Recommended Posts

Σου ειπε οτι το πλακακι το λερωνει ο αρμος ε? Ο Χουντινι ειναι πες του!? Και σου ειπε οτι τον εχεις αναγκη? Ε ρε απατεωνες που κυκλοφορουν!

Sorry ΒLUBLU, αλλα δε μπορω! Να με συμπαθας! :oops:

Διαφημίσεις

Σου ειπε οτι το πλακακι το λερωνει ο αρμος ε? Ο Χουντινι ειναι πες του!? Και σου ειπε οτι τον εχεις αναγκη? Ε ρε απατεωνες που κυκλοφορουν!

Sorry ΒLUBLU, αλλα δε μπορω! Να με συμπαθας! :oops:

Ναι ρε συ έτσι μου ειπε!!!! Ο αρμος λερώνει λέει όλο το πλακάκι! Ασε ασε γιατι κ εγω εχω κάτι νευρα. Κ λέει κιολας βάλε ένα άλλο συνεργειο να το καθαρισει το σπιτι (κ αυτος συνεργειο καθαρισμου έχει) κ να έρθει αυτος μετά να τελειοποιησει το πλακάκι!!!!:shock:Κ γι αυτο θελει 500 ευρω!Αχ θα με τρελάνουν. Καινουργιο σπιτι με 80 ευρω το τ.μ. πλακάκι κ ειναι κ#λος το πάτωμα!:evil:

Το οτι το πλακακι λερωνει απο τον αρμο ειναι γνωστο. Το ξερει και η γιαγια μου. Σιγα την επιστημη που σου πουλησε πες του!

Α! Να βαλεις ενα αλλο συνεργειο, να κανει τη βρωμοδουλεια και να ρθει αυτος να τσιμπησει τη πεντακοσαρου!

Μωρε που ειναι αυτες οι δουλειες να τις κανουμε κι εμεις!

Να πω επισης οτι μας το έδειξε εμπράκτως το τι συμβαίνει. Κ ρωτω εγω τι φταίει που λερώνει ο στοκος? Ηταν ληγμένος? Ο πλακατζης έκανε χαζομαρα? Τι γινεται? Εχει ακουσει κανεις κάτι αντιστοιχο?

Ρε συ BLUBLU!

Ετσι κανουν οι αρμοι! Για κανα χρονο θα βγαζει σκονες. Σταδιακα θα εξαλειφεται φυσικα. Αυτο ειναι το φυσιολογικο. Δεν εχεις κανενα ιδιαιτερο προβλημα.

Το θεμα ειναι να τον καθαρισεις καλα την πρωτη φορα, για να φυγουν τα πολλα πολλα .

Το οτι το πλακακι λερωνει απο τον αρμο ειναι γνωστο. Το ξερει και η γιαγια μου. Σιγα την επιστημη που σου πουλησε πες του!

Α! Να βαλεις ενα αλλο συνεργειο, να κανει τη βρωμοδουλεια και να ρθει αυτος να τσιμπησει τη πεντακοσαρου!

Μωρε που ειναι αυτες οι δουλειες να τις κανουμε κι εμεις!

Ναι βρε Ραννια μου αλλα γιατι τόοοσο πολυ λερώνει. Απο καφε το πλακάκι γινεται άσπρο λες κ πέταξα αλευρι πανω.

Ο ηλιθιος θελει 500 ευρω για 2 μέρες δουλεια σε 60 τμ. Θα χαζεψουμε μου φαίνεται.

Ο αρμος είναι κανονικά γκρι. Αυτο το άσπρο που πλέον φαίνεται σαν αρμος είναι σκόνη? Εριξα του κοσμου το νερό, δεν έπρεπε να έχει φυγει. Πριν ριξω νερο βάλαμε ηλεκτρικη.Μιλαμε άσπρο σαν αλευρι.

Δε μου λες...το εχετε καθαρισει πρωτη φορα το σπιτι? Εννοω, το πρωτο πρωτο καθαρισμα. Απο οικοδομη....

Ναι, το καθαρισαμε κ εξονυχιστικά! Εβαλα σκουπα, ριξαμε νερα. Σφουγγαρισματα τουλάχιστον καμια 20αρια κ ομως ακομη μέσα στον αρμο είναι όλο άσπρο.Δηλ. νομιζεις οτι έχω βάλει άσπρο αρμο, οχι γκρι. Κ αυτο είναι κ στα πλακάκια των δωματιών, που έχω βάλει πλακάκι τύπου ξυλου κ πάλι ασπριζει κ εκείνο το πλακάκι αλλα δεν φαινεται τόσο έντονα λερωμένο.

Διαφημίσεις

Αλλη ερωτηση! Οταν μπηκαν οι μπογιατζηδες, και τριβανε, ειχαν στρωσει? Οχι οταν εβαφαν, οταν τριβανε...

Οχι, κανεις δεν έστρωσε τπτ. Ομως δεν ξέρω αν οταν τριβανε ειχε μπει πλακακι. Κατα 80% δεν ειχε μπει ακομη το πλακάκι, γιατι ειχαμε θεμα αργοποριας απο εκει που τα πηραμε.

οκ τοτε....

ε βρε Blublu....η περιπτωση σου ειναι παρα πολυ συνηθισμενη. Ο,τι γινεται σε ολα τα σπιτια. Αλλα δε μ'ακους!

τεσπα...δεν επιμενω αλλο....:cool:

οκ τοτε....

ε βρε Blublu....η περιπτωση σου ειναι παρα πολυ συνηθισμενη. Ο,τι γινεται σε ολα τα σπιτια. Αλλα δε μ'ακους!

τεσπα...δεν επιμενω αλλο....:cool:

Θα το παρω το durostick κ θα το χρησιμοποιησω.Δεν παει αλλο με τους παπατζηδες. Εχεις δικιο, πανω στην φουρτουνα κ τις μπαρουφες των συνεργειων...το αμελησα τελειως. Βαζω κ πάνω στον αρμο απο αυτο? Αντε αμα βγει θα σε κεράσω καφε (θα την βγάλω κ οικονομικα:mrgreen:)!

Φιλια!!!!

Εχει οδηγιες χρησης.

Θα παρεις μια σφουγγαριστρα θα τη βουτηξεις σε νερο, αλλα δε θα τη στραγγισεις. Να τρεχουν τα νερα. Και θα ριξεις το durostik ετσι γυρω γυρω. Οχι μεσα στον καδο. Θα αφρισει λιγο, αστο 2-3 λεπτα να δρασει και μετα σφουγγαρισμα. Πιθανως να χρειαστει να κανεις λιγο και με ενα σφουγγαρακι με τα χερια.

Αντε...καλη επιτυχια.

Διαφημίσεις

Ραννια εβαλα durotick ....τιποτα το ιδιαιτερο δεν έγινε...:-(. Θα το δω κ αυριο, γιατι επρεπε να παω στην δουλεια κ δεν το περιεργάστηκα κ πολυ. Μακάρι να ειναι έστω κάπως καλυτερα!

Ραννια εβαλα durotick ....τιποτα το ιδιαιτερο δεν έγινε...:-(. Θα το δω κ αυριο, γιατι επρεπε να παω στην δουλεια κ δεν το περιεργάστηκα κ πολυ. Μακάρι να ειναι έστω κάπως καλυτερα!

τελικα τι εγινε?

Αυτό συμβαίνει συνήθως όταν δεν καθαρίζεται ΑΜΕΣΩΣ μετά τον μάστορα το πλακάκι, όταν μείνει πάνω από 2 μέρες χωρίς να καθαριστούν τα υπολείματα του αρμόστοκου και της κόλλας, αυτό συμβαίνει δυστυχώς.

Εμένα μου έφυγαν με πολύ δυνατό σφουγγάρισμα, τρίψιμο κάπου 3-4 φορές με ξύδι και νερό και μετά έβαλα να πω την αλήθεια και βιακάλ για τα άλατα στο νερό. Ετσι πες ότι κάτι περισσότερο έγινε.

Στο μπάνιο όμως που ήταν σαγρέ το πλακάκι, ήρθε γυναίκα και μου το έτριψε όλο δυνατά με βιμ.

Είχα πάρει και το ειδικό υγρό της ντουροστίκ εγώ, αλλά δεν το έβαλα, είναι ισχυρό χημικό και πρέπει να είσαι εκτός σπιτιού, να ρίξεις κ πολλά νερά για να ξεπλυθεί - κι έτσι το άφησα.

Πρέπει οι μάστορες να κάνουν καθαρή δουλειά, αλλιώς θα πρέπει να μας προειδοποιούν να καθαρίζουμε εμείς τα υπολείμματα αυτά ΑΜΕΣΑ.

Καλημέρα σας!Είμαι καινούρια στο φόρουμ. Έχω κι εγώ ανάλογο πρόβλημα. Ήρθαν οι πλακάδες το Σάββατο και τοποθέτησαν τα πλακάκια της κουζίνας.Είχα προειδοποιήσει να βάλουν χαρτόνια(τα οποία είχα φροντίσει να τους τα πάω), αλλά μου είπαν ότι δε θα λερώσουν τίποτα. Έφυγα για δουλειά και όταν γύρισα είδα το νεροχύτη χάλια. Η σκόνη από το στόκο κάθισε πάνω στον καφέ νεροχύτη με αποτέλεσμα να γίνει άσπρος. Δεν καθαρίζει με τίποτα κι ας το σαπούνισα πολλές φορές. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Πώς θα μπορούσε να καθαρίσει;

Το να μένουν ασπριλες από τον στόκο είναι σύνηθες φαινόμενο.... Επειδή έφτιαξα πρόσφατα το σπιτι μου και τα πλακακια μου τα έβαλε ο μπαμπάς μου αποφάσισα να κάνω ένα σχέδιο με δύο διαφορετικά είδη το ενα σαγρε και το άλλο λειο... Αφού τα τοποθετήσετε και πριν στοκαρει μου έδωσε να περάσω τα σαγρε κομμάτια με ένα αδιαβροχοποιητικο για να μην κολλήσουν οι σκονες... πράγματι είχε δίκιο αφού περάσαμε τον στόκο το χρώμα του δεν είχε αλλάξει!!! Πολλές φορές φταίνε και πλακαδες γιατί δεν ενημερώνουν τους πελάτες. 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα