Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Νέα/ος σύντροφος μετά το χωρισμό & παιδιά. Πώς γίνεται;


gt68

Recommended Posts

ΟΚ, έστειλα πμ :D:D:D

 

εχω φιλη που ενδιαφερεται ισως....πμ και εδω παρακαλω......επι την ευκαιρια ευκαιριες παντα υπαρχουν. Και εγω τον αντρα μου οταν τον γνωρισα με παιδι τον εμαθα.......:wink:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιατι εχω την εντυπωση οτι και εσυ εισαι λευτερη κοπελια;;;;;)

(αν δε θυμαμαι καλα sorry)

 

1η Δεκεμβρίου έκλεισα 3 χρόνια σχέσης...(το 112 αυτό σημαίνει...;)).Το ότι δεν το παίρνω απόφαση να παντρευτώ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...(Μην τυχόν και τα διαβάσει το αγοράκι μου και νομίζει ότι παντρολογιέμαι εδώ μέσα...σας έφαγα κακομοίρες μου...:lol::lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

να σου πω και εγώ με την σειρά μου "εύγε" για το οτι είσαι πατέρας... και να σου ευχηθώ να βρεις το άλλο σου μισό μέσα στο 2011!!

 

να είσαι πάντοτε καλά εσύ για να είναι καλά και τα παιδάκια σου!!!

 

Υγεία, αγάπη και χαρούμενα προσωπάκια παντού...

lox6p3.png
Link to comment
Share on other sites

μα γιατι νομίζεις μπήκε κυριως το θέμα αυτο???

...

Το parents τωρα και σε έκδοση ΧΡΥΣΟ ΚΟΥΦΕΤΟ........:D:D:D

 

Χαχαχα, το θέμα δεν μπήκε με τέτοιο σκοπό, απλά εξελίχθηκε προς τα 'κει :wink::oops::D:D

 

Σας ευχαριστώ για όλες τις ευχές. Να 'στε καλά ρε κορίτσια, με ανεβάσατε.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τό πρόβλημα είναι η έλλειψη χρόνου κι ο κύκλος μου που είναι όλοι παντρεμένοι.

 

 

Gt68 αφού σου ευχηθώ καλά στέφανα με τόσες προτάσεις που προεκυψαν διαδικτιακα χωρίς να το επιδιώκεις…να σου πώ ότι το ζήτημα αυτο με είχε προβληματίσει (και ακόμα δηλαδή..) πριν απο καιρό..και θεωρώ ότι τόσο το πρόβλημα όσο και η απάντηση βρίσκεται σε αυτό που γράφεις πιο πάνω.

 

Το διάστημα μετά τη διάσπαση του γάμου δε με απασχολούσε καθόλου λόγω έλλεψης διάθεσης.Σταδιακά όμως η διάθεση βρέθηκε αλλα ο κύκλος και ο χρόνος ήταν τα 2 εμπόδια.Κυρίως ο κύκλος..

 

Οπότε έκανα προσπάθεια και με λίγη τύχη.. δημιούργησα 2 κύκλους(ακόμα 1 δηλαδή)..των μαμάδων ο ένας και των ελεύθερων-εργενισσών ο άλλος..

 

Με τις μαμάδες ανταλλάζουμε εμπειρίες και κουβεντιάζουμε για τα παιδιά μας.

 

Με τις «ελεύθερες και ωραίες» επανήλθα στη ζωή της εργένισσας..με ότι μπορεί αυτο να συνεπάγεται,εξόδους,χορούς,ποτά,φαγητα,κουτσομπολιά,γέλια σε συχνή βαση(δεν είναι τυχαια η ώρα που γραφω….αν με πιανεις..!)αν και σχέση δεν απέκτησα ακόμα,περνάω τέλεια και νιώθω υπέροχα..Είναι υγεία όλο αυτό για έναν μονογονεα,διότι τα παιδιά μας μεγαλώνουν και η ζωή συνεχίζεται..και ο ευτυχής γονιός αποτελεί προυπόθεση για ενα ευτυχές παιδι πιστευω.

 

Και οι 2 κύκλοι είναι ωραίοι και έχουν τις χαρες τους...και μπορώ να πώ οτι συνδυάζονται άψογα αν κανεις σωστή διαχειριση χρόνου και μάθεις να θετεις όρια και να λες όχι και ναι όπου και όταν πρεπει...Θέλει δηλαδη παραπάνω προγραμμα και τηρηση αυτού όσο γινεται.

