Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεντράκια με λουλουδένιες μπάλες


koullam

Recommended Posts

Υπέροχο και αυτό!!Αλλά για τί καιρό μιλάμε??Για καλοκαίρι είναι λίγο επίφοβο.Άσε που θα στο ρημάξουν οι καλεσμένοι!!

 

Η βάφτιση θα γίνει μετά το πάσχα οπόταν θα είναι οκ το μόνο που σκέφτηκα και εγώ είναι ότι θα το χαλάσουν και θα είναι κρίμα για αυτό σκέφτηκα να έπερνα έτοιμα σοκολατάκια και να έβαζα για να μην κλαίω τον κόπο μου μετά !

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πάντως πιστεύω ότι στο τέλος δεν θα σου μείνει κανένα...είναι τόσο όμορφα που θα τα πάρουν σίγουρα!!Τις κορδέλες με τί τρόπο θα τις στερεώσεις για να είναι όπως της φωτογραφίας??

 

Το σκέφτηκα και αυτό ότι θα μου τα πάρουν όλα αλλά τι να γίνει ελπίζω να μείνει κανένα και για μένα ! Τις κορδέλλες αν διαβάσεις το σαιτ τις στερεώνει με καρφίτσες ! Τις κάνει ρολό και τις στερεώνει με ίσιες καρφίτσες είναι πολύ εύκολο:-D

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

δείτε και αυτό

http://flowersfast.com/the-autumn-truffle-topiary---webgift.html

και αυτό πολύ καλή ιδέα έτοιμα σοκολατάκια και διατηρούνται και πιο πολύ μπορεις να το κάνεις και από 2 βδομάδες πρίν δεν χαλά δεν είναι σαν τα τρουφάκια που πρέπει να είναι φρέσκα ;)

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η βάφτιση θα γίνει μετά το πάσχα οπόταν θα είναι οκ το μόνο που σκέφτηκα και εγώ είναι ότι θα το χαλάσουν και θα είναι κρίμα για αυτό σκέφτηκα να έπερνα έτοιμα σοκολατάκια και να έβαζα για να μην κλαίω τον κόπο μου μετά !

 

 

Μπορείς να τα φτιάξεις εσύ και απλά να τα στερεώσεις με μικρά ηλεκτροφόρα σύρματα!!Και όποιος πάει να το χαλάσει...μαύρο φίδι που τον έφαγε!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://my-general-notes.blogspot.com/2009/12/crafty-fun-sites.html

 

δεν ξέρω αν το έβαλα σωστά.....η δεύτερη εικόνα με τις κόκκινες καραμέλες μου αρέσει πολύ!!!

βάλε στο google topiary candy tree και θα σου βγάλει πολλές φωτό!!!!

 

μια μπάλα φελιζόλ 15cm έχει περίπου 1ευρώ,τουλάχιστον στο μέρος που μένω εγώ.....από το ίντερνετ πιστεύω θα βρεις και πιο οικονομικές!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει φτιάξει καμιά σας λουλουδένιες μπάλες ??

 

Θέλω να φτιάξω δεντράκια με λουλουδένιες μπάλες για την βάφτιση μας !

 

Βασικά έχω βρει στο ιντερνετ αυτό http://3.bp.blogspot.com/__IUJlYg2La8/TD8JbV4MgaI/AAAAAAAACKI/rl_Tq9cCiDk/s1600/IMG_5943.png

Αλλά τα τριανταφυλλάκια τα φτιάχνεις ένα ένα μονη σου με κορδέλλα ή χαρτί γκοφρέ όμως είναι πολλή φασαριά να τα κάνεις γιατί μιλάμε θα θέλω να κάνω 12-15 δεντράκια οπόταν θα μου πάρει πάρα πολλή χρόνο και ήθελα να σας ρωτήσω αν έκανε καμια να με κατατοπίσει αν μπορώ να βάλω έτοιμα ψεύτικα τριανταφυλλάκια ! Θα εχει ωραίο αποτέλεσμα πάλυ ??

Επίσης γνωρίζει καμιά αν έχει στο jumbo ψεύτικα τριανταφυλλάκια μόνα τους και σε τι χρωματισμούς???

 

Ευχαριστώ πολύ

Εγώ έφτιαξα αυτό. Είναι πανευκολο. Εγώ δεν είχα δει κάπου για να πάρω ιδέες. Μετά ήθελαν όλοι οι φίλοι και φτιάχνω ακόμα. Τώρα είναι πολύ πιο ωραία αλλά δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα

http://www.hobby.gr/photoplog/file.php?n=7283&w=l

 

http://www.hobby.gr/photoplog/file.php?n=7282&w=l

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το παρακολούθησα απο την αρχη το θεμα...

Να ρωτήσω...

Ψάχνεις μπάλες απο φελιζολ;

Θα τις βρεις σε μικρό κατάστημα με τέτοια είδη στο κέντρο του Πειραιά.

Κοστίζουν σχεδόν 1 ευρω η μια...και πολύ λέω και είναι σαν μια μικρη παιδική μπαλίτσα απ αυτές που έχουν τα παιδιά μας...

Παίρνεις και σιλικόνη με το μπιστολάκι που ζεσταίνεται και κολλά οοοοτι καλουδι θες...

Η κάνεις αυτό με τις κορδελίτσες που είναι απίθανο...(εχει αλλη τεχνική αυτό...θα σου πω αλλά φορά) ή κάνεις αυτό με τα σοκολατάκια αλλά εχει επικινδυνότητα διαφορετική...

 

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπάρχουν μπάλες από σφουγγάρι μος (που χρησιμοποιούν τα ανθοπωλεία) και λουλουδάκια που βάζουν στις μπομπονιέρες, έχουν συρμα και τα καρφώνεις στην μπάλα. Στα καταστήματα με είδη συσκευασίας θα βρείς πολλά τέτοια υλικά και οικονομικά.

 

στις ίδιες μπάλες μπορείς να βάλεις γλιφιτζούρια, τα στρογγυλα που έχουν σοκολάτα

Link to comment
Share on other sites

υπάρχουν μπάλες από σφουγγάρι μος (που χρησιμοποιούν τα ανθοπωλεία) και λουλουδάκια που βάζουν στις μπομπονιέρες, έχουν συρμα και τα καρφώνεις στην μπάλα. Στα καταστήματα με είδη συσκευασίας θα βρείς πολλά τέτοια υλικά και οικονομικά.

 

στις ίδιες μπάλες μπορείς να βάλεις γλιφιτζούρια, τα στρογγυλα που έχουν σοκολάτα

 

Υπέροχα τα δεντράκια σου μπράβο σου. Και εγώ με ψεύτικα τριανταφυλλάκια θα κάνω και λέω να παίξω με χρώματα ασπρο, φουξια και ροζ τι λες θα είναι ωραίο ??? Αυτά θα τα βάλω στα τραπέζια καλεσμένων για διακόσηση.

Και θα φτιάξω 2-3 για τα τραπέζια γλυκών 1 για τους μικρούς και 2 για τους μεγάλους !

Πολύ καλή η ιδέα σου πάντως με τα γλιφιντζούρι δεν μου πέρασε από το μυαλό :wink: Σε ευχαριστώ

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και αυτά με τις κορδέλλες ειναι υπέροχα λέτε να κάνω διάφορα θα πηγαίνουν μερικά με τριανταφυλλάκια και μερικά με κορδέλλες??

 

Αν έχετε και άλλες ιδέες ευπρόσδεκτες είναι !

[/url]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λέτε τα σπιτικά σοκολατάκια(τρουφάκια) να κρατήσουν.Μήπως ξέρετε που θα βρώ μπάλες από φελιζόλ?

 

 

Μπάλες από φελιζόλ θα βρεις στο art time,σε ένα στενό της Αγίας Σοφίας είναι,όπως ανεβαίνεις από Τσιμισκή στο αριστερό σου χέρι.Βγαίνει και από Καρόλου Ντηλ.Να πεις ότι είσαι από την ΧΑΝΘ και θα σου κάνουν έκπτωση 10% σε ό,τι ψωνίσεις.;)

Την ίδια κατασκευή με τρουφάκια την είχα δει κάπου στην Βέφα...μόνο που αντί για φελιζόλ είχε φτιάξει μια μπάλα από αλουμινόχαρτο.

Link to comment
Share on other sites

μια απορία τι βάζουμε μεσα στα γλαστράκια για να στερεωθεί ο κορμός???

 

Και για κορμό τι βάζουμε και που το βρίσκουμε ???

 

 

Για να το στερεώσεις θα βάλεις μεγάλες πέτρες ή βότσαλα.Για κορμό δεν έχω ιδέα,αλλά αν έχει σοκολατάