Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κάπνισμα και εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Δεν θα σχολιασω τα προηγουμενα γιατι μαλλον καποιοι δεν θελουν να καταλαβουν τι εννοουν καποιες και κολλανε σε συγκεκριμενα πραγματα...!!

Και για την ουσια του πραγματος....

Και εγω θελω να τ κοψω τελειωςςςςς δεν αντεχω ρε παιδι μου νιωθω τυψεις τρελενομαι αλλα δεν μπορω και χωρις αυτο εκανα 2-2μιση πακετα πριν και καπνιζω απο τα 16...:?:-?:cry::cry:

Δεν ξερω ομως τι αλλο να κανω...πεταξα τα τσιγαρα με επιασε υστερια μεχρι το βραδυ ανεβηκε η πιεση μου 19 απο τα νευρα μου σκοτωθηκα με τον αντρα μου!!!:evil::evil::evil:

Ειπα να παρω ηλ τσιγαρο αλλα ο γιατρος μου ειπε δεν ξερουμε τι περιεχει μεσα καλο θα ηταν να μην παρεις....

Δεν ξερω τι αλλο να κανω...μεχρι και τον υπερυχο κολλησα πανω στο πακετο....:oops::oops:

Αλλα και παλι τιποτα....:evil::evil::evil:

Εχω απελπιστει πια.....

Ηρεμησε βρε Jo μου!

Μην κανεις ετσι κοπελα μου και αγχωνεις και το νινακι..

Ελα να προσπαθησουμε μαζι....σε καταλαβαινω απολυτα

Και εγω εχω την στηριξη του αντρα μου φαντασου,

μου λεει ελα αγαπη μου κανε μια τζουρα να ηρεμησεις δεν πειραζει..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Lela1

    Lela1 59 δημοσιεύσεις

  • Zoi24

    Zoi24 40 δημοσιεύσεις

  • jo89

    jo89 31 δημοσιεύσεις

  • Theodora85

    Theodora85 25 δημοσιεύσεις

Ηρεμησε βρε Jo μου!

Μην κανεις ετσι κοπελα μου και αγχωνεις και το νινακι..

Ελα να προσπαθησουμε μαζι....σε καταλαβαινω απολυτα

Και εγω εχω την στηριξη του αντρα μου φαντασου,

μου λεει ελα αγαπη μου κανε μια τζουρα να ηρεμησεις δεν πειραζει..

 

Eμενα εχει αγανακτησει ο καημενος.....:oops::oops:

Στην αρχη σκοτωνομασταν τωρα μ λεει δεν αντεχω αλλο κανε οτι θες αφου δεν καταλαβαινεις τι κακο κανεις....:shock::oops::oops:

Δεν ξερω ομως τι αλλο να κανω....πραγματικα....

Παντα μου αρεζε το τσιγαρο ποτε δεν ελεγα αντε να τ κοψω μου αρεζε ρε παιδι μου τ γουσταρα....και τωρα......σκατα.....:evil::evil::evil:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχει αγανακτησει ο καημενος.....:oops::oops:

Στην αρχη σκοτωνομασταν τωρα μ λεει δεν αντεχω αλλο κανε οτι θες αφου δεν καταλαβαινεις τι κακο κανεις....:shock::oops::oops:

Δεν ξερω ομως τι αλλο να κανω....πραγματικα....

Παντα μου αρεζε το τσιγαρο ποτε δεν ελεγα αντε να τ κοψω μου αρεζε ρε παιδι μου τ γουσταρα....και τωρα......σκατα.....:evil::evil::evil:

 

Ποσα κανεις? Εμενα αυτο που με βοηθησε λιγο ήταν να αλλαξω καπως τις συνηθειες μου.

Πχ μετα το φαγητο που το θελω σαν τρελη , τρωω κατι σε γλυκακι

(πολυ λιγο ετσι για τη γευση) ετσι για να εχω κατι αλλο να περιμενω εκτος του τσιγαρου.

Αντι για καφε πινω χυμο ή χαμομηλι ή κατι αλλο που δεν εχω συνδεσει με τσιγαρο.

Αλλα προς Θεου μην κοβεις τις εξοδους σου γι αυτο

γιατι η κλεισουρα ειναιχ ειροτερη και θα σου σπασουν τα νευρα!

Link to comment
Share on other sites

den exeis xamilo IQ.

alla na ksereis oti nai,otan afineis to paidi sou gia na ergasteis tou dimiourgeis problima.kyriws epeidi den katalabainei ti einai i ergasia.

egw milisa gia tis tipseis.

ki oi ergazomenes mamades exoun.

yparxei kai 8ema edw sto forum.

tipseis exw ki egw.pou ekopsa to kapnisma alla den mporw na kopsw to delivery.

den kano ligotero kako sto mwro mou.

to idio tou kanw.

exw tis idies tipseis.

alla an eblepes mia egkyo na trwei eksw de 8a strabwnes,etsi?

 

 

telospantwn...

akri de 8a bgaloume.

opws eipa ki egw,kai alles kopeles

NAI einai kako GENIKWS.

stin egkymosini...xeirotero.

kako mia egkyos na kapnizei 25 tsigara kako kai na kapnizei 5

alla apo ta dyo kaka protimas to mikrotero.

 

συγνώμη γαι το άσχετο του θέματος, αλλά δεν μπορώ να μην απαντήσω....

εγώ μάλλον είμαι η εξαίρεση γιατί εργάζομαι, το απολαμβάνω και δεν έχω καμμιά τύψη για αυτό. μητέρα μπορώ να είμαι όλη την υπόλοιπη μέρα. θα μπορούσα να είμαι όλη μέρα σπίτι και να παρκάρω τα παιδιά μπροστά στην τηλεόραση ή να τους φωνάζω υστερικά επειδή με πνίγουν οι 4 τοίχοι (το έχω δει κι αυτό). και πιστεύω ότι δίνω ένα υγιές πρότυπο στο παιδί μου, ενός ατόμου ανεξάρτητου, με προσωπικές φιλοδοξίες, με ενδιαφέροντα, που δεν είναι προσκολημένο πάνω τους. ίσως είμαι και τυχερή γιατί κάνω μια δουλειά που αγαπώ, σε αντικείμενο που σπούδασα, που δεν καταναλώνει όλο το χρόνο και τις δυνάμεις μου.

 

όσο για το τσιγάρο, δε νομίζω ότι υπάρχει έρευνα που να λέει ότι 2-3 τσιγάρα τη μέρα επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη. αν υπάρχει, θα ήθελα κι εγώ να τη δω!!

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη γαι το άσχετο του θέματος, αλλά δεν μπορώ να μην απαντήσω....

εγώ μάλλον είμαι η εξαίρεση γιατί εργάζομαι, το απολαμβάνω και δεν έχω καμμιά τύψη για αυτό. μητέρα μπορώ να είμαι όλη την υπόλοιπη μέρα. θα μπορούσα να είμαι όλη μέρα σπίτι και να παρκάρω τα παιδιά μπροστά στην τηλεόραση ή να τους φωνάζω υστερικά επειδή με πνίγουν οι 4 τοίχοι (το έχω δει κι αυτό). και πιστεύω ότι δίνω ένα υγιές πρότυπο στο παιδί μου, ενός ατόμου ανεξάρτητου, με προσωπικές φιλοδοξίες, με ενδιαφέροντα, που δεν είναι προσκολημένο πάνω τους. ίσως είμαι και τυχερή γιατί κάνω μια δουλειά που αγαπώ, σε αντικείμενο που σπούδασα, που δεν καταναλώνει όλο το χρόνο και τις δυνάμεις μου.

 

όσο για το τσιγάρο, δε νομίζω ότι υπάρχει έρευνα που να λέει ότι 2-3 τσιγάρα τη μέρα επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη. αν υπάρχει, θα ήθελα κι εγώ να τη δω!!

 

Γιατι θεωρεις δεδομενο οτι η μητερα που θα καθεται σπιτι θα παρκαρει

τα παιδια μπροστα στην τηλεοραση???

Αν εννοεις οτι θα εισαι καλυτερη μανα κανοντας αυτο που σε ευχαριστει

γιατι θα εισαι ευτυχισμενη..κατι παρομοιο δεν λεω κι εγω για το τσιγαρο?

Γιατι εσενα σε δικαιολογει κι εμενα οχι?

 

οσο για την ερευνα θα προσπαθησω ειλικρινα να βρω κατι

που σιγουρα εχω διαβασει και στο ιντερνετ αλλα και σε βιβλιο εγκυμοσυνης.