 

Οπότε συμβουλή μου είναι να αποκτήσεις νέο κύκλο με ελέυθερους άντρες..παρε παραδειγμα το Λάτσιο ας πούμε.Ειδες πού κόλλησε;;Στους ελεύθερους Κανακη-Αρναούτογλου..εκεί θα βρεί νέα συντροφο όπως δήλωσε οτι επιθυμεί.Στο σπίτι με θεα τις ντανες των απλύτων δε γίνεται,λυπάμαι!!!

P203p2.png 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σου gt68 εισαι αξιος συγχαρητηριων,πραγματικα λιγοι αντρες-πατεραδες υπαρχουν στην εποχη μας που να μεγαλωνουν τα παιδια τους μονοι τους!!!Ειμαι κι εγω εδω και 5 χρονια χωρισμενη μητερα δυο παιδιων τωρα ειναι 12 και 11 χρονων.Ηταν πολυ δυσκολο για μενα να επιβιωσω γιατι ειμαι μονη μου και χωρις βοηθεια απο πουθενα,μονο τη δουλεια μου(Δοξα τω Θεο).Δεν μπορουσα κι εγω να σκεφτω πως μεσα στις τοσες υποχρεωσεις θα μπορουσα να βρω καποιον ανθρωπο για να συνεχισω τη ζωη μου.Κι ομως για ολους υπαρχει η καταλληλη στιγμη κι εκει που δεν το περιμενεις γνωριζεις εναν ανθρωπο απο το πουθενα!!!!Μπορει να ειναι σε ενα super market ή σε εναν παιδοτοπο ή στη δουλεια...ποτε δεν ξερεις!!!Εγω γνωρισα τον ανθρωπο που τωρα ειμαστε μαζι στη δευτερη μου δουλεια που κατ΄αναγκη επιασα!!!Σου ευχομαι ολοψυχα να βρεις αυτο που σου αξιζει...οπου μπορεις να φανταστεις!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον αν εχεις ορεξη κανε καστινκ ντανταδες.. αυτη που θα σου κανει το κλικ προσελαβε την... τσεκαρε τι ανθρωπος ειναι κ αν σου κανει ..καλα στεφανα (αυτο εκανε ο πεθερος μου που ειχε 2 παιδια και τωρα εχει αλλα 2 με την νταντα ! 20 χρονια κλεινουν μαζι ευτυχισμενου γαμου!

αλλιως ψαξε στο forum για χωρισμενες μαμαδες.. να χετε και κοινα..

αποκλειεται να μην βρεις εσυ τοσο αξιο παλικαρι κοριτσι της προκοπης

Link to comment
Share on other sites

Εύγε παιδί μου. Άντε να σε διαβάσουν μερικοί να παίρνουν παράδειγμα. Ή για να ξυπνήσουν από τον αιωνιο λήθαργο.

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι εχω την εντυπωση οτι και εσυ εισαι λευτερη κοπελια;;;;;)

(αν δε θυμαμαι καλα sorry)

 

1η Δεκεμβρίου έκλεισα 3 χρόνια σχέσης...(το 112 αυτό σημαίνει...;)).Το ότι δεν το παίρνω απόφαση να παντρευτώ είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο...(Μην τυχόν και τα διαβάσει το αγοράκι μου και νομίζει ότι παντρολογιέμαι εδώ μέσα...σας έφαγα κακομοίρες μου...:lol::lol::lol:)

 

:oops::oops::oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πολύ γέλοιο σήμερα. Παρότρυνση του γιου μου να την "πέσω" στη φιλόλογο που έχει στο γυμνάσιο:

 

Μπαμπά μπες, πολύ θα γούσταρα ένα 20άρι στα αρχαία.

 

:D:D:D

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γέλοιο σήμερα. Παρότρυνση του γιου μου να την "πέσω" στη φιλόλογο που έχει στο γυμνάσιο:

 

Μπαμπά μπες, πολύ θα γούσταρα ένα 20άρι στα αρχαία.

 

:D:D:D

 

Καλέ,πού χάθηκες εσύ??Περιμένουμε νέα από την κουμπάρα της culte!Και γιατί όχι με την φιλόλογο,αν είναι καλή...το τερπνόν μετά του ωφελίμου!!!:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ένα μεγάλο καλημέρα σε όλους και όλες, πολύ κρύο σήμερα, μπρρρρρρ......

 

cristina112, με τη κουμπάρα δεν έγινε τπτ, αλλά κάτι ψήνεται από offline μεριά, χεχε...

 

τη φιλόλογο τη φοβάμαι, δίνει την εντύπωση ότι αν κάνω καμιά αταξία θα βγάλει το χάρακα να με τιμωρήσει :shock::-D:grin::-D

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mπράβο..Είδες που όλα γίνονται!:mrgreen:. Μακάρι να συναντούσαμε πιο συχνα τέτοιους άντρες. Επίσης η στάση του γιού σου δίχνει οτι δεν του έμειναν άσχημα συναισθήματα απο το διαζύγιο:D. Μπράβο σου και πάλι και να είσαι σίγουρος οτι θα βρεις αυτό που ψαχνεις...

Link to comment
Share on other sites

ένα μεγάλο καλημέρα σε όλους και όλες, πολύ κρύο σήμερα, μπρρρρρρ......

 

cristina112, με τη κουμπάρα δεν έγινε τπτ, αλλά κάτι ψήνεται από offline μεριά, χεχε...

 

τη φιλόλογο τη φοβάμαι, δίνει την εντύπωση ότι αν κάνω καμιά αταξία θα βγάλει το χάρακα να με τιμωρήσει :shock::-D:grin::-D

 

 

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,να βρεθεί στον δρόμο σου κάποια που να σου αξίζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις ευχές σας, σας εύχομαι κι εσάς κάθε ευτυχία με τις οικογένειές σας και τους φίλους σας!

 

Επίσης η στάση του γιού σου δίχνει οτι δεν του έμειναν άσχημα συναισθήματα απο το διαζύγιο:D

Ευτυχώς τα παιδιά έχουν προσαρμοστεί σχετικά καλά. Νομίζω ότι αυτό οφείλεται σε μεγάλο βαθμό στο ότι επικοινωνούν με τη μάνα τους δυο φορές τη μέρα με το skype που έχει και βίντεο κι έτσι τη νιώθουν κοντά τους. Αν θελήσουν να της μιλήσουν για οτιδήποτε είναι σχεδόν άμεσα προσβάσιμη.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τι 'ναι τούτο ρε γμτ; Βγήκα δυο φορές με τη μητέρα ενός φίλου του γιου μου που είναι χωρισμένη και κάποιος μας είδε (επαρχία γαρ) και το σφύριξε στον πρώην της. Ούτε λίγο ούτε πολύ, της τα έψαλε και την απείλησε ότι αν ξαναβγεί μαζί μου θα της κόψει τη διατροφή. Της το έθεσε πολύ ωμά, δεν είναι διατεθειμένος λέει αυτός να πληρώνει κι αυτή να "είναι" με άλλον. Σας έχει τύχει ή έπιασα λαχείο;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δε κατάλαβα δλδ, τη διατροφή τη δίνει για τη συζυγο και όχι για τα παιδιά; Αν βγει με άλλον δε τον νοιάζει τι θα τρωνε τα παιδιά του; Το θέτω πολύ ωμά.

 

Κι εγω μία απο τα ίδια, με μία κόρη 1,5 ετών και χωρίς καθόλου ελέυθερο χρόνο, αφού δεν έχω και που να την αφήσω, η μητερα μου είναι σε άλλη πολη, και ο πρωην αντί να την παιρνει κάνένα Σ/Κ έστω να έχει την αισθηση ότι έχει πατερα το παιδί γιατί τωρα αποκτά συνείδηση, έφυγε σε άλλη πόλη μακρινή 6-7 ωρες μακριά με αυτοκινητο και τη βλεπει μια φορά τον μήνα και αν.....

Η προοπτική του να βρω κάποιον είναι μακρινό όνειρο, γιατί έστω και και οτι τον βρίσκω, ποτε θα βγαινω μαζί του και που θα αφηνω το παιδί; Η διατροφή είναι για γελια που δίνει οποτε για νταντά ούτε λόγος, με δυσκολία εξάλλου πληρωνω και τον παιδικό. Και ο κύριος φιλοξενείται σε συγγενικό σπίτι,(=0 εξοδα διαμονης και φαγητου και λογαριασμων) ενω μπορεί ανετα να βρει οποια θέλει..... Καποου πρεπει να υπαρχει ένα μέρος πχ Γιάρος, Λέρος, Βόρειος Πόλος, κλτ να στελνουμε τους καλους μπαμπάδες σαν αυτόν, να κάνουν παρέα και να νιωθουν ευτυχισμένοι μεταξύ τους.

Κατάλαβες γιατί αποτελείς την εξαίρεση και λαμπρό κελεπουρι, γιατί είναι σαν να ηρθες απο τον Αρη, εκεί που όλοι οι αντρες προσπαθούν να αποφύγουν ευθυνες εσύ όχι μονο αναλαμβανεις, αλλά και τα πηγαίνεις πολύ καλά. Σου ευχομαι να βρεις αυτό που ψάχνεις όπως και σε κάθε άλλη πληγωμένη ψυχουλα εδώ μέσα.

pECmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι 'ναι τούτο ρε γμτ; Βγήκα δυο φορές με τη μητέρα ενός φίλου του γιου μου που είναι χωρισμένη και κάποιος μας είδε (επαρχία γαρ) και το σφύριξε στον πρώην της. Ούτε λίγο ούτε πολύ, της τα έψαλε και την απείλησε ότι αν ξαναβγεί μαζί μου θα της κόψει τη διατροφή. Της το έθεσε πολύ ωμά, δεν είναι διατεθειμένος λέει αυτός να πληρώνει κι αυτή να "είναι" με άλλον. Σας έχει τύχει ή έπιασα λαχείο;

 

 

Mπα...συχνο φαινόμενο απο ανεγκέφαλους ..και ο πρώην μου δεν πληρώνει γιατι λέει έχω σχέση ....Δηλαδή τί ; για τα έξοδα του παιδιού του θα πληρώνει η εκάστοτε σχέση ; ....άστα πολλά θα δείς...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, λάκισε η λεγάμενη, δε θέλει διαταραχή του status quo όχι τόσο γιατί εξαρτάται από τη διατροφή που είναι ψιλά αλλά και για να μη διαταραχθούν οι σχέσεις του παιδιού με τον πατέρα του.

 

Το λαμβάνουμε υπ' όψιν για το μέλλον: συγκατάθεση πρώην, χαχαχα!

 

Ρε τι άλλο θα δούμε.......

 

Lora2, κουράγιο κούκλα μου, θα φτιάξει η κατάσταση...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γέλοιο σήμερα. Παρότρυνση του γιου μου να την "πέσω" στη φιλόλογο που έχει στο γυμνάσιο:

 

Μπαμπά μπες, πολύ θα γούσταρα ένα 20άρι στα αρχαία.

 

:D:D:D

 

και συ γιατι δεν κάνεις το ψυχικό για χάρη του παιδιού σου ρε παιδί μου....χαχααχαχχαχαχαχα:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,για να πληρώνει κάποιος διατροφή,θα πρέπει η πρώην σύζυγος να μην προχωρήσει στην ζωή της??

Θα ίσχυε άραγε και το αντίθετο??Νομίζω πως όχι.Ο συγκεκριμένος μάλλον ψάχνει τρόπο να μην πληρώνει...ή δεν την έχει ξεπεράσει και το χρησιμοποιεί σαν δικαιολογία.

Δεν πειράζει,το καλό πράγμα αργεί!!Θα βρεθεί κάποια που δεν θα κουβαλάει τέτοια προβλήματα.Κι εσύ όμως,μην το βάζεις κάτω!;)

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή,για να πληρώνει κάποιος διατροφή,θα πρέπει η πρώην σύζυγος να μην προχωρήσει στην ζωή της??

Θα ίσχυε άραγε και το αντίθετο??Νομίζω πως όχι.Ο συγκεκριμένος μάλλον ψάχνει τρόπο να μην πληρώνει...ή δεν την έχει ξεπεράσει και το χρησιμοποιεί σαν δικαιολογία.

Δεν πειράζει,το καλό πράγμα αργεί!!Θα βρεθεί κάποια που δεν θα κουβαλάει τέτοια προβλήματα.Κι εσύ όμως,μην το βάζεις κάτω!;)

 

Όποιος και να 'ναι ο λόγος ας είναι καλά οι άνθρωποι και να επιλύσουν τα θέματά τους, γυναίκα με τέτοια μπαγκάζια δεν χρειάζομαι σ' αυτή τη φάση.

 

Εννοείται ότι δεν αποκαρδιώνομαι, εξ άλλου δεν είναι στη φύση μου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...