Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ροζ-καφέ υγρά & Utrogestan


Recommended Posts

καλησπέρα και από εμένα και Χρόνια Πολλά σε όλες σας!!!!

Διανύω και εγώ την 9η εβδομάδα δόξα το Θεό μετά από 11 εξωσωματικές προσπάθειες, έχουμε μία δίδυμη κύηση!! Μόλις εχθές κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο μας, είδαμε τα παιδάκια μας τρισδιάστατα και χαρήκαμε που όλα πηγαίνουν καλά. Ανήμερα την Ανάσταση γυρνώντας από την εκκλησία είδαμε κόκκινο αίμα που μετά για 2 μέρες συνεχίστηκε σε καφετιά.... έτσι είχαμε μεγάλη αγωνία αν όλα θα είναι τέλεια εχθές με τον υπέρηχο μας. Ευτυχώς ολα καλα!!!!

Pandoritsa είσαι πραγματικά τέρας υπομονής!!!! Μπράβο σου για την δύναμη που δείχνεις, αυτό σημαίνει πόσο πολύ έχεις υποφέρει...όπως όλες οι κοπέλες μας φυσικά.... Αλήθεια τι είναι οι αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες που μας λες? εδώ η άσχετη, δεν ξέρω τι ακολουθεί μετα τις 9 εβδομάδες, σορυ....

όταν ρώτησα τον γιατρό μου γιατί τα καφέ εμφανίζονται όταν κουράζομαι? μου απάντησε ότι είναι εντελώς τυχαίο και πως ή ούτως ή αλλως θα τα έβγαζε αυτά το σώμα μου, είτε κουραζόμουν είτε όχι....Βέβαια εγώ όταν ξεκουραζόμουν σταματούσαν, τώρα τι να σας πω βρε κορίτσια, πρέπει να μάθουμε να ακούμε και λίγο το σώμα μας για το πότε θέλει ξεκούραση....προσωπικά εγώ πλέον κοιμάμαι πάρα πολύ και το ευχαριστιεμαι!!!!

Anniz σε καταλαβαίνω, είναι δύσκολο να περιορίσεις έναν άνθρωπο στον καναπέ σαν να είναι άρρωστος που στην ουσία δεν είναι....απλά καλό ειναι να καταλάβουμε όλες μας πως πραγματικά είναι ,αν όχι επικίνδυνο , δύσκολο να φέρουμε στην ζωή ένα πλασματάκι και να έχουμε τις ίδιες καθημερινές συνήθειες....ας ηρεμήσουμε λίγο γιατί μας πολύ δουλειά μετά!!!!

Κουράγιο κορίτσια θέλει, υπομονή και πάνω από όλα πίστη στον Θεό γιατί πραγματικά αυτό που ζούμε είναι Θείο δώρο!!!!!

 

Κορίτσια μου γλυκά καλησπέρα σε όλες!!!!! Αφού εχεις κοριτσαρα μου την δύναμη να λες εμένα τέρας υπομονής μετα απο 11εξωσωματικες εχεις πραγματικό μεγαλείο μέσα σου!!! Εύχομαι να εχεις μια υπεροχή εγκυμοσύνη μέχρι το τέλος απο το βάθος της ψυχής μου!! Όσο γι αυτό που έχω εγώ είναι μια πάθηση του πλακούντα ο οποίος έχει 2 αρτηρίες που ονομαζονται μητριαιες και τροφοδοτούν το μωρο με αίμα και οξυγόνο. Στην δική μου περιπτωση αυτές παράμείναν αυξημένες με αποτέλεσμα το μωρο μου να κινδυνεύει απο λίγο βαρος , υπόλοιπομένη αναπτυξη πρόωρο τοκετό και γω με προεκλαμψία και δια δορά αλλά. Σήμερα που με είδε η έμβρυολόγος μας είπε οτι η μια αρτηρία άνοιξε και μονο η αλλά είναι αυξημένη όμως το αγοράκι μου παιρνει βαρος και είναι πολύ καλά!!!! Οποτε είμαι μας ειπαν κάτι πολύ καλό χωρίς όμως να έχει φύγει ακόμα ο κίνδυνος προωρότητα όμως τα πραγματα είναι πιο καλά.. Εύχομαι να μάθω σύντομα νέα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 109
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, Είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλα σας έχω διαβάσει αρκετές φορές. Και εγώ βρίσκομαι 9η εβδοαμάδα και έχω καφέ και ροζ υγρά. Εύχομαι σε όλες μας να πάνε καλά όλα. Παίρνω ουλτροτζεστάν και σικλακουρ. Και παρακαλάω όλα να πάνε καλά. Στον υπερυχο δεν φάνηκε κάποια αποκόλληση αλλά τα υγρά εκεί. Ξέρει καμιά γιατί μπορεί να τα έχουμε?

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ καφέ υγρά - ελάχιστα, μόνο στο σκούπισμα και όχι στη σερβιέττα, κράτησαν για 8-9 μέρες στην 8-9 εβδομάδα και ήταν πολύ αγχωτικό παρ'ότι δεν είχα πόνους παράλληλα. Ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να οφείλεται μόνο σε αποκόλληση και όχι σε "κάποιο αγγειάκι που έσπασε" (δεν παίζει τέτοιο θέμα δηλαδή), απλά οι αποκολλήσεις δεν είναι πάντα ορατές στον υπέρηχο. Εντωμεταξύ, τα ουτροζεστάν που μου τα αύξησε γι'αυτό το λόγο δεν νομίζω να βοήθησαν γιατί και μετά την αύξηση της δόσης συνεχίζονταν κανονικά ακόμη για 7-8 μέρες. Από μόνα τους σταμάτησαν. Μην κουράζεσαι και μην σηκώνεις βάρη, και όλα θα καθαρίσουν σε λίγο.

 

 

Καλημέρα, Είναι η πρώτη φορά που γράφω αλλα σας έχω διαβάσει αρκετές φορές. Και εγώ βρίσκομαι 9η εβδοαμάδα και έχω καφέ και ροζ υγρά. Εύχομαι σε όλες μας να πάνε καλά όλα. Παίρνω ουλτροτζεστάν και σικλακουρ. Και παρακαλάω όλα να πάνε καλά. Στον υπερυχο δεν φάνηκε κάποια αποκόλληση αλλά τα υγρά εκεί. Ξέρει καμιά γιατί μπορεί να τα έχουμε?
793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημέρα! Είμαι 7η μερα στο κρεβάτι

και τα υγρα- καφε ρόζ ως επί το πλείστον

συνεχίζονται. Δεν καταλαβαίνω το λόγο..

Παιρνω τα ουτροτζεσταν, εβαλα κ ένεση

Προγεστερόνης, αλλά ακόμα....

Έχω μια ερώτηση να μου απαντήσετε όσες

γνωρίζετε και εάν έχει συμβεί σε καμία.

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ οτι αυτά

τα υγρα αποκτήσαν μια περίεργη οσμή.

Με το μυαλό μου λέω μήπως αυτά τα υγρά

μυρίζουν έτσι, επειδή είναι παλιά και αποβάλλονται

σιγά σιγά... Τί λέτε;

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλημέρα! Είμαι 7η μερα στο κρεβάτι

και τα υγρα- καφε ρόζ ως επί το πλείστον

συνεχίζονται. Δεν καταλαβαίνω το λόγο..

Παιρνω τα ουτροτζεσταν, εβαλα κ ένεση

Προγεστερόνης, αλλά ακόμα....

Έχω μια ερώτηση να μου απαντήσετε όσες

γνωρίζετε και εάν έχει συμβεί σε καμία.

Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ οτι αυτά

τα υγρα αποκτήσαν μια περίεργη οσμή.

Με το μυαλό μου λέω μήπως αυτά τα υγρά

μυρίζουν έτσι, επειδή είναι παλιά και αποβάλλονται

σιγά σιγά... Τί λέτε;

May23 καλησπερα,εχεις κανει τον προγεννητικο ελεγχο,λογικα θα σου εχει γραψει ο γιατρος σου αφου σε ειδε υπερηχογραφικα.Σε ρωταω γιατι κ εμενα μυριζαν στην 7η εβδομαδα τα υγρα κ τελικα υπηρχαν μυκητες...μην ανησυχεις με ενα υποθετο canesten των 500 θα εισαι περδικι.Επισης τα υγρα σταματησαν μετα την θεραπεια.Σου ευχομαι οτι καλυτερο!!!!

Link to comment
Share on other sites

AphroP, σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Δεν έχω κάνει ακόμα εξετάσεις, διότι έπαθα

την αποκόλληση και δεν τα κατάφερα.

