Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΑ ΙΑΤΡΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

 

1.ΔΙΑΒΑΛΚΑΝΙΚΟ (2310400465) 200ΕΥΡΩ ΧΩΡΙΣ DVD, ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ 3D ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ.

2.ΓΕΝΝΕΣΙΣ (2310984000) 135+15 ΕΥΡΩ ΤΟ DVD,EXEI 3D ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΙΝ.

3.ΠΡΟΤΥΠΟ ΜΑΙΕΥΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (2310655505) 150ΕΥΡΩ ΔΙΝΕΙ DVD ΕΧΕΙ 3D ΚΛΕΙΝΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ.

4.ΚΕΝΤΡΟ ΙΑΤΡΙΚΗΣ ΕΜΒΡΥΟΥ ΨΑΡΡΑ (2310274800) 140ΕΥΡΩ ΔΙΝΕΙ DVD ΕΧΕΙ ΚΑΙ 3D ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΡΙΝ.

5.ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ (2310284017) 160 ΕΥΡΩ ΔΙΝΕΙ DVD ΕΧΕΙ ΚΑΙ 3D ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΡΑΝΤΕΒΟΥ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΡΙΝ.

6.ΚΕΝΤΡΟ ΕΜΒΡΥΙΚΗΣ ΙΑΤΡΙΚΗΣ (2310269833) 150ΕΥΡΩ ΔΙΝΕΙ DVD(ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΩΝ ΥΠΕΡΗΧΩΝ ΟΧΙ ΜΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ 3D.

7. ΕΜΒΡΥΟΔΙΑΓΝΩΣΗ ΚΑΡΥΔΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ (2310251234) 150ΕΥΡΩ ΔΙΝΕΙ DVD ΕΧΕΙ ΚΑΙ 3D.

8. ΙΑΚΕΝΤΡΟ ΠΡΑΠΑΣ (2310325525) 160ΕΥΡΩ ΔΙΝΕΙ DVD ΕΧΕΙ 3D.

9. ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ (2313323510) ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΡΤΕΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ.ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΝΑ 2 ΜΗΝΟ ΠΡΙΝ. Ο ΥΠΕΡΗΧΟΣ ΚΟΣΤΙΖΕΙ 7,5ΕΥΡΩ. 3D ΝΟΜΙΖΩ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΔΙΝΕΙ DVD.ΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ Ο ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ.

10. ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ. ΙΣΧΥΕΙ ΟΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ!!! ΜΕΡΙΚΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΕΙΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΟΤΙ ΘΕΣ DVD. ΕΠΙΣΗΣ ΜΕΡΙΚΟΙ ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ DVD ΑΠΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΩΝ ΥΠΕΡΗΧΩΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ. ΜΕΡΙΚΟΙ ΕΧΟΥΝ 3D ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΝ ΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟ ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ(ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΜΩΡΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΦΑΝΕΙ). Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΤΕ ΜΕ ΚΑΘΕ ΚΕΝΤΡΟ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΟΥΝ ΤΙ ΠΑΡΕΧΟΥΝ. ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΗΡΑ ΕΓΩ Η ΙΔΙΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΣΑΣ ΜΕΤΑΦΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ.

ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΝΟΜΙΖΩ Ο ΑΣΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΙΑΚΕΝΤΡΟ ΣΤΗΝ ΧΑΡΙΛΑΟΥ.ΟΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΞΕΡΕΙ ΑΣ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΗ.

 

eyEbp3.png

 

iaTAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα!!!Πολυ ωραια και χρησιμη λιστα!!

εγω παντωσ εκανα β επιπεδου στο κεντρο εμβρυακης ιατρικησ και μου δωσαν dvd με ολο τον υπερηχο και με φωτογραφιεσ 3D.

οπωσ επισησ μου εδωσαν και ξεχωριστα φωτογραφιεσ 3D.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως λειπει απο τη λιστα το ιακεντρο του πραπα στη χαριλαου. 160ε ο υπερηχος με το dvd στην τιμη, και καποια 3d αποσπασματα μεσα.. πριν 2 μηνες κοντα πηγαμε

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως λειπει απο τη λιστα το ιακεντρο του πραπα στη χαριλαου. 160ε ο υπερηχος με το dvd στην τιμη, και καποια 3d αποσπασματα μεσα.. πριν 2 μηνες κοντα πηγαμε

ευχαριστω για την πληροφορια. μου ελειπε το ιακεντρο. αν ξερεις και ποσο καιρο πριν πρεπει να κλεισουμε ραντεβου θα ηταν πολυ χρησιμο.

 

eyEbp3.png

 

iaTAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!Πολυ ωραια και χρησιμη λιστα!!

εγω παντωσ εκανα β επιπεδου στο κεντρο εμβρυακης ιατρικησ και μου δωσαν dvd με ολο τον υπερηχο και με φωτογραφιεσ 3D.

οπωσ επισησ μου εδωσαν και ξεχωριστα φωτογραφιεσ 3D.

αν μιλαμε για το ιδιο που ειναι Δημητριου Γουναρη στην κουναδια μου δν δωσαν ολον τον υπερηχο μονο τις φωτογραφιες σε dvd και δν την καναν 3d:-(. μα πως ειναι δυνατον σε αλλους να κανουν και σε αλλους οχι:confused:

 

eyEbp3.png

 

iaTAp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για το ιδιο που ειναι Δημητριου Γουναρη στην κουναδια μου δν δωσαν ολον τον υπερηχο μονο τις φωτογραφιες σε dvd και δν την καναν 3d:-(. μα πως ειναι δυνατον σε αλλους να κανουν και σε αλλους οχι:confused:

 

Νομίζω πήγαμε στον ίδιο. Ο ιατρός μου ήταν σχολαστικός και φάνηκε να γνωρίζει τη δουλειά του, αλλά το μόνο που μας έδωσε ήταν ένα CD με 50 περίπου φωτογραφίες σε μικροσκοπικό μέγεθος!!! Πήρε 180? και πριν την εξέταση μας ζήτησε να διαβάσουμε ένα πυκνογραμμένο δισέλιδο κείμενο σχετικά με τους υπέρηχους (πότε γίνονται, για ποιο λόγο, αν είναι βλαβεροί και ποια είναι η διαγνωστική τους αποτελεσματικότητα)!

 

Κρίμα που δεν αναρτήθηκε το ποστ πιο νωρίς!

SR2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

αν μιλαμε για το ιδιο που ειναι Δημητριου Γουναρη στην κουναδια μου δν δωσαν ολον τον υπερηχο μονο τις φωτογραφιες σε dvd και δν την καναν 3d:-(. μα πως ειναι δυνατον σε αλλους να κανουν και σε αλλους οχι:confused:

 

σορρυ κοριτσια αλλα εγω για αλλο ελεγα.....:oops::oops:

ελεγα το Κέντρο Ιατρικής Εμβρύου

που ειναι Παύλου Μελά 10 .το εχεισ γραψει κιολασ!!!

αλλα ειμαι και ξανθια παναθεμα με!!!!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ κοριτσια αλλα εγω για αλλο ελεγα.....:oops::oops:

ελεγα το Κέντρο Ιατρικής Εμβρύου

που ειναι Παύλου Μελά 10 .το εχεισ γραψει κιολασ!!!

αλλα ειμαι και ξανθια παναθεμα με!!!!

 

:P δν πειραζει maxh83!!!απλα να ξερουμε τι προσφερει το καθε κεντρο.

 

eyEbp3.png

 

iaTAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Γεια σας κορίτσια, εγώ έκανα την προηγούμενη εβδομάδα τον Β επιπέδου στον edit admin. Πρόσφατα άνοιξε το δικό του ιατρείο γιατι μέχρι τώρα συνεργαζόταν με κάποιους άλλους και μου τον σύστησε ο γιατρός μου οπότε και πήγα. Έμεινα κατενθουσιασμένη! Ειναι πολύ ομιλητικός, εξηγεί τα πάντα, πάρα πολύ φιλικός και προπάντων άνθρωπος.Με είχε μπόλικη ώρα και δεν με άφησε να φύγω μέχρι να έβλεπε και την τελευταία λεπτομέρεια που σημαίνει οτι νιάζετε για τα μωράκια μας. Πραγματικά θα σας τον σύστηνα ανεπιφύλακτα. Μου είπε οτι εξειδικεύτηκε στην Αγγλία πάνω στην προγεννητική διάγνωση. Edit admin Και το βασικό, δεν έχεις προβλημα με καθυστερήσεις γιατι απο οτι κατάλαβα αφιερώνει στην κάθε γυναίκα την ώρα που πρέπει και κλείνει τα ραντεβού του αναλόγως χωρίς να ταλαιπωρούμαστε. Το πολύ πολύ να περιμένεις 15 λεπτά. Ειδικα εγώ που έχω προβλημα με την εγκυμοσύνη μου και δεν μπορώ να περιμένω πολυ ώρα καθιστή, το εκτίμησα ιδιαίτερα που με είδε στην ώρα μου. Και φυσικά μου έδωσε και dvd και σαν χαζομαμά χαζεύω με τις ώρες το μικράκι μου. Εκεί πήγε και η κουμπάρα μου για αμνιοπαρακέντηση και μου είπε και αυτή τα ιδια για τον Edit admin και έμεινε παρα πολύ ευχαριστημένη. Αυτα για τώρα κορίτσια. Θα ξαναπαω στον ίδιο για ντόπλερ κοντά στις 32 εβδομάδες οπότε θα τα ξαναπούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 χρόνια μετά...

Καλησπέρα, σιγά σιγά φτάσαμε και εμείς στη Β επίπεδου. Στα χαρτιά μου έχω σημειωμένους τους εξής γιατρούς απο τη θεσσαλονίκη- είτε από γνώμες γνωστών-φίλων είτε από τον γιατρό που μας παρακολουθεί- λοιπόν έχουμε και λέμε :

ψαρά, Αθανασιάδη, αρναουτογλου , σπηλιοπουλο, ζορμπά ευγενια.

Πως μπορώ να δω αυτή τη λίστα με τους πιστοποιημένους γιατρούς; Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

Αν δ κανω λαθος στο fetal medicine foundation βλεπεις τους πιστοποιημενους

Προσωπικη εμεπειρια εχω με τον αρναουτογλου, εχει πιστοποιηση κ εμεινα απολυτα ευχαριστημενη, μια αυχενικη, δυο β κ δυο ντοπλερ εκανα σε αυτον

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vicky86 είπε:

Αν δ κανω λαθος στο fetal medicine foundation βλεπεις τους πιστοποιημενους

Προσωπικη εμεπειρια εχω με τον αρναουτογλου, εχει πιστοποιηση κ εμεινα απολυτα ευχαριστημενη, μια αυχενικη, δυο β κ δυο ντοπλερ εκανα σε αυτον

σε ευχαριστω πολυ. ειναι αναλυτικος;

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

σε ευχαριστω πολυ. ειναι αναλυτικος;

Ναι ειναι μαι αρκετα. Αν ειναι βολικη η θεση του εμβρυου δ αργει η εξεταση, αλλα εξηγει την ωρα που την κανει

Στην β στη δευτερη εγκυμοσυνη, καναμε διαλλειμμα να περπατησω κ να φαω γλυκο γτ ηθελε οπωσδηποτε να δει καλυτερα την καρδια κ το χειλια του μωρου

Link to comment
Share on other sites

τωρα που κοιταω τις λιστες με τις πιστοποιησεις, γινεται ο γιατρος που μας εκανε την Α επιπεδου να ειναι το ονομα του μεσα στις λιστες για τις 2 μεγαλες (Β και doppler ) και να μην ειναι στην λιστα για την Α επιπεδου; λιγο κουφαθηκα τωρα...

Link to comment
Share on other sites

To FMF έχει διάφορες επιμέρους πιστοποιήσεις και το Diploma on Fetal medicine (που υπερκαλύπτει τις επιμέρους). To diploma απαιτεί αποδεδειγμένη πρακτική εξάσκηση και γενικά πολύ μεγαλύτερη συμμετοχή του γιατρού για να το αποκτήσει. Κοιτάς οι γιατροί να έχουν diploma.

fetalmedicine.org/lists/map/certified/diploma

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς Αρναούτογλου! Πολύ ψείρας ειδικά και στον τράχηλο. 100% ευχαριστημένοι και στις δύο εξετάσεις. Από φίλους, Αθανασιάδης και Ψαρρά επίσης είναι εγγύηση! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Και εμείς Αρναούτογλου! Πολύ ψείρας ειδικά και στον τράχηλο. 100% ευχαριστημένοι και στις δύο εξετάσεις. Από φίλους, Αθανασιάδης και Ψαρρά επίσης είναι εγγύηση! 

συμφωνα με την vtgian ο αρναουτογλου δεν εχει αυτο το diploma, εκτος αν κανω λαθος εγω. ουτε ο αθανασιαδης.....κατι δεν καταλαβαινω εγω καλα μαλλον :(

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, **nikos** είπε:

συμφωνα με την vtgian ο αρναουτογλου δεν εχει αυτο το diploma, εκτος αν κανω λαθος εγω. ουτε ο αθανασιαδης.....κατι δεν καταλαβαινω εγω καλα μαλλον :(

 

Ναι έχει μόνο την πιστοποίηση. Οπότε αν νιώθετε πιο άνετα και θέλετε κάποιον με όλο το πακέτο βλέπω πχ την Ψαρρά. Σε φίλη μου ήταν εξαιρετική. Αυχενική ποιός σας έκανε; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδάκι είπε:

Ναι έχει μόνο την πιστοποίηση. Οπότε αν νιώθετε πιο άνετα και θέλετε κάποιον με όλο το πακέτο βλέπω πχ την Ψαρρά. Σε φίλη μου ήταν εξαιρετική. Αυχενική ποιός σας έκανε; 

αυχενικη ο κυριος ξενιτιδης(Αλεξανδρουπολη) ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. απλως επειδη ειχαμε ιστοριες με τις προηγουμενες εγκυμοσυνες θελουμε να ερθουμε θεσσαλονικη αν βρει κατι να συνεχισουμε εκει τους γιατρους.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, **nikos** είπε:

αυχενικη ο κυριος ξενιτιδης(Αλεξανδρουπολη) ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. απλως επειδη ειχαμε ιστοριες με τις προηγουμενες εγκυμοσυνες θελουμε να ερθουμε θεσσαλονικη αν βρει κατι να συνεχισουμε εκει τους γιατρους.

Kαλημέρα και από μένα,και με το καλό να κάνετε την εξέταση,εγώ έχω κλείσει να πάω στη Ψαρρά για β επιπέδου,όλοι λένε ότι είναι κορυφή,ξέρω πολλές που πηγαίνουν εκεί,και έχω διαβάσει σε φόρουμ τα καλύτερα για την επεξηγηματικότητά της!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...