Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

…κάπως έτσι ξύπνησα


DALIA

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό δεν περνάω και την καλύτερη φάση της ζωής μου, παρόλο που γενικά είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος.

Μνημόνια, οικονομική κρίση, οργή κ.τ.λ με έχουν σαλτάρει.

Να φανταστείτε τις τελευταίες μέρες οι μόνες ειδήσεις που ακούω, διαβάζω είναι ότι έχει να κάνει με ποδόσφαιρο. Κουράστηκα πολύ ψυχολογικά.

Θεωρώ ότι είναι από τα χειρότερα Χριστούγεννα της ζωή μου, πάντα ήταν η αγαπημένη μου γιορτή.

Από τη μία ένα τεράστιο βάρος που μου ανατέθηκε στη δουλειά, η αποχώρηση από τη δουλειά ενός ατόμου όπου περνούσαμε πολύ καλά και γελούσαμε πολύ, από την άλλη είναι η πρώτη φορά που τέτοιες μέρες από ψώνια πολύ σχεδόν τίποτα ( πάει το shoping therapy χα χα ). Ταξιδάκι επίσης δεν παίζει φέτος να ξελαμπικάραμε λίγο

Γενικά είμαι πολύ dawn και δεν έχω διάθεση για απολύτως τίποτα, ανεβάζω πολύ πίεση…

Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι ο κόσμος έχει πολύ περισσότερα προβλήματα και εγώ τρώγομαι με τα ρούχα μου…

Από την άλλη όμως σκέφτομαι ότι όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού κάποια στιγμή θα καεί και το δικό σου.

Εν τω μεταξύ έβλεπα χθες το βράδυ το ράδιο αρβύλα και έδειχνε ένα κοριτσάκι όπου δημοσιογράφος το ρωτούσε τι δώρο θέλεις από τον αη-βασίλη και εκείνο απαντάει ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ, όπου λέει ο Κανάκης ευχή σε όλους να μπορούν να γίνουν ευτυχισμένοι με μπουρμπουλήθρες.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τον τελευταίο καιρό δεν περνάω και την καλύτερη φάση της ζωής μου, παρόλο που γενικά είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος.

Μνημόνια, οικονομική κρίση, οργή κ.τ.λ με έχουν σαλτάρει.

Να φανταστείτε τις τελευταίες μέρες οι μόνες ειδήσεις που ακούω, διαβάζω είναι ότι έχει να κάνει με ποδόσφαιρο. Κουράστηκα πολύ ψυχολογικά.

Θεωρώ ότι είναι από τα χειρότερα Χριστούγεννα της ζωή μου, πάντα ήταν η αγαπημένη μου γιορτή.

Από τη μία ένα τεράστιο βάρος που μου ανατέθηκε στη δουλειά, η αποχώρηση από τη δουλειά ενός ατόμου όπου περνούσαμε πολύ καλά και γελούσαμε πολύ, από την άλλη είναι η πρώτη φορά που τέτοιες μέρες από ψώνια πολύ σχεδόν τίποτα ( πάει το shoping therapy χα χα ). Ταξιδάκι επίσης δεν παίζει φέτος να ξελαμπικάραμε λίγο

Γενικά είμαι πολύ dawn και δεν έχω διάθεση για απολύτως τίποτα, ανεβάζω πολύ πίεση…

Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι ο κόσμος έχει πολύ περισσότερα προβλήματα και εγώ τρώγομαι με τα ρούχα μου…

Από την άλλη όμως σκέφτομαι ότι όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού κάποια στιγμή θα καεί και το δικό σου.

Εν τω μεταξύ έβλεπα χθες το βράδυ το ράδιο αρβύλα και έδειχνε ένα κοριτσάκι όπου δημοσιογράφος το ρωτούσε τι δώρο θέλεις από τον αη-βασίλη και εκείνο απαντάει ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ, όπου λέει ο Κανάκης ευχή σε όλους να μπορούν να γίνουν ευτυχισμένοι με μπουρμπουλήθρες.

 

γιατι ρε κοριτσακι νιωθεις ετσι????την υγεια σου την εχεις..τη δουλιτσα σου την εχεις..την οικογενεια σου την εχεις..αλλοι ξυπνανε το πρωι κ κλαινε γιατι δεν εχουν τιποτα να φανε..δεν μπορουν να κοιμηθουν τα βραδια γιατι δεν ξερουν πως θα πληρωσουν το ενοικιο κ τους λογαριασμους:|πολλα σοβαρα προβληματα...τρωγεσαι με τα ρουχα σου,εχεις δικιο:P:p

αντε,παρε την οικογενεια σου κ πανε καμια βολτιτισα στην στολισμενη αγορα εστω κ για χαζεμα κ πιειτε κ κανα καφεδακι για μας:P

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι ο κόσμος έχει πολύ περισσότερα προβλήματα και εγώ τρώγομαι με τα ρούχα μου…

 

 

αυτο με φρικαρει και μενα...

 

 

συν του οτι....

 

 

πανε 25 χρονια πια.. που δεν μπορω να γινω ευτυχισμενη με μπουρμπουλιθρες.... :(

Link to comment
Share on other sites

Μην σε παιρνει απο κάτω. μονο κακο σου κάνει. κ γω κάπως ετσι ξυπνώ καθε μέρα. μεσα σε 1 ωρα νιώθω καλυτερα. εννοειται πως ταξίδια και ψωνια τα χουμε ξεχάσει απο τοτε που γέννησα...δεν πτοουμαστε ομως. το τελευταιο ταξιδι ηταν το καλοκαιρι με εισητηρια κοιν. τουρισμου :))) για ποτο δεν το συζητω...το σκεφτομαστε 2 κ 3 φορες και τελικα δεν παμε :) καποια στιγμη θα γίνει κ αυτο. εφτασα να λεω δοξα τον θεο που εχουμε να παρουμε γαλα και να πληρωνουμε τα εξοδα μας. μιζερια ε? το ξερω πως ετσι φαινεται στους αλλους αλλα πραγματικα ειμαστε καλα. δεν παραμυθιαζομαι. ισως ειναι αυτη η υπερμετρη αισιοδοξια (τοξοτης γνησιος) που εχω και καμια φορα τρωω τα μουτρα μου...ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ ΦΙΛΕΝΑΔΑ. ξερεις τι ομορφα χρωματα κανουν στο φως??? και ξερεις ποσο κανουν τα παιδια να χαμογελανε??? αυτο δεν μετραει αλλωστε? να χαμογελαει το παιδακι σου...καλες γιορτες σου ευχομαι!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι χαρά κάνει η μικρή μου με τις μπουρμπουλήθρες??:):) Τα παιχνίδια όλου του κόσμου να έχει αν της βάλω σε ένα ποτηράκι σαπούνι και νερό, πάρω και ένα κλειδάκι (οι παλιές το ξέρετε) φυσάει και κάνει συνέχεια σαπουνόφουσκες - (μπουρμπουλήθρες) όπως τις λέει...

Και είναι πραγματικά χαρούμενη...και εγώ μαζί της γιατί τη βλέπω να γελάει!

Το ξέρω ότι η κατάσταση είναι δύσκολη, για πολλούς από μας είναι πάαααρα πολύ δύσκολη! Αλλά όσο είμαστε γεροί ας προσπαθήσουμε να είμαστε και αισιόδοξοι.

Τι κι αν φέτος δεν μπορώ να πάρω όσα δώρα έπαιρνα παλιότερα? Έχω την οικογένεια μου και αυτό μου φτάνει...! Μπορεί να σου ακούγεται χαζό αλλά στο λέω γιατί και εγώ ξυπνάω κάποιες μέρες έτσι και χειρότερα!

Κάτι ξέρουν τα μικρά....! Γεμίστε το σπίτι μπουρμπουλήθρες φέτος.... :):):) 'Αντε και καλές γιορτές να έχουμε όλοι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τον τελευταίο καιρό δεν περνάω και την καλύτερη φάση της ζωής μου, παρόλο που γενικά είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος.

Μνημόνια, οικονομική κρίση, οργή κ.τ.λ με έχουν σαλτάρει.

Να φανταστείτε τις τελευταίες μέρες οι μόνες ειδήσεις που ακούω, διαβάζω είναι ότι έχει να κάνει με ποδόσφαιρο. Κουράστηκα πολύ ψυχολογικά.

Θεωρώ ότι είναι από τα χειρότερα Χριστούγεννα της ζωή μου, πάντα ήταν η αγαπημένη μου γιορτή.

Από τη μία ένα τεράστιο βάρος που μου ανατέθηκε στη δουλειά, η αποχώρηση από τη δουλειά ενός ατόμου όπου περνούσαμε πολύ καλά και γελούσαμε πολύ, από την άλλη είναι η πρώτη φορά που τέτοιες μέρες από ψώνια πολύ σχεδόν τίποτα ( πάει το shopingtherapyχα χα ). Ταξιδάκι επίσης δεν παίζει φέτος να ξελαμπικάραμε λίγο

Γενικά είμαι πολύ dawnκαι δεν έχω διάθεση για απολύτως τίποτα, ανεβάζω πολύ πίεση…

Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι ο κόσμος έχει πολύ περισσότερα προβλήματα και εγώ τρώγομαι με τα ρούχα μου…

Από την άλλη όμως σκέφτομαι ότι όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού κάποια στιγμή θα καεί και το δικό σου.

Εν τω μεταξύ έβλεπα χθες το βράδυ το ράδιο αρβύλα και έδειχνε ένα κοριτσάκι όπου δημοσιογράφος το ρωτούσε τι δώρο θέλεις από τον αη-βασίλη και εκείνο απαντάει ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ, όπου λέει ο Κανάκης ευχή σε όλους να μπορούν να γίνουν ευτυχισμένοι με μπουρμπουλήθρες.

Ρε φιλεναδα...δεν πινουμε κανα καφε εμεις οι δυο....να κλαψουμε μαζι την μοιρα μας??????

Αν τα δικα τα χριστουγεννα ειναι μαυρα....εμενα ειναι αραχνα.....!!!!!

Ολοι μας εχουμε επιρρεαστει απο τα οσα συμβαινουν γυρω μας.....αλλα να μην μας παιρνει και απο κατω....και εγω φετος με το ζορι στολισα...αλλες δουλειες στο σπιτι δεν εκανα....στα παιδια μου με τα βιας καταφερα να παρω δωρακια...και οσο για τα εξοδα...με τον αντρα μου να μην μπορει να δουλεψει για 20 μερες τωρα απο μια ζημια στο αμαξι.....μας πηρε η μπαλα....και οσο για την δικη μου δουλεια(δημοσιος υπαλληλος ειμαι...)αλλά σε λιγο καιρο τελειωνει η αδεια μου και επειδη ακομα μεταθεση ...γιοκ...!!!!με βλεπω να φευγω και παλι στην πρωτευουσα.....!!!!!.....και μετα απο ολα αυτα...λεω....αχ αφου εχουμε υγεια ειμαστε καλα....;)

Παντως και σε εμενα οσο χρονια θυμαμε τον ευατο μου....ειναι απο τα χειροτερα χριστουγεννα ....

Link to comment
Share on other sites

αυτο με φρικαρει και μενα...

 

 

συν του οτι....

 

 

πανε 25 χρονια πια.. που δεν μπορω να γινω ευτυχισμενη με μπουρμπουλιθρες.... :(

βάζεις ένα στοίχημα ??? πάρε το φιστικοκορίτσο και κάντε μπουρμπουλήθρες;);)

 

Θέλω να πω ότι όλοι μας είμαστε "κάπως" είτε λόγω των συνθηκών είτε λόγω συνήθειας .......(πάντα οι γιορτές με μελαγχολούν) ένα περισσότερο που φέτος έχασα και την δουλειά μου, άλλα το γέλιο της κόρης μου όταν κάνουμε "ανοησίες" πάντα μου φτιάχνει την διάθεση........... και σκέφτομαι .........την υγεία μας να έχουμε και όλα θα γίνουν :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

loipon koukla υπαρχουν και χειροτερα το ξερεις και το ξερουμε ολοι...τηνυγεια μας να εχουμε ολοι...απλα τοσα χρονια πεσαμε στη λουμπα της υπερκαταναλωησς και οτι χριστουγεννα πασχα γιιορτες ΠΡΕΠΕΙ να παρουμε πολλα δωρα γιατι αλλιως ειμαστε κακοι γονεις ΠΡΕΠΕΙ να παμε ταξιδι γιατι αλλιως ειμαστε κατωτεροι ανρθωποι ΠΡΕΠΕΙ να αγορασουμε μποτες ενω εχουμε αλλες εκατο να μας περιμενουν ση ντουλαπα ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΕΠΕΙ και χασαμε την ουσια....εμενα οικονομικα φετος ειναι τα χειροτερα μας χριστουγεννα...με δεκα μηνες ανεργιας απο τον αντρα και εγω επισης τι περιμενεις???αλλα βλεπω οτι εινια και για πρωτη φορα τα ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ...πηραμε δυο δωρακια για τα παιδακια μας ειναι καλα ειμαστε καλα αγαπιομαστε εχουμε το σπιτακι μας τη δουλιτσα του τωρα ...ε τι αλλο θελουμε???καλες γιορτες να εχεις και σου ευχομαι οχι απλα μπουρμπουληθρες αλλα και πολλους χορους παρτυ παιχνιδι χαρα και γελιο.....οποτε παω να νταουνιαστω απλα βαζω τραγουδια και χορευουμε...καθε μερα παρτυ γινεται??γινεται....δεστο γεματο το ποτηρι.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταίο καιρό δεν περνάω και την καλύτερη φάση της ζωής μου, παρόλο που γενικά είμαι πολύ αισιόδοξος άνθρωπος.

Μνημόνια, οικονομική κρίση, οργή κ.τ.λ με έχουν σαλτάρει.

Να φανταστείτε τις τελευταίες μέρες οι μόνες ειδήσεις που ακούω, διαβάζω είναι ότι έχει να κάνει με ποδόσφαιρο. Κουράστηκα πολύ ψυχολογικά.

Θεωρώ ότι είναι από τα χειρότερα Χριστούγεννα της ζωή μου, πάντα ήταν η αγαπημένη μου γιορτή.

Από τη μία ένα τεράστιο βάρος που μου ανατέθηκε στη δουλειά, η αποχώρηση από τη δουλειά ενός ατόμου όπου περνούσαμε πολύ καλά και γελούσαμε πολύ, από την άλλη είναι η πρώτη φορά που τέτοιες μέρες από ψώνια πολύ σχεδόν τίποτα ( πάει το shopingtherapyχα χα ). Ταξιδάκι επίσης δεν παίζει φέτος να ξελαμπικάραμε λίγο

Γενικά είμαι πολύ dawnκαι δεν έχω διάθεση για απολύτως τίποτα, ανεβάζω πολύ πίεση…

Αυτό που μου τη δίνει είναι ότι ο κόσμος έχει πολύ περισσότερα προβλήματα και εγώ τρώγομαι με τα ρούχα μου…

Από την άλλη όμως σκέφτομαι ότι όταν καίγεται το σπίτι του διπλανού κάποια στιγμή θα καεί και το δικό σου.

Εν τω μεταξύ έβλεπα χθες το βράδυ το ράδιο αρβύλα και έδειχνε ένα κοριτσάκι όπου δημοσιογράφος το ρωτούσε τι δώρο θέλεις από τον αη-βασίλη και εκείνο απαντάει ΜΠΟΥΡΜΠΟΥΛΗΘΡΕΣ, όπου λέει ο Κανάκης ευχή σε όλους να μπορούν να γίνουν ευτυχισμένοι με μπουρμπουλήθρες.

 

πιστεύω πως για όλους τους ανθρώπους ισχύει αυτό γιατι ξαφνικά εκει που λέγαμε αντε του χρόνου να κάνουμε και αυτο και το άλλο....που θα περισεψει κάτι όλα πανε στράφι και πλεον ανησυχείς για την θέση σου στη δουλειά....για το αν θα έχεις να θρέψεις τα παιδιά σου...ή πόσες δουλειές πρέπει να κάνεις για να τα βγάλεις πέρα....

όλο αυτό ειναι ψυχοφθόρο.....γιατί ζεις μεσα στην αβαεβαιότητα και στο αγχος....

όσον αφορά τα της κυβέρνησης δεν με ενδιαφέρει καν....κυπάμε που το λεω αλλά επειδή όλα είναι θέμα συμφερόντων και να προσπαθεισω δεν θα αλλάξω κάτι.....οπότε με νοιάζει μόνο η οικογένεια μου....εννοείται πως αν μπορώ να βοηθάω τον απλό κόσμο....με μεγάλη μου χαρά....αλλά για τους κυβερνόντες....δεν με νοιάζει....

μάλλον η περίπτωση σου εχει να κάνει πιο πολυ ε τυχόν τύψεις που μπορεί να έχεις για το άτομο στη δουλειά....

οπότε χαλάρωσε σκέψου πως ακόμη μπορείς και ζεις αξιοπρεπώς.....και έχεις και φαι για τα παιδιά σου....και όσον αφορά τα ταξίδια και τα λούσα....δεν πειράζει......

ΥΓΕΙΑ και ψωμάκι για τα παιδάκια μας να έχουμε....

μερικές φορέ ςλέμε με τον άντρα μου.....καθόμαστε και παραπονιόμαστε εμεις που τα έχουμε όλα και υπάρχουν άνθρωποι που έζησαν την πείνα την κατοχή τις κακουχίες και άλλα....

αναθεώρησε λοιπόν και μάλλον αν ευχαριστείς για αυτά που έχεις....

δεν σε κατηγορώ.....πολυ φιλικά στα λέω για να συνέλθεις........:wink:;-)

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν είναι τυχαίο που φέτος ρωτάω ΠΟΛΥ κόσμο αν στόλησε και μου λένε ΟΛΟΙ όχι....

 

 

Η αιτιολογία???? Δεν έχουν όρεξη...Δεν νιώθουν τα Χριστουγεννα φέτος....Δεν είναι κανένας καλά για να νιώσει γιορτές.....

 

Μας έκαναν να μην έχουμε όρεξη για τίποτα απολύτως....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν εισαι η μονη οχι οτι αυτο θα επρεπε να σε κανει καλυτερα εγω απλα το λεω καταθλιψη των γιορτων συν τις ορμονες μου..(καπου τα ριχνω...)την υγεια μας να εχουμε πανω απόλα...και ας την βγαλω με ψωμοτυρι..με σκοτωνει που δεν μπορω να παρω δωρακια στην μικρη μου..τα εξοδα ειναι πολλα τωρα που ερχεται το μωρο..αλλα ειμαι σιγουρη πως το κοριτσακι μου ειναι ευτυχισμενο και με τα λιγα...αγαπη να υπαρχει..και χαμογελο...ειναι πολυ σημαντικο να μην το χασουμε...

Link to comment
Share on other sites

νομιζα οτι μονο εγω νοιωθω καπως αλλα τελικα ειμαστε πολλοι.και καλα φετος κατι κανουμε του χρονου φοβαμαι.το κακο ειναι οτι καποτε ελπιζαμε για τα καλυτερα τωρα φοβομαστε για τα χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για σας αλλά εγώ δεν θυμάμαι ποτε να πήγα ταξίδι ή να περίμενα κάτι διαφορετικο....μονιμως ήμουν στην προσπάθεια....μονίμως άφραγκη διότι στο διάστημα των τελευταιων ημερών πάντα μια στραβή συνέβαινε....οπότε μαθημένα τα βουνα απο τα χιόνια...δεν με ενοχλεί....

το έχω πάρει απόφαση πως μέχρι τα 40-45 άσπρη μερα δεν θα δω οπότε συνεχίζω την προσπάθεια...........

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για σας αλλά εγώ δεν θυμάμαι ποτε να πήγα ταξίδι ή να περίμενα κάτι διαφορετικο....μονιμως ήμουν στην προσπάθεια....μονίμως άφραγκη διότι στο διάστημα των τελευταιων ημερών πάντα μια στραβή συνέβαινε....οπότε μαθημένα τα βουνα απο τα χιόνια...δεν με ενοχλεί....

το έχω πάρει απόφαση πως μέχρι τα 40-45 άσπρη μερα δεν θα δω οπότε συνεχίζω την προσπάθεια...........

 

μια απ τα ιδια φενακι

Link to comment
Share on other sites

το έχω πάρει απόφαση πως μέχρι τα 40-45 άσπρη μερα δεν θα δω οπότε συνεχίζω την προσπάθεια...........

 

 

Φενάκι Δεν ξέρω την ηλικία σου αλλά με βάση την δική μου ηλικία που είμαι 30 το 40-45 είναι λιιιιιιγοοοοοο....(Δηλαδή δεν το κόβω για μόνο μια 15 ετια)

 

Δεν είμαι απαισιόδοξη απλά έτσι είναι...θα μας γονατίσουν για πολλα πολλά χρόνια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια μου,

ουτε εγω στολισα φετος πραγματικα γιατι βαριομουν και νιωθω κουρασμενη απο τα ξενυχτια με την μπουμπου οχι γιατι μελαγχολω αλλα να σας πω κατι....μου αρεσει αυτη η ρουτινα μου,δεν με νοιαζει ουτε ταξιδι να παω,ουτε ψωνια να κανω...χαιρομαι που εχω το κοριτσακι μου αγκαλια και ειμαστε καλα ολοι στην οικογενεια...

επαψα πια να θελω να "σπασει" αυτη η ρουτινα με καποιο τροπο γιατι παλιοτερα που το ευχηθηκα,εσπασε η ρουτινα αλλα οχι ευχαριστα...και βρεθηκα να τρεχω και να μην σωνω!Ηθελες κοπελια μου συγκινησεις????Παρε να 'χεις!!!

Οποτε απο τοτε...ευχομαι να ειμαστε καλα,υγιεις και να ζουμε αυτην την καθημερινοτητα οσο πιο ομορφα μπορουμε!

Ακομη κι αν αυτο που θα μας μεινει...ειναι μπουρμπουληθρες!!

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται θα σας βαλω ολες σε ενα πουλμανακι να κανουμε ενα tour απο δυο τρια νοσοκομεια να παρετε μια γευση τι σημαινει να μην μπορεις να νιωσεις χαρα και θα συνελθετε στο πι και φι.

 

Μην αφηνετε τις στιγμες να χανονται, η καθε ημερα μπορει να ειναι ιδιαιτερη χωρις πολλα χρηματα κοιταξτε γυρω σας τα χαμογελα των παιδιων σας και βαλτε λιγη απο την αθωοτητα τους και την γλυκητητα τους στην ψυχη σας.

 

Ειστε γερες ορθιες και καμια στιγμη δεν πρεπει να πηγαινει χαμενη. Η ζωη ειναι στιγμες που μονοι μας τις χαλαμε και μονοι μας μπορουμε να τις φτιαξουμε. Μονο την υγεια σου να εχεις και ολα τα αλλα ειναι στο χερι σου αν θα τα δεις ροζ η αν θα αφησεις να γινουν μαυρα.

 

Ελα να σας βλεπω να περνετε τα πανω σας, μια ζωη εχουμε και ειναι κριμα να την σπαταλαμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

re koritsia oyte εγω πηγαινα ποτε ταξιδι αυτες τις μερες...το πασχζα ναι στο χωριο αλλα αυτες τις γιορτες τις χειμωνιατικες τις θεωρω ακρως οικογενειακες...να μαζευτουμε στο τραπεεζι η οικογενιεα να πουμε καμια βλακεια και ας εχει φασολαδα χεστηκα...και αφου μετα απο χρονια εχω μια οικογενεια γερη και δυνατη δε ζηταω αλλο....και εχει πολλα τσαμπε και δωρεαν πραγματα να κανεις με τα παιδια και με τους μεγαλους που δε χρειαζεται τσεπη γεματα...τα παιδια εμας θελουν κοντα τους....και εμεις αυτα...αυτο εχει σημασια....δε θεωερω οτι φταινε οι αλλοι ή η κριση ...εμεις τοσα χρονια ειχαμε χαει το νοημα και το ειχαμε παραξηλωσει....οι γιαγιαδες και οι παππουδες μας πιο ωραιες γιορτες περναγανε τοτε με εμας παιδια...για αναρωτηθειτε εσεις τι θεαλτε σα παιδια....ενα παιχνιδακι που το περιμεναμε πολυ καιρο και καμια σοκολατα κλπ.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ομορφη ειναι η ζωη...οσο κι αν θελουν να μας κανουν να πιστεψουμε το αντιθετο!! Μην τους αφηνετε!! Πολυ μελαγχολια βλεπω κοριτσακια μου και δε μου αρεσει καθολου! Ας ευχαριστησουμε τον Θεο που εχουμε την υγεια μας και τις οικογενειες μας!!! Κι εγω δουλεια δεν εχω...αλλα εχω εναν αντρα που με στηριζει και με λατρευει...εχω ενα αγορακι που η λαμψη που βλεπω στα ματακια του οταν ξυπνα και μου λεει καλημερα μου δινει τη μεγαλυτερη ευτυχια!!! Εχω 5 φιλους που ειναι διπλα μου αν τους χρειαστω! Δε λεω.. εχω και προβληματα..και υποχρεωσεις και χιλια δυο στο μυαλο μου οπως ολοι μας. Αλλα δεν εχω το δικαιωμα ουτε την πολυτελεια αν θελετε να μελαγχολισω. Γιατι εχω διπλα μου ανθρωπους που με χρειαζοονται δυνατη και με το χαμογελο στα χειλη! Ας μην στερησουμε αυτο το χαμογελο απο τους δικους μας και ειδικα απο τα παιδακια μας αυτες τις μερες.... Σκεφτητε θετικα! Στολιστε τα σπιτια σας! Παιξτε σαν παιδια! Βρητε τροπους να σηκωθητε απο το κρεβατι και να πειτε...Τα καταφερνω μια χαρα....και κοιταξτε γυρω σας να δειτε τι εχετε φτιαξει! Καθε μανουλα..καθε γυναικα..καθε ανθρωπος ειναι τοσο ευτυχισμενος οσο εκεινος αποφασισε να ειναι! Γεμιστε τη ζωη σας χαρα! Δεν ειναι δυσκολο. Μεσα σε ολα τα προβληματα σας, βρητε μια στιγμη μεσα στη μερα και πειτε..ολα ειναι υπεροχα για μενα..και το μονο σιγουρο ειναι οτι θα καλυτερεψουν τα πραγματα. Ετσι ειναι η ζωη...γεματη προβληματα..αλλα η ευτυχια ειναι να τα ξεπερναμε μερα τη μερα!!! Χαμογελαστε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...για να σκεφτώ...έχω να στολίσω δέντρο από το '99 που πέθανε ο μπαμπάς μου...έχω να πάω διακοπές από το 2001 που αρρώστησε η μαμά μου...έχω να βουτήξω στην θάλασσα από το 2002 και αυτό για μια και μοναδική φορά...έχω να κοιμηθώ ήρεμα τα βράδια από το 2004 που διασωληνώθηκε η μάνα μου,γιατί συνέχεια βλέπω εφιάλτες και σκέφτομαι πώς θα αντέξω και την επόμενη ημέρα...έχω να νιώσω ήρεμη και ελεύθερη επίσης από το 2004,γιατί το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι να προλάβω να την σώσω την ώρα που βουλώνει ο σωλήνας στην τραχεία της και είναι ένα βήμα πριν τον πνιγμό...έχω άλλα τόσα χρόνια να πάω κάπου που θέλω απρογραμμάτιστα και χωρίς να ενημερώσω κανέναν και είμαι 36 χρονών...εδώ και πολλά χρόνια δεν κάνω όνειρα,δεν ελπίζω καν σε κάτι καλύτερο και δεν έχω τίποτα να περιμένω...απλά βλέπω τους άλλους να ζούνε την ζωή τους και εγώ μόνο κοιτάω...πολλά βράδια παρακαλάω να πεθάνω γιατί δεν αντέχω άλλο μια κατάσταση που δεν αλλάζει,αλλά φυσικά ούτε αυτό γίνεται...

Και όλα αυτά σας τα λέω μόνο και μόνο για να καταλάβετε πόσο σημαντικό είναι το γεγονός ότι έχετε την υγεία σας,τους άντρες σας,τα παιδιά σας και τους γονείς σας,ελπίζω...και όλα τα άλλα έχουν λιγότερη ή καθόλου σημασία και όπως άλλαξαν προς το χειρότερο,σίγουρα θα ξαναλλάξουν προς το καλύτερο.

Καλά Χριστούγεννα σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

επαψα πια να θελω να "σπασει" αυτη η ρουτινα με καποιο τροπο γιατι παλιοτερα που το ευχηθηκα,εσπασε η ρουτινα αλλα οχι ευχαριστα...και βρεθηκα να τρεχω και να μην σωνω!Ηθελες κοπελια μου συγκινησεις????Παρε να 'χεις!!!

Οποτε απο τοτε...ευχομαι να ειμαστε καλα,υγιεις και να ζουμε αυτην την καθημερινοτητα οσο πιο ομορφα μπορουμε!

 

Ακριβώς αυτό έγινε και με εμένα...ήθελα να συμβεί κάτι συναρπαστικό στην ζωή μου,που να με κρατάει σε εγρήγορση και να μην βαριέμαι...ε, αυτό ακριβώς έγινε...μόνο που όταν το ευχόμουν έπρεπε να είχα διευκρινήσει ότι ήθελα κάτι ΚΑΛΟ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...για να σκεφτώ...έχω να στολίσω δέντρο από το '99 που πέθανε ο μπαμπάς μου...έχω να πάω διακοπές από το 2001 που αρρώστησε η μαμά μου...έχω να βουτήξω στην θάλασσα από το 2002 και αυτό για μια και μοναδική φορά...έχω να κοιμηθώ ήρεμα τα βράδια από το 2004 που διασωληνώθηκε η μάνα μου,γιατί συνέχεια βλέπω εφιάλτες και σκέφτομαι πώς θα αντέξω και την επόμενη ημέρα...έχω να νιώσω ήρεμη και ελεύθερη επίσης από το 2004,γιατί το μόνο που έχω στο μυαλό μου είναι να προλάβω να την σώσω την ώρα που βουλώνει ο σωλήνας στην τραχεία της και είναι ένα βήμα πριν τον πνιγμό...έχω άλλα τόσα χρόνια να πάω κάπου που θέλω απρογραμμάτιστα και χωρίς να ενημερώσω κανέναν και είμαι 36 χρονών...εδώ και πολλά χρόνια δεν κάνω όνειρα,δεν ελπίζω καν σε κάτι καλύτερο και δεν έχω τίποτα να περιμένω...απλά βλέπω τους άλλους να ζούνε την ζωή τους και εγώ μόνο κοιτάω...πολλά βράδια παρακαλάω να πεθάνω γιατί δεν αντέχω άλλο μια κατάσταση που δεν αλλάζει,αλλά φυσικά ούτε αυτό γίνεται...

Και όλα αυτά σας τα λέω μόνο και μόνο για να καταλάβετε πόσο σημαντικό είναι το γεγονός ότι έχετε την υγεία σας,τους άντρες σας,τα παιδιά σας και τους γονείς σας,ελπίζω...και όλα τα άλλα έχουν λιγότερη ή καθόλου σημασία και όπως άλλαξαν προς το χειρότερο,σίγουρα θα ξαναλλάξουν προς το καλύτερο.

Καλά Χριστούγεννα σε όλες.

 

Και σε σενα ρε Χριστινα... και σε σενα!

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με συγκινησες..Μακαρι γρηγορα να ολα να γινουν πιο ευκολα για σενα.. Αυτο ακρινως εννοω.Οτι περα απο τα προβληματα υγειας τιποτα δεν εχει σημασια..ολα ξεπερνιουνται. Ευχομαι τα καλυτερα για σενα και τη μαμα σου... Υπομονη και να θυμασαι οτι η ζωη σου χρωστα πολλες χαρουμενες στιγμες..ελπιζω να ερθουν γρηγορα... Καλα Χριστουγεννα κα μη χανεις το θαρρος σου! Τα προβληματα ειναι για τους δυνατους...

Link to comment
Share on other sites

Καλα Χριστουγεννα Χριστινα και ευχομαι η καινουργια χρονια να φερει πισω το χαμογελο στα χειλη σου και η ζωη να σου χαρισει οσα εχεις στερηθει μεχρι στιγμης.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο ομορφη ειναι η ζωη...οσο κι αν θελουν να μας κανουν να πιστεψουμε το αντιθετο!! Μην τους αφηνετε!! Πολυ μελαγχολια βλεπω κοριτσακια μου και δε μου αρεσει καθολου! Ας ευχαριστησουμε τον Θεο που εχουμε την υγεια μας και τις οικογενειες μας!!! Κι εγω δουλεια δεν εχω...αλλα εχω εναν αντρα που με στηριζει και με λατρευει...εχω ενα αγορακι που η λαμψη που βλεπω στα ματακια του οταν ξυπνα και μου λεει καλημερα μου δινει τη μεγαλυτερη ευτυχια!!! Εχω 5 φιλους που ειναι διπλα μου αν τους χρειαστω! Δε λεω.. εχω και προβληματα..και υποχρεωσεις και χιλια δυο στο μυαλο μου οπως ολοι μας. Αλλα δεν εχω το δικαιωμα ουτε την πολυτελεια αν θελετε να μελαγχολισω. Γιατι εχω διπλα μου ανθρωπους που με χρειαζοονται δυνατη και με το χαμογελο στα χειλη! Ας μην στερησουμε αυτο το χαμογελο απο τους δικους μας και ειδικα απο τα παιδακια μας αυτες τις μερες.... Σκεφτητε θετικα! Στολιστε τα σπιτια σας! Παιξτε σαν παιδια! Βρητε τροπους να σηκωθητε απο το κρεβατι και να πειτε...Τα καταφερνω μια χαρα....και κοιταξτε γυρω σας να δειτε τι εχετε φτιαξει! Καθε μανουλα..καθε γυναικα..καθε ανθρωπος ειναι τοσο ευτυχισμενος οσο εκεινος αποφασισε να ειναι! Γεμιστε τη ζωη σας χαρα! Δεν ειναι δυσκολο. Μεσα σε ολα τα προβληματα σας, βρητε μια στιγμη μεσα στη μερα και πειτε..ολα ειναι υπεροχα για μενα..και το μονο σιγουρο ειναι οτι θα καλυτερεψουν τα πραγματα. Ετσι ειναι η ζωη...γεματη προβληματα..αλλα η ευτυχια ειναι να τα ξεπερναμε μερα τη μερα!!! Χαμογελαστε!!!!

 

 

συμφνω σε ολα αλλα αυτο ειναι το καλυτερο που εχω ακουσει εδω και καιρο.....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...