Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υπαρχει φιλια αναμεσα στα δυο φυλα;


rrrrr

Recommended Posts

ειναι λεπτο κι αμφιλεγομενο θεμα και θα ηθελα τη γνωμη σας.

αληθεια,μπορει να υπαρξει φιλια αναμεσα σε εναν αντρα και μια γυναικα χωρις να σκεφτει εστω ενας απο τους δυο ερωτικα;;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχω φιλο 22 χρονια κ μιλαμε για τα παντα χωρις πονηρια απο κανεναν.

αλλα κ να υπαρξει με καποιον νεο φιλο κατι στον αερα εφοσον δεν ειναι σοβαρο κ δεν το διατυπωνει κανεις δεν θα με πειραζε.παντα μια μαγεια υπαρχει ειδικα με καινουριους φιλους που σε κανουν να θες να ειναι καλη κ ομορφη κτλ.αλλα δεν το θεωρω κακο αν ειναι μεχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τη γυναίκα.. Πείτε με ρατσίστρια αλλά είναι σίγουρα αναλόγως τη γυναίκα..

Υπάρχουν γυναίκες που τις βλέπεις και κολλάς. Όχι απαραίτητα τόσο όμορφες αλλά βγάζουν έναν ερωτισμό, κάτι..

Αυτές οι γυναίκες δε μπορούν να έχουν άντρες φίλους..

 

Το ίδιο ισχύει και για τους άντρες. Βέβαια εκεί αλλάζει λίγο.. Δεν είναι τόσο η εξωτερική εμφάνιση όσο πιο βαθειά πράγματα

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

εχω φιλο 22 χρονια κ μιλαμε για τα παντα χωρις πονηρια απο κανεναν.

αλλα κ να υπαρξει με καποιον νεο φιλο κατι στον αερα εφοσον δεν ειναι σοβαρο κ δεν το διατυπωνει κανεις δεν θα με πειραζε.παντα μια μαγεια υπαρχει ειδικα με καινουριους φιλους που σε κανουν να θες να ειναι καλη κ ομορφη κτλ.αλλα δεν το θεωρω κακο αν ειναι μεχρι εκει

 

μου αρεσει πολυ οπως το θετεις.....εχω αρκετους καλους φιλους του αντιθετου φυλου και ισχυει αυτο που περιγραφεις...κατι στον αερα διαφορετικο απο τις γυναικες φιλες μου,χωρις ομως να το διατυπωσει κανεις σοβαρα και χωρις να σκεφτομαι απ'την πλευρα μου κατι πονηρο.

δυστυχως ομως τωρα τελευταια με αφορμη ενα μηνυμα που ειδε ο αντρας μου απο εναν πολυ καλο μου φιλο εδω και δεκαετιας ο οποιος στο μηνυμα (το οποιο ηταν καθαρα φιλικου περιεχομενου) με αποκαλει μωρακι...συγκεκριμενα...''το ταμειο ειναι μειον ρε μωρακι...''

εχει γινει εξω φρενων και πιστευει ακραδαντα πως ο συγκεκριμενος δε με βλεπει μονο φιλικα....και πως δεν γινεται να υπαρξει αγνη φιλια μεταξυ αντρα και γυναικας....ειδικα αν ειναι εμφανισιμη.

 

ενω μεχρι τωρα μετα απο 5 χρονια γαμου ειχα διατηρησει τις εργενικες αντρικες φιλιες μου,τωρα μ'εχει προβληματισει πολυ η σταση του αντρα μου.....φυσικα πανω απ'ολα βαζω την οικογενειακη μου γαληνη....ομως δεν μου αρεσει να ξεγραφω φιλους απλα και μονο επειδη ειναι διαφορετικου φυλου.

 

 

ειμαι τοσο μπερδεμενη αυτες τις μερες....

Link to comment
Share on other sites

μου αρεσει πολυ οπως το θετεις.....εχω αρκετους καλους φιλους του αντιθετου φυλου και ισχυει αυτο που περιγραφεις...κατι στον αερα διαφορετικο απο τις γυναικες φιλες μου,χωρις ομως να το διατυπωσει κανεις σοβαρα και χωρις να σκεφτομαι απ'την πλευρα μου κατι πονηρο.

δυστυχως ομως τωρα τελευταια με αφορμη ενα μηνυμα που ειδε ο αντρας μου απο εναν πολυ καλο μου φιλο εδω και δεκαετιας ο οποιος στο μηνυμα (το οποιο ηταν καθαρα φιλικου περιεχομενου) με αποκαλει μωρακι...συγκεκριμενα...''το ταμειο ειναι μειον ρε μωρακι...''

εχει γινει εξω φρενων και πιστευει ακραδαντα πως ο συγκεκριμενος δε με βλεπει μονο φιλικα....και πως δεν γινεται να υπαρξει αγνη φιλια μεταξυ αντρα και γυναικας....ειδικα αν ειναι εμφανισιμη.

 

ενω μεχρι τωρα μετα απο 5 χρονια γαμου ειχα διατηρησει τις εργενικες αντρικες φιλιες μου,τωρα μ'εχει προβληματισει πολυ η σταση του αντρα μου.....φυσικα πανω απ'ολα βαζω την οικογενειακη μου γαληνη....ομως δεν μου αρεσει να ξεγραφω φιλους απλα και μονο επειδη ειναι διαφορετικου φυλου.

 

 

ειμαι τοσο μπερδεμενη αυτες τις μερες....

 

θα μου το γραφε κ μενα ο κολλητος μου.. εμενα οπως κ αλλες φιλες του βεβαια με αποκαλει πασα μου κ πολυ μου αρεσει!νομιζω το μωρακι οπως υποθηκε ειναι σχημα λογου κ πλεον ολοι μιλαμε ετσι.ασε που δειχνει κ την ανεση του φιλου σου.αν ελεγε σε σκεφτομαι μωρο μου τοτε ναι ειναι αλλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο μικρη ειχα παντα περισσοτερους φιλους παρα φιλες. τα πηγαινα καλυτερα μαζι τους γιατι υπηρχε παντα απολυτη ειλικρινεια στην σχεση και οχι ο γυναικειος ανταγωνισμος που υποβοσκει πολλες φορες

 

δυστυχως η παραλογη ζηλεια του αντρα μου με εφερε στο σημειο να κοψω με όλους και να χασω σχέσεις ουσιαστικες, σχέσεις ζωής.

 

ισως φταιω κι εγω που του εδωσα το δικαιωμα να μου επιβαλλει με τον τροπο του οτι επρεπε να σταματησω αυτες τις σχεσεις

 

πραγματικα λυπαμαι πολυ που τους εχασα απο την ζωη μου

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

απο μικρη ειχα παντα περισσοτερους φιλους παρα φιλες. τα πηγαινα καλυτερα μαζι τους γιατι υπηρχε παντα απολυτη ειλικρινεια στην σχεση και οχι ο γυναικειος ανταγωνισμος που υποβοσκει πολλες φορες

 

δυστυχως η παραλογη ζηλεια του αντρα μου με εφερε στο σημειο να κοψω με όλους και να χασω σχέσεις ουσιαστικες, σχέσεις ζωής.

 

ισως φταιω κι εγω που του εδωσα το δικαιωμα να μου επιβαλλει με τον τροπο του οτι επρεπε να σταματησω αυτες τις σχεσεις

 

πραγματικα λυπαμαι πολυ που τους εχασα απο την ζωη μου

 

κ εγω το φιλοσοφισα(!) κ σκεφτηκα πως εγω ξερω καλυτερα ποιοι εινια σημαντικοι για μενα κ ποιους θελω στη ζωη μου περισσοτερο απο τον καθε αντρα η αντρα μου πλεον που εχω διπλα μου

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούσα πολλά χρόνια να έχω φίλες γυναίκες. Αλλά ακόμα και σήμερα δεν τα κατάφερα. Αντίθετα, είχα πολλούς άνδρες φίλους, φίλους καρδιάς και ουσίας. Και τον άνδρα μου έτσι τον γνώρισα. Ναι, οκ δεν είμαι μοντέλο αλλά δε νομίζω πως παίζει ρόλο η ομορφιά. Δηλαδή εγώ επειδή δεν είμαι θεά, γι αυτό είχα άνδρες φίλους? Δε νομίζω...

Και στο ζήτημα που σε καίει, και εγώ έλεγα τους φίλους μου "μωρό μου" και το έλεγα όπως εννοώ μωρό μου το παιδί μου και όχι τον άνδρα μου πχ.

Το να ξεκόψεις απ τους φίλους σου λόγω της ζήλιας του άνδρα σου το θεωρώ μεγάλο λάθος. Μπορείς να καθίσεις να του εξηγήσεις, όχι με ύφος απολογητικό αλλά με ερμηνευτικό ύφος όλα αυτά που σε δένουν μαζί τους και αν σε αγαπάει, θα καταλάβει.

Ο δικός μου άνδρας ας πουμε, επειδή πρώτα ήταν φίλος μου και ξέρει πολύ καλά πως συμπεριφέρομαι σε φίλους και πως σε γκόμενους, δε πρόκειται να μου κάνει ποτέ σκηνή...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούσα πολλά χρόνια να έχω φίλες γυναίκες. Αλλά ακόμα και σήμερα δεν τα κατάφερα. Αντίθετα, είχα πολλούς άνδρες φίλους, φίλους καρδιάς και ουσίας. Και τον άνδρα μου έτσι τον γνώρισα. Ναι, οκ δεν είμαι μοντέλο αλλά δε νομίζω πως παίζει ρόλο η ομορφιά. Δηλαδή εγώ επειδή δεν είμαι θεά, γι αυτό είχα άνδρες φίλους? Δε νομίζω...

Και στο ζήτημα που σε καίει, και εγώ έλεγα τους φίλους μου "μωρό μου" και το έλεγα όπως εννοώ μωρό μου το παιδί μου και όχι τον άνδρα μου πχ.

Το να ξεκόψεις απ τους φίλους σου λόγω της ζήλιας του άνδρα σου το θεωρώ μεγάλο λάθος. Μπορείς να καθίσεις να του εξηγήσεις, όχι με ύφος απολογητικό αλλά με ερμηνευτικό ύφος όλα αυτά που σε δένουν μαζί τους και αν σε αγαπάει, θα καταλάβει.

Ο δικός μου άνδρας ας πουμε, επειδή πρώτα ήταν φίλος μου και ξέρει πολύ καλά πως συμπεριφέρομαι σε φίλους και πως σε γκόμενους, δε πρόκειται να μου κάνει ποτέ σκηνή...

 

κι ο δικος μου μεχρι τωρα δεν ειχε κανει ποτε σκηνη...αφου σχεδιαζαμε και ταξιδι με τον συγκεκριμενο και τη γυναικα του.επισης δεν ειχε ποτε προβλημα να βγαινω μονη μου με τους αντρες φιλους μου...αυτο το μηνυμα ομως το εχει παρει πολυ στραβα και εχουμε δυο βδομαδες που χαλιομαστε γι αυτο το θεμα....τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακατορθωτη η φιλια αναμεσα σε εναν αντρα και μια γυναικα αλλα την θεωρω πολυ δυσκολη να μεινει φιλια...καποια στιγμη με μαθηματικη ακριβεια θα ξεπηδησει ο ερωτισμος...εχω τρανταχτα παραδειγματα...μια αγκαλια και ενα φιλι για παραδειγμα μπορει να καταληξει σε ερωτα ασχετα με το τι προυπηρχε...ειναι στην φυση του ανθρωπου και δεν μπορεις να πας κοντρα! απλα θελει τεραστια προσπαθεια και απο τις δυο πλευρες για να παραμεινει φιλια και μονο φιλια!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν ειναι ακατορθωτη η φιλια αναμεσα σε εναν αντρα και μια γυναικα αλλα την θεωρω πολυ δυσκολη να μεινει φιλια...καποια στιγμη με μαθηματικη ακριβεια θα ξεπηδησει ο ερωτισμος...εχω τρανταχτα παραδειγματα...μια αγκαλια και ενα φιλι για παραδειγμα μπορει να καταληξει σε ερωτα ασχετα με το τι προυπηρχε...ειναι στην φυση του ανθρωπου και δεν μπορεις να πας κοντρα! απλα θελει τεραστια προσπαθεια και απο τις δυο πλευρες για να παραμεινει φιλια και μονο φιλια!:rolleyes:

 

Συμφωνω απολυτα! Καποια στιγμη αδυναμιας θα βρεθει, και θα γινει το "κακο".

Φυσικα οταν λεμε φιλους εννοουμε φιλους! Οχι να πηγαινει αποα για ενα καφε με καποιον μια στο τοσο....

 

 

Link to comment
Share on other sites

σαφως κ μπορουν να ειναι μονο φιλοι μια γυναικα με εναν αντρα. κ εγω εχω περισσοτερους αντρες φιλους κ τους διατηρω κ ως παντρεμενη.ο αντρας μου δεν εχει απολυτως κανενα προβλημα.υπαρχει εμπιστοσυνη! ασε που κ εκεινοι (οι περισσοτεροι) ειανι παντρεμενοι κ κανουμε μια χαρα παρεα κ οικογενειακως. δεν θα χαλαγα αυτες τις φιλιες για τιποτα 'ερωτικο'. γκομενο εξαλλου βρισκεις ανα πασα στιγμη εναν καλο φιλο ομως...????

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω πως οχι....υπαρχει παντα μια υποβοσκουσα ελξη και ας ειναι μονομερης. Και ας μην εμφανιστει και ποτε, δεν εχει σημασια. Παντως πιστευω οτι παντα υπαρχει και αυτο αυτοματα σημαινει οτι υπονομευει μια πραγματικη φιλια (ετσι οπως την εννοω εγω)......φιλους αντρες πραγματικους ποτε δεν ειχα. Αντρες γνωστους για παρεα πολλους........εμ.....Ειχα εναν πραγματικο φιλο βασικα αλλα το εν λογω υπεροχο ατομο αυτο ηταν αμφιλεγομενης σεξουαλικοτητας..

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στη φιλία ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου, γιατί είχα την τύχη να έχω πολύ καλούς φίλους. Αυτά τα παιδιά, τα έχει γνωρίσει και ο άντρας μου και τους συμπαθεί πολύ. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι η δική μου συμπεριφορά απέναντι στους φίλους μου, δεν είναι και πολύ...εχμ....θηλυκή. Μάλλον σαν βεληγγέκας συμπεριφέρομαι, όταν είμαι με τους φίλους μου, ο άντρας μου με κοιτάει με απορία. Όταν είμαι με τους αδερφούς μου, ακόμα χειρότερα!

Στο παρελθόν, που δεν είχα σχέση σοβαρή, είχα ένα δυο άτομα, φίλους και καλά (όχι τα παιδιά που αναφέρω πιο πάνω), με τους οποίους δεν ήταν ξεκάθαρο το τι γινόταν, που σταματούσε το φιλικό πείραγμα και που το φλερτ. Χαζολογούσαμε, κοινώς. Αυτά τα παιδιά, είχαν καλό χαρακτήρα μεν, αλλά η αλήθεια είναι ότι μόλις έκανε ο ένας σοβαρή σχέση εξαφανίστηκε, ενώ ο άλλος εξαφανίστηκε μόλις έκανα εγώ σοβαρή σχέση. Τυχαίο? Δεν νομίζω.

Στο θέμα μας τώρα, το μήνυμα που έστειλε ο φίλος, μου φάνηκε αθώο. Το "μωράκι", δεν είναι η λέξη κλειδί στη φράση αυτή, νομίζω ότι οι λέξεις κλειδιά είναι το "ταμείον" και το "μείον". Εγώ αν το διάβαζα, δεν θα έλεγα "χμ....αυτός θα της την πέσει", αλλά "χμ....αυτός της κλαίγεται, και μετά θα της ζητήσει δανεικά".

Πλάκα κάνω, εννοείται. Τεσπά, εξήγησε το στον άντρα σου με ηρεμία και πιστεύω ότι σιγά σιγά, θα ηρεμήσει. Είναι καλό να κρατήσεις το φίλο σου στη ζωή σου και εύχομαι έτσι να γίνει!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στη φιλία ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου, γιατί είχα την τύχη να έχω πολύ καλούς φίλους. Αυτά τα παιδιά, τα έχει γνωρίσει και ο άντρας μου και τους συμπαθεί πολύ. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι η δική μου συμπεριφορά απέναντι στους φίλους μου, δεν είναι και πολύ...εχμ....θηλυκή. Μάλλον σαν βεληγγέκας συμπεριφέρομαι, όταν είμαι με τους φίλους μου, ο άντρας μου με κοιτάει με απορία. Όταν είμαι με τους αδερφούς μου, ακόμα χειρότερα!

Στο παρελθόν, που δεν είχα σχέση σοβαρή, είχα ένα δυο άτομα, φίλους και καλά (όχι τα παιδιά που αναφέρω πιο πάνω), με τους οποίους δεν ήταν ξεκάθαρο το τι γινόταν, που σταματούσε το φιλικό πείραγμα και που το φλερτ. Χαζολογούσαμε, κοινώς. Αυτά τα παιδιά, είχαν καλό χαρακτήρα μεν, αλλά η αλήθεια είναι ότι μόλις έκανε ο ένας σοβαρή σχέση εξαφανίστηκε, ενώ ο άλλος εξαφανίστηκε μόλις έκανα εγώ σοβαρή σχέση. Τυχαίο? Δεν νομίζω.

Στο θέμα μας τώρα, το μήνυμα που έστειλε ο φίλος, μου φάνηκε αθώο. Το "μωράκι", δεν είναι η λέξη κλειδί στη φράση αυτή, νομίζω ότι οι λέξεις κλειδιά είναι το "ταμείον" και το "μείον". Εγώ αν το διάβαζα, δεν θα έλεγα "χμ....αυτός θα της την πέσει", αλλά "χμ....αυτός της κλαίγεται, και μετά θα της ζητήσει δανεικά".

Πλάκα κάνω, εννοείται. Τεσπά, εξήγησε το στον άντρα σου με ηρεμία και πιστεύω ότι σιγά σιγά, θα ηρεμήσει. Είναι καλό να κρατήσεις το φίλο σου στη ζωή σου και εύχομαι έτσι να γίνει!

 

ευχαριστω πολυ για τις ευχες....μα εννοειται πως το μωρακι στο μηνυμα δεν παιζει πρωταγωνιστικο ρολο αφου οταν μου το εδειξε ο αντρας μου προσπαθουσα να καταλαβω που ειναι το κακο;;;

το μωρακι το ειχα προσπερασει ασυναισθητα....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο μικρη οι καλυτεροι μου φιλοι ηταν αντρες.

Εχουν μια ντομπροσυνη γενικα οι αντρες στις φιλικες σχεσεις που στις γυναικειες δεν βρισκεις ευκολα (ημουνα τυχερη βεβαια γιατι τις σωστες φιλες τις εχω διπλα μου :D).

 

Για μενα ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΑΤΟΜΑ ΑΝΤΙΘΕΤΟΥ ΦΙΛΟΥ .

Γενικα υπαρχουν ανθρωποι που δενουν και ανθρωποι που δεν δενουν. ;)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

'Εχω έναν κολλητό φίλο στην πόλη μου και μάλιστα εγώ τον κατάφερα να αρραβωνιαστεί την κοπέλα του...άρα,σαφώς και δεν υπήρχε τίποτα ερωτικό στην ατμόσφαιρα.Επίσης είχα και έναν άλλον κολλητό στην Ιταλία, με τον οποίο εκ των πραγμάτων χαθήκαμε.Και οι δυο τους με πρόσεχαν, από κάθε άποψη,όπως θα πρόσεχαν την αδερφή τους(που κανείς δεν έχει).Και εννοείται ότι μου έκαναν κοπλιμέντα και εγώ το ίδιο,αλλά ήταν μόνο και μόνο επειδή καμαρώναμε ο ένας τον άλλον.Και μάλιστα τους έχω πει πράγματα που δεν έχω πει σε φίλες μου,γιατί ήξερα ότι δεν θα έβγαζαν παράρτημα όπως εκείνες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι από τότε που με θυμάμαι μικρή αλλά και στην εφηβεία δεν είχα ΠΟΤΈ "κολλητή"...! Πάντα ο καλύτερος μου φίλος ήταν αγόρι και τον έχω μέχρι και σήμερα! Δεν ξέρω αλλά βρίσκω πολλά θετικά σε αυτό

 

-Πάντα όταν έχω πρόβλημα με τον καλό μου, με βοηθάει να δω τα πράγματα από μια αντρική ματιά

-Μαζί του φέρομαι πολύ ελεύθερα, δλδ τρώω όπως θέλω, κάθομαι όπως θέλω, μιλάω όπως θέλω, χωρίς να φοβάμαι πως θα κάνει κατινιές και σχολιασμούς όπως συμβαίνει με άτομα του ίδιου φύλου (γυναίκες)

-Πιστεύω πως οι άντρες είναι πιο "καθαροί" στην ψυχή και πιο ανοιχτοί στο λόγο! Λένε λίγα αλλά καλά και σωστά! Δεν σε πάνε μέσω Λαμίας με σάλτσες και μέλια!

 

Γενικά είμαι της άποψης πως όλες οι γυναίκες κρύβουμε μια πουτ@νιά μέσα μας και για αυτό δεν τις εμπιστεύομαι και τόσο, αλλά πέρα από την πλάκα παιδιά, δεν υπάρχει καπνός χωρίς φωτιά, αν η "φιλία" είναι να γυρίσει σε ερωτικό συνήθως ο ένας από τους δύο οδηγεί την κατάσταση σε εκείνο το σημείο, αν μπορείς να τα ξεχωρίζεις αυτά τα δύο (φιλία-ερωτικό) κομμάτια,να βάζεις όρια, και να κρατάς ισορροπίες, τότε ναι! μπορεί να υπάρχει φιλία ανάμεσα στα δύο φύλα και μάλιστα με πολύ επιτυχία!!!!

1.png

 

Όταν ο ήλιος θα πάψει να ανατέλλει, ίσως τότε να πάψω να σου λέω σ΄αγαπώ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα φιλους απο το σχολειο, κυρίως άντρες. Πιστευα οτι υπάρχει φιλία μεταξυ των δυο φυλων, τώρα πλέον πιστευω οτι πρεπει να υπάρχουν κ οι κατάλληλες προυποθέσεις. Κ οι 2 φιλοι μου, οταν τελειωσα το λύκειο εξέφρασαν τα αισθηματα τους για μένα, παρόλο που ημασταν παρέα όλοι μαζι κ ηξεραν οτι ειχα σχέση σοβαρη. Οποτε μια ωραία πρωια αφου μου ξεφούρνισαν το τι νιωθουν κ βεβαια φαγανε πόρτα...εξαφανιστηκαν.

Ομως έχω πλέον φιλους άντρες, αλλα ηταν πρώτα φίλοι του άντρα μου. Αποκλειεται να παιξει κάτι πονηρο μεταξυ μας, γιατι σέβονται την αντρικη τους φιλια με τον άντρα μου. Παντως περαν απο τα συγκεκριμένα άτομα, δεν με έχει πλησιάσει ποτε άντρας για να γινουμε φιλοι (εκτος ξαναλέω αν ειναι γνωστοι του άντρα μου), όλοι στο πονηρο το γυρνάνε κ εκνευριζομαι. Εχω κ έναν τωρα την δουλεια, μιλουσαμε όλα καλά κ άρχισε τώρα τα κοπλιμέντα...κ ανεβάζω πίεση λεμεεεεεε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω στη φιλία ανάμεσα σε άτομα διαφορετικού φύλου, γιατί είχα την τύχη να έχω πολύ καλούς φίλους. Αυτά τα παιδιά, τα έχει γνωρίσει και ο άντρας μου και τους συμπαθεί πολύ. Η αλήθεια είναι, όμως, ότι η δική μου συμπεριφορά απέναντι στους φίλους μου, δεν είναι και πολύ...εχμ....θηλυκή. Μάλλον σαν βεληγγέκας συμπεριφέρομαι, όταν είμαι με τους φίλους μου, ο άντρας μου με κοιτάει με απορία.

 

Ki ego kapos etsi, me tous antres filous pou eixa stin Ellada pernousa teleia giati akrivos imoun o kollitos xoris ar*****a, opos elege xaraktiristika enas apo aftous (kai sinexize: oxi bebea oti tha me xalouse ama mou kathosoun hehehehe) upo auto to prisma, tha mou fainotan poli periergo na me pei kapoios apo autous "moraki mou", edo tous edina liseis gia ta provlimata pou eixan me tis motosikletes tous, siga min me blepan gia moraki :P

 

mipos kati allo exei karfothei tora ston antra sou kai sou kanei fasaria? kati allo dld eide/ akouse/ fantastike kapoia stigmi, kai to vgazei me aformi auto?

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει δωθει ακόμα απάντηση σε αυτό το παμπάλαιο ερώτημα ε? :D

Λοιπόν πιστεύω πως είναι καθαρά θέμα ανθρώπων. Μπορούν να υπάρξουν όλα τα ενδεχόμενα. Να είναι φίλοι χωρίς ποτέ να γίνει κάτι παραπάνω, να είναι φίλοι ακόμα και αν γίνει το "μοιραίο", να βλέπει μόνο ο ένας φίλος τον άλλο ερωτικά κλπ κλπ.

Το κακό είναι πως αν ο άντρας της rrrrr δεν πιστεύει πως μπορεί να υπάρξει φιλία ανάμεσα σε έναν άντρα και μια γυναίκα, δύσκολα θα του αλλάξει γνώμη, ακόμα και αν χρησιμοποιήσει το επιχείρημα πως αυτός είναι παντρεμένος. Αλλά και αυτός τι το ήθελε αυτό το "μωράκι"?:D Καλό είναι να είμαστε λίγο προσεκτικοί όταν ξέρουμε ότι ο φίλος/φίλη μας έχει σχέση.

Το χειρότερο όμως απ'όλα είναι να χάνεσαι από τους φίλους σου επειδή ο σύντροφός σου ζηλεύει. Το έχω κάνει και το χιλιομετανιώνω :(

Link to comment
Share on other sites

Παντως κ ο αντρας μου δεν πιστευει οτι υπάρχει φιλια μεταξυ των δυο φυλων...μηπως οι αντρες σκεφτονται διαφορετικά απο τις γυναικες! Με οσους αντρες έχω μιλησει απο τον συγγενικο περιγυρω κανενας δεν μου εχει πει οτι θα μπορουσε να έχει μια εμφανισιμη γυναικα φίλη.Πιστευω οτι οι αντρες έχουν γερες φιλιες μεταξυ τους, οποτε δεν ειναι αυτο που αναζητουν απο μια γυναικα. Κ μην ξεχνατε εμεις σκεφτομαστε μονο με το ενα κ μοναδικό κεφαλάκι μας. Αυτοι δεχονται βομβαρδισμο απο δυο κεφάλια!Διχασμένοι δηλ.!

:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρα και γυναίκας και είμαι κατηγορηματική σε αυτό!!!!

 

Κλείνουν 2 φίλους αντιθετου φύλλου (που δηλώνουν φανατικά ΜΟΝΟ φίλοι πολλά πολλά χρόνια) σε ένα σπίτι για μια δεκαετία....ελάτε να μου πείτε αν μετά θα είναι ΜΟΝΟ φίλοι αυτοί οι 2.....

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρα και γυναίκας και είμαι κατηγορηματική σε αυτό!!!!

 

Κλείνουν 2 φίλους αντιθετου φύλλου (που δηλώνουν φανατικά ΜΟΝΟ φίλοι πολλά πολλά χρόνια) σε ένα σπίτι για μια δεκαετία....ελάτε να μου πείτε αν μετά θα είναι ΜΟΝΟ φίλοι αυτοί οι 2.....

 

Μπορεί και να έχουν πλακωθεί στο ξύλο :)

Link to comment
Share on other sites

Για μένα δεν υπάρχει φιλία μεταξύ ανδρα και γυναίκας και είμαι κατηγορηματική σε αυτό!!!!

 

Κλείνουν 2 φίλους αντιθετου φύλλου (που δηλώνουν φανατικά ΜΟΝΟ φίλοι πολλά πολλά χρόνια) σε ένα σπίτι για μια δεκαετία....ελάτε να μου πείτε αν μετά θα είναι ΜΟΝΟ φίλοι αυτοί οι 2.....

 

καλα στελινουλα μου και 2 αντρες για 10 χρονια να κλεισεις μαζι δεν ξερεις τι θα γινει..

 

παιδια εγω εχω απο παλια 2 κολλητους, τον ενα τον εκανα κουμπαρο μου, παντρευτηκε μια καλη κοπελα που εγινε φιλη μου, ταιραξαν και με τον αντρα μου και ολα καλα.. μιλαμε για 15 χρονια φιλιας..

τον αλλο μου κολλητο15 χρονια παλι, τον εχω "συμπεθερο", γνωρισε μια κοπελα, παντρευτηκαν ταιριαξαμε και με τη γυναικα του και πειραζομαστε γιατι αυτοι εκανα κοριτσι ενα χρονο μετα απο εμας και λεμε να συμπεθεριασουμε.. βεβαια τωρα πια κανουμε παρεα σαν ζευγαρια, αλλα οι γυναικες τους ξερουν οτι ειμαι η πρωην κολλητη.. μαλιστα η κουμπαρα μου στην αρχη μου ειχε εξομολογηθει πως με ζηλευε, αλλα γρηγορα καταλαβε πως δεν υπαρχει λογος..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...