Απλά, εξακολουθώ να πιστεύω οτι η μυρωδιά

αυτή δεν είναι από μύκητες, αλλά φυσικά

γιατρός δεν είμαι και μόνο οι εξετάσεις θα

δώσουν απάντηση.

Αυτό που λες, όταν τελειώσει η θεραπεία,

εγώ ξεκίνησα από ένα ΣΚ ξάπλας, μετά

έγινε εβδομάδα και όμως ακόμα έχω.

Αύριο θα βάλω και δευτερη ένεση προγεστερόνης..

Άραγε θα σταματήσει;

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

May23 εγω ειμαι 19 μερες ξαπλα με 3 utrogestan των 200 τη μερα και εδω και 2 μερες εχουν ελαττωθει τα υγρα κατα πολυ και απο καφε ειναι πιο μπεζ. Η κουμπαρα μου ειχε 2 μηνες καφε υγρα.. Κανω υπομονη και γω, φοβαμαι μη δω κοκκινο αιμα, αλλα οσο περνανε οι μερες ελπιζω στη βελτιωση.Ειμαι στη 10 βδομαδα και ανυπομονω να κλεισω τη 12 οπου οι κινδυνοι -λενε- ειναι λιγοτεροι..Την Τριτη θα παω στο γιατρο και μακαρι να μου πει οτι μπορω να ζω πιο φυσιολογικα απο δω και περα... Μας ευχομαι να γινουν παρελθον ολα αυτα σε λιγο και να εχουμε καλη εγκυμοσυνη απο δω και περα!

Link to comment
Share on other sites

Anniz,

μακάρι δε λες τίποτα..

Εγώ θα πάω τη Δευτέρα στο γιατρό για

να δούμε τι έχει γίνει. Την πρώτη φορά

μου μίλησε για μικρή αποκόλληση και είδε

και αίμα στομ τράχηλο, το οποίο όπως είπε

πρεπει να αποβληθεί...

Εγώ είμαι 8,5 εβδομάδων και περιμένω

και γώ να φύγει αυτό το πρώτο τρίμηνο.

Μετά πράγματι τα πράγματα είναι καλύτερα.

Κουράγιο σε όλες μας λοιπόν..

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα και από εμένα και Χρόνια Πολλά σε όλες σας!!!!

Διανύω και εγώ την 9η εβδομάδα δόξα το Θεό μετά από 11 εξωσωματικές προσπάθειες, έχουμε μία δίδυμη κύηση!! Μόλις εχθές κάναμε τον δεύτερο υπέρηχο μας, είδαμε τα παιδάκια μας τρισδιάστατα και χαρήκαμε που όλα πηγαίνουν καλά. Ανήμερα την Ανάσταση γυρνώντας από την εκκλησία είδαμε κόκκινο αίμα που μετά για 2 μέρες συνεχίστηκε σε καφετιά.... έτσι είχαμε μεγάλη αγωνία αν όλα θα είναι τέλεια εχθές με τον υπέρηχο μας. Ευτυχώς ολα καλα!!!!

Pandoritsa είσαι πραγματικά τέρας υπομονής!!!! Μπράβο σου για την δύναμη που δείχνεις, αυτό σημαίνει πόσο πολύ έχεις υποφέρει...όπως όλες οι κοπέλες μας φυσικά.... Αλήθεια τι είναι οι αυξημένες αντιστάσεις στις μητριαιες αρτηρίες που μας λες? εδώ η άσχετη, δεν ξέρω τι ακολουθεί μετα τις 9 εβδομάδες, σορυ....

όταν ρώτησα τον γιατρό μου γιατί τα καφέ εμφανίζονται όταν κουράζομαι? μου απάντησε ότι είναι εντελώς τυχαίο και πως ή ούτως ή αλλως θα τα έβγαζε αυτά το σώμα μου, είτε κουραζόμουν είτε όχι....Βέβαια εγώ όταν ξεκουραζόμουν σταματούσαν, τώρα τι να σας πω βρε κορίτσια, πρέπει να μάθουμε να ακούμε και λίγο το σώμα μας για το πότε θέλει ξεκούραση....προσωπικά εγώ πλέον κοιμάμαι πάρα πολύ και το ευχαριστιεμαι!!!!

Anniz σε καταλαβαίνω, είναι δύσκολο να περιορίσεις έναν άνθρωπο στον καναπέ σαν να είναι άρρωστος που στην ουσία δεν είναι....απλά καλό ειναι να καταλάβουμε όλες μας πως πραγματικά είναι ,αν όχι επικίνδυνο , δύσκολο να φέρουμε στην ζωή ένα πλασματάκι και να έχουμε τις ίδιες καθημερινές συνήθειες....ας ηρεμήσουμε λίγο γιατί μας πολύ δουλειά μετά!!!!

Κουράγιο κορίτσια θέλει, υπομονή και πάνω από όλα πίστη στον Θεό γιατί πραγματικά αυτό που ζούμε είναι Θείο δώρο!!!!!

 

 

Κοπέλα μου συνχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Μιλάς εσύ στις άλλες κοπέλες για υπομονή? Εσύ με τόσα που πέρασες ξέρεις μάλλον καλύτερα απο κάθε άλλη τι πάει να πει υπομονη..

Απορώ βεβαια που λές "οταν κουράζομαι"... δεν θα έπρεπε να υπάρχει η λέξη κούραση στο λεξιλόγιο σου..!

Εγώ είχα μια "πολίτιμη κύηση" όπως την έλεγε ο γιατρος μου καθώς με τον άντρα μου είμαστε και οι δύο με στίγμα μεσογειακής..

Παρόλο που η εγκυμοσύνη μου πηγαινε σχεδόν τέλεια ( είχα μόνο μια μικρή αιμοραγία στην 14η εβδομάδα και συσπασούλες στον 8ο μήνα) ημουν υπέρ προσεκτική... εκανα μόνο τα απολύτως απαραίτητα και τίποτα παραπάνω.. Ισως ημουν υπερβολική αλλά δεν το μετανιώνω στιγμή ειδικά τώρα που έχω τον πριγκιπάκο μου!

Ευχομαι να πάνε όλα τέλεια και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! Κοίτα να είσαι ξεκούραστη και να προσέχεις τον εαυτό σου και τα μπεμπάκια σου!

foxfoxsvi20130319_2_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Κοπέλα μου συνχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!! Μιλάς εσύ στις άλλες κοπέλες για υπομονή? Εσύ με τόσα που πέρασες ξέρεις μάλλον καλύτερα απο κάθε άλλη τι πάει να πει υπομονη..

Απορώ βεβαια που λές "οταν κουράζομαι"... δεν θα έπρεπε να υπάρχει η λέξη κούραση στο λεξιλόγιο σου..!

Εγώ είχα μια "πολίτιμη κύηση" όπως την έλεγε ο γιατρος μου καθώς με τον άντρα μου είμαστε και οι δύο με στίγμα μεσογειακής..

Παρόλο που η εγκυμοσύνη μου πηγαινε σχεδόν τέλεια ( είχα μόνο μια μικρή αιμοραγία στην 14η εβδομάδα και συσπασούλες στον 8ο μήνα) ημουν υπέρ προσεκτική... εκανα μόνο τα απολύτως απαραίτητα και τίποτα παραπάνω.. Ισως ημουν υπερβολική αλλά δεν το μετανιώνω στιγμή ειδικά τώρα που έχω τον πριγκιπάκο μου!

Ευχομαι να πάνε όλα τέλεια και να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη!! Κοίτα να είσαι ξεκούραστη και να προσέχεις τον εαυτό σου και τα μπεμπάκια σου!

Μαργαριτα μου σε ευχαριστω πολυ για τις ευχες σου,

Πραγματικα ειναι πολυ ευχαριστο να ακους ομορφα κ ευχαριστα λογια απο ανθρωπους που ουτε καν τους γνωριζεις,εχουν ομως κ εκεινοι περασει πολλα μεχρι να φθασουν στο επιθυμητο αποτελεσμα....Ευχομαι ο πριγκηπας σου να γεμιζει με χαρες τοσο την ζωη σου που να μη χρειαστει ποτε ξανα να ανησυχησεις για τιποτα!!!!Να σου ζησει κοπελα μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά , ήθελα να σας ρωτήσω... Ειμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου κ έχω ροζ υγρά.. Είναι φυσιολογικό ;

 

 

Ποσο αρχη εισαι; καλυτερα να ενημερωσεις τον γιατρο σου. εκεινος μονο ξερει να σου πει.

πολλες κοπελες ειχαν ροζ υγρα κ δεν ηταν τιποτα ενω αλλες χρειαστηκαν να παρουν μια μικρη θεραπεια. μη το αμελησεις.

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι κοντά 3ων εβδομαδων μου είπε πως από τι στιγμή που δεν πονάω συνεχόμενα δεν είναι κάτι σοβαρό.... Εγω αγχώθηκα ομως κ ήθελα να μάθω αν είχατε κ εσείς τέτοια υγρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια και χρόνια πολλά , ήθελα να σας ρωτήσω... Ειμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης μου κ έχω ροζ υγρά.. Είναι φυσιολογικό ;

 

Καλη χρόνια!! Με το καλό το μωρακι σου.είχα κ γω stella και καφέ και ροζ υγρα και όλα πήγαν καλά να ακούς τον γιατρό σου και να ξεκουράζεται!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε προηγούμενο μήνυμα είχα καταθέσει την ανακάλυψη της εγκυμοσύνης μου και για το πόσο ευτυχισμένη είμαι. Την επόμενη κιόλας μέρα είδα ρόζ υγρό πρός καφέ και πήρα την γυναικολόγο μου και μου σύστησε να πάρω τα Utrogestan και Filicin.Σήμερα είναι η 3η μέρα που τα παίρνω κι ενω είχα δει μερική βελτίωση (πολύ αχνό ροζ) σήμερα εχω έντονη ροή υγρών ρόζ και καφέ.Ανησυχώ πάρα πολύ και φοβάμαι. Να φανταστείτε πως απο την στιγμή που ανακαλυψα αυτά τα υγρά δεν έχω βγεί απο το σπίτι, απλώς μαγειρεύω, λέτε να φταίει αυτό?υπάρχει κίνδυνος?αυτά τα utrogestan γιατί τα παίρνω αν δεν μπορούν να σταματήσουν αυτο που δεν πάει καλα?εσείς πόσο καιρό τα παίρνατε, κι όταν τα παίρνατε συνεχίζατε να είχατε υγρά τέτοιου τύπου.Πρέπει να τηλ. στην γυναικολόγο μου αλλά η γνώμη σας μετράει πάρα πολύ μια και εσείς εχετε περάσει πανομοιότυπεσ καταστάσεις και μπορείτε να καταλάβετε.Δεν θέλω να πάθει τίποτε το μωρό μου!!

 

Γλυκια μου....Κι εγώ παίρνω και θα παίρνω μεχρι την 12η περίπου βδομάδα....Μέχρι τωρα δεν ειχα ουτε ροζ ουτε τιποτα αλλα εμενα μου τα δινει προληπτικα....Αυτό για τα αutrogestan....Ιδια περίπτωση με τη δική σου είχε μια πολύ καλή μου φίλη η οποία γεννησε μια υπέροχη ζουζούνα....Με utrogestan και ξαπλα(ουτε δουλειες τπτ) κ παλι μεχρι τη 12η ειχε αιμα....Αλλά όλα πήγαν καλά για εκείνη...αλλά ξάπλα σχετικα...Μάλιστα σήμερα το συζηταγαμε κ μου ελεγε εγω φιλεναδα μεχρι να κλεισω τον τριτο ειχα αιμα....Οπότε ξάπλωσε,ηρέμησε και όλα μάλλον θα πάνε καλά... Με το καλό το μωράκι σου!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Και στης 2 εγκυμοσυνες ειχρ καφε ροζ υγρα κ σαν κομματακια βλενη να το πω..καπως ετσι. Τωρα ειμαι 13 εβδιμαδων κ εχω ενα μωρο 1χρονου!! Επαιρνα κ εγω ουτρογεσταν.δεν ειναι τιποτα συνηθως αυτα τα υγρα..εγω ειχα για 15 μερες περιπου ποτε ποιο συχνα ποτε λιγοτερα.αλλα ολα πηγαν καλα κ δεν υπηρχε αποκολληση. Ξερω πολλες γυναικες που βγαζουν αυτα τα υγρα ξ συνηθως λενε ειναι αιμα απο προιγουμενη περιοδο.. Ο γιατρος βεβαια θα σου πει αν ολα ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας,σας ευχομαι να πανε οοολλλαααα καλα!φοβισμενη και εγω γιατι απο εχθες εχω λιγα καφε στο σκουπισμα ειμαι μονο 4 εβδ και 5 ημερων εκανα 1 χοριακη με μια μερα καθυστερησης την τριτη και ηταν 146 και σημερα ξαναεκανα απο τον φοβο μου και πηγε 1100 4 μερες μετα!μιλησα με τη γιατρο και μου ειπε utrogestan 3 τη μερα,αμαν ρε κοριτσια αυτα τα καφε δεν αντεχετε με ριχνουν τοοσοοο πολυ!!!ευτυχως διαβαζω τις ιστοριες σας και περνω λιγο θαρος

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια στη 1η εγκυμοσύνη μια μέρα είδα λιγο καφέ αίμα και έδρασε με λίγη ξεκούραση χωρίς φάρμακα. Τώρα όμως διανύει την 7η βδομάδα και εδώ και 2 μερες βλέπω αραιά και που λιγο καφέ και χθες μόνο ήταν μια δυο σταγόνες ροζ. Ο γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση και ουτρογκεσταν. Δυστυχώς ο γιος μου ειναι 13 μηνών και ήθελε συνέχεια αγκαλιές και να ειμαι και όρθια και κυρίως εμένα ζητάει αλλα αν ειμαι καθιστη η ξαπλα πειράζει να τον σήκωνε η πάλι επιβαρύνεται η κατάσταση;

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια στη 1η εγκυμοσύνη μια μέρα είδα λιγο καφέ αίμα και έδρασε με λίγη ξεκούραση χωρίς φάρμακα. Τώρα όμως διανύει την 7η βδομάδα και εδώ και 2 μερες βλέπω αραιά και που λιγο καφέ και χθες μόνο ήταν μια δυο σταγόνες ροζ. Ο γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση και ουτρογκεσταν. Δυστυχώς ο γιος μου ειναι 13 μηνών και ήθελε συνέχεια αγκαλιές και να ειμαι και όρθια και κυρίως εμένα ζητάει αλλα αν ειμαι καθιστη η ξαπλα πειράζει να τον σήκωνε η πάλι επιβαρύνεται η κατάσταση;

 

καλυτερα να στον φερνουν στην αγκαλια σου οταν εισαι καθιστη.

εφοσον ειναι 13 μηνων γιατι δεν το παιρνεις στο κρεβατι σου να κανετε χαρουλες κ παιχνιδακια;κ το μωρο θα χαρει κ συ δε θα χρειαστει να τον σηκωνεις κ πολυ

9Kmap2.png

 

 

lupip2.png

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να στον φερνουν στην αγκαλια σου οταν εισαι καθιστη.

εφοσον ειναι 13 μηνων γιατι δεν το παιρνεις στο κρεβατι σου να κανετε χαρουλες κ παιχνιδακια;κ το μωρο θα χαρει κ συ δε θα χρειαστει να τον σηκωνεις κ πολυ

 

Τον παίρνω γιατι δε θέλω να νιώθει ξαφνικά ότι η μαμα απομακρύνθηκε αλλα κάθεται λιγο δίπλα μου και μετα φεύγει και παει στα κομοδινα, στην άκρη του κρεβατιου και τον τραβάω απο το πόδι μη μου πέσει κάτω οπότε καταλήγει σε ¨μαχη¨!

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονια. Εγω είμαι στην 9η εβδομάδα και εδώ και δύο εβδομάδες εχω παρατηρήσει καφέ υγρά. Ο γιατρός μου συνέστησε ξεκούραση. Ουτρογκεστάν επερνα από την αρχή της εγκυμοσύνης(εξωσωματική). Διάβασα κάπου ότι μετά τον τρίτο μήνα σε πολλές εγκυμοσύνες αυτά τα καφέ σταματάνε. Είναι αλήθεια εχει τύχει σε καμία?

Link to comment
Share on other sites

Τις περισσότερες φορές σταματάνε αλλα δεν ειναι κανόνας. Έχω γνωστή που και μετα το τρίμηνο εξωσωματικη είχε κάνει λιγο να κουράζοταν έβλεπε αίμα, όχι πολυ, και ήταν συνέχεια ξαπλα...εύχομαι να τελειώσουν σύντομα τα συμπτώματα αυτά και να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη απο δώ και πέρα...

sJbgp3.png W9hQp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...