Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Ηράκλειο Κρήτης


Triferoula

Recommended Posts

εννοειται, απλα αυτη τη στιγμη δε μου ερχεται το ονομα! εχει περασει κ καιρος!!! (ειναι ο κυριος στο αριστερο απο τα 2 δωματια υπερηχων, η τουλαχιστον ηταν τοτε...ο ψηλος κ συμπαθεστατος)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εννοειται, απλα αυτη τη στιγμη δε μου ερχεται το ονομα! εχει περασει κ καιρος!!! (ειναι ο κυριος στο αριστερο απο τα 2 δωματια υπερηχων, η τουλαχιστον ηταν τοτε...ο ψηλος κ συμπαθεστατος)

 

Μουσουράκης;;

a9X0p3.pngmrSbp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας κοριτσια ....ψαχνω και εγω γυναικολογο.. μηπως εχετε ακουση κατι για την ευαγγελια καραμπουρνιωτη;

 

δεν την εχω ακουσει!ομως ξερω τον προκοπακη ο οποιος ειναι κορυφη!πολυ καλος!ευγενεστατος!εννοειται οτι εχει απειρες γνωσεις!οτι και να πω γιαυτον ειναι λιγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια ....ψαχνω και εγω γυναικολογο.. μηπως εχετε ακουση κατι για την ευαγγελια καραμπουρνιωτη;

Πήγα σε αυτήν για τεστ παπ πρώτη φορα μετα που γεννησα στο Παγνη.Καλή ήταν, δεν είχα κανένα πρόβλημα!Στο διπλανό γραφείο είναι ο άντρας της, επίσης γυναικολόγος, αλλά δεν θυμάμαι όνομα:).

Co8Lp3.png

 

 

QkL2p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Πήγα σε αυτήν για τεστ παπ πρώτη φορα μετα που γεννησα στο Παγνη.Καλή ήταν, δεν είχα κανένα πρόβλημα!Στο διπλανό γραφείο είναι ο άντρας της, επίσης γυναικολόγος, αλλά δεν θυμάμαι όνομα:).

 

Ο άνδρας της Καραμπουρνιώτη (θεωρείται καλή) είναι ο Μαλαθράκης. Και οι δύο συνεργάζονται με το Ασκληπιείο.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει καποια κοπελα που εχει ηδη γεννησει ή εχει ακουσει απο γνωστες, για την τακτικη που ακολουθει ο Μανιδακης? Ειναι εναντια στην επισκληριδιο, ειναι υπερ της ψυχοπροφυλακτικης, αλλα ειναι και υπερ του ευκολου τοκετου σε περιπτωση που το ζητησει καποια υποψηφια μητερα. Αυτα ολα οπως μου τα ειπε δεν τα πολυκαταλαβα. Προσωπικα θελω να πονεσω οσο το δυνατο λιγοτερο. Αν δλδ, σε δει να πονας πολυ σε στελνει για καισαρικη? Θα με βηθουσε να απαντουσε καποια κοπελα που εχει εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Σου στέλνω πμ σχετικά με το μανιδάκη.

 

Καλημέρα κ καλή χρονιά! Είναι εύκολο να μου στείλεις κ εμένα πληροφορίες για τον Κ Μανιδάκη, καθώς ο μόνος λόγος που θέλω να πάω σε ιδιωτικό είναι η επισκληρίδιος. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eleni S, εχω ακριβως το ιδιο προβλημα, μονο που δυστυχως δεν εχω πλεον την οικονομικη δυνατοτητα να παω σε ιδιωτικο. Αν την ειχα, δε θα το σκεφτομουν δευτερη φορα. Θεωρω οτι εν ετει 2012, οπου σε ολα τα καλα μαιευτηρια, ιδιωτικα και δημοσια(πανεπιστημιακο νοσοκομειο Ιωαννινων), κανουν επισκληριδιο, τουλαχιστον μεσαιωνικο να μη σου δινεται η δυνατοτητα να κανεις στα δημοσια νοσοκομεια του Ηρακλειου. Οταν μετακομισα εδω πριν απο ,λιγους μηνες νομιζα οτι ηρθα σε μια μεγαλη και συγχρονη πολη. Αλλα βιωνω τραγικα ασχημα την εγκυμοσυνη μου, μεσα στο αγχος, τα κλαμματα, τους εφιαλτες τα βραδια, επειδη μου λενε ή θα γεννησεις παιρνοντας ολους τους πονους και κοψε το λαιμο σου, ή θα κανεις καισαρικη. Δεν εχω το δικαιωμα στην επιλογη και αυτο με τρελαινει. Οσο για την ψυχοπροφυλακτικη που λενε οτι βοηθαει, αυτο που δε λενε, ειναι οτι δεν ειναι μονο να μαθεις να κανεις αναπνοες. Ειναι και η υπαρξη του καταλληλου περιβαλλοντος για να εφαρμοστουν ολα αυτα και ας μη γελιομαστε σε ενα δημοσιο νοσοκομειο αυτο το περιβαλλον ειναι πολυτελεια!

Link to comment
Share on other sites

εγω παω στον προκοπακη!ειναι στο μητερα! εμενα δεν μ αφησε καθολου να πονεσω!με προσεξε παρα πολυ!ηταν πανηρεμος και μου εδινε κουραγιο.η ηρεμια του μ εκανε να νιωθω τρομερη ασφαλεια!με το που περνουσε η επιδραση της επισκληριδιου μου εκαναν αλλη πριν καλα καλα το καταλαβω!ειναι υπερ του φυσιολογικου τοκετου και εγω του ελεγα να μου κανει καισαρικη να τελειωνω μια ωρα αρχυτερα !και τελικα καταλαβα οτι ειναι πολυ καλυτερα ν αγεννας φυσιολογικα!!!!!!δεν καταλαβα τιποτα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, έχω γεννήσει και στο Βενιζέλειο και στο Μητέρα διότι απλώς ακολούθησα τη γιατρό μου. Ρωτήστε στο Μητέρα για το οικονομικό πακέτο στο 6άκλινο (που είναι στην ουσία 3 δίκλινα). Τώρα που η περίθαλψη περνάει κρίση δεν είμαι και σίγουρη ότι θα είναι όλα δωρεάν στα δημόσια.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω με Mmmmmmmm...ψαξτε τι πληρωνεις σε δημοσιο και τι σε ιδιωτικο πια! εχουν αλλαξει πραγματα τελευταια που ισως να μη ξερετε...

διαβαστε εδω http://www.thebest.gr/news/index/viewStory/105692 και εδω http://www.avgi.gr/ArticleActionshow.action?articleID=651592 και παρτε τηλ στο ιδιωτικο μαιευτηριο αν τελικα σας ενδιαφερει να δειτε αν τελικα ειναι τα πραγματα οπως τα λενε και τι τελικα ισχυει!

Αν σκοπευατε ετσι κ αλλιως να δωσετε "δωρακι" στο γυναικολογο τουλαχιστον ας ειναι οι συνθηκες πιο ανθρωπινες!!!!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

εγώ επιλέγω δημόσιο νοσοκομείο λόγο ασφάλειας. εκεί είναι οι αναισθησιολόγοι, εκεί οι καρδιολόγοι εκεί και η μονάδα νεογνών, αχρείαστη να είναι. και πως πας να γεννήσεις κάπου που όταν ζοριστούν σε πάνε στο δημόσιο νοσοκομείο; δεν ξέρω τι γίνεται στο μητέρα, αλλά εδώ στα χανιά, αν συμβεί κάτι στις κλινικές σε στέλνουν μισοπεθαμενη στο νοσοκομείο. γι αυτό επιλέγω νοσοκομείο εξ αρχής.

όσο αφορά τους γιατρούς του ηρακλείου στο πανεπιστημιακό, θεωρώ οτι ο Μανιδάκης είναι πολύ καλός. Νοσηλεύτηκα ένα μήνα εκεί, και για εμένα ήταν μεγάλο στήριγμα και νοιάστηκε όσο κανείς άλλος. Κανείς άλλος δεν μου έδεινε σημασία, ήμουν έρμαιο του κάθε ένα που εφημέρευε. ¨Ηταν ο μοναδικός που μου επέτρεψε να τον πλησιάσω, ήξερε την περίπτωση μου, μου έδωσε το τηλέφωνο του και ήξερα οτι αυτός υπάρχει οποιαδήποτε στιγμή αν χρειαστώ κάτι. Με εξέταζε τακτικά να δεί την εξέλιξη μου , ερχόταν στο δωμάτιο και με έβλεπε.. Τι να πω, είναι άνθρωπος... και χωρίς να ζητήσει τίποτα.

Και ο Σηφάκης είναι εξαιρετικός, αλλά απο ότι κατάλαβα λόγο φόρτου εργασίας δεν είναι εύκολο καθόλου να τον κάνεις γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα

Δυστυχώς τα έχω χάσει τα τηλεφωνά του, αλλά μπορείς να τον βρεις στα απογευματινά ιατρεία του ΠΑΓΜΗ ή στο τηλέφωνο στο γραφείο των γυναικολόγων.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

ως καινούρια στο φορουμ και διαβάζοντας τις απαντήσεις σας κατέληξα να επισκεφθώ τον μανιδάκη. Είναι αυτός που βρίσκω τα στοιχεία του σε ιατρείο στην οδό Κομνηνών? Αλλιώς αν μπορούσε κανείς να με ενημερώσει σχετικά γιατί δηλώνω παντελώς άσχετη. Μόλις έμαθα ότι το τεστ είναι θετικό. Επίσης έχω απορία. Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται η επισκληρίδιος? Κάτι τέτοια κατάλαβα! Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

... Ως συμπασχουσα ... και καινουργια και αναζητηση για τα τηλ . του Μανιδακη ... πηρα στο τηλ. που βρηκα για την οδο Κομνηνων και ρωτησα αν καλεσα σε ιατρειο και μου ειπαν 'ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΤΕ' .... απο το ΠΕΠΑΓΝΗ παιρνω απο χθες εως και τωρα (εχω φτασει τα 200 τηλεφωνηματα) και δεν βρεθηκε ενας ανθρωπος να με βοηθησει .... για να μιλησω στον ιδιο .... τιποτα !!! Στα ραντεβου τους ειπα οτι πριν κλεισω ραντεβου (60€) θελω να του μιλησω πρωτα ... δεν δινονται ετσι τα 60αρια ... τιποτα και εκει .... παντως συνεχιζω να ψαχνω αν το βρω θα στο στειλω σε προσωπικο μηνυμα ... αν ομως το βρεις εσυ ... ελπιζω να με θυμηθεις και εμενα ... καλη συνεχεια !!!

 

γεια σας

ως καινούρια στο φορουμ και διαβάζοντας τις απαντήσεις σας κατέληξα να επισκεφθώ τον μανιδάκη. Είναι αυτός που βρίσκω τα στοιχεία του σε ιατρείο στην οδό Κομνηνών? Αλλιώς αν μπορούσε κανείς να με ενημερώσει σχετικά γιατί δηλώνω παντελώς άσχετη. Μόλις έμαθα ότι το τεστ είναι θετικό. Επίσης έχω απορία. Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται η επισκληρίδιος? Κάτι τέτοια κατάλαβα! Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

μου έχουν πει για κάποιο κ. Μακρυγιαννάκη στο μητέρα, τον γνωρίζετε μπορώ να ακούσω κάποια γνώμη? Σύντομα να σας πω ότι πρόσφατα ο γυναικολόγος μου, σε ένα υπέρηχο διαπίστωσε την ύπαρξη μίας κύστης στην αριστερή ωοθήκη και μου είπε πως μάλλον πρόκειται για ενδομητρίωση... με προέτρεψε να κάνω μια μαγνητική για να το δούμε καλύτερα την οποία έχω ήδη κανονίσει. όμως αναζητώ και μία δεύτερη γνώμη γνωρίζεται κάποιον γυναικολόγο στο ηράκλειο με εμπειρία στο θέμα?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποια απο εσας ή απο το περιβαλλον σας είχε ή εχει ακουσει για την Γούμενου στο ΠΕΠΑΓΝΗ.

Ευχαριστω!! :)

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

μου έχουν πει για κάποιο κ. Μακρυγιαννάκη στο μητέρα, τον γνωρίζετε μπορώ να ακούσω κάποια γνώμη? Σύντομα να σας πω ότι πρόσφατα ο γυναικολόγος μου, σε ένα υπέρηχο διαπίστωσε την ύπαρξη μίας κύστης στην αριστερή ωοθήκη και μου είπε πως μάλλον πρόκειται για ενδομητρίωση... με προέτρεψε να κάνω μια μαγνητική για να το δούμε καλύτερα την οποία έχω ήδη κανονίσει. όμως αναζητώ και μία δεύτερη γνώμη γνωρίζεται κάποιον γυναικολόγο στο ηράκλειο με εμπειρία στο θέμα?

 

ξερω για τον προκοπακη στο μητερα!ο οποιος εχει μεγαλη εμπειρια !και ακομη ξερω περιπτωσεις που ειναι δυσκολες κ τις εχει κατατοπισει που να απευθυνθουν!

Link to comment
Share on other sites

... Ως συμπασχουσα ... και καινουργια και αναζητηση για τα τηλ . του Μανιδακη ... πηρα στο τηλ. που βρηκα για την οδο Κομνηνων και ρωτησα αν καλεσα σε ιατρειο και μου ειπαν 'ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΕΤΕ' .... απο το ΠΕΠΑΓΝΗ παιρνω απο χθες εως και τωρα (εχω φτασει τα 200 τηλεφωνηματα) και δεν βρεθηκε ενας ανθρωπος να με βοηθησει .... για να μιλησω στον ιδιο .... τιποτα !!! Στα ραντεβου τους ειπα οτι πριν κλεισω ραντεβου (60?) θελω να του μιλησω πρωτα ... δεν δινονται ετσι τα 60αρια ... τιποτα και εκει .... παντως συνεχιζω να ψαχνω αν το βρω θα στο στειλω σε προσωπικο μηνυμα ... αν ομως το βρεις εσυ ... ελπιζω να με θυμηθεις και εμενα ... καλη συνεχεια !!!

 

Κλείστε ενα ραντεβου στα πρωινα ραντεβου στα εξωτερικα ιατρεια της μαιευτικης με κοστος 5 ? να σας ανοιξουν φακελο, να σας κανουν υπερυχο για επιβεβαιωση εγκυμοσυνης και μετα ρωτηστε που μπορειτε να τον βρειτε συνηθως ειναι παντα στο νοσοκομειο τα πρωινα, τον βρισκεται και συνενοηστε για το αν μπορει να σας αναλαβει, δυστηχως δεν εχω το τηλ. διοτι εγω παρακολουθουμαι απο αλλον γιατρο του ΠΕΠΑΓΝΗ.

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

Επίσης έχω απορία. Σε δημόσιο νοσοκομείο δεν επιτρέπεται η επισκληρίδιος? Κάτι τέτοια κατάλαβα! Ευχαριστώ πολύ

 

Σε δημοσιο νοσοκομειο δεν γινετε επισκληριδιος σε φυσιολογικο τοκετο, αλλα αυτο το συζητας και με το γιατρο σου.

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας και παλι!! Πωπω ανταποκριση..ευχαριστω πολύ! Τελικα γεννησα με τον σηφάκη στο ΠΑΓΝΗ., φυσιολογικά. Ειναι πολυ καλος και τον συνιστω σε ολες, απλως παρακολουθει πολύ κοσμο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...