Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

ΥΦΑΣΜΑ ΓΙΑ ΚΑΡΟΤΣΙ PEG PEREGO

Recommended Posts

Διανυω τον 6ο μήνα της εγκυμοσυνης μου.Απο αγορες δεν εχω κανει τιποτα και φαινεται να κανω γιατι εχω τα παντα και μαλιστα διπλα σχεδον ολα απο τις αδερφες μου.Το θεμα μου ειναι οτι δεν μου πολυαρεσει το χρωμα του υφασματος του καροτσιου(peg perego venezia) και σκεφτομουν να το αλλαζα.Το καροτσι ομως εχει καποια χρονια που εχει βγει,ασχετα με το αν δεν χρησιμοποιηθηκε πολυ,και απο την κουμπαρα μου εμαθα οτι της ειπαν οτι υφασματα στην peg perego εως 5 ετη το πολυ μπορεις να βρεις μετα την κυκλοφορια του μοντελου.Μηπως ξερεται κατι σχετικα με το αν ισχυει κατι τετοιο ή αν μπορω να βρω με καποιο αλλο τροπο υφασμα?

Διαφημίσεις

μηπος καλυτερα να αγορασεις και νουργιο καροτσακι υπαρχουν πολλα ωραια και σε καλες τιμες....γιατι και το υφασμα θα εχει μην νομιζεις πιστευω στα 100 ευρω τουλαχιστον δεν εχω ψαξει αλλα εδω μια κουκουλα βροχης εχει 30 ευρω ποσο θα εχει ενα υφασμα καλυμα καροτσιου σιγουρα οχι λιγα...:( ζυγισε τα πρωτα ψαξε και βλεπεις...και αποφασιζεις):-P

εμεις σκισαμε το καθισματάκι απο το chicco lite way και το πήραμε καινουριο απο την αντιπροσωπία. Να πω οτι το καρότσι κανει 130 ευρώ και το ανταλλακτικό (ετσι το έλεγαν) κάνει 15 ευρώ και έγινε καινούριο το καροτσι μας :P Εγω μπήκα στο σαιτ της εταιρείας και ρώτησα αν μπορώ να το βρώ, μια ευγενεστατη κυρία μου απάντησε άμεσα οτι θα πρέπει να το παραγγείλω και θα το έχω, α ρώτησα και τιμή. Έπικοινώνησε με την πεγκ περεγκο και θα σου πουν! Διαφορετικά βάλε αγγελία μήπως έχει καμία μανούλα και δεν το χρειάζεται, με ένα πλυσιματάκι είναι οκ.

Ελπίζω να σε βοήθησα

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ το βασικότερο, εγω έχω το επόμενο μοντέλο για χειμωνιάτικο (το uno) της ίδιας εταιρείας και αλλάζει μόνο οι ρόδες και τα φρένα αν θυμάμαι καλά. Οπότε ρωτα τους αν το κάθισμα θα ταίριαζε στο δικό σου ;) που σίγουρα θα έχουν τέτοιο

Σίγουρα θα υπάρχει ανταλακτικό ύφασμα.Εγώ αγόρασα άλλο ύφασμα για το loola της bebecomfort μετά από 6 χρόνια απο την αγορά του καροτσιού και ξέρω μάλιστα ότι βγάζουν αλλα σχέδια και χρώματα καθε έξι μήνες.Πήγα στην lapin που έχει την αντιπροσωπεία και το παρήγγειλα έκανε 1 μήνα να έρθει γιατί το παραγγέλνουν από έξωτερικό.Δεν κόστισε λίγο ομως ειχε 70 ευρώ το ύφασμα για το κανονικό καθισμα και 50 για το πορτ μπεμπε που ήταν και κάθισμα αυτοκινήτου.βέβαια το 'ιδιο το καρότσι είχε περιπου 700 οποτε μαλλον αναλογα με το κοστος του καροτσιου ''παιζουν'' και οι τιμές στα υφάσματα

UeNTp3.png

Διαφημίσεις

• 10 months later...
  • 2 weeks later...

Καλησπερα να ρωτησω κι εγω κατι για τα καροτσακια της peg perego?εγω εχω το uno και η μικρη δεν θελει να εχει μπροστα της το προστατευτικο με τιποτα... το σπρωχνει και καποια στιγμη με μια δυνατη κλωτσια το ξεκουμπωσε ωωω ναι εδω καλα καλα εγω δνε μπορω να το ξεκουμπωσω κι αυτη το εξφεδωνησε με την μια... για αυτο θελω να δω αν υπαρχουν ταπες για εκει που μπαινει το προστατευτικο να μην φαινεται ασχημο... αλλα ψαχνω και δεν βρισκω πουθενα ...μηπως καμια κοπελα που ειναι πιο ψαγνενη εχει ανακαλυψει κατι τετοιο?

:-(:?:

• 5 months later...

πήρα και ρωτησα για τα υφασματα της peg perego...καινουργιο υφασμα για το καροτσι μαζι με την κουκουλα κανει 300€ και για το πορτ μπεμπε(χωρις το εσωτερικό) κάνει 150€...

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!

• 1 month later...

Για το καρότσι θα μπορούσες να βάλεις αυτά τα "ειδικά στρωματάκια" που βγαίνουν σε διάφορα χρώματα και να αλλάξεις τελείως την όψη του καροτσιού! Βέβαια δεν ξέρω σε τι κατάσταση είναι το ύφασμα του καροτσιού.. αλλά κι αυτό είναι μια λύση αν δεν μπορεσεις να αλλάξεις όλο το κάλυμμα. Με 300 ευρώ, αφοράζεις καινούριο καρότσι και καθισματάκι που θα είναι και εντός εγγύησης (αν τύχει και πάθει κάτι)!!

Πάντως ξανασκέψου το, γιατί είναι πολλά τα χρήματα για το κάλυμα μόνο!!:D

Διαφημίσεις