ................

να του τηλεφωνησω λεει την πρωτη βδομαδα του φλεβαρη μηπως εχει αλλαξει κατι (γυριζω στην δουλεια μου 19φλεβαρη) .......................

η επιθεωρηση τα χιλιομετρα τα δικαιολογει (ειναι στο οριο λεει ) κ δεν μπορει να κανει κατι ..............

88M1p3.png6KAgp2.png
Link to comment
Share on other sites

η επιθεωρηση τα χιλιομετρα τα δικαιολογει (ειναι στο οριο λεει ) κ δεν μπορει να κανει κατι ..............

 

Αυτό να το τσεκάρεις με την επιθεώρηση, μην το αφήσεις έτσι.

Ακριβώς πόσα χιλιόμετρα συνιστούν βλαπτική μεταβολή στην εργασία?

Πολλοί εργοδότες ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα.

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ακουστε τι εγινε (διαβαστε μαλλον)!! Εαν θυμαστε ειμαι η κοπελα που ξεκινησε το post .. Λοιπον το ειπα στο εργοδοτη μου για το 15 μηνο κ μου ειπε οτι δεν τον ξερει το νομο κ οτι θα το κοιταξει κ θα μου πει. Σημερα 18.01.2011 λοιπον με καλει στο γραφειο του κ μου λεει οτι ναι οντως εχω δικιο οποτε θα μεινω μεχρι τις 21 Απριλιου 2011 και οτι θα φυγω τοτε με την νομιμη αποζημιωση.. Μου δινει λοιπον να υπογραψω ενα χαρτι το οποιο εγραφε Ειδοποιηση καταγγελιας συμβασης κ ανεφερε με λιγα λογια για να μην σας κουραζω οτι στις 21 Απριλιου ο εργοδοτης καταγγελει τη συμβαση κ οτι θα παρω τη νομιμη αποζημιωση κ θα φυγω.. μεσα στη σαστιμαρα μου υπογραψα το χαρτι. Μιλαω με τον συζηγο μου αφου συμβουλευτηκε αμεσως την επιθεωρηση κ μου λεει πηγαινε ρωτα τον τι αποζημιωση θα σου δωσει,παω στο γραφειο του λοιπον κ τον ρωταω μου απανταει στην αρχη ολοκληρη αποζημιωση κ με ρωταει γιατι ρωταω του λεω για να γνωριζω τι θα παρω. Ξαφνικα αλλαζει γνωμη κ μου λεει οτι με το χαρτι που σου εδωσα σε προειδοποιω 3 μηνες νωριτερα (απο σημερα δηλ μεχρι τισ 21 Απριλιου 2011) οποτε δικαιουσε μιση αποζημιωση!! Του απανταω οτι μεσα σε αυτο το διαστημα των 15 μηνων δεν ισχυει ακμμια προειδοποιηση γιατι βρισκομαι υπο προστασια οποτε δεν μπορει να μου δωσει μιση αποζημιωση. Μπορεις μονο στη περιπτωση που μου κανεις νεα προειδοποιηση στις 20 Απριλιου κ τοτε θα πρεπει να με κρατησεις κ αλλους 2 μηνες! Με κοιταγε με γουρλωμενα ματια.. κ τι μου απανταει?? "Που ειναι αυτος ο νομος που αναφερει οτι δεν ισχυει καμμια προειδοποιηση σε αυτο το διαστημα προστασιας? Εγω τον θελω γραπτως!" Του λεω ρωτησα την επιθεωρηση .. εγω τον θελω γραπτως κ επισημως μου λεει!

 

Να σημειωσω εδω πως το χαρτι που υπογραψα δεν εχει καμμια ισχυ κ ειναι εσωτερικο μου ειπε η επιθεωρηση σε περιπτωση που θελησει αυτος να το χρησιμοποιησει για καποιο λογο.

 

Με λιγα λογια αυτος θα μου δωσει μιση αποζημιωση εαν δεν του παω τον νομο που να λεει ξεκαθαρα οτι δεν ισχυει καμμια προειδοποιηση σε αυτο το διαστημα προστασιας. Ανεφερε ο συζηγος τα λογια του εργοδοτη στην επιθεωρηση κ του ειπαν οτι ειναι ο νομος 3896 άρθρο 20 του 2010 κ οτι εαν δεν συμμορφωθει να τους παρει τηλεφωνο να του το εξηγησουν. Το θεμα ειναι οτι σε αυτο το νομο κ σε κανεναν νομο δεν αναφερει ξεκαθαρα αυτο που θελει ο εργοδοτης περι προστασιας .. Δεν προλαβε να αναφερει στην επιθεωρηση ο συζηγος επειδη ηταν αργα οτι αυτος ο νομος δεν ειναι αυτο που ζηταειο εργοδοτης ... θα παει απο εκει ο συζηγος μου (στη επιθεωρηση με το χαρτι που υπογραψα ) για ναδουμε ποιο θα πρεπει να ειναι το επομενο βημα μου!

 

Εχω απογοητευτει γιατι δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση απο τον εργοδοτη μου.. Τι εχετε να πειτε ???

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει ως προειδοποίηση... να του πας τον νόμο εκτυπωμένο να το διαβάσει να ξεστραβωθεί.

 

Θα το ψάξω αναλυτικά το βράδυ να σου βρω ακριβώς το κομμάτι που το αναφέρει.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.synigoros.gr/pdf_01/8880_2_3896.pdf

 

Αρθρο 20

Προστασία μητρότητας, πατρότητας

και οικογενειακής ζωής

1. Δεν θίγονται με τον παρόντα νόμο ειδικές διατάξεις

νόμων, διαταγμάτων ή κανονισμών που ρυθμίζουν θέμα−

τα προστασίας της εγκυμοσύνης και της μητρότητας ή

την προστασία της πατρότητας ή την προστασία της

οικογενειακής ζωής.

2. Ο εργοδότης δεν μπορεί να αρνηθεί την πρόσληψη

γυναίκας λόγω εγκυμοσύνης ή μητρότητας. Σε εργασίες

όπου για την πρόσληψη απαιτείται η προσκόμιση ια−

τρικής βεβαίωσης, η έγκυος προσλαμβάνεται χωρίς την

ιατρική αυτή βεβαίωση, εφόσον οι ιατρικές εξετάσεις

που απαιτούνται είναι επικίνδυνες για την υγεία της

ίδιας ή του εμβρύου. Στην περίπτωση αυτή, η προσκό−

μιση της ιατρικής βεβαίωσης γίνεται μετά τη λήξη της

άδειας μητρότητας, με την επιφύλαξη των διατάξεων

του π.δ. 176/1997 (ΦΕΚ 150 Α΄) και του π.δ. 41/2003 (ΦΕΚ

44 Α΄).

3. Η προστασία του άρθρου 16 του παρόντος νόμου

ισχύει και για τους εργαζόμενους που κάνουν χρήση

οποιασδήποτε αδείας, η οποία προβλέπεται για τη γέν−

νηση, ανατροφή ή υιοθεσία παιδιού.

4. Οι ρυθμίσεις του άρθρου 15 του ν. 1483/1984 (ΦΕΚ 153

Α΄), επεκτείνονται και ισχύουν για τρεις επιπλέον μήνες

στην περίπτωση χρήσης της ειδικής παροχής προστα−

σίας της μητρότητας του άρθρου 142 του ν. 3655/2008

(ΦΕΚ 58 Α΄).

5. Τα άρθρα 7 και 9 του ν. 1483/1984 (ΦΕΚ 153 Α΄), όπως

ισχύουν, έχουν εφαρμογή και στους μερικώς απασχο−

λούμενους.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

Οπως ανεφερα κ στο post it μου νωριτερα, στο παραπανω νομο κ σε κανεναν νομο δεν αναφερει πουθενα ξεκαθαρα αυτο που θελει ο εργοδοτης μου δηλαδη οτι δεν ισχυει καμμια προειδοποιηση στο διαστημα του 15μηνου ή του χρονου ...

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίνα ψάχνω εδώ και αρκετή ώρα να βρω που ήταν γραμμένο και αδυνατώ. Θα το ξανακοιτάξω το πρωί αν δεν τα καταφέρει καλύτερα κάποια λιγότερο κουρασμένη! Είμαι σίγουρη πως το διάβασα σε νόμο αλλά σε ποιον και που αδυνατώ να θυμηθώ.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=40651&st=0

δεν δινει απαντηση αλλα δειχνει το ποσο περιπλεγμενο ειναι. Γενικα διαβασε το λιγο.

 

Εγω παντως θεωρω οτι ειναι ακυρη η προειδοποιηση απολυσης . Νομικα ομως ειναι .... περιπλεγμενο θεμα.

 

Θα μιλουσα με την αρμοδια επιθεωρηση εργασιας μιας και ειναι και που θα πεσεις οπως παει.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον ! Aeriko μου μην αγχωνεσαι αν ειναι δυνατόν να καθεσαι τωρα να ψαχνεις τοση ωρα.. και προς θεου μην απολογησε ! Σε ευχαριστω κ παλι πολυ πολυ!

 

Elenik μου το διαβασα το link σου απο το taxheaven.. εχτες κ εγω μεχρι αργα εψαχνα σε αυτο το site πληροφοριες.. αλλα πραγματικα ειναι ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ.. μου φαινεται την λυση οπως ειπες κ εσυ θα μου την δωσει η επιθ.εργασιας την Παρασκευη που θα παει ο συζηγος γιατι εγω εργαζομαι πρωινα.

Περιτο να σας πω οτι εχω αγχωθει κ δεν κοιμηθηκα το βραδυ.. γιατι να μην ειναι απλα τα πραγματα βρε παιδακι μου?? Θελεις να απολυσεις κυριε εργοδοτη μια νεα μητερα ( μια νεα μητερα θα επρεπε να θεωρειτε κατα τη γνωμη απο τη μερα του τοκετου και για τουλαχιστον 2 χρονια) δωσε ολοκληρη την αποζημιωση της κ αστην να παει στο καλο! Ελεος πια!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πηγε ο συζηγος στην επιθεωρηση και του ειπαν πως όντως δεν υπάρχει ξεκάθαρος νόμος που να αναφερει ρητα οτι δεν ισχυει καμμια προειδοποιηση στο διαστημα του 15μηνου ή του χρονου ... ΑΛΛΑ αυτό μπορεί να προκύψει απο το παλιό νόμο 1483/1984 άρθρο 15 σε συνεργασία με το νέο νόμο 3896, άρθρο 20. Μας συμβούλεψαν να δωσω στον εργοδότη αυτους τους 2 νόμους κ εαν αυτός θελήσει να παρει και τηλέφωνο για τυχόν εξηγήσεις. Έαν δεν συμμορφωθεί τότε να κανουμε καταγγελία! Το χαρτί που υπόγραψα δεν ισχύει κατά την επιθεώρηση είναι άχρηστο. Αυτά..

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα ! Τελικα ο εργοδοτης μου το κοιταξε κ μου ανακοινωσε σημερα οτι θα παρω ολοκληρη αποζημιωση ! Επισης στις 14 Φεβρουαριου 2011 κλεινω 4 χρονια στην εταιρεια οποτε θα παρω κ αποζημιωση που αντιστοιχει στην 4ετια. Ελπιζω να πανε ολα καλα κ με σε εσας!

Ajnwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Άρα λοιπόν απολύεσαι στις 21 Απριλίου (σημαδιακή ημερομηνία :lol:) και με ολόκληρη αποζημίωση ενισχυμένη με την τετραετία :D pas mal pas mal :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...