Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποιοι ειναι πιο απιστοι???


rena95

Recommended Posts

και καπου αλλου, δεν το συζηταμε αυτο το θεμα?

 

τες πα..

 

 

εγω παντως, για το μονο θεμα που δε βαζω το χερι μου στη φωτια, ειναι αυτο..

 

εχω δει 'αγίες ' να παιρνουν τμηματα πεζικου....

ξερω 'τσουλες με μινια, κουνιστες ντε!!!' να μην επιτρεπουν στον εαυτο τους ουτε στους αλλους, ερωτικες παρασπονδιες..

 

αυτο που φαινεται, δεν ειναι αυτο που ισχυει παντα....

 

και προσωπικα, οταν ακουω ζευγαρια να υπερηφανευονται για την αμοιβαια πιστη τους, και 'η δικια μου η γυναικα?????????????!!!!' και 'αμα ξενοκοιταξει, θα του βγαλω τα ματια!!!'

με ολα αυτα.. γελαω!!!!!

 

αμα δεις, στα περισσοτερα σπιτια, οι κασες απο τις πορτες εχουν σημαδια... ειναι ξυσμενες... απο τα κερατα!!!

 

δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.... ουτε για μενα!!!!!!!!

 

η πιστη και η απιστια ειναι καταστασεις που μπορουν ν ανατραπουν ανα πασα στιγμη... οσο κι αν διαρυγνυουμε τα ιματια μας "εγω?????!!! ποτέ!!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 86
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οι πειρασμοι ειναι πολλοι εκει εξω και για τους ανδρες και για τις γυναικες...

το θεμα ειναι να μην φτασεις εκει και διαλυσεις και το σπιτι σου... αυτα ειναι τα δυσκολα!

Link to comment
Share on other sites

και καπου αλλου, δεν το συζηταμε αυτο το θεμα?

 

τες πα..

 

 

εγω παντως, για το μονο θεμα που δε βαζω το χερι μου στη φωτια, ειναι αυτο..

 

εχω δει 'αγίες ' να παιρνουν τμηματα πεζικου....

ξερω 'τσουλες με μινια, κουνιστες ντε!!!' να μην επιτρεπουν στον εαυτο τους ουτε στους αλλους, ερωτικες παρασπονδιες..

 

αυτο που φαινεται, δεν ειναι αυτο που ισχυει παντα....

 

και προσωπικα, οταν ακουω ζευγαρια να υπερηφανευονται για την αμοιβαια πιστη τους, και 'η δικια μου η γυναικα?????????????!!!!' και 'αμα ξενοκοιταξει, θα του βγαλω τα ματια!!!'

με ολα αυτα.. γελαω!!!!!

 

αμα δεις, στα περισσοτερα σπιτια, οι κασες απο τις πορτες εχουν σημαδια... ειναι ξυσμενες... απο τα κερατα!!!

 

δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.... ουτε για μενα!!!!!!!!

 

η πιστη και η απιστια ειναι καταστασεις που μπορουν ν ανατραπουν ανα πασα στιγμη... οσο κι αν διαρυγνυουμε τα ιματια μας "εγω?????!!! ποτέ!!!!!!!!"

 

μεγάλη μπουκιά φάε...

 

ετσι ετσι......:mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

και καπου αλλου, δεν το συζηταμε αυτο το θεμα?

 

τες πα..

 

 

εγω παντως, για το μονο θεμα που δε βαζω το χερι μου στη φωτια, ειναι αυτο..

 

εχω δει 'αγίες ' να παιρνουν τμηματα πεζικου....

ξερω 'τσουλες με μινια, κουνιστες ντε!!!' να μην επιτρεπουν στον εαυτο τους ουτε στους αλλους, ερωτικες παρασπονδιες..

 

αυτο που φαινεται, δεν ειναι αυτο που ισχυει παντα....

 

και προσωπικα, οταν ακουω ζευγαρια να υπερηφανευονται για την αμοιβαια πιστη τους, και 'η δικια μου η γυναικα?????????????!!!!' και 'αμα ξενοκοιταξει, θα του βγαλω τα ματια!!!'

με ολα αυτα.. γελαω!!!!!

 

αμα δεις, στα περισσοτερα σπιτια, οι κασες απο τις πορτες εχουν σημαδια... ειναι ξυσμενες... απο τα κερατα!!!

 

δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.... ουτε για μενα!!!!!!!!

 

η πιστη και η απιστια ειναι καταστασεις που μπορουν ν ανατραπουν ανα πασα στιγμη... οσο κι αν διαρυγνυουμε τα ιματια μας "εγω?????!!! ποτέ!!!!!!!!"

 

Δεν ανατρέπονται από μόνες τους αυτές οι καταστάσεις.....είναι θέμα επιλογών και στάσης ζωής....μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

Για να είσαι άπιστος πρέπει να χεις και το "γονίδιο"...δεν είναι όλοι οι χαρακτήρες ίδιοι....

σίγουρα υπάρχουν ξυσμένες πόρτες, αλλά υπάρχουν και πόρτες που είναι άθικτες!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα που το γονιδιο εχει πέραση χαχαχαχαχα και ως επιχείρημα....

αχ αχ....ευχομαι να μη το βρειτε.....εκει θα σας δω.....πως θα μιλατε για αφορισμους....

 

α στο καλο γελασα πρωινιάτικα.......

 

Link to comment
Share on other sites

και καπου αλλου, δεν το συζηταμε αυτο το θεμα?

 

τες πα..

 

 

εγω παντως, για το μονο θεμα που δε βαζω το χερι μου στη φωτια, ειναι αυτο..

 

εχω δει 'αγίες ' να παιρνουν τμηματα πεζικου....

ξερω 'τσουλες με μινια, κουνιστες ντε!!!' να μην επιτρεπουν στον εαυτο τους ουτε στους αλλους, ερωτικες παρασπονδιες..

 

αυτο που φαινεται, δεν ειναι αυτο που ισχυει παντα....

 

και προσωπικα, οταν ακουω ζευγαρια να υπερηφανευονται για την αμοιβαια πιστη τους, και 'η δικια μου η γυναικα?????????????!!!!' και 'αμα ξενοκοιταξει, θα του βγαλω τα ματια!!!'

με ολα αυτα.. γελαω!!!!!

 

αμα δεις, στα περισσοτερα σπιτια, οι κασες απο τις πορτες εχουν σημαδια... ειναι ξυσμενες... απο τα κερατα!!!

 

δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.... ουτε για μενα!!!!!!!!

 

η πιστη και η απιστια ειναι καταστασεις που μπορουν ν ανατραπουν ανα πασα στιγμη... οσο κι αν διαρυγνυουμε τα ιματια μας "εγω?????!!! ποτέ!!!!!!!!"

 

 

Μέσα στο μυαλό μου είσαι....

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω πως ειμαι μια εν δυναμει 'κερατου':P....αν δεν ειμαι ηδη!

Γενικοτερα πιστευω οτι στην εποχη μας, μετα απο 15, 20,30 χρονια θελει πολυ δυναμη για να μην αναζητησεις το παθος καπου αλλου.

Αλλα δε θα σκασω κι ολας :rolleyes:...μου αρκει που εχω παντρευτει εναν καλο αντρα και πατερα...Τωρα αν σε καποια στιγμη αδυναμιας τα κανει θαλασσα, δεν θα αναιρεσω ολα τα προηγουμενα χρονια....ετσι πιστευω τουλαχιστον.

Απο την δικη μου την πλευρα το θεωρω δυσκολοτερο (όχι απιθανο) να εκανα κατι που θα εφερνε ολους μας σε δυσκολη θεση....και νομιζω πως οι γυναικες, ισως λογω της μητροτητας, ειμαστε λιγο πιο 'ανθεκτικες' στον πειρασμο :cool:...

Απο εκει και περα ομως τιποτα δεν θεωρω δεδομενο...ειναι πολοι παραγοντες που θα συντελουσαν σε κατι τετοιο....και δεν ειμαι σε θεση να μπορω να τους οριζω ολους ;)

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω μόνο ότι στις χαοτικές πλέον σχέσεις μας παίζει ρόλο και η αντιστροφή ή εξίσωση ή ανυπαρξία των ρόλων (αντρός / γυναικός). Κοντεύουν τα δύο φύλλα, να γίνουν ένα - ούτε αρσενικό, ούτε θηλυκό αλλά ουδέτερο...

Πόσο μα πόσο συμφωνώ..! Τα ισοπεδώσαμε όλα και χάσαμε την αξία μας και την αυθεντία μας ως γυναίκες κ ώς μητέρες

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μέσα στο μυαλό μου είσαι....

Κανένας δεν είναι σίγουρος για το αν ο σύντροφος του είναι πιστός. Απλά δεν χρειάζεται να λειτουργούμε με το σκεπτικό ότι μπορεί αν την κάνει τη βρωμοδουλειά μέχρι να αποδειχθεί κάτι τέτοιο. Δεν το βρίσκω κακό να νιώθεις εμπιστοσύνη στον άνθρωπό σου κι ας είναι ξυσμένες οι κάσες στις πόρτες. Όταν διαπιστωθεί βέβαια κάτι τέτοιο μετά ναι, ας μην απορούμε. Ούτε για τον ίδιο μας τον εαυτό δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι, όμως χρειαζόμαστε την εμπιστοσύνη του συντρόφου. Ειδάλλως, με την καχυποψία μάλλον θα καταλήξουμε σίγουρα να την επιβεβαιώσουμε.

gth0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ολα μεσα στην ζωη ειναι, ποτε δεν ξερεις τι θα σου ξημερωσει αλλα η αληθεια ειναι οτι οταν υπαρχουν απωθημενα τοτε ειναι πιο πιθανο να συμβει.....

 

Ο ανθρωπος που ειναι γεματος μεσα του σπανια θα ρισκαρει την οικογενεια του για μια περιπετειουλα. Αλλα και αυτο δεν σε διασφαλιζει απο το να μην σου τυχει.

Link to comment
Share on other sites

και καπου αλλου, δεν το συζηταμε αυτο το θεμα?

 

τες πα..

 

 

εγω παντως, για το μονο θεμα που δε βαζω το χερι μου στη φωτια, ειναι αυτο..

 

εχω δει 'αγίες ' να παιρνουν τμηματα πεζικου....

ξερω 'τσουλες με μινια, κουνιστες ντε!!!' να μην επιτρεπουν στον εαυτο τους ουτε στους αλλους, ερωτικες παρασπονδιες..

 

αυτο που φαινεται, δεν ειναι αυτο που ισχυει παντα....

 

και προσωπικα, οταν ακουω ζευγαρια να υπερηφανευονται για την αμοιβαια πιστη τους, και 'η δικια μου η γυναικα?????????????!!!!' και 'αμα ξενοκοιταξει, θα του βγαλω τα ματια!!!'

με ολα αυτα.. γελαω!!!!!

 

αμα δεις, στα περισσοτερα σπιτια, οι κασες απο τις πορτες εχουν σημαδια... ειναι ξυσμενες... απο τα κερατα!!!

 

δεν βαζω το χερι μου στη φωτια.... ουτε για μενα!!!!!!!!

 

η πιστη και η απιστια ειναι καταστασεις που μπορουν ν ανατραπουν ανα πασα στιγμη... οσο κι αν διαρυγνυουμε τα ιματια μας "εγω?????!!! ποτέ!!!!!!!!"

 

Συμφωνώ απόλυτα!!!

Δεν μου αρέσουν καθόλου οι απόλυτες απόψεις.

Τίποτε δεν μπορεί να είναι απόλυτο για κανέναν, ούτε η ίδια η ζωή δεν είναι απόλυτη σε κάτι.

Όσο για την μοίρα, εντάξει την φτιάχνουμε κι εμείς, αλλά πιστεύω πως υπάρχουν και πράγματα που θέλουν να έχεις και λίγη τύχη.

Εγώ ας πούμε δεν θα απιστούσα, επειδή θέλω να τα έχω πρωτίστως καλά με εμένα, με ενδιαφέρει εγώ να μπορώ να κοιτάγομαι στον καθρέφτη και να μην ντρέπομαι και λίγοτερο με ενδιαφέρει ο άντρας μου.

Υπάρχουν και περιπτώσεις όπου κάποιος - κάποια δεν θα μπορεί εύκολα να χωρίσει, αλλά να έχει ανάγκη από ένα τρίτο πρόσωπο στην ζωή του, για να έχει τις ισορροπίες του, σε ένα τέτοιο άτομο θα τον καταλάβω τον λόγο του.

Αυτή η συζήτηση είναι μεγάλο κεφάλαιο.......

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανατρέπονται από μόνες τους αυτές οι καταστάσεις.....είναι θέμα επιλογών και στάσης ζωής....μην τα ισοπεδώνουμε όλα...

 

Διαφωνω για το γονιδιο συμφωνω οτι ειναι θεμα επιλογων. Το 'και αν σου 'ρθει που το ξερεις' να μου επιτρεψετε να το ξερω οσο καλα ξερω τον εαυτο μου και το σωμα μου. Το εχω ζησει και ξερω την αντιδραση μου και ειναι μια. ΑΝ ΔΕΝ ΨΑΧΝΕΣΑΙ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. Τελος. Δεν πα να κοπανιεται ο αλλος κατω. Αν δεν ανοιξεις την πορτουλα σου εστω και μια χαραμαδα δεν γινεται δουλεια. Δεν μπαινει ο αλλος μεσα αν εσυ δεν θες. Απο εκει και περα αν εσεις δικαιολογειτε σε στιγμη παθους να κερατωσετε τον αντρα σας και μετα να δικαιολογηθειτε με αυτο που λετε τοτε καλα κανετε. Δεν σας κρινει κανενας. Επιτρεψτε μου ομως να ξερω ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ.....και δεν ειναι αυτο.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα που το γονιδιο εχει πέραση χαχαχαχαχα και ως επιχείρημα....

αχ αχ....ευχομαι να μη το βρειτε.....εκει θα σας δω.....πως θα μιλατε για αφορισμους....

 

α στο καλο γελασα πρωινιάτικα.......

 

Ολόκληρη έρευνα έγινε......για το "γονίδιο"........

Λίγο το κακό του γονιδίου όμως......αφού έτσι κι αλλιώς είναι θέμα χαρακτήρα.......μια η άλλη έρχεται......

Πως θα το βρούμε δε μας λες από τη στιγμή που δεν ψαχνόμαστε και δεν συμφωνούμε καν με μια τέτοια προοπτική........αν δεν το κουβαλάς μέσα σου έστω και σαν προοπτική δεν το λούζεσαι το συγκεκριμένο.....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν επικροτώ το κέρατο, δεν έχω απιστήσει ποτέ και βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Έχει τύχει όμως να μαλώσουμε πάααααααρα μα πάαααααααρα πολύ άσχημα κι από το θυμό μου να 'χω σκεφτεί ''Ε, ρε κέρατο που σου χρειάζεται για να στρώσεις''.

Όχι δε θέλω να απιστήσω και δε ψάχνομαι γιατι είμαι πλήρης. Κάθε μέρα τον ανακαλύπτω και με εκπλήσσει, κάθε μέρα τον αγαπάω περισσότερο, κάθε μέρα είναι διαφορετική από τη προηγούμενη.

Δε ξέρω όμως τί θα γίνει σε 1-2-5 χρόνια, πόσο μπορεί να με θυμώσει και πόσο θα στραβώσω κι εγώ. Όχι δεν αφήνω χαραμάδες, ούτε δικαιώματα δίνω, αλλά δε ξέρω τί μου ξημερώνει. Ακόμη κι ο εαυτός μου αλλάζει καθημερινά, η ψυχοσύνθεσή μου, σχηματίζω νέες εμεπιρείες και νέες απόψεις. Δε ξέρω πώς μπορεί να αντοδράσω σε κάποια στραβή που μπορεί να μας τύχει, δε ξέρω εάν θα θελήσω εκδίκηση κι αν θα θελήσω τί τρόπους θα βρω για να την πάρω....

Δεν ξέρω, γιατί το μέλλον δε μου επιτρέπει να ξέρω.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν επικροτώ το κέρατο, δεν έχω απιστήσει ποτέ και βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Έχει τύχει όμως να μαλώσουμε πάααααααρα μα πάαααααααρα πολύ άσχημα κι από το θυμό μου να 'χω σκεφτεί ''Ε, ρε κέρατο που σου χρειάζεται για να στρώσεις''.

Όχι δε θέλω να απιστήσω και δε ψάχνομαι γιατι είμαι πλήρης. Κάθε μέρα τον ανακαλύπτω και με εκπλήσσει, κάθε μέρα τον αγαπάω περισσότερο, κάθε μέρα είναι διαφορετική από τη προηγούμενη.

Δε ξέρω όμως τί θα γίνει σε 1-2-5 χρόνια, πόσο μπορεί να με θυμώσει και πόσο θα στραβώσω κι εγώ. Όχι δεν αφήνω χαραμάδες, ούτε δικαιώματα δίνω, αλλά δε ξέρω τί μου ξημερώνει. Ακόμη κι ο εαυτός μου αλλάζει καθημερινά, η ψυχοσύνθεσή μου, σχηματίζω νέες εμεπιρείες και νέες απόψεις. Δε ξέρω πώς μπορεί να αντοδράσω σε κάποια στραβή που μπορεί να μας τύχει, δε ξέρω εάν θα θελήσω εκδίκηση κι αν θα θελήσω τί τρόπους θα βρω για να την πάρω....

Δεν ξέρω, γιατί το μέλλον δε μου επιτρέπει να ξέρω.....

πεστα χρυσοστομο Thaumataki γιατι καποιοι νομιζουν οτι ειμαστε θεοι και αλανθαστοι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Α είπα κι εγώ... το αφήσαμε τελικά το θεματάκι; Αλλά φευ... απλώς συνεχίζεται εδώ :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρη έρευνα έγινε......για το "γονίδιο"........

Λίγο το κακό του γονιδίου όμως......αφού έτσι κι αλλιώς είναι θέμα χαρακτήρα.......μια η άλλη έρχεται......

Πως θα το βρούμε δε μας λες από τη στιγμή που δεν ψαχνόμαστε και δεν συμφωνούμε καν με μια τέτοια προοπτική........αν δεν το κουβαλάς μέσα σου έστω και σαν προοπτική δεν το λούζεσαι το συγκεκριμένο.....

 

ασε ασε......

με ατομα που λενε "εγώ ποτέ" .... εχουμε δει τι συμβαινει....

αστο...η ζωη ειναι μεγάλη....και κρυβει πολλες στροφες και στραβοτιμονιες....

Τιποτα δεν ειναι απολυτο....και τιποτα δεν ειναι σιγουρο....

 

Εσυ μπορει να μη ψάχνεσαι.....και να μη συμφωνεις με αυτην την προοπτικη και να την αφοριζεις....αλλα το τι σου ξημερωνει δεν το ξερεις....

Το τι θα κανουν οι γυρω σου ομως σε μια δυσκολη στιγμη ....δεν το ξερεις...

 

Εμενα ολη μου η αντιπαράθεση εχει να κανει με τη σιγουρια των ατομων εγω ποτε.......με τον αφορισμο των ατομων αυτων που υποπέφτουν σε τετοια πράξη....με το να λεμε αυτος που το κανει ειναι δακτυλοδεικτουμενος...κτλπ κτλπ....φιλολογιες θα το ξαναπω.....

Εξω απο το χορο πολλα λεμε......

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει εντύπωση :lol: καθόλου όμως :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κορίτσια.....

....διακρίνω μία έντονη ΑΒΕΒΑΙΟΤΗΤΑ για τον εαυτό σας!!....

 

Δεν θα έλεγα οτι είναι και πολύ καλό αυτό!!!!....

 

Μήπως πρέπει να το ψάξετε λιγάκι μέσα σας??

Να το παλέψετε ίσως?......

 

Αβεβαιότητα για τον σύντροφο μου......

άντε να το δεχτώ... ΕΩΣ ΕΝΟΣ ΣΗΜΕΙΟΥ ΟΜΩΣ!!.....

Αλλά για τον εαυτό σας??...........:confused:

 

ΥΓ: Thaumataki, εαν "έχεις θέσει κάποια όρια στον εαυτό σου"

δεν ξεφεύγεις απο αυτά

όπως και να σε κάνει να νιώσεις ο σύντροφός σου!!

Το οτι μπορεί να αλλάξουν τα συναισθήματά σου το δέχομαι....

αλλά τον τρόπο με τον οποίο θα αντιδράσεις εσύ

μόνο εσύ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ σου μπορείς να ορίσεις!!

Δεν μιλάω για την συγχώρεση του άντρα σου που είναι μια ένδειξη μεγαλοψυχίας....

...μιλάω για το εαν εσύ θα τον απατούσες....

Link to comment
Share on other sites

Soevan07 δεν είναι ότι δε ξέρω τον εαυτό μου.

Είναι ότι εξελίσσομαι και διαμορφώνομαι, προσαρμόζομαι στις νέες καταστάσεις και δεδομένα. Η λογική και το συναίσθημα δεν έχουν όρια! Κι όταν βάζουμε όρια, κάποια στιγμή ξεπερνάμε τη κόκκινη γραμμή...ακόμη και ασυνείδητα.....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...