Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάπνισμα και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

On 7/4/2019 at 3:38 ΜΜ, Lela1 είπε:

Καλησπερα theodwra..Πως εισαι?Εγω ετσι κι ετσι χθες προσπαθησα να κανω 3 και ειχα παρα πολλα νευρα μεχρι που σκοτωθηκα με τον αντρα μου και σημερα τα ιδια..

Πως θα περασουν τοσοι μηνες ετσι θα ειμαι τοσο καιρο???

Μπράβο σου που κατάφερες μόνο 3 αυτο ειναι πολυ καλό εγω ούτε καν κ εμένα τα νεύρα μου δεν παίζονται. Κοίταξε αν μπόρεσες να κάνεις μόνο 3 τότε μπορείς νομίζω να το κόψεις κ εντελώς εγω η αλήθεια είναι αυτές τις μέρες έχω κάνει αρκετά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Lela1

    Lela1 59 δημοσιεύσεις

  • Zoi24

    Zoi24 40 δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 31 δημοσιεύσεις

  • Theodora85

    Theodora85 25 δημοσιεύσεις

Καταβαλλω πολυ μεγαλη προσπαθεια..Για κανενα δε ξερω ισως για ενα..Εκει ειναι ο στοχος μου τωρα..

Βαλε κι εσυ ενα στοχο νομιζω βοηθαει..Και κανονιζε τις ωρες.Το συζητησα παλι με τον γιατρο σημερα.. Μου ειπε και παλι οτι χρειαζεται και καλη ψυχολογια..Γι αυτο κανε οτι καλυτερο μπορεις και μη το βαζεις κατω..Στα λεω για να τα ακουω κι εγω..

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Lela1 είπε:

Οταν λες αρκετα δλδ ποσα?

Αρκετά εχω παει και στα 10 δεν ξερω τι να κάνω.... Για να μην καπνίζω

On 7/4/2019 at 3:38 ΜΜ, Lela1 είπε:

Καλησπερα theodwra..Πως εισαι?Εγω ετσι κι ετσι χθες προσπαθησα να κανω 3 και ειχα παρα πολλα νευρα μεχρι που σκοτωθηκα με τον αντρα μου και σημερα τα ιδια..

Πως θα περασουν τοσοι μηνες ετσι θα ειμαι τοσο καιρο???

Μπράβο σου που κατάφερες μόνο 3 αυτο ειναι πολυ καλό εγω ούτε καν κ εμένα τα νεύρα μου δεν παίζονται. Κοίταξε αν μπόρεσες να κάνεις μόνο 3 τότε μπορείς νομίζω να το κόψεις κ εντελώς εγω η αλήθεια είναι αυτές τις μέρες έχω κάνει αρκετά... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βασικα δεν ξερω γενικά εχω πάρα πολλά νεύρα νομίζω οτι θα σκάσω... Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι ακόμα αν ξέρει κάποια εδώ... Γίνεται να είμαι παραπάνω εβδομάδων και να μην το ξέρω? Δηλαδή στον υπέρηχο που σου βγάζει πχ οτι είσαι 18 εβδομάδων με βάση την τελευταία περίοδο υπάρχει περίπτωση να κάνει κ λάθος? 

Just now, Lela1 είπε:

Γιατι?Εγινε κατι τωρα που σε αγχωσε?

Απο άγχος εχω κ απο αυτο πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Theodora85 είπε:

Βασικα δεν ξερω γενικά εχω πάρα πολλά νεύρα νομίζω οτι θα σκάσω... Ήθελα να σας ρωτήσω κάτι ακόμα αν ξέρει κάποια εδώ... Γίνεται να είμαι παραπάνω εβδομάδων και να μην το ξέρω? Δηλαδή στον υπέρηχο που σου βγάζει πχ οτι είσαι 18 εβδομάδων με βάση την τελευταία περίοδο υπάρχει περίπτωση να κάνει κ λάθος? 

Απο άγχος εχω κ απο αυτο πολύ! 

Δηλαδή να ήσουν έγκυος ενώ είχες περίοδο? Το ακούω συχνά τελευταία οτι γίνεται αλλά πως θα ξέρεις πόσο εβδομάδες είσαι? 

Just now, Lela1 είπε:

Δεν ξερω τι να σου πω?Γιατι το ρωτας αυτο?

Παράδειγμα θέλω να ξέρω εάν είμαι 7 μηνών κ όχι 6

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να το συζητησεις με το γιατρο σου αυτο..Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι..Κι εγω εχω τρομερο αγχος και νευρα και ενοχες κι απο ολα..Σημερα εκλαιγα επι μια ωρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lela1 είπε:

Μαλλον θα πρεπει να το συζητησεις με το γιατρο σου αυτο..Προσπαθησε να μην αγχωνεσαι..Κι εγω εχω τρομερο αγχος και νευρα και ενοχες κι απο ολα..Σημερα εκλαιγα επι μια ωρα..

Κ εμένα μου βγαίνει να κλαίω! Χαχα τι γίνεται! Γιατί έχεις ενοχές απο το τσιγάρο? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lela1 είπε:

Ναι και γιατι πολλες φορες φοβαμαι για το αν θα τα καταφερω αν θα ειμαι καλη μανα και τετοια..

Όλες νομίζω το περνάμε αυτό το στάδιο.. Πιστεύω ομως οτι δεν χρειάζεται να αγχωνομαστε κ γιαυτο! Όλα καλά θα πάνε! Εμένα ο άντρας μου με βοηθάει λίγο σε αυτό.. Γιατί οσο να ναι σκέφτεσαι πολλά.. Αν έχεις στήριξη καλη κ απο τους δικούς σου νομίζω δεν έχεις κάτι να φοβάσαι, και να μην έχεις.. Έχεις παλι τον άντρα σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο ειμαι σιγουρα υπερβολικη..Αλλα δε μπορω συνεχεια αγχωνομαι για τα παντα ετσι??Eλπιζω με τον καιρο να τα ξεπερασω αυτα και να ηρεμησω λιγο ψυχολογικα..Ευχομαι να τα καταφερουμε και με το θεμα μας και ολα να μας πανε καλα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lela1 είπε:

Εχεις δικιο ειμαι σιγουρα υπερβολικη..Αλλα δε μπορω συνεχεια αγχωνομαι για τα παντα ετσι??Eλπιζω με τον καιρο να τα ξεπερασω αυτα και να ηρεμησω λιγο ψυχολογικα..Ευχομαι να τα καταφερουμε και με το θεμα μας και ολα να μας πανε καλα...

Η αλήθεια είναι οτι υπερβάλουμε κ λιγο ολες λίγο πολύ! Να σκεφτόμαστε θετικά νομίζω είναι οτι καλύτερο,! Μακάρι να πάνε όλα καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Lela1 είπε:

Να μπαινεις να μιλαμε να δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη ε??Παντως εντυπωση μου κανει που ειμαστε μονο δυο...

Ναι, να έχουμε η μία την άλλη τουλάχιστον! Χαχα. Δεν νομίζω οτι είμαστε μόνο δύο απλά πολλές είναι αυτές που είναι στη ίδια κατάσταση κ μπορεί απλά να παρακολουθούν το θέμα. Γιατί όσο να ναι αυτό το θέμα φοβόμαστε λίγο να το αναπτύξουμε 

Εσυ τι κάνεις κ δεν καπνίζεις? Εννοώ πχ όταν λες θα κανω τσιγάρο για να μην καπνίσεις τι κάνεις? Χαχαχαχα εγω δεν μπορώ 

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να ξεχνιεμαι φευγω απο το σπιτι κανω δουλειες οτι μπορω αρκει να μη το αναψω..Οταν φυγω δε παιρνω μαζι μου ουτε τσιγαρα ουτε λεφτα..Και στο σπιτι τα κρυβω σε συρταρια να μη τα βλεπω..Αλλες φορες απλα τρωω..Απλα καθε  μερα το παλευω οσο μπορω και δε το βαζω κατω.. Οσο πιο λιγα μπορω...

Η βγαινω με ατομα που ξερω οτι θα με κραξουν..Οτι μπορω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lela1 είπε:

Προσπαθω να ξεχνιεμαι φευγω απο το σπιτι κανω δουλειες οτι μπορω αρκει να μη το αναψω..Οταν φυγω δε παιρνω μαζι μου ουτε τσιγαρα ουτε λεφτα..Και στο σπιτι τα κρυβω σε συρταρια να μη τα βλεπω..Αλλες φορες απλα τρωω..Απλα καθε  μερα το παλευω οσο μπορω και δε το βαζω κατω.. Οσο πιο λιγα μπορω...

Η βγαινω με ατομα που ξερω οτι θα με κραξουν..Οτι μπορω...

Καλά κάνεις!!!!η προσπάθεια μετράει πιο πολύ απ'όλα...έχεις καθόλου ανακατωσούρα,ζαλαδα;;;πολλές μου λέγανε εμένα ότι τους βρωμαγε το τσιγάρο σε εμένα προσωπικά δεν συνέβη ποτέ..είχα φυλάξει 1πακετο στο συρτάρι και κάθε φορά που το άνοιγα έλεγα θα έρθει η ώρα που θα σε ανοίξω και περίμενα,περίμενα μέχρι που μετά τις 40μερες και αφού σταμάτησα τον θηλασμό το άνοιξα...Και έλεγα ουφ...πάει και αυτό...Εγώ ξέρεις τι έκανα στην τρέλα μου έπινα ένα ποτήρι σαγκρια και με ηρεμουσε..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανακατευτηκα ουτε μια φορα μεχρι σημερα αληθεια..Κι ουτε εχω κανενα απο τα κλασικα σωματικα συμπτωματα γενικως..Μονο τα ψυχολογικα σε ολο το μεγαλειο...Μακαρι να αυνεβαινε το αντιθετο..Παντως ακομα κι αν δεν εφτασα στο 100% θα συνεχισω μεχρι τελους να προσπαθω...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lela1 είπε:

Δεν ανακατευτηκα ουτε μια φορα μεχρι σημερα αληθεια..Κι ουτε εχω κανενα απο τα κλασικα σωματικα συμπτωματα γενικως..Μονο τα ψυχολογικα σε ολο το μεγαλειο...Μακαρι να αυνεβαινε το αντιθετο..Παντως ακομα κι αν δεν εφτασα στο 100% θα συνεχισω μεχρι τελους να προσπαθω...

Και αυτό μου το έλεγαν και δεν το πίστευα...Εγώ είχα τρελαθεί στην ανακατωσούρα...και ψυχολογικά ήμουν σε άσχημη κατάσταση γιατί είμαι άνθρωπος που αγαπάω και το τσιγάρο πολύ και το ποτό...απο το να πιω σε παρέα μέχρι να κάτσω το βράδυ με το άντρα μου...καλά κάνεις κορίτσι μου και να μιλάς.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lela1 είπε:

Μιλαω γιατι με ξελαφρωνει πολυ..Σημερα ειχα παλι μια πολλη στεναχωρη μερα αλλα δε το βαζω κατω..Σ'ευχαριστω πολυ που μου στεκεσαι..Να σαι παντα καλα!

Να μην πιέζεις τον εαυτό σου...Εγώ τον πίεσα για διαφορά πράγματα και κατέληξα με χαπάκι της καρδιάς γιατί κάνω πολλές ταχυκαρδίες...Όσο μπορείς και Όσο αντέχεις...Να το θυμάσαι αυτό...ότι χρειαστείς θα ειμαι εδω:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...