Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλλίνδρομες κυήσεις


Tzeni d

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια!!

Μακάρι να κλείσει αυτό το θέμα για πάντα!!!

Πότε να έκανα χοριακή; Με τελευταία περίοδο 29/12 και κύκλο 27-28 ημέρων ( είχα ωορρηξία στις 11-12) λέτε να δείχνει τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΜΑΡΘΑ , ΝΟΜΙΖΩ 5 ΗΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ ΔΕΊΧΝΕΙ ΑΝΟΔΟ Η ΤΙΜΗ ΤΗΣ ΧΟΡΙΑΚΗΣ, ΑΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΞΕΙ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΣΟΥ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΤΕΣΤ ΚΑΙ ΧΟΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΗΝ 1Η ΗΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤ ΤΟΝ ΠΑΙΡΜΕΙΣ ΤΗΛΕΩΝΟ ΓΙΑ ΑΓΩΓΗ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΑΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΚΑΝΕ ΑΜΕΣΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΠΑΡΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΚΑΝΕς 7 ΗΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝΤ ΗΝ ΑΝΟΜΕΝΜΕΝΗ ΠΕΡΟΔΟ.

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτερά περιμένω αλλά έτσι είναι, φοβάμαι λίγο μήπως πρέπει να το μάθω νωρίς για να μου κάνει το θρομβοελαστόγραμμα. Αλλά και αυτά τα τετσ δεν τα πολυεμπιστεύομαι. Από την άλλη ο αιματολόγοσ νο΄μίζω έχει ιατρείο Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη και σκεφτόμουν ότι θα είναι άσκοπο να την κάνω τώρα γιατί έτσι κι αλλιώσ αααααααααααααααααν λέμε αααααααααααααααν είμαι την Τρίτη θα πάω. Εκτός αν μου πει να κάνω ενέσεις πριν πάω γιατί έτσι κι αλλιώσ είναι διεγνωσμένη η θρομβοφιλία. Αχ σας ζάλισα........!!!!! :)

Θα δω αν δω αυριο ότι δεν αντέχω θα πάω αλ΄λιώσ θα πάρω τεστάκι και βλέπουμε.....!

Link to comment
Share on other sites

ετσι και αλλιως ειπα πριν "μεχρι το πασχα θα μεινουμε ολες" και συμπληρωνω..γιατι το λεω ΕΓΩ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!!!!!!!ΑΧ ΤΙ ΤΕΛΕΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!!ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΤΕΛΕΙΟΜΗΝΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Κ ΝΑ ΓΕΜΙΣΕΙΣ ΧΑΡΑ!!!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ Η ΕΥΧΗ ΣΟΥ Κ ΟΤΙ ΘΕΣ ΜΕΤΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτερά περιμένω αλλά έτσι είναι, φοβάμαι λίγο μήπως πρέπει να το μάθω νωρίς για να μου κάνει το θρομβοελαστόγραμμα. Αλλά και αυτά τα τετσ δεν τα πολυεμπιστεύομαι. Από την άλλη ο αιματολόγοσ νο΄μίζω έχει ιατρείο Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη και σκεφτόμουν ότι θα είναι άσκοπο να την κάνω τώρα γιατί έτσι κι αλλιώσ αααααααααααααααααν λέμε αααααααααααααααν είμαι την Τρίτη θα πάω. Εκτός αν μου πει να κάνω ενέσεις πριν πάω γιατί έτσι κι αλλιώσ είναι διεγνωσμένη η θρομβοφιλία. Αχ σας ζάλισα........!!!!! :)

Θα δω αν δω αυριο ότι δεν αντέχω θα πάω αλ΄λιώσ θα πάρω τεστάκι και βλέπουμε.....!

ΜΑΚΑΡΙ ΜΑΡΘΟΥΛΑ!!!ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΚΥΚΛΟΣ!ΕΤΣΙ ΜΟΝΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΛΕΛΟΥΚΟ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ!!!!ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ Η ΟΜΑΔΑ!!!ΛΟΙΠΟΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ''ΚΑΒΑΛΑ'' ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΕ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ ''ΕΚΔΡΟΜΗ''.ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Κ Η ΩΡΑ ΜΟΥ Κ ΘΑ ΓΥΡΙΣΩ ΟΛΗ ΤΗΝ Β.ΕΛΛΑΔΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι ασχετο? το εξωμητριο ειναι οταν πιανεται το παιδι στο σωληνα προς την σαλπιγγα,το ενδομητριο τι ειναι και σταματαει η εγκυμοσυνη? η φυσιολογικη εγκυμοσυνη δεν ειναι ενδομητρια?

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρό μου...σ' έχω χάσει τελευταία!!!

Όσο για τον πόνο στο αριστερό στήθος λες να είναι γιατί απο κει θα αρχίσει να πίνει γάλα το μωράκι;:D (Το παρατράβηξα λίγο φιλενάδες αλλά λίγο positive thinking δεν βλάπτει!!!)

Τώρα μου ψιλοπέρασε, μάλλον κάπου το χτύπησα (το βυζί μαρή???)...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να σας ρωτησω κατι ασχετο? το εξωμητριο ειναι οταν πιανεται το παιδι στο σωληνα προς την σαλπιγγα,το ενδομητριο τι ειναι και σταματαει η εγκυμοσυνη? η φυσιολογικη εγκυμοσυνη δεν ειναι ενδομητρια?

Εξωμήτριος είναι η κύηση κατά την οποία το ωάριο δεν γονιμοποιείται εκεί που πρέπει, δλδ μέσα στην μήτρα. Τώρα πού μπορεί να πιαστεί το εξωμήτριο, άστο, τις περισσότερες φορές ναι το εξωμήτριο πιάνεται στην σάλπιγγα (ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ!!).

Ενδομήτριος είναι η κύηση κατά την οποία το ωάριο γονιμοποιείται μέσα στην μήτρα.

Το άλλο που ρωτάς για το ενδομήτριο, μάλλον εννοείς την ενδομητρίωση η οποία είναι κύστες στις ωοθήκες.

Και σταμάτα να διαβάζεις κακές περιπτώσεις!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη Δευτερά περιμένω αλλά έτσι είναι, φοβάμαι λίγο μήπως πρέπει να το μάθω νωρίς για να μου κάνει το θρομβοελαστόγραμμα. Αλλά και αυτά τα τετσ δεν τα πολυεμπιστεύομαι. Από την άλλη ο αιματολόγοσ νο΄μίζω έχει ιατρείο Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη και σκεφτόμουν ότι θα είναι άσκοπο να την κάνω τώρα γιατί έτσι κι αλλιώσ αααααααααααααααααν λέμε αααααααααααααααν είμαι την Τρίτη θα πάω. Εκτός αν μου πει να κάνω ενέσεις πριν πάω γιατί έτσι κι αλλιώσ είναι διεγνωσμένη η θρομβοφιλία. Αχ σας ζάλισα........!!!!! :)

Θα δω αν δω αυριο ότι δεν αντέχω θα πάω αλ΄λιώσ θα πάρω τεστάκι και βλέπουμε.....!

ΑΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΙΝΕ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΧΟΡΙΑΚΟΥΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΦΥΓΕΙ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΑΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΣ ΕΝΕΣΕΙΣ!!

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

Τη Δευτερά περιμένω αλλά έτσι είναι, φοβάμαι λίγο μήπως πρέπει να το μάθω νωρίς για να μου κάνει το θρομβοελαστόγραμμα. Αλλά και αυτά τα τετσ δεν τα πολυεμπιστεύομαι. Από την άλλη ο αιματολόγοσ νο΄μίζω έχει ιατρείο Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη και σκεφτόμουν ότι θα είναι άσκοπο να την κάνω τώρα γιατί έτσι κι αλλιώσ αααααααααααααααααν λέμε αααααααααααααααν είμαι την Τρίτη θα πάω. Εκτός αν μου πει να κάνω ενέσεις πριν πάω γιατί έτσι κι αλλιώσ είναι διεγνωσμένη η θρομβοφιλία. Αχ σας ζάλισα........!!!!! :)

Θα δω αν δω αυριο ότι δεν αντέχω θα πάω αλ΄λιώσ θα πάρω τεστάκι και βλέπουμε.....!

Αληθεια εχεις κανα συμπτωμα??

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, αν ήμουν στην θέση σου martha8 αποκλείεται να μπορούσα να περιμένω μέχρι την Δευτέρα....

Μάλλον είμαι πολύ ανυπόμονη....

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να πάω vasdeli αλλά θα δείξει κάτι αν είναι ή είναι νωρίς.

Συμπτώματα δεν ξέρω, κάτι έχω αλλά ίσως να τα φανταζομαι...... Βεβαια τις άλλες δύο φορές πιάσαμε με τη μία και δεν ξέρω πωσ είναι να "φαντάζεσαι" συμπτώματα που δεν είναι τελικά!!!

Το στήθος μου έχει λίγο πρηστεί, όχι πολύ όπως την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, και σήμερα είδα λίίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγα το ξαναλέω λίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγα σαν καφέ υγρα. Όχι αίμα, υγράκια!!! Α και το πρωί επειδή ήμουν δυο ώρες σε κίνηση ψιλοανακατεύτηκα αλλά ...................... ξέρετε τώρα ίσως είναι και όλα τις φαντασίας μου.

Για να είμαι ειλικρινής κάθε φορά νιώθω κάτι λέω στον εαυτό μου "Ξεκόλλαααααα!".

Ο άντρας μου πάντως λέει ότι το πιάσαμε σίγουρα!!! Το ίδιο έλεγε και τις άλλες δύο φορές!!! Για να δούμε.....!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πάω vasdeli αλλά θα δείξει κάτι αν είναι ή είναι νωρίς.

Συμπτώματα δεν ξέρω, κάτι έχω αλλά ίσως να τα φανταζομαι...... Βεβαια τις άλλες δύο φορές πιάσαμε με τη μία και δεν ξέρω πωσ είναι να "φαντάζεσαι" συμπτώματα που δεν είναι τελικά!!!

Το στήθος μου έχει λίγο πρηστεί, όχι πολύ όπως την πρώτη φορά που έμεινα έγκυος, και σήμερα είδα λίίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγα το ξαναλέω λίιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιγα σαν καφέ υγρα. Όχι αίμα, υγράκια!!! Α και το πρωί επειδή ήμουν δυο ώρες σε κίνηση ψιλοανακατεύτηκα αλλά ...................... ξέρετε τώρα ίσως είναι και όλα τις φαντασίας μου.

Για να είμαι ειλικρινής κάθε φορά νιώθω κάτι λέω στον εαυτό μου "Ξεκόλλαααααα!".

Ο άντρας μου πάντως λέει ότι το πιάσαμε σίγουρα!!! Το ίδιο έλεγε και τις άλλες δύο φορές!!! Για να δούμε.....!!!

 

Αυτά τα λιιιιιιγο καφετια ίσως να είναι από την εμφύτευση καλή μου!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα όμως ότι αυτά τα υγρα΄τα έχουν πολλές κοπέλες πριν τν περίοδο. Ισως να τ α έχω και εγώ και να μην το έχω προσέξει. Τώρα ξέρετε..... προσέχω και το παραμικρό!!!!

Μακάρι κορίτσια!!! Αύριο ή μεθαύριο θα πάω για χοριάκή!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας

αγαπητά μέλη σας περιμένουμε στο τόπικ με τίτλο

 

Παλλίνδρομες κυήσεις

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=819

 

που βρίσκεται στην ενότητα

Καφές για όλα τα γούστα! > Καφέ των social groups

http://parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=26

 

έτσι ώστε να έχετε χώρο για τις καθημερινού τύπου δημοσιεύσεις σας.

 

 

Οδηγίες εγγραφής:http://parentscafe.gr/showthread.php?t=234

 

Οδηγίες ανάκτησης κωδικού: http://parents.org.gr/forum/showthre...32#post1397532

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...