Που ξαναλεω δεν λεει οτι δεν πειραζουν αλλα οτι ειναι προτιμοτερα απο το εντονο στρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατι θεωρεις δεδομενο οτι η μητερα που θα καθεται σπιτι θα παρκαρει

τα παιδια μπροστα στην τηλεοραση???

Αν εννοεις οτι θα εισαι καλυτερη μανα κανοντας αυτο που σε ευχαριστει

γιατι θα εισαι ευτυχισμενη..κατι παρομοιο δεν λεω κι εγω για το τσιγαρο?

Γιατι εσενα σε δικαιολογει κι εμενα οχι?

 

οσο για την ερευνα θα προσπαθησω ειλικρινα να βρω κατι

που σιγουρα εχω διαβασει και στο ιντερνετ αλλα και σε βιβλιο εγκυμοσυνης.

Που ξαναλεω δεν λεει οτι δεν πειραζουν αλλα οτι ειναι προτιμοτερα απο το εντονο στρες.

μα γιατί συγκρίνουμε την εργασία με το τσιγάρο????? δηλαδή κάτι θετικό με κάτι αρνητικό???

επίσης για τη γνώμη που έχω για τις μαμάδες που δεν εργάζονται δες, αν θες, στο προηγούμενο post μου.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα κανεις? Εμενα αυτο που με βοηθησε λιγο ήταν να αλλαξω καπως τις συνηθειες μου.

Πχ μετα το φαγητο που το θελω σαν τρελη , τρωω κατι σε γλυκακι

(πολυ λιγο ετσι για τη γευση) ετσι για να εχω κατι αλλο να περιμενω εκτος του τσιγαρου.

Αντι για καφε πινω χυμο ή χαμομηλι ή κατι αλλο που δεν εχω συνδεσει με τσιγαρο.

Αλλα προς Θεου μην κοβεις τις εξοδους σου γι αυτο

γιατι η κλεισουρα ειναιχ ειροτερη και θα σου σπασουν τα νευρα!

Kαφεδες δεν πινω ετσι και αλλιως απο πριν δεν επινα....:rolleyes::rolleyes:

Οσο για τις εξοδους....ειμαι ολη μερα κλεισμενη μεσα στο σπιτι.....

Εφυγα απο την θεσσ ηρθα στο χωριο του αντρα μου να μεινω....δεν ειναι οι φιλοι μου εδω συγγενεις κτλ....η μονη παρεα ειναι ο αντρας μου οταν γυρναει πο την δουλεια...!!:?:|:cry::cry:

Οποτε αναγκαστικα ειμαι κλεισμενη μεσα....:evil::evil:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Kαφεδες δεν πινω ετσι και αλλιως απο πριν δεν επινα....:rolleyes::rolleyes:

Οσο για τις εξοδους....ειμαι ολη μερα κλεισμενη μεσα στο σπιτι.....

Εφυγα απο την θεσσ ηρθα στο χωριο του αντρα μου να μεινω....δεν ειναι οι φιλοι μου εδω συγγενεις κτλ....η μονη παρεα ειναι ο αντρας μου οταν γυρναει πο την δουλεια...!!:?:|:cry::cry:

Οποτε αναγκαστικα ειμαι κλεισμενη μεσα....:evil::evil:

 

Ωχ βρε Jo μου δυσκολο ειναι αυτο..

Πως να ξεχαστεις κι εσυ λιγακι?

 

Εμενα με βοηθησε και ενα dvd που παρηγγειλα με pilates

Και οποτε μου ερχεται λυσσα για τσιγαρο , παταω το play :P

Link to comment
Share on other sites

Ωχ βρε Jo μου δυσκολο ειναι αυτο..

Πως να ξεχαστεις κι εσυ λιγακι?

 

Εμενα με βοηθησε και ενα dvd που παρηγγειλα με pilates

Και οποτε μου ερχεται λυσσα για τσιγαρο , παταω το play :P

 

Aστα να πανε....δεν κανει και λιγο καλο καιρο να βγαινω λιγο να περπαταω....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!!!

Κατι θα πρεπει να βρω και εγω δεν παλευεται....ηδη ειμαι στον 7ο....ωρες ωρες φοβαμαι και λεω και τωρα να το κοψω αν εχει γινει ηδη ζημια???

Μακαρι παναγιτσα μου ολα τα παιδακια να ναι καλα

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

μα γιατί συγκρίνουμε την εργασία με το τσιγάρο????? δηλαδή κάτι θετικό με κάτι αρνητικό???

επίσης για τη γνώμη που έχω για τις μαμάδες που δεν εργάζονται δες, αν θες, στο προηγούμενο post μου.

 

δεν βλεπω πουθενα τη γνωμη σου για τις μαμαδες που δεν εργαζονται.

Αν θες μας την λες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Aστα να πανε....δεν κανει και λιγο καλο καιρο να βγαινω λιγο να περπαταω....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!!!

Κατι θα πρεπει να βρω και εγω δεν παλευεται....ηδη ειμαι στον 7ο....ωρες ωρες φοβαμαι και λεω και τωρα να το κοψω αν εχει γινει ηδη ζημια???

Μακαρι παναγιτσα μου ολα τα παιδακια να ναι καλα

 

Μακαρι να το κοψουμε εστω και τωρα και καμια ζημια δεν εχει γινει.

Τα παιδακια μας ειναι υγιεστατα μην μου ανησυχεις,

Link to comment
Share on other sites

Πάντως διαβάζοντας όλα τα παραπάνω μνμ , διαπιστώνω το εξής απλό: δεν μπορούμε να επιβληθούμε στα πάθη μας. Και δεν το λεω με την αρνητική έννοια γιατί υπάρχουν πολλών ειδών πάθη!!!Σε κάποιον αρέσει το φαγητό, σε κάποιον άλλο η τηλεόραση, σε άλλους οι βόλτες, άλλος έχει ψύχωση με τα παιδιά του. Στο συγκεκριμένο θέμα - αν και δεν καπνίζω - καταλαβαίνω και την ανάγκη κάποιων γυναικών να καπνίσουν, αλλά από την άλλη το μωράκι έχει μεγαλύτερη αξία! Βέβαια δεν σημαίνει ότι εγώ που δεν καπνίζω είμαι καλύτερη μάνα!!!

Link to comment
Share on other sites

Aστα να πανε....δεν κανει και λιγο καλο καιρο να βγαινω λιγο να περπαταω....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:!!!

Κατι θα πρεπει να βρω και εγω δεν παλευεται....ηδη ειμαι στον 7ο....ωρες ωρες φοβαμαι και λεω και τωρα να το κοψω αν εχει γινει ηδη ζημια???

Μακαρι παναγιτσα μου ολα τα παιδακια να ναι καλα

 

Καλή μου κάθε τσιγάρο που θα στερήσεις από το παιδάκι σου μόνο καλό μπορεί να του κάνει. Αν δεν μπορείς να βγεις να περπατήσεις βάλε βιντεάκια και χόρεψε, κάνε γιόγκα για εγκύους, κάνε κάποια άσκηση ή ό,τι άλλο θα βοηθήσει το μυαλό σου να ξεκολλήσει.

 

Καλή η Παναγίτσα, αλλά ας τη βοηθήσουμε κι εμείς λίγο ;)

Time flies like the wind; fruit flies like bananas
 

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω πουθενα τη γνωμη σου για τις μαμαδες που δεν εργαζονται.

Αν θες μας την λες

και δεν υποτιμώ τις γυναίκες που δεν εργάζονται, ούτε η μαμά μου εργαζόταν. απλά τό να λέμε ότι όσες γυναίκες εργάζονται έχουν τύψεις, είναι το ίδιο άκυρο με το να λέμε ότι όλες όσες δεν εργάζονται είναι απλά τεμπέλες.

 

δεν έψαξες καλά...:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου κάθε τσιγάρο που θα στερήσεις από το παιδάκι σου μόνο καλό μπορεί να του κάνει. Αν δεν μπορείς να βγεις να περπατήσεις βάλε βιντεάκια και χόρεψε, κάνε γιόγκα για εγκύους, κάνε κάποια άσκηση ή ό,τι άλλο θα βοηθήσει το μυαλό σου να ξεκολλήσει.

 

Καλή η Παναγίτσα, αλλά ας τη βοηθήσουμε κι εμείς λίγο ;)

 

To δοκιμασα....και μολις τελειωσα ειχα το μυαλο μου να τελειωσω να κανω τσιγαρο....:evil::evil::evil::evil:

Τragikkkkkkkkkkk που λεει και η διαφημιση!!:evil::evil:

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να βοηθησει....χωρις τ τσιγαρο δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα ολη μερα να ξαπλωνω νευρα δεν θελω να μ μιλαει κανεις....:evil::evil:

Θυμωνω κοριτσια με τον εαυτο μου πιο πολυ γιατι και εγκυος να μην ημουν αναρωτιεμαι ποση εξαρτηση προκαλει το γα@@@???

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και δεν υποτιμώ τις γυναίκες που δεν εργάζονται, ούτε η μαμά μου εργαζόταν. απλά τό να λέμε ότι όσες γυναίκες εργάζονται έχουν τύψεις, είναι το ίδιο άκυρο με το να λέμε ότι όλες όσες δεν εργάζονται είναι απλά τεμπέλες.

 

δεν έψαξες καλά...:-P

Η αληθεια ειναι οτι δεν εψαξα :P

Τελοσπαντων η καθεμια κανει αυτο που της λεει η καρδουλα της,

εγω εκει καταληγω παλι.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι καπνίστρια πολλών χρονών

και έγκυος 11 εβδομάδων… στης άλλες εγκυμοσύνες μου το ειχα και εγω ελάττωση έκανα

λίγα την ημέρα …κάθε μέρα αυτό σκαφτόμουνα να παει μεσημέρι να κανω 1 τσιγαρο …να

παει απόγευμα άλλο ένα και ειχα τον εαυτό μου σε μόνιμη στέρηση …. 3500 χημικές

ουσια πανε στον οργανισμο με την κάθε τσουρα ,

…εγω υποφέρω ειδη από γκουχου γκουχου

Α!!!!να χαθείς!!!! για βρωμοτσιγαρο

Δεν θα δεινω εγω 200 ευρο το μηνα για τη ειμαι ανίκανη να πω ΟΧΙ στο τσιγάρο…

Άρχισα το κέντημα … πηρα κομπολόι

..τσίχλες καραμέλες …βγήκα βόλτα ..χτύπησα και το κεφάλι μου στον τοιχο, (μαστίγωσα

των αντρα μου χαχαχχα) …..2 μερες με τρελά νευρα από την 3 ένιωσα λιγο καλυτέρα

…..ομως ακομη ειμαι καπως ψυχολογικά …..

Εύχομαι να συνεχίσω ετσι ….

Και να μην το ξαναβάλω ποτε μα ποτε στο στόμα μου…. Στο φινάλε αν τα καταφέρεις της πρωτες μερες η αν κανης 2..3 ..ολα στο μυαλό σου είναι το σώμα σου δεν το χρειάζεται πια …..Καλή τύχη σε όλες μας!

Σπύρος 09/10/2001 τριτη απογευμα

Εφραίμ 03/06/2006 σαββατο ξημερωματα

Ελευτέριος 25/09/2007 τριτη πρωει

Μαρίνος 21/09/2012 Παρασκευη πρωι

:P

Link to comment
Share on other sites

To δοκιμασα....και μολις τελειωσα ειχα το μυαλο μου να τελειωσω να κανω τσιγαρο....:evil::evil::evil::evil:

Τragikkkkkkkkkkk που λεει και η διαφημιση!!:evil::evil:

Δεν ξερω τι αλλο μπορει να βοηθησει....χωρις τ τσιγαρο δεν εχω ορεξη να κανω τιποτα ολη μερα να ξαπλωνω νευρα δεν θελω να μ μιλαει κανεις....:evil::evil:

Θυμωνω κοριτσια με τον εαυτο μου πιο πολυ γιατι και εγκυος να μην ημουν αναρωτιεμαι ποση εξαρτηση προκαλει το γα@@@???

 

Χαχαχχα Jo μου ωραια τα λες....

 

Αστα να πανε..Εγω πριν μεινω εγκυος ειχα δει μια εγκυο να καπνιζει

κι ελεγα καλα πως μπορει να το κανει αυτο??

Και να που ηρθα στην θεση της..

Μην κρινεις για να μην κριθεις!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχχα Jo μου ωραια τα λες....

 

Αστα να πανε..Εγω πριν μεινω εγκυος ειχα δει μια εγκυο να καπνιζει

κι ελεγα καλα πως μπορει να το κανει αυτο??

Και να που ηρθα στην θεση της..

Μην κρινεις για να μην κριθεις!

 

O αντρας μου ξερεις τι μ κανει?????Οταν θα παμε εξω για καφε καπνισε μ λεει.....οχι λεω εγω ντρεπομαι να με βλεπουν με την κοιλια να καπνιζω:oops::oops::oops:!!

Μα γιατι μ λεει αφου δεν κανεις κατι κακο??:shock::shock::evil::evil::evil::evil:!!!!

Καλα μου κανει ομως...

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Eμενα εχει αγανακτησει ο καημενος.....:oops::oops:

Στην αρχη σκοτωνομασταν τωρα μ λεει δεν αντεχω αλλο κανε οτι θες αφου δεν καταλαβαινεις τι κακο κανεις....:shock::oops::oops:

Δεν ξερω ομως τι αλλο να κανω....πραγματικα....

Παντα μου αρεζε το τσιγαρο ποτε δεν ελεγα αντε να τ κοψω μου αρεζε ρε παιδι μου τ γουσταρα....και τωρα......σκατα.....:evil::evil::evil:

 

ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ!ΚΑΠΝΙΖΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 1 ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΑ ΕΡΙΞΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΣΤΑ 5.ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΡΕΛΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ Κ ΤΟ ΚΟΨΑ Σ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΤΗΣΑ.ΜΥΡΙΖΑ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΠΝΙΖΕ ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ!!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΦΟΒΗΘΗΚΕ Κ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Κ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 1 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 1 ΕΚΑΝΑ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΩ ΑΠ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΨΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ.....(ΕΞΩ Κ ΕΓΩ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ!!!)ΓΕΝΝΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ Κ ΑΠ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ!!!ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΛΙΓΟ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΡΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΞΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ JO89 ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΘΩΣ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ....

Link to comment
Share on other sites

Kαφεδες δεν πινω ετσι και αλλιως απο πριν δεν επινα....:rolleyes::rolleyes:

Οσο για τις εξοδους....ειμαι ολη μερα κλεισμενη μεσα στο σπιτι.....

Εφυγα απο την θεσσ ηρθα στο χωριο του αντρα μου να μεινω....δεν ειναι οι φιλοι μου εδω συγγενεις κτλ....η μονη παρεα ειναι ο αντρας μου οταν γυρναει πο την δουλεια...!!:?:|:cry::cry:

Οποτε αναγκαστικα ειμαι κλεισμενη μεσα....:evil::evil:

 

jo μου, σε καταλαβαινω απολυτα!! σκεψου τα χειροτερα...εγω ειμαι γυναικα ναυτικου...απο τον 3ο μηνα μεχρι τωρα που μπηκα στον 8ο ειμαι ολομοναχη...και στο τσακ θα προλαβει τη γεννα! ειμαι σε ενα χωριο κιεγω χωρις την οικογενεια μου, τις φιλες που ειχα κλπ... σκεψου ποση τρελη μοναξια τραβαω κιεγω!!!γιαυτο κ δυσκολευτηκα οταν μπαρκαρε παλι ο αντρας μου κ ενω το ειχα κοψει το ξαναεβαλα στο στομα μου...εκανα περιπου 5 τη βδομαδα κιαυτα την ωρα του καφε, αλλα παντα μετα γεμιζα τυψεις...ετσι (αν και καθυστερημενα) μετα απο 1 1/2 μηνα ειπα το μεγαλο στοπ. Να σας πω λοιπον το δικο μου μυστικουλη???? με βοηθησε ο υπνος!!! Απολαμβανα το κρεβατακι μου κ σιγα σιγα τα χτυπηματακια της μικρουλας μου κ το εβγαλα απο το μυαλο μου τελειως... και ειδικα φετος ρε γμτ εχει κ χαλια χειμωνα δε μας επιτρεπει ουτε λιγο περπατημα ουτε τιποτα. σπιτι σπιτι σπιτι!!! ευτυχως που δε χλαπακιαζω!!! χαχα!!!

ειμαι σιγουρη οτι θα τη βρεις τη δυναμη κιεσυ!!!!! κ μονο που εχεις τον αντρουλη σου κοντα!!!!! ααααχχχχ!!!! μου λειπει ο καλουλης μου!!

τι περιμενεις εσυ jo μου;; αγορακι η κοριτσακι;;; ο,τι κ ναναι με το καλο!!!!!!! κ σε ολα τα κοριτσακια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΤΣΙ ΗΜΟΥΝ Κ ΕΓΩ!ΚΑΠΝΙΖΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ 1 ΠΑΚΕΤΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΜΟΛΙΣ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ ΤΑ ΕΡΙΞΑ ΜΕ ΠΟΛΥ ΖΟΡΙ ΣΤΑ 5.ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝΕ ΤΡΕΛΕΣ ΑΝΑΓΟΥΛΕΣ Κ ΤΟ ΚΟΨΑ Σ ΟΛΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ.ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΖΗΤΗΣΑ.ΜΥΡΙΖΑ ΟΠΟΙΟΝ ΚΑΠΝΙΖΕ ΣΑΝ ΤΟ ΣΚΥΛΙ!!!!Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΦΟΒΗΘΗΚΕ Κ ΤΟ ΕΙΠΕ ΣΤΟ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ Κ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΥΛΟΓΙΕΣ ΤΟΥ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 1 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΕΓΩ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 1 ΕΚΑΝΑ 2 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΣΧΟΛΑΣΩ ΑΠ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑ ΕΡΘΩ ΣΠΙΤΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΨΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΣΩ.....(ΕΞΩ Κ ΕΓΩ ΝΤΡΕΠΟΜΟΥΝ!!!)ΓΕΝΝΗΣΑ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΔΟΞΑ ΣΟΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ,ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΚΛΕΙΣΕΙ ΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ Κ ΑΠ ΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΦΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙ ΤΣΙΓΑΡΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ!!!ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙΣ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΝΑ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΛΙΓΟ Ο ΘΗΛΑΣΜΟΣ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΡΥΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΕΞΩ ΝΑ ΚΑΠΝΙΣΩ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΑ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ...ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΟΥ!!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΜΕΡΑ ΧΩΡΙΣ ΤΣΙΓΑΡΟ!

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ JO89 ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΘΩΣ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΕΤΣΙ....

Να σου ζησει η κοριτσαρα σου....μπραβο σου και παλι μπραβο....και εγω θελω να τ κοψω και να μην τ ξαναρχισω πιστευω πως αν εχω και εγω τ μωρο δεν θα πηγαινει τ μυαλο μου τοσο στο τσιγαρο....μακαρι να τα καταφερω και εγω σε ευχαριστω...!!!!Μακαρι να συνεχισεις ετσι....

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

jo μου, σε καταλαβαινω απολυτα!! σκεψου τα χειροτερα...εγω ειμαι γυναικα ναυτικου...απο τον 3ο μηνα μεχρι τωρα που μπηκα στον 8ο ειμαι ολομοναχη...και στο τσακ θα προλαβει τη γεννα! ειμαι σε ενα χωριο κιεγω χωρις την οικογενεια μου, τις φιλες που ειχα κλπ... σκεψου ποση τρελη μοναξια τραβαω κιεγω!!!γιαυτο κ δυσκολευτηκα οταν μπαρκαρε παλι ο αντρας μου κ ενω το ειχα κοψει το ξαναεβαλα στο στομα μου...εκανα περιπου 5 τη βδομαδα κιαυτα την ωρα του καφε, αλλα παντα μετα γεμιζα τυψεις...ετσι (αν και καθυστερημενα) μετα απο 1 1/2 μηνα ειπα το μεγαλο στοπ. Να σας πω λοιπον το δικο μου μυστικουλη???? με βοηθησε ο υπνος!!! Απολαμβανα το κρεβατακι μου κ σιγα σιγα τα χτυπηματακια της μικρουλας μου κ το εβγαλα απο το μυαλο μου τελειως... και ειδικα φετος ρε γμτ εχει κ χαλια χειμωνα δε μας επιτρεπει ουτε λιγο περπατημα ουτε τιποτα. σπιτι σπιτι σπιτι!!! ευτυχως που δε χλαπακιαζω!!! χαχα!!!

ειμαι σιγουρη οτι θα τη βρεις τη δυναμη κιεσυ!!!!! κ μονο που εχεις τον αντρουλη σου κοντα!!!!! ααααχχχχ!!!! μου λειπει ο καλουλης μου!!

τι περιμενεις εσυ jo μου;; αγορακι η κοριτσακι;;; ο,τι κ ναναι με το καλο!!!!!!! κ σε ολα τα κοριτσακια!!!!!!

Πω πωωω σε καταλαβαινω πολυ δυσκολο...!!Σε νιωθω περναω τα ιδια...βεβαια εγω εχω και τον αντρα μου πολυ βασικο!!!Κανε υπομονη βρε κοριτσι μου σε λιγο καιρο θα εχεις τ μωρακι σου αγκαλιτσα.....την πιο καλη παρεα τ κοσμου!!!

Αγορακι περιμενω εγω:D:D:D:D!!!

Απλα με πιανει τρεμουλο μηπως ηδη εχω κανει ζημια...λεω τοσος καιρος περασε....και καπνιζα...:(:(

Μακαρι ολα τα μωρακια να ειναι υγιει.....με το καλο και σε σενα!!!!

Εγω τρελενομαι με τον υπολογιστη οταν καθομαι ειδικα στο πσ δεν μπορω χωρις ενα τσιγαρακι.....

Τελος κατι πρεπει να βρω δεν ξερω τι αλλο να δοκιμασω κατι πρεπει να βρω ομως δεν παει αλλο....:rolleyes::rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει η κοριτσαρα σου....μπραβο σου και παλι μπραβο....και εγω θελω να τ κοψω και να μην τ ξαναρχισω πιστευω πως αν εχω και εγω τ μωρο δεν θα πηγαινει τ μυαλο μου τοσο στο τσιγαρο....μακαρι να τα καταφερω και εγω σε ευχαριστω...!!!!Μακαρι να συνεχισεις ετσι....

 

 

ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΙΔΙΑ ΕΝΙΩΘΑ Κ ΕΓΩ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑΝ!ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΟΥ Κ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΣΟΥ.ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΣΟΥ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΣΥ!!!ΤΟ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΟ Κ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΠΟΡΩ ΟΙ ΤΟΣΕΣ ΠΡΩΗΝ ΚΑΠΝΙΣΤΡΙΕΣ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΙ ΔΙΑΟΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

jo μου με το καλο το αγορακι σου!!!! Δε στο λεω για παρηγορια ουτε για να πω πως ειναι καλο αλλα μη φοβασαι. μια χαρα θα ειναι το παιδακι σου!!!!! Με το καλο ευχομαι!!!!!!!!!!!! Οσο για το τσιγαρο ακομα μια συμβουλη να μην ερχεσαι καθολου σε επαφη με ανθρωπους που καπνιζουν!! Εμενα και οι 2 κολλητες μου καπνιζουν πολυ. Τους ειχα πει λοιπον οτι οσο θα ειμαι εγκυος θα με χασετε..αν θελετε να ερθετε να με δειτε αλλα ξεχαστε το τσιγαρο. Τωρα πια ομως δε ζηλευω καθολου!!!!!!!! και να τις δω δε μου ερχεται καθολου επιθυμια. Δεν ξερω βεβαια αν αυτο θα κρατησει και μετα γιατι παντα στο πισω μερος του μυαλου μου εχω την ωραια γευση του φρεντου με το στριφτουλι!!! Ολα αυτα ομως ερχονται πια σε δευτερη μοιρα!! Θα δεις ποσο καλα θα νιωσεις κιεσυ!! Μωρε ειναι και ο θηλασμος κιαυτο μου εδινε ακομα πιο πολλη δυναμη στο να μη το ξαναβαλω στο στομα μου.

Να σου πω μια αμαρτια... εχω μιλησει πολυ ασχημα(και καλα σε φαση συζητησεων με τους δικους μου) για μια γνωστη μας η οποια καπνιζε που καπνιζε σε ολη την εγκυμοσυνη, γενναει ενα παιδακι σχεδον 2 κιλα, το βαζουν θερμοκοιτιδα και αυτη ζηταει χαπι να της κοπει το γαλα και κατεβαινει στην αιθουσα αναμονης με τους αντρες των αλλων εγκυων για να καπνισει!!! Δεν ξερω...αυτο με εβγαλε απο τα ρουχα μου για να ειμαι ειλικρινης... Αν εβλεπα το σπλαχνο μου στη θερμοκοιτιδα στην καλυτερη να ημουν ολη μερα εκει και να το κοιταζω χωρις να κλαιω... Αλλα τι να πεις???

Ο καθε ανθρωπος λειτουργει κατα βουληση...

 

Εγω περιμενω κοριτσακι jo μου! και ειναι πολυ δραστηρια!!! με το καλο τα παιδακια ολως μας και μετα θα το καψουμε!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...