Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΛΥΚΙΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ


Recommended Posts

Λοιπόν πριν μείνω έγκυος έλεγα πάντα πωπω όταν θα μείνω έγκυος θα γίνω 200 κίλά!!!!!!!!!!! :?

 

Τώρα που βλέπω την κοιλίτσα μου στον καθρέφτη τρελαίνομαι!!!!!!!!! :)

 

Και μόνο που σκέφτομαι ότι εκεί μέσα είναι ο μπεμπούλης μου παλαβώνω. Πωπω πολύ χαζομαμά θα γίνω.

 

Τα κιλά και το σώμα μου γενικώς είναι το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει αυτήν την στιγμή. Το μόνο που σκέφτομαι είναι να είναι καλά το μωράκι μου. Αλλά ότι θα χαιρόμουνα τόσο πολύ με την κοιλιά μου δεν το περίμενα.

 

Καλά δεν λέω δεν μεγαλώνει μόνο η κοιλίτσα αλλά και το στήθος!!!!!!

 

Επιτέλους να το παίζω και λίγο βιζαρού!!!!!!!!!! :wink::wink::lol:

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χμ να σου πω κι εμένα μου λένε ότι έχω ομορφύνει πολύ με την εγκυμοσύνη αλλά ακόμα είναι νωρίς και δεν ξέρω πόσα κιλά θα πάρω ή αν θα γίνω σαν μπαλόνι απο την κατακράτηση. Ελπίζω να συνεχίσω έτσι πάντως. Άλλες γυναίκες δυστυχώς αγριεύουν πολύ και βγάζουν ακμή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το στήθος είναι το καλύτερο. Ούτε σιλικόνη να έβαζα. Αν έμενε και μετά την γέννα έτσι καλά θα ήταν αλλά που. Μόνο αυτό δεν θέλω να μικραίνει. Όλα τα άλλα θέλω να γίνουν όπως παλιά.

.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το στήθος είναι το καλύτερο. Ούτε σιλικόνη να έβαζα. Αν έμενε και μετά την γέννα έτσι καλά θα ήταν αλλά που. Μόνο αυτό δεν θέλω να μικραίνει. Όλα τα άλλα θέλω να γίνουν όπως παλιά.

 

να τα κάνουμε παραγγελία!!! :lol::lol:

 

κι εγώ θέλω να μείνει το στήθος και να φύγει η κυταρρίτιδα παρακαλώ... :lol:

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!ΕΓΩ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΟΜΟΥΝ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..ΜΕ ΦΟΒΙΖΕ Η ΙΔΕΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. :(

ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΧΟΡΤΑΙΝΩ :lol: ΕΦΥΓΑΝ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΩΝ ΟΡΜΟΝΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΑΛΟ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ!!!

ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΧΟΝΤΡΗ, ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!ΕΓΩ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΟΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΘΑ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΝΟΜΟΥΝ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ..ΜΕ ΦΟΒΙΖΕ Η ΙΔΕΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. :(

ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΜΕ ΧΟΡΤΑΙΝΩ :lol: ΕΦΥΓΑΝ ΤΑ ΣΗΜΑΔΙΑ ΤΩΝ ΟΡΜΟΝΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ, ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΕΓΙΝΕ ΑΠΑΛΟ ΚΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΜΑΛΛΙ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ!!!

ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΦΑΙΝΟΜΑΙ ΧΟΝΤΡΗ, ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΕΓΚΥΟΣ!!!!

 

αυτό με το δέρμα είναι το καλύτερο γιατί είχα ακμή ( 30 χρονών γαιδούρίτσα) και μου έίχαν σπάσει τα νευρα... :evil::twisted::evil::twisted: τι χάπια, τι κρέμες, καθαρισμοί όλα τα είχα δοκιμάσει εκτός από τη θεραπεία που δεν πρέπει για 1 χρόνο να μείνεις εγκυος... :wink:

οταν εμεινα ήμουν πασύχαρη αν και κατα τους 3 πρώτους μήνες είχα και παλι ακμή... :cry::cry::cry: αυτό ηταν κόντευα να πεθάνω, ολοι μου έλεγαν ότι με την εγκυμοσυνη θα φύγει, αλλά εμένα τίποτα... :x:x:x απογοήτευση σκέτη, αλλά σιγάσιγά.... όλα μπήκαν στη θέση τους και το δερματάκι μου έγινε τζιτζι!!!!!!!!!!! :D:D:D:D

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αφροδίτη μου κι εγω αυτό το βάσανο με την ακμή τόσα χρόνια και πάντα οι γιατροί "όταν μεινεις έγκυος θα φύγει".....βέβαια μου την ρυθμίσαν με την ομοιοπαθητική και δεν χρειάστηκε να πάρω το Roacutan και προς το παρόν όλα καλά...ελπίζω βέβαια να μην επανέλθει μετά τη γέννα γιατί δεν θα το αντέξω!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Αφροδίτη μου κι εγω αυτό το βάσανο με την ακμή τόσα χρόνια και πάντα οι γιατροί "όταν μεινεις έγκυος θα φύγει".....βέβαια μου την ρυθμίσαν με την ομοιοπαθητική και δεν χρειάστηκε να πάρω το Roacutan και προς το παρόν όλα καλά...ελπίζω βέβαια να μην επανέλθει μετά τη γέννα γιατί δεν θα το αντέξω!!!

 

ασε και εγώ αυτό τρέμω, λές?????????

μπα δεν νομίζω να ξαναγυρίσει η ατιμη... ελπίζω δηλαδή γαιτί θα φρικάρω.......

αλλά αν γυρίσει, έ... θα κάνω υπομονή 1 χρόνο θα ξαναμείνω εγκυος να κάνω το αδερφάκι, και μετά θατα πάρω τα κ*(&χάπια......... που ομολογουμένως δεν ξερω τι εσωτερική ζημία κάνουν , αλλά εξωτερικά αν και γαι 2 μήνες είσαι σαν κ*&%ς , μετά το δερματάκι είναι σαν κωλαράκι μωρού................................................ :wink::wink::wink:

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου σας εύχομαι να μην παρουσιαστεί ποτέ ποτέ ΠΟΤΕ ξανά η ακμή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απλά φαντάζομαι κοριτσάκι μου...

είχες πρόβλημα από μικρή ή αργά σου παρουσιάστηκε;

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

εγώ έβγαλα ακμή στο πρόσωπο στα 30 !!!

Πολύ σπαστικό! Και στην αρχή της εγκυμοσύνης, εκεί που χαιρόμουν ότι θα φύγουν τα σπυράκια, ξαφνικά ... τσακ!!! ΦΟΥΝΤΩΣΑΝΕ ΚΙ ΕΓΙΝΑ ΣΑΝ 16ΧΡΟΝΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΟΙ ΟΡΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΚΟΚΚΙΝΟ!!!

 

ΑΦΗΣΤΕ ΠΟΣΟ ΧΑΛΙΑ ΗΜΟΥΝ!

και να'χω όλο το σόι και γνωστούς να λένε" μα γιατί έγινες έτσι? τι σε πείραξε, γιατί δεν καθάρισες, πωπω ρε παιδάκι μου πόσα σπυράκια έβγαλες, κλπ" :evil::evil::evil:

 

Μου ρχόταν να κλαίω. Αφού παντρευόμουν και είχα σπυράκια, αλλά να 'ναι καλά το make up τα έκρυψα/ Ηταν σε ένα σημείο στο πρόσωπο μόνο.

 

Τώρα έχω καθαρίσει, και έχω μόνο κάτι κόκκινα σημάδια σε εκείνο το σημείο... Ουφφφφ...

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε σαρδελάκι!

 

Πάντως μην τα πάρεις ποτέ αυτά τα χάπια...κάνε ομοιοπαθητικη εαν δεν έχεις εθισμό στον καφέ ή στην κοκα-κόλα.

Εγω σώθηκα καλή μου παρόλο που με αποθάρρυναν όλοι οι δερματολόγοι.

Τα roacutan εχουν απαγορευτεί σε πάρα πολλές χώρες του κόσμου... ως συνήθως στην Ελλάδα δεν θα το πάρουμε ποτέ χαμπάρι. Μια φιλη μας τα έπαιρνε και πήγε στην Αυστραλία και εισήχθη στο νοσοκομείο για κάποιο λόγο και όταν είδαν οι γιατροί τα φάρμακα αυτά ΕΦΡΙΞΑΝ!

