Recommended Posts

Ναι jo89 ειμαι στην 24η βδομαδα.Πριν εγραψα κατα λαθος καπνιζα αντι για καπνιζω :eek: Οσο για το φυσηματακι που λες εχει κ η ανιψια μου (που η μαμα της δεν καπνιζε) κ της ειπαν οτι ειναι τοσο μικρο που μπορει κ να φυγει σε μερικους μηνες, οποτε μην ανησυχεις!:PΕυχομαι ολα καλα!!

Διαφημίσεις

Ναι jo89 ειμαι στην 24η βδομαδα.Πριν εγραψα κατα λαθος καπνιζα αντι για καπνιζω :eek: Οσο για το φυσηματακι που λες εχει κ η ανιψια μου (που η μαμα της δεν καπνιζε) κ της ειπαν οτι ειναι τοσο μικρο που μπορει κ να φυγει σε μερικους μηνες, οποτε μην ανησυχεις!:PΕυχομαι ολα καλα!!

Να σαι καλα....σε ευχαριστω πολυ....με το καλο ευχομαι και να πανε ολα καλα...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Ευχαριστώ για τις ευχές! Σκέφτομαι ότι ίσως είναι πιο σημαντικό να κοπεί το κάπνισμα στο πρώτο τρίμηνο που γίνεται η βασικότερη δουλειά με το έμβρυο, γίνεται η αρχή... και ίσως μετά μια στο τόσο, στη βδομάδα ας πούμε, ένα δυο τσιγαράκια να πειράζουν λιγότερο... αυτή τη σκέψη την έκανα γιατί το πρώτο τρίμηνο είναι πολύ κρίσιμο, δεν ξέρω αν ισχύει...

it's never too late to start all over again

Ευχαριστώ για τις ευχές! Σκέφτομαι ότι ίσως είναι πιο σημαντικό να κοπεί το κάπνισμα στο πρώτο τρίμηνο που γίνεται η βασικότερη δουλειά με το έμβρυο, γίνεται η αρχή... και ίσως μετά μια στο τόσο, στη βδομάδα ας πούμε, ένα δυο τσιγαράκια να πειράζουν λιγότερο... αυτή τη σκέψη την έκανα γιατί το πρώτο τρίμηνο είναι πολύ κρίσιμο, δεν ξέρω αν ισχύει...

Συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου...με το καλο το μωρακι σου.

Σε ποια εβδομαδα εισαι?Σε αυτο που λες συμφωνω αν και ιατρικως δεν ξερω τι ισχυει.Παντως σιγουρα το πιο δυσκολο ειναι να το κοψεις στο πρωτο τριμηνο.Μετα οταν αρχισεις να νιωθεις το μωρο να κλωτσαει δε θα θες να κανεις.Εγω τουλαχιστον στον πρωτο γιο μου καποιες φορες που πηγαινα να κανω για τζουρα απο το τσιγαρο του αντρα μου και με την πρωτη τζουρα ο μικρος αρχιζε τις κλωτσιες καταλαβαινα οτι κανω κατι που το ενοχλει και το πεταγα.

Προσπαθησε να σταματησεις το καθημερινο.Εγω στις αρχες που δυσκολευτηκα να το κοψω σε αυτη την εγκυμοσυνη ελεγα θα κανω ενα καθε Κυριακη...ε σιγα σιγα το πηγα 1 στις 2 εβδομαδες..μετα ειδα οτι και που το εκανα δεν ευχαριστιομουν και τπτ οποτε το πεταξα τελειως.

Εεεεε ναι εγω ας πουμε δεν μπορω να τ κοψω εε κανπνιζω ποτε 4 ποτε 5 ποτε 3 αναλογα την μερα δεν πιστευα ποτε πως θα καπνιζω τοσο λιγο γιατι γ μενα θεωρειτε λιγο ...κ ομως ασε που δνε προλαβαινω με το μωρο....:P;);)

Παντως καλυτερα οπως ειπες να καπνιζεις(λιγο)και να θηλαζεις παρα να μην θηλαζεις λογω αυτου......αν κανεις λιγα τσιγαρα η ποσοτητα που περναει στο γαλα ειναι πολυ μικρη σχεδον ανυπαρκτη και μετα απο 2 ωρες εξαφανιζεται τελειως;)

Δυστηχώς δεν μιλάμε για 2-3 τσιγάρα την ημέρα αλλα για πακέτο...τέσπα ξέρω πως είναι δύσκολο ιδίως όταν είναι να το κόψεις τελείως όπως εγώ που πραγματικά αν δεν είχα τον άντρα μου να με υποστηρίζει δεν ξέρω αν θα τα κατάφερνα εντελώς... ;)

Αν το ελάττωνε κι εμένα ο άντρας μου θα με βοηθούσε πολύ. Υποστηρίζει ότι το έχει ελαττώσει, αλλά με ενοχλεί και με ξεμυαλίζει όταν ανάβει τσιγάρο. Όταν είμαι μόνη μου δεν το σκέφτομαι και τόσο πολύ...

