Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πανεπιστημιακό νοσοκομείο Ιωαννίνων


mamaka83

Recommended Posts

καλημερα μανουλες!!!

γραφω πρωτη φορα καθως ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

εχω επιλεξει το νοσοκομειο χατζηκωστα λογω προβληματος στα νεφρα και εχω τον νεφρολογο μου εκει.θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε καποιον καλο γυναικολογο στο νοσοκομειο αυτο.

GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα μανουλες!!!

γραφω πρωτη φορα καθως ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη.

εχω επιλεξει το νοσοκομειο χατζηκωστα λογω προβληματος στα νεφρα και εχω τον νεφρολογο μου εκει.θα ηθελα να μου πειτε αν ξερετε καποιον καλο γυναικολογο στο νοσοκομειο αυτο.

 

 

εγώ βρίσκομαι στην 11η εβδομάδα.Με παρακολουθεί ο Ακρίβης στο Χατζηκώστα!Μέχρι στιγμής ευχαριστημένη!Πιστεύω πως στο Χαζτηκώστα είναι πιο ανθρώπινα!

Link to comment
Share on other sites

εχω ακουσει τα καλυτερα για τον Ακρίβη. απλα λογω του οτι ειναι και διευθυντης στο τμημα αυτο εχει τον χρονο για να προσεξει διεξοδικα καποια καινοιργια?ρωτας επειδη εχω προβλημα με τα νεφρα μου μηπως δεν τυχω της αμεσης προσοχης του.

GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη θα ηθελα να σε ρωτησω.απο οικονομικης πλευρας τι γινεται?πληρωνεις τον γιατρο σου ή στα καλυπτει η ασφαλεια?

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ως καινουργια εχω μπερδευτει.:shock:

GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites

και κατι ακομη θα ηθελα να σε ρωτησω.απο οικονομικης πλευρας τι γινεται?πληρωνεις τον γιατρο σου ή στα καλυπτει η ασφαλεια?

συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα ως καινουργια εχω μπερδευτει.:shock:

 

εγώ έχω ικα και τα καλύπτει το ταμειο,έδωσα 5 ευρώ μόνο στη γραμματεία.

έχει αρκετό κόσμο ο Ακρίβης,δεν κάνει ο ίδιος τους υπερήχους.

Ενδεχομένως,για σένα,να είναι καλύτερα να βρεις κάποιον που να ασχολείται μαζί σου ίσως περισσότερο χωρίς βέβαια να σου γίνει άγχος!!

Κάνε μια επίσκεψη και στον Ακρίβη κι αν δε σου αρέσει,αλλάζεις!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σ'ευχαριστω για την απαντηση σου.

με το καλο να ερθει και το μωρακι σου.

εκλεισα ραντεβου με τον ακριβη για μια πρωτη εικονα αλλα ολες μου εχουν πει οτι ειναι ευχαριστημενες μαζι του.

καλως να ερθουν τα μωρακια!!!!!!!!!:P

GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
εχω ακουσει τα καλυτερα για τον Ακρίβη. απλα λογω του οτι ειναι και διευθυντης στο τμημα αυτο εχει τον χρονο για να προσεξει διεξοδικα καποια καινοιργια?ρωτας επειδη εχω προβλημα με τα νεφρα μου μηπως δεν τυχω της αμεσης προσοχης του.

 

Επειδή κι εγώ με τον Ακρίβη γέννησα, να έχεις υπόψιν σου ότι έχει πάρα πολύ κόσμο! Τις Τετάρτες που έκλεινα ραντεβού έβλεπε γύρω στα 50 άτομα! Τριάντα ήταν τα κανονικά ραντεβού και γύρω στα 20 άτομα έμπαιναν για να δείξουν εξετάσεις κτλ. Το μόνο μου παράπονο από τον Ακρίβη (αν μπορείς να το πεις έτσι...) είναι ότι είχε τις κουβέντες λίγες. Βαρύς και λιγομίλητος. Μόνο στην πρώτη επίσκεψη μου έπιασε λίγο την κουβέντα για γνωριμία και μετά, σε όσες επισκέψεις επαναλήφθηκαν αμφιβάλλω αν θυμόταν το όνομα μου. Στην ουσία του πήγαινα για να δει τις εξετάσεις μου, να μου γράψει τις επόμενες και αυτό ήταν. Ήμουν τυχερή γιατί είχα πάρα πολύ καλή εγκυμοσύνη και δεν χρειάστηκε να τον ενοχλήσω καθόλου στα τηλέφωνα. Να σκεφτείς ότι και όταν γέννησα, το έκανα στην ημέρα εφημερίας του! Από άποψη ικανοτήτων πάντως θεωρείται κορυφή, μου τον συνέστησε γνωστός μου γιατρός που είχε κάνει την ειδικότητα του στο Χατζηκώστα.

 

Το καλό πάντως με το Χατζηκώστα είναι ότι αφήνουν την γέννα να εξελιχθεί φυσιολογικά, δεν κάνουν άσκοπες καισαρικές (σε αντίθεση με όσα ακούω για το Πανεπιστημιακό) και έχει εξαιρετικές μαίες, απίστευτα γλυκές και εξυπηρετικές (με αποκορύφωμα την κυρία Βάσω που κάνει κάθε πρωί μπάνιο τα μωράκια), με γνώσεις και κατάρτιση στο θηλασμό. Εμένα με βοήθησαν πάρα πολύ στο θέμα αυτό. Α, κι έχει αίθουσα θηλασμού για να μαζεύονται οι μαμάδες όταν θέλουν την ησυχία τους, με πουφ και καναπεδάκια. Ελπίζω να βοήθησα!:-D

UHrTp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες!

με χαροποίησαν ιδιαίτερα!!!

έχω κι εγώ διαπιστώσει αυτά που λες από τις λίγες επισκέψεις που έχω κάνει!

αλήθεια,αν γεννούσες μέρα που δεν είχε εφημερία δε θα ήταν εκεί;;;

εγώ είχα την εντύπωση ότι ενημερώνεται και σαφώς παρευρίσκεται!

Διαφορετικά ποιο το νόημα να έχεις συγκεκριμένο γιατρό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

κοριτισια γεια σας και απο μενα ..Ειμαι απο κερκυρα και θα γεννησω στα Ιωαννινα διαβασα με προσοχη τουσ παραπανω διαλογους και πραγματικα με βοηθησαν πολυ ..Ακουσα για το πανεπιστιμιακο και για το χατζηκωστα ..Οποιος μπορει να βοηθησει περισσοτερο ας το κανει σας παρακαλω..Ειμαι στο τεταρτο μηνα αλλα θελω να εχω πληροφοριες ωστε να αποφασισω που θα καταληξω..Ειναι μια καλη ερωτηση η εξης!!!! Μιλατε για πλαχουρα ζηκοπουλο πασχοπουλο στο πανεπιστιμιακο και για τον Ακριβη στο χατζηκωστα,Οταν θα γεννησω τη νυχτα θα ειναι εκει ο γιατρος μου η ο εφημερευων γυναικολος?? νομιζω οτι αυτυο ειναι σημαντικο για τη σχεση που χτιζετε αναμεσα σε εμασ και το γιατρο μας...Παρακαλω οσες κερκυραιες πατριωτισες να μου στειλουν ενα προσωπικο μυνημα αν θελουν...ευχαρστω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες!

με χαροποίησαν ιδιαίτερα!!!

έχω κι εγώ διαπιστώσει αυτά που λες από τις λίγες επισκέψεις που έχω κάνει!

αλήθεια,αν γεννούσες μέρα που δεν είχε εφημερία δε θα ήταν εκεί;;;

εγώ είχα την εντύπωση ότι ενημερώνεται και σαφώς παρευρίσκεται!

Διαφορετικά ποιο το νόημα να έχεις συγκεκριμένο γιατρό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!

 

Πωπω, συγνώμη αν σε μπέρδεψα, κακή διατύπωση εκ μέρους μου! Εννοείται ότι και η εφημερία του να μην είναι τον ειδοποιούν και έρχεται. Όπως είπες, ποιο το νόημα να σε παρακολουθεί ένας γιατρός τότε; Απλά επειδή δεν σου δίνει πολύ αέρα ο Ακρίβης, εννούσα ότι ήμουν αρκετά ανακουφισμένη που δεν χρειάστηκε ούτε να τον ενοχλήσω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά και όταν γέννησα ήταν ήδη εκεί. Πες το κόλλημα δικό μου, αλλά με κόμπλαρε η συμπεριφορά του. Στη γέννα θα είναι ο γιατρός σου, οι ειδικευόμενοι γιατροί (και αυτοί ήταν πολύ καλοί πρέπει να πω) και η μαία που έχει έχει βάρδια. Γενικά η όλη εμπειρία ήταν θετικότατη και δεν το περίμενα, πήγα λίγο προκατειλημμένη στο θέμα "δημόσιο νοσοκομείο". Με το καλό το μωράκι σου!

UHrTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πωπω, συγνώμη αν σε μπέρδεψα, κακή διατύπωση εκ μέρους μου! Εννοείται ότι και η εφημερία του να μην είναι τον ειδοποιούν και έρχεται. Όπως είπες, ποιο το νόημα να σε παρακολουθεί ένας γιατρός τότε; Απλά επειδή δεν σου δίνει πολύ αέρα ο Ακρίβης, εννούσα ότι ήμουν αρκετά ανακουφισμένη που δεν χρειάστηκε ούτε να τον ενοχλήσω κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά και όταν γέννησα ήταν ήδη εκεί. Πες το κόλλημα δικό μου, αλλά με κόμπλαρε η συμπεριφορά του. Στη γέννα θα είναι ο γιατρός σου, οι ειδικευόμενοι γιατροί (και αυτοί ήταν πολύ καλοί πρέπει να πω) και η μαία που έχει έχει βάρδια. Γενικά η όλη εμπειρία ήταν θετικότατη και δεν το περίμενα, πήγα λίγο προκατειλημμένη στο θέμα "δημόσιο νοσοκομείο". Με το καλό το μωράκι σου!

 

σ'ευχαριστώ καλή μου,να'σαι καλά!!

να χαίρεσαι το παιδάκι σου και γρήγορα με δεύτερο εφόσον το επιθυμείς!

φιλιάαααααααα

υ.γ.θα σε απασχολήσω αν έχω άλλη απορία ή κάποιον προβληματισμό!:lol:

Link to comment
Share on other sites

απο τις 2 επισκεψεις που εκανα μεχρι τωρα μου φανηκε πολυ καλος ο κ.Ακρίβης.λιγομιλητος μεν αλλα οτι απορια ειχα μου την ελυνε.και στο τηλ που επρεπε να τον παρω απαντησε αμεσως.ειμαι πολυ ευχαριστημενη μαζι του.εγω αν και νωρις ακομα οταν τον ρωτησα αν θα παρευρισκεται στη γεννα μου απαντησε οτι εννοειται πως θα ειναι και θα πανε ολα καλα.νιωθω ασφαλεια μαζι του.οντως οι μαιες του ειναι φανταστικες και πολυ γλυκες.

GLAEp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΕΝΝΗΣΑΤΕ ΣΤΟ ΧΑΤΖΗΚΩΣΤΑ ΤΙ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑΤΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟΥ?ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΜΕΝΗ.ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΥΠΟΧΡΕΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Ράνια, εγώ με βιβλιάριο δημοσίου πλήρωσα γύρω στα 280? (αν θυμάμαι καλά, δε βρίσκω το χαρτί τώρα), για φυσιολογικό τοκετό και 3 μέρες νοσηλεία. Κάνεις όμως χαρτιά και παίρνεις πίσω μετά από 4 μήνες γύρω στα 1.000?, οπότε στο κέρδος είσαι. ;)

UHrTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστούμε πάρα πολύ για τις πληροφορίες!

με χαροποίησαν ιδιαίτερα!!!

έχω κι εγώ διαπιστώσει αυτά που λες από τις λίγες επισκέψεις που έχω κάνει!

αλήθεια,αν γεννούσες μέρα που δεν είχε εφημερία δε θα ήταν εκεί;;;

εγώ είχα την εντύπωση ότι ενημερώνεται και σαφώς παρευρίσκεται!

Διαφορετικά ποιο το νόημα να έχεις συγκεκριμένο γιατρό;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την απάντηση!

 

στο πρωτο μου παιδι ειχε φυγει απο το νοσοκομειο τη νυχτα μετα την τελευταια και το πρωι οατν ξεκινησα διαστολη τον πηραν τηλεφωνο και δεν προλαβε τη γεννα, μονο τα βλαστοκυτταρα μου πηρε. στη δευτερη γεννα ειχε ολη μερα γεννες αλλα ασχοληθηκε πολυ μαζι μου ολο το τριημερο που ημουν εκει πριν τη γεννα, και με καθυσηχαζε καθε φορα που εκλαιγα και τον παρακαλουσα να με βαλει για καισαρικη. (δεν κανει καισαρικες αν δεν υπαρχει ιατρικος λογος).

 

σε σχεση μ αυτο που ειπε μια κοπελα οτι δεν ειναι πολυ ομιλητικος, πριν 2+ χρονια που ημουν εγκυος στην κορη μου θυμαμαι ηταν πολυ κλειστος δε μιλουσε σχεδον καθολου, φετος ομως τον ειδα πολυ διαφορετικο, και πιο πολυ μιλουσε και πλακα εκανε.

το μονο προβλημα ειναι οτι λογω του οτι εχει πολλες γυναικες δε σηκωνει παντα το τηλεφωνο, ειδικα μερα σπανια θα το σηκωσε (αντιθετα, μετα τις 10 το βραδυ το σηκωνει παντα).

οι μαιες ειναι πολυ καλες αλλα οπως ειπα και πιο πανω εχει πολλες ελλιψεις και γι αυτο θα χρειαστει να εχεις ολα τα πραγματα μαζι σου.

Link to comment
Share on other sites

κοριτισια γεια σας και απο μενα ..Ειμαι απο κερκυρα και θα γεννησω στα Ιωαννινα διαβασα με προσοχη τουσ παραπανω διαλογους και πραγματικα με βοηθησαν πολυ ..Ακουσα για το πανεπιστιμιακο και για το χατζηκωστα ..Οποιος μπορει να βοηθησει περισσοτερο ας το κανει σας παρακαλω..Ειμαι στο τεταρτο μηνα αλλα θελω να εχω πληροφοριες ωστε να αποφασισω που θα καταληξω..Ειναι μια καλη ερωτηση η εξης!!!! Μιλατε για πλαχουρα ζηκοπουλο πασχοπουλο στο πανεπιστιμιακο και για τον Ακριβη στο χατζηκωστα,Οταν θα γεννησω τη νυχτα θα ειναι εκει ο γιατρος μου η ο εφημερευων γυναικολος?? νομιζω οτι αυτυο ειναι σημαντικο για τη σχεση που χτιζετε αναμεσα σε εμασ και το γιατρο μας...Παρακαλω οσες κερκυραιες πατριωτισες να μου στειλουν ενα προσωπικο μυνημα αν θελουν...ευχαρστω

δεν ξερω για το πανεπιστημιακο, ο ακριβης παντως ερχεται οταν τον ειδοποιουν, εκτος κι αν γεννησεις μπαμ μπαμ και δεν προλαβει. εδω οσο ημουν μ εσα ειχε φωτια διπλα στο σπιτι του κι αυτος εκατσε και ξεγεννησε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ξερετε κάποιον γιατρό να μου προτείνετε στο Πανεπιστημιακό Ιωαννίνων?

καλησπερα εγω ειμαι 11 βδομαδων και πηγαινω στον πλαχουρα εχουν γεννησει αρκετεσ γνωστεσ μου εκει?ξερετε μηπωσ τι λεφτα πληρωνουμε στη γεννα με ασφαλεια ικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήθελα να γεννήσω στο Νοσοκομείο Χατζηκώστα στα Γιάννενα, αλλά άκουσα ότι εκεί δεν κάνουν επισκληρίδιο - μόνο στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο κάνουν. Αληθεύει κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα! Ήθελα να γεννήσω στο Νοσοκομείο Χατζηκώστα στα Γιάννενα, αλλά άκουσα ότι εκεί δεν κάνουν επισκληρίδιο - μόνο στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο κάνουν. Αληθεύει κάτι τέτοιο;

 

φυσικά και κάνουν!

υπάρχουν λέει 4-5 που κάνουν!

 

τί έκανες τελικά;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ήθελα να γεννήσω στο Νοσοκομείο Χατζηκώστα στα Γιάννενα, αλλά άκουσα ότι εκεί δεν κάνουν επισκληρίδιο - μόνο στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο κάνουν. Αληθεύει κάτι τέτοιο;

 

κανουν αν το ζητησεις , αλλα δεν ξερω αν την καλυπτουν τα ταμεια ή την πληρωνεις εσυ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kalispera sas koritsia!! mipws mporei na mou pei kamia manoula pou gennise sto panepistimiako sta giannena tn empeiria tis sxetika me giatrous times kai genika to klima pou epikratei? eimai molis 20 xronwn foititria sth lefkada apo a9hna! eimai makria apo tous dikous mou alla eutuxws exw tn antra mou kai ta petherika mou! kai an kapoia 3ereis gia kanena epidoma h vohthima gia mamades foititries?? euxaristw polu!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
kalispera sas koritsia!! mipws mporei na mou pei kamia manoula pou gennise sto panepistimiako sta giannena tn empeiria tis sxetika me giatrous times kai genika to klima pou epikratei? eimai molis 20 xronwn foititria sth lefkada apo a9hna! eimai makria apo tous dikous mou alla eutuxws exw tn antra mou kai ta petherika mou! kai an kapoia 3ereis gia kanena epidoma h vohthima gia mamades foititries?? euxaristw polu!

 

ρωτα στη γραμματεια της σχολης σου αν μπορεις να βγαλεις φοιτητικο βιβλιαριο τι καλυπτει κι αν δικαιουσε επιδομα. ενα διαστημα που ειχα φοιτητικο πληρωνα μονη μου φαρμακα και τα επαιρνα πισω απ τη γραμματεια στις εγκυμοσυνες δεν ξερω τι γινεται, ειχα κανει ογα, τελευταια ακουγεται οτι κοβονται τα επιδοματα τοκετου και θα δινονται στην κλινικη ή το νοσοκομειο καλυπτοντα ς τα νοσηλεια. ισως δικαιουσε επιδομα λοχειας και καποια παραταση στο χρονο σπουδων. με το καλο το μωρακι σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Γειά σας κορίτσια, ελπίζω κάποια να δει το μήνυμά μου και να απαντήσει σύντομα! :-)

 

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αυτό το μήνα με τον αντρούλη μου και σκέφτομαι να βρω από τώρα τον γυναικολόγο που θα με παρακολουθεί , για να μην βρεθώ προ απροόπτου!

 

Θέλω να πάω στο Πανεπιστημιακό , (γιατί ειμαι από Ηγουμενίτσα και βολεύει καλύτερα).

 

Ψάχνω έναν γιατρό με χιούμορ, που να είναι αναλυτικός στον υπέρηχο και να σου δίνει την αίσθηση πως μπορείς να τον πάρεις τηλέφωνο ότι ώρα χρειαστεί όταν πλησιάζει ο τοκετός, χωρίς να δείχνει δυσαρέσκεια!

Πολύ σημαντικό για μένα είναι επίσης το να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετου!

Ποιον μου προτείνετε;

CAzNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια, ελπίζω κάποια να δει το μήνυμά μου και να απαντήσει σύντομα! :-)

 

Ξεκινήσαμε τις προσπάθειες αυτό το μήνα με τον αντρούλη μου και σκέφτομαι να βρω από τώρα τον γυναικολόγο που θα με παρακολουθεί , για να μην βρεθώ προ απροόπτου!

 

Θέλω να πάω στο Πανεπιστημιακό , (γιατί ειμαι από Ηγουμενίτσα και βολεύει καλύτερα).

 

Ψάχνω έναν γιατρό με χιούμορ, που να είναι αναλυτικός στον υπέρηχο και να σου δίνει την αίσθηση πως μπορείς να τον πάρεις τηλέφωνο ότι ώρα χρειαστεί όταν πλησιάζει ο τοκετός, χωρίς να δείχνει δυσαρέσκεια!

Πολύ σημαντικό για μένα είναι επίσης το να είναι υπερ του φυσιολογικού τοκετου!

Ποιον μου προτείνετε;

 

 

εχεις πμ....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...