Προκαλούν εύκολα κατάθλιψη, τάσεις αυτοκτονιας και φυσικά ανεπιστρεπτή βλάβη στο συκώτι....αλλά κανένας δερματολόγος δεν το λεει γιάτί δεν υπάρχει κανένα αλλο φάρμακο για την ακμή.

 

Αλλά ας είμαστε καλοπροαίρετες :D

Link to comment
Share on other sites

απλά φαντάζομαι κοριτσάκι μου...

είχες πρόβλημα από μικρή ή αργά σου παρουσιάστηκε;

 

οχι ιδιαίτερα πράγματα, απο το γυμνάσιο αλλά σε ήπια μορφή...

ε, μόλις μπηκα στα 20 και λίγο το αγχος, λίγο το ένα λίγο το άλλο, πετούσα κάτι ογκολιθους μιλάμε ..... ασε τον πόνο ( γιατί τα πείραζα κιόλας και μην μου πεί καμιά ότο δεν έπρεπε, το ξέρω αλλά δεν μπορούσα να αντισταθω....)

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΥΦ!!!ΕΓΩ ΕΠΑΘΑ ΑΚΜΗ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ, ΑΠΟ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ :( ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ, ΟΛΕΣ ΟΙ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ ΝΟΜΙΖΑΝ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΤΙΣ ΑΠΕΙΡΕΣ ΚΡΕΜΕΣ :) ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ!!! ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΜΠΑΜ!!!

ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΛΙ!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΕΤΣΙ :shock:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας εύχομαι να μην ξαναβγει η άτιμη ακμή!!!!

 

Πρόβλημα κι αυτό!!!!! Αμάν!! :x

 

Μακάρι το δέρμα σας να παραμείνει έτσι και μετά την εγκυμοσύνη.

 

Καλό υπόλοιπο σε όλες!!!!!!!!!!

xOSvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας εύχομαι να μην ξαναβγει η άτιμη ακμή!!!!

 

Πρόβλημα κι αυτό!!!!! Αμάν!! :x

 

Μακάρι το δέρμα σας να παραμείνει έτσι και μετά την εγκυμοσύνη.

 

Καλό υπόλοιπο σε όλες!!!!!!!!!!

 

μακαρι κουκλίτσα μου γιατί θα τα παίξω πια... τι άλλο να κανουμε και εμείς οι παθούσες.............................

Aphrodite_k

 

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο εμένα κοριτσάκια! Τί κάνετε για να αποφύγετε τις ραγάδες :?::?::?::?: Η γιατρός μου, μου είπε ότι το καλύτερο είναι το baby oil, αλλά δεν ξέρω αρκεί??? Εχω ήδη πολλές ραγάδες (προ εγκυμοσύνης) στα πόδια, και θα ήθελα να τις αποφύγω όσο μπορώ σε κοιλίτσα και στήθος....

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά αν είναι στο δέρμα σου να κάνεις ραγάδες δεν μπορείς να τις γλιτώσεις..Μπορείς όμως να τις ελαχιστοποιήσεις αν προσέχεις από την αρχή (δηλαδή όταν αρχίζει να φουσκώνει η κοιλίτσα και να γεμίζεις γενικώς) με baby oil όπως σου είπε ο γιατρός σου μετά το μπάνιο αλλά και με μια ειδική κρέμα για εγκύους.Ειδικά από τη στιγμή που έχεις την προδιάθεση πρέπει να το φροντίσεις πιο εντατικά και το baby oil ίσως δεν είναι τόσο δραστικό.

Ψάξε εδώ στο φόρουμ υπάρχουν ανακοινώσεις που μιλούν ειδικά για τις ραγάδες και τον τρόπο αντιμετώπισης καθώς και οι εμπειρίες μας από διάφορες κρέμες και λύσεις! :lol:

Link to comment
Share on other sites

να προσέχετε πολύ με τις κρέμες για ραγάδες, εγώ έπαθα αλλεργία από μια και έιχα πάρα πολύ φαγούρα με αποτέλεσμα να ευαισθητοποιηθεί το δέρμα μου πάρα πολύ και δεν μπορώ να βάλω τίποτα πάνω, ακόμη και τα ρούχα μου τα πλένω με απορυπαντικό για μωρά!!! έτσι έχω γεμίσει ραγάδες κι ακόμη είμαι στον έβδομο και δυστυχώς δεν μπορώ να κάνω τίποτα! :cry:

EPLX.jpg.png

.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...