εγώ κάπνιζα 2 και κάποιες μέρες και 3 πακέτα ήμουν απίστευτα εξαρτημένη. το έκοψα σπαθί με το που είδα το τεστ θετικό δεν ξέρω που βρήκα τη δύναμη ακόμα αναρωτιέμαι ίσως επειδή τους τελευταίους μήνες κάτι μ'είχε πιάσει και σκεφτόμουν οτι πρέπει να το κόψω μου χε μπει αυτό το μικρόβιο στο μυαλό δεν ξέρω. πάντως δε μετανιώνω λεπτό για την απόφαση μου, και πέρασα πάρα πολύ δύσκολα ένα απίστευτο σύνδρομο στέρησης με πολύ έντονα συμπτώματα που δεν το περίμενα. νοιώθω πολύ τυχερή και ανακουφισμένη που τα κατάφερα ήταν και πολλά τα έξοδα κάθε μέρα αλλά και κυρίως για την υγεία μου πρώτα και μετά του παιδιού. κι εμένα ο άντρας μου καπνίζει αλλά ήταν αρκετά διακριτικός θα έλεγα τον πρώτο καιρό (αν ήθελε ας έκανε κι αλλιώς!) γιατί απ τη στέρηση σκότωνα άνθρωπο! τώρα βέβαια τα έχει ξεχάσει αυτά και καπνίζει ελεύθερα αλλά έχουν περάσει και 13 μήνες και δεν μου λείπει πια. μακάρι να τα καταφέρετε κορίτσια όσες προσπαθείτε σας το εύχομαι με όλη την ψυχή μου είναι λύτρωση πραγματικά να μην καπνίζεις, μη σταματάτε την προσπάθεια

skybeam πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!όλα καλά να σου πάνε!!

Εγώ το έκοψα μαχαίρι αν και πέρασα δύσκολα γιατί όλο το πρώτο τρίμηνο το πέρασα στο νεκροταφείο Σχιστού..πρώτα έθαψα τον μπαμπά μου και σ'ένα μήνα μέσα τον πεθερό μου...άστα...

Αν ήθελα έκανα κανένα απο τον άντρα μου όταν ήταν σπίτι (καμια Κυριακή δηλ. κι αυτό για την τουαλέτα) αλλά δεν το ζητούσα...τώρα μετά τον 6ο με έχει "πιάσει" να θέλω..ευτυχώς έχω καταφέρει αν μου μυρίσει να το καταπολεμώ-ειδικά με τον πρωινό καφέ είναι πειρασμός-αλλιώς κάνω κανένα,ειδικά αμα είμαι ταραγμένη με κάτι.Δεν επηρεάζεται τόσο όσο λένε το μωρό αλλά καλά κάνουν και μας φοβερίζουν οι γιατροί για καλό μας τα λένε!!

Δεν είναι εύκολο μετά απο τόσα χρόνια εθισμού να το κόψεις οπότε όσο περισσότερο το μειώσεις τόσο καλύτερα!

Και πρόσεξε τώρα γιατί θα πλακώσουν εδω μέσα πολλές καλοθελήτριες να σε κάνουν να νιώσεις τύψεις..μη μασήσεις!!!

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Μεγάλο πακέτο έφαγες Riniw στο πρώτο τρίμηνο! Μπράβο σου για την προσπάθειά σου! Εμείς πεθερό, πεθερά και μάνα τους τακτοποιήσαμε ήδη στον Παράδεισο, μόνο ο μπαμπάς μου που δεν προσέχει καθόλου και πλησιάζει τα 80 με στενοχωρεί πολύ.

Αυτό το τσιγάρο για "την τουαλέτα" μαζί με τον καφέ είναι το πιο αναγκαίο και για μένα, άντε κι άλλο ένα στη διάρκεια της μέρας. Πιστεύω όμως πως θα τα κόψω κι αυτά. Κυριακή μπαίνω στην έκτη εβδομάδα οπότε από εκεί και μετά μαχαίρι.

Είναι δύσκολο όντως μετά από τόσα χρόνια εθισμού, όπως ακριβώς το λες. Εντάξει δε νομίζω να με μαλώσουν τα κορίτσια, το καταλαβαίνουν ότι το προσπαθώ πολύ! Καλή εγκυμοσύνη Ρηνιώ μου ώς το τέλος και καλό τοκετό να έχεις!

κοριτσια καπνιζα και εγω για χρονια...το εκοψα στην εγκυμοσυνη και δεν το ξαναεβαλα στο στομα μου εκτοτε..ειναι εθισμος, κακη συνηθεια..ουτε απολαυση , ουτε τιποτα αλλο....απολαυση ειναι η υγεια, η ιδια η ζωη και το παιγχνιδι με τα παιδια μας...

Διαφημίσεις

Σήμερα νομίζω ότι αλλάζω εβδομάδα (δεν ξέρω ακόμα, θα είμαι σίγουρη την Πέμπτη). Δεν άναψα καθόλου τσιγάρο, μόνο δυο τζούρες πήρα από του άντρα μου. Ή που δεν το χρειάζομαι πια τόσο, ή που έχω αρχίσει να επιβάλλομαι στον εαυτό μου... Αν το συνεχίσω έτσι σε λίγες μέρες δεν θα το ζητάω καθόλου. Νομίζω καλά πάω!

marilitath, μπράβο που το έκοψες!

skybeam πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου!!όλα καλά να σου πάνε!!

Εγώ το έκοψα μαχαίρι αν και πέρασα δύσκολα γιατί όλο το πρώτο τρίμηνο το πέρασα στο νεκροταφείο Σχιστού..πρώτα έθαψα τον μπαμπά μου και σ'ένα μήνα μέσα τον πεθερό μου...άστα...

Αν ήθελα έκανα κανένα απο τον άντρα μου όταν ήταν σπίτι (καμια Κυριακή δηλ. κι αυτό για την τουαλέτα) αλλά δεν το ζητούσα...τώρα μετά τον 6ο με έχει "πιάσει" να θέλω..ευτυχώς έχω καταφέρει αν μου μυρίσει να το καταπολεμώ-ειδικά με τον πρωινό καφέ είναι πειρασμός-αλλιώς κάνω κανένα,ειδικά αμα είμαι ταραγμένη με κάτι.Δεν επηρεάζεται τόσο όσο λένε το μωρό αλλά καλά κάνουν και μας φοβερίζουν οι γιατροί για καλό μας τα λένε!!

Δεν είναι εύκολο μετά απο τόσα χρόνια εθισμού να το κόψεις οπότε όσο περισσότερο το μειώσεις τόσο καλύτερα!

Και πρόσεξε τώρα γιατί θα πλακώσουν εδω μέσα πολλές καλοθελήτριες να σε κάνουν να νιώσεις τύψεις..μη μασήσεις!!!

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗΝ riniw 1980 ΟΤΙ ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΤΟ ΕΛΑΤΩΣΕΙΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΕΘΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΕΙΣ ΜΑΧΑΙΡΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΘΕΛΗΣΗ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ..!!

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!!

Εύχομαι η Παναγία μας να μας δώσει γερά μωράκια όσες είμαστε εγκυούλες...

Γι τις μανούλες υγεία στα παιδάκια και τις οικογένειες τους και όσες προσπαθούν με το καλό να έρθει και γρήγορα.

Λοιπόν στο θέμα του τόπικ τώρα.

Είμαι νομίζω στην 6η εβδομάδα και από την ώρα που είδα θετικό τεστ έχω περιοριστεί στο να κάνω 4 τσιγάρα πολύ λεπτά στριφτά.

Προσπαθώ να το κόψω και θα το κάνω.

Ήδη καμιά φορά μου μυρίζει και δεν το θέλω και το πετάω στο τασάκι.:D:D:D

Αυτά από εμένα!!!!:-D:grin::-D

Καλημέρα σας και πάλι χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν!!!!

tt15f4a9.aspx

διάβασε αν θες αυτο το άρθρο,θα σε βοηθησει να καταλαβεις πόσο κακό κάνεις στο μωράκι σου ακόμα κ με ένα τσιγάρο. http://www.eutokia.gr/%CE%AC%CF%81%CE%B8%CF%81%CE%B1/%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CF%85%CE%BC%CE%BF%CF%83%CF%8D%CE%BD%CE%B7/%CE%BF%CE%B9-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%84%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%80%CE%BD%CE%BF%CF%8D-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%8D%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CF%88%CE%B7-%CF%84%CE%B7/

σου ευχομαι να πάνε όλα καλά.

θεούλη μου κάνε αυτό το μήνα να χτυπήσει διπλά η καρδούλα μου (τικ τοκ τικ τακ) απο ευτυχία!!!!!!!

1CMNp3.png

λοιπον κοριτσια οι γιατροι λενε αν εισαι καπνιστρια 2-3 τσιγαρα τη μερα (δεν ειναι κ οτι καλυτερο)επιτρεπονται μονο κ μονο να μην παθει ο οργανισμος σοκ απο τη στερηση.στην εγκυμοσυνη φιλτραρεται η νικοτικη για να φτασει στο εμβρυο αλλα σε οτι αφορα στο θηλασμο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ρητα γιατι περναει στο μωρο μεσω του γαλατος.κ αυτο που λενε οτι σε 2ωρες φευγει τελειως απο τον οργανισμο οκ,αλλα ποτε να προλαβεις να καπνισεις ξερεις ποτε ακριβως θα γκρινιαξει το μωρο.καπνιζω 1πακετο τη μερα κ στη δουλεια κ περισσοτερο αλλα στην εγκυμοσυνη το εκοψα μαχαιρι πανευκολα γιατι με ενοχλουσε η μυρωδια του.τωρα βεβαια παλι απο την αρχη ελπιζω οταν ερθει το δευτερο να καταφερω να το κοψω μια για παντα....

Διαφημίσεις

λοιπον κοριτσια οι γιατροι λενε αν εισαι καπνιστρια 2-3 τσιγαρα τη μερα (δεν ειναι κ οτι καλυτερο)επιτρεπονται μονο κ μονο να μην παθει ο οργανισμος σοκ απο τη στερηση.στην εγκυμοσυνη φιλτραρεται η νικοτικη για να φτασει στο εμβρυο αλλα σε οτι αφορα στο θηλασμο ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ρητα γιατι περναει στο μωρο μεσω του γαλατος.κ αυτο που λενε οτι σε 2ωρες φευγει τελειως απο τον οργανισμο οκ,αλλα ποτε να προλαβεις να καπνισεις ξερεις ποτε ακριβως θα γκρινιαξει το μωρο.καπνιζω 1πακετο τη μερα κ στη δουλεια κ περισσοτερο αλλα στην εγκυμοσυνη το εκοψα μαχαιρι πανευκολα γιατι με ενοχλουσε η μυρωδια του.τωρα βεβαια παλι απο την αρχη ελπιζω οταν ερθει το δευτερο να καταφερω να το κοψω μια για παντα....

Όχι, στον θηλασμο δεν απαγορεύεται το κάπνισμα. Το μωρο μιας μαμας που καπνιζει ειναι εκτεθειμένο στον καπνό και στην νικοτίνη έτσι κι αλλιώς απο τα μαλλιά, τα ρούχα της μαμάς κτλ. Όταν το μωρο αυτο δεν θηλαζει απλα το αφήνει η μαμα χωρίς προστασία απο όλες τις βλαβερές ουσίες του τσιγάρου που εκτίθεται καθημερινά. Το γάλα μιας μαμάς που καπνίζει ειναι πολυ καλύτερο απο το γάλα σκόνη.

Στον θηλασμο οι ουσίες που περνούν στο γάλα ειναι πολυ λίγες και δεν καταλήγουν στο αίμα του μωρου αλλα στο πεπτικο του. Στην εγκυμοσύνη αντίθετα μέσω του πλακουντα οι ουσίες του τσιγάρου πανε κατευθείαν στο αίμα του εμβρυου.

1Xckp3.png

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

ισως να ειναι κ ετσι,,,αυτα ηταν τα λογια της γιατρου.επισης ετυχε να μου πει τα ιδια κ η θεια μου που ειναι βιοχημικος.δεν ξερω η αποψη μου παντως ειναι ειτε εγκυος ειτε θηλασμος τσιγαρο γιοκ! πολυ αντιαισθητικο να βλεπεις μια εγκυο να καπνιζει παντως!

<Ερευνητές και εμπειρογνώμονες από το πανεπιστήμιο του Εδιμβούργου δήλωσαν ότι η κοτιτνίνη (ουσία από τον καπνό του τσιγάρου) προκαλεί μια αντίδραση, που οδηγεί σε αύξηση μιας πρωτεΐνης (PROKR1) στις σάλπιγγες μεγαλώνοντας τον κίνδυνο να εμφυτευθεί ένα ωάριο εκτός μήτρας.

Η πρωτεΐνη αυτή επιτρέπει σε μια κύηση να εξελιχθεί σωστά μέσα στη μήτρα, αλλά όταν βρίσκεται στις σάλπιγγες, πιστεύεται ότι αυξάνει τον κίνδυνο να προκαλέσει μια έκτοπη κύηση.

Από τη μελέτη, βρέθηκε ότι η ποσότητα της πρωτεΐνης στις σάλπιγγες ήταν διπλάσια στις γυναίκες που κάπνιζαν από ότι σε εκείνες που δεν κάπνιζαν, πολλαπλασιάζοντας έτσι τις πιθανότητες μιας έκτοπης κύησης.

Οι ερευνητές πιστεύουν ότι η μεγάλη ποσότητας αυτής της πρωτεΐνης επηρεάζει τα τοιχώματα των μυϊκών τοιχωμάτων στις σάλπιγγες, που με τη σειρά τους εμποδίζουν τη μεταφορά των ωαρίων στη μήτρα.

Οι μετρήσεις που έκαναν οι ερευνητές έδειξαν ότι οι καπνίστριες γυναίκες έχουν τέσσερεις φορές περισσότερες πιθανότητες να αντιμετωπίσουν μια έκτοπη κύηση από ότι οι μη καπνίστριες.>

είμαι παθούσα,μόλις μια βδομάδα που έπαθα εξωμητριο.ψάχνοντας γιατι το έπαθα είδα πολλές αναφορές στο κάπνισμα ως αίτιο για έκτοπη ή αποβολή.

το έκοψα τη δευτερη μέρα μετά το θετικό τεστ κ αφού βγηκαν τα αποτελέσματα της χοριακής.τωρα λεω να μη το πάρω τοσο ελαφριά τη καρδία να το κόψω απο τώρα{σε 2 μήνες είπε ο γιατρός να ξεκινήσουμε πάλι προσπάθειες}ωστε να προετοιμασω τον οργανισμό μου.

τα αρθρα τα παραθετω προς γνώση κ συμμορφωση!

θεούλη μου κάνε αυτό το μήνα να χτυπήσει διπλά η καρδούλα μου (τικ τοκ τικ τακ) απο ευτυχία!!!!!!!

1CMNp3.png

αχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!! ποσο με ταλαιπωρει αυτο το θεμα!!! εγω ειμαι απο αυτες που δεν τα καταφεραν να το κοψουν...υπαρχει αλλη κοπελα στην ιδια θεση;;;μονο εγω ειμαι σε οοοολοοοο τον πλανητη;;;;;

KgPVp3.png

pzd4p3.png

αχχχχχχχχ!!!!!!!!!!!!!!!!! ποσο με ταλαιπωρει αυτο το θεμα!!! εγω ειμαι απο αυτες που δεν τα καταφεραν να το κοψουν...υπαρχει αλλη κοπελα στην ιδια θεση;;;μονο εγω ειμαι σε οοοολοοοο τον πλανητη;;;;;

ΕΛΕΝΗ.Γ δεν εισαι η μονη σε οοοολλοοο τον πλανητη,ειμαι και εγω..;) !! αρα μαλλον γιναμε 2 γυναικες που καπνιζαν που και που στην εγκυμοσυνη τους.! εγω γεννησα ενα υγιεστατο κοριτσακι 3 βδομαδες πριν με φυσικο τοκετο χωρις επισκληριδιο κ κατα την διαρκεια εκανα 3-4 τσιγαρα την ημερα χωρις να κατεβαζω τον καπνο κατω..κ ολα καλα!!οσο για το τι ακουγα απο αλλους κ με φορτωναν τυψεις αστο.. πιστευω οτι οταν υπαρχει μετρο ολα ειναι οκ..!

Και εγώ στο κλαμπ.... Γίναμε 3!!! Δεν κατάφερα να το κόψω αλλά να το περιορίσω στα 5 στριφτά, πολύ λεπτά τσιγάρα την μέρα και είναι και η μεγάλη μου ενοχή... Σε λίγο γεννάω και ελπίζω όλα να είναι καλά....

Μια από τα ίδια... Είχα γράψει και πιο πάνω αλλά εκείνη η εγκυμοσύνη εξελίχθηκε σε βιοχημική. Τότε είχα καταφέρει να το κόψω τελείως. Τώρα που ξαναέμεινα έγκυος (φυσιολογικά) δεν τα έχω καταφέρει. Πέντε τσιγαράκια στριφτά καπνίζω. Είναι βέβαια καπνός καπνοπαραγωγού και όχι εμπορίου (ίσως γλιτώνω καμιά χημεία έτσι). Στόχος είναι να το κόψω βέβαια, ίσως αν ξεφύγω από την πρόκληση του πρώτου πρωινού τσιγάρου με τον καφέ να τα καταφέρω. Αλλά το πρωινό τσιγάρο με βοηθάει στην τουαλέτα... :(

αχ κοριτσακια μου μπορω ν πω πως ανακουφιστικα λιγο...μακαρι βεβαια ολες μας ν καταφερουμε ν το κοψουμε το σιχαμενο...και μενα με εχουν τρελανει στις τυψεις...και στο πρωτο μου παιδακι καπνιζα και ευτυχως ολα καλα...τωρα αυτη η εγκυμοσυνη λογω περισσοτερων υποχρεωσεων εχει περισσοτερο αγχος οποτε ακομα πιο δυσκολη η διακοπη...ευχομαι σε ολες μας...καπνιζουσες και μη υγιεστατα παιδακια!!!

KgPVp3.png

pzd4p3.png

Και εγώ στο κλαμπ.... Γίναμε 3!!! Δεν κατάφερα να το κόψω αλλά να το περιορίσω στα 5 στριφτά, πολύ λεπτά τσιγάρα την μέρα και είναι και η μεγάλη μου ενοχή... Σε λίγο γεννάω και ελπίζω όλα να είναι καλά....

eleni volos ειμαστε 3 που τουλαχιστον το δηλωνουν δημοσια...εγω προσωπικα δεν το παιζω 'ΑΓΙΑ' σε αυτο το θεμα ουτε κοροιδευα απο την αρχη τον εαυτο μου..καπνιζα(εστω κ αν δεν κατεβαζα καπνο,3-4 davidoff τα ελαφρυοτερα 0,1 τα ασπρα)κ εννοειτε οτι ενιωθα κ εγω ενοχες αλλα δικες μου,δεν ηθελα αλλοι να με φορτωνουν..πηρα την ευθυνη και ηξερα κ απο την στιγμη που μου ειχε βαλει κ οριο ο γιατρος το τηρησα..η υπερβολη ειναι αλλο θεμα..δεν ειπαμε να κανουμε ενα πακετο!! ελεος!! απλα αυτο ειναι ενασ πρωτος λογος προβληματος και πεφτουν ολοι εκει..δεν το συνεχιζω γιατι θα ξημερωσουμε..το θεμα ειναι να εχουμε υγιη μωρακια και παν μετρον αριστον στην εγκυμοσυνη μας !! καλη λευτερια να εχεις κ ολα μια χαρα θα ειναι..!! με μισο πονο.!!!:D

eleni volos ειμαστε 3 που τουλαχιστον το δηλωνουν δημοσια...εγω προσωπικα δεν το παιζω 'ΑΓΙΑ' σε αυτο το θεμα ουτε κοροιδευα απο την αρχη τον εαυτο μου..καπνιζα(εστω κ αν δεν κατεβαζα καπνο,3-4 davidoff τα ελαφρυοτερα 0,1 τα ασπρα)κ εννοειτε οτι ενιωθα κ εγω ενοχες αλλα δικες μου,δεν ηθελα αλλοι να με φορτωνουν..πηρα την ευθυνη και ηξερα κ απο την στιγμη που μου ειχε βαλει κ οριο ο γιατρος το τηρησα..η υπερβολη ειναι αλλο θεμα..δεν ειπαμε να κανουμε ενα πακετο!! ελεος!! απλα αυτο ειναι ενασ πρωτος λογος προβληματος και πεφτουν ολοι εκει..δεν το συνεχιζω γιατι θα ξημερωσουμε..το θεμα ειναι να εχουμε υγιη μωρακια και παν μετρον αριστον στην εγκυμοσυνη μας !! καλη λευτερια να εχεις κ ολα μια χαρα θα ειναι..!! με μισο πονο.!!!:D

Άστα.... τι έχω ακούσει....!!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου κ να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα