culte

ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΝΟΝΑ?

Recommended Posts

Διαφημίσεις

Να την παρεις τηλεφωνο και να της πεις μεταξυ σοβαρου και αστειου, οτι ειναι ΓΑΙΔΟΥΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

χαχαχα........

της το έχω ξαναπεί αυτό!!!!!!!!

και αποθηλασε επιτελους!

ότι ειναι στον κόσμο της γενικά ναι..

αργει στα ραντεβού, δεν θυμάται, τα κλασσικά...

όμως ήμασταν κολλητές δεν με έβλεπε ως "υποχρέωση" όπως καταλαβαίνεις...για βόλτες βγαίναμε....

και αποθηλασε επιτελους!

duplicate

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

χαχαχα........

της το έχω ξαναπεί αυτό!!!!!!!!

Μουλάρα όμως;;; ε; ε;

(Λορέτα Ποντικίνα)

:lol: το ριφρες έφταιγε :lol:

(Λορέτα Ποντικίνα)

Κοριτσάρα, διαβάζοντας τα ποστ σου, ήταν λες και τα είχα γράψει εγώ για τον έναν απ τους κουμπάρους που μας πάντρεψε. Για αυτά του τα στοιχεία και μόνο, όταν ήμουν έγκυος του είπα "δεν πρόκειται να μου βαφτίσεις εσύ το παιδί, θέλω νονό που να βλέπει το παιδί μου και να ναι δίπλα του. Για το 2ο είμαι σίγουρη, αλλά τι να το κάνω άμα είσαι άφαντος?" και το ξέρει ότι είναι γάϊδαρος γι αυτό γέλασε.

Του χω πει ένα σωρό φορές ότι είναι γαϊδούρι και μου λέει "το ξέρω, δε φταίω είναι dna".

Και έχει δίκιο. Είναι 40 τον ξέρω 10 χρόνια, δεν πρόκειται να συμμορφωθεί!

Μη περιμένεις και εσύ λοιπόν. Ας σου αρκεί να περνά ποιοτικό χρόνο με τη Ζωίτσα...

pJO3p2.pngB6Ndp2.png

Διαφημίσεις

culte,

οι δικοί μου νονοί... - μια τυχαία γνωριμία που έγινε κουμπαριά, με είδαν όταν με βάφτισαν, κανά δυό φορές όταν ήμουν νήπιο και δεν το θυμάμαι και μια στα 13 μου όταν προσπάθησαν να εξιλεωθούν και με φιλοξένησαν στο σπίτι τους για ένα διήμερο όπου κι ήταν από... αφιλόξενοι... μέχρι γαιδούρια!

Τώρα, οι νονές του γιού μου... Με τη μία, εντάξει. Με την άλλη, παρόμοια κατάσταση με τη δική σου... Ξέρεις κάτι? Το φιλοσόφησα και δεν μ' άρεσε το συμπέρασμα... Πρωτίστως έχει πρόβλημα η φιλική μας σχέση και κατόπιν και συνεπώς η σχέση της με το γιό μου. Για μένα λοιπόν ο τίτλος είναι ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ?

κι εμενα κολλητη μου μου βαπτισε την μικρη..... ειναι οπως περιγραφεις ανυπαντρη και χωρις σχεση αλλα με απαιτητικη εργασια και ωράριο......

αν μου φεροταν οπως περιγραφεις δεν θα με πειραζε.....

τον φιλο σου τον δεχεσαι με τα ελλατωματα του αλλιως δεν τον κανεις παρεα..... τους φιλους τους διαλεγεις.....

εγω την ξερω απο την 1η λυκειο και τωρα μου βαπτισε την Ευα ......

αν εχω θεμα της το λεω ή μου το λεει αναλογως, το λυνουμε και το ξεχναμε εκει.....

νομιζω οτι δεν θα την παρεξηγουσα αφου ξερω οτι εκανα νονα του παιδιου την γαιδουρα κολητη μου!!!! χαχαχαχαχ

τελικα εσυ φταις ετσι??????

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

ρε κοριτσάκι το θέμα είναι ότι τώρα παραγαϊδούρεψε...

είπαμε όσο ήμασταν και οι δυο ελεύθερες όλα καλά.....

και αποθηλασε επιτελους!

εγω δεν το θεωρω τραγικο....δεν ξερω αν ειμαι πολυ γαιδαρα αλλα μου αρκει να ειναι σε γιορτες και γεννεθλια......ισα ισα που το παιδι την περιμενει με λαχταρα......

Η μια νονα μας μενει αγγλια και εκ των πραγματων δεν την βλεπουμε πολυ...Η αλλη ειναι φιλη μου εδω, αθηνα, αλλα δουλευει, εχει δυο παιδια και πόσο να βρισκομαστε και με αυτην???

Παρολα αυτα τις αγαπω και τις δυο και εκεινες αγαπανε τα παιδακια μου...και μου αρκει...

Το οτι ειναι ελευθερη δεν σημαινει οτι δεν εχει υποχρεωσεις...ισως να τρεχει πολυ με την δουλεια της...Και εγω ως ελευθερη δουλευα πιο πολυ απο τωρα....

η ευτυχία 12/7/2006 η ολοκλήρωση 18/11/2009

κορίτσια συγνώμη αλλά δεν το δέχομαι όλο αυτό...

δέχομαι να μην συναντιόμαστε, αλλά να μην παίρνει ένα τηλέφωνο 3 μήνες να δει αν ζούμε ή αν πεθάναμε είναι για μένα τελειως απαράδεκτο...

πολύ περισσότερο αν αυτή είναι η πρώην κολλητή σου....

και αποθηλασε επιτελους!

Διαφημίσεις

ενα τηλεφωνο επρεπε να εχει παρει.....τι να πω....εσυ πηρες???

ναι αλέκα μου το είπα παραπάνω...

μόλις γύρισε από αγγλία και της είπα ότι την περιμένουμε να έρθει όποτε μπορέσει..

αυτά...τα είπα και ξέσπασα....σας ευχαριστώ για τις γνώμες σας...

με πειράζει πιο πολύ επειδή ήταν και την ένιωθα πολύ κοντινό μου άνθρωπο..με στήριξε παλιότερα σε δύσκολη στιγμή που όλοι οι φίλοι είχαν απομακρυνθεί...

γιαυτό είμαι ολίγον πικραμένη και απογοητευμένη τώρα...

και αποθηλασε επιτελους!

πιστευω πως ερχονται στιγμες που ολοι απογοητευομαστε ....και ισως απογοητευουμε αλλοτε....

Εγω εχω περασει και απο τις δυο φασεις, τα συναισθηματα ηταν ασχημα και στις δυο περιπτωσεις.

Οπως και να εχει νομιζω μια κουβεντουλα 'καρδιας' θα ηταν ιδανικη μια που κανατε τοσο καλη παρεα....

Αν και πιστευω πως οταν φτανουμε σε σημειο να 'κουβεντιαζουμε' με ανθρωπους που καποτε μιλαγαμε με τα ματια, δυσκολα διορθωνεται κατι.

Καλη συνεχεια σε ολες.....

κουλτάκι μου κάποιοι άνθρωποι απλά πνίγονται από την καθημερινότητά τους (π.χ. εγώ :)) και ξεχνάνε τα πιο ουσιαστικά...δεν σημαίνει όμως ότι η νουνά σας δεν σας αγαπά ή δεν θα είναι δίπλα στο παιδί σου εφόσον χρειαστεί...

ίσως επειδή η καθημερινότητά της την τράβηξε μακριά σας, να νιώθει άσχημα να ξανάρθει...

μην πικραίνεσαι, πάρτην τηλ. ξέχεσέ την και φώναξέ την για φαγητό :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ

Αν και πιστευω πως οταν φτανουμε σε σημειο να 'κουβεντιαζουμε' με ανθρωπους που καποτε μιλαγαμε με τα ματια, δυσκολα διορθωνεται κατι.

Καλη συνεχεια σε ολες.....

Με τσάκισες...

culte πολύ φοβάμαι πως και στο μέλλον δεν πρόκειται να αλλάξει

έχεις δίκιο που στενοχωριέσαι

και μας η νονά του μικρού τον βλέπει κάθε 2 μήνες και τώρα στις γιορτές μου είπε πως μπορεί να μην προλάβει να μας δει, γιατί έχει 4 παιδιά κτλ

αλλά το θεωρώ μεγάλη γαϊδουριά, έχω βαρεθεί να δικαιολογώ συνέχεια τους πάντες για την ασυνέπεια τους και για πολλά άλλα...............

eNortjKzUjI0MDA2NVKyBlwwFUQCyA,,44.png

Τεινω να συμφωνήσω απόλυτα μαζι σου....

Κριμα βρε κουκλα. Πολυ κριμα. Ευτυχως εμεις με τους νονους ειμαστε πολυ καλα και ας εχουν να μεγαλωσουν δυδιμα. Τηλεφωνιομαστε τουλαχιστον ανα 2 μερες και η μια και η αλλη και παρολη την κουραση/πηξιμο η νονα μας εστειλε τα δωρα μας που ηταν παρακαλω οχι μονο για την βαφτιστηρα της ΑΛΛΑ και για την προγονη μου. Ειναι αστερι η κοπελα (φιλη του αντρα μου) και ο αντρας της επισης. Τους γουσταρω με χιλια........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

ειρηνάκι παρόμοιες καταστάσεις περνάμε κι εμείς. μάλιστα κάθε χρόνο και χειρότερα.

στην τελευταία μου εγκυμοσύνη που οι ορμόνες ήταν στο τσακίρ κέφι, στενοχωριόμουν πάρα πολύ και νευρίαζα. πλέον τις καταλαβαίνω και μπαίνω στη θέση τους, ίσως κι εγώ τα ίδια να έκανα. δεν είναι βέβαια σωστό να τις βλέπουμε κάθε γιορτή και χριστούγεννα-πάσχα αλλά αν ο άλλος δουλεύει όλη μέρα... τότε στο ρεπό τους (για πχ) θα θέλουν να κάνουν κάτι άλλο για τον εαυτό τους. αν θες βρίσκεις ελαφρυντικά.

ευτυχώς εμείς έχουμε και πολλές γιορτές (οπότε τις βλέπουμε 5-10/το χρόνο την κάθε μία)! α!να προσθέσω ότι στα δώρα είναι πάντα άψογες. οι 2 νονές μας μάλιστα κάνουν πάντα σε όόόλα δώρο (όσο κι αν δε θέλουμε εμείς και τους μαλλώνουμε).

νομίζω ότι τελικά παρ'όλο που έχεις όλα τα δίκια του κόσμου, δεν πρέπει να πικραίνεσαι ούτε και να κρατάς κακία. συνέχιζε εσύ να την καλείς, πετώντας της και σπόντες του τύπου "άντε το παιδί δε θυμάται πώς είσαι!" και μπορεί να φτιάξει η κατάσταση.

8jPDp3.pngmAB8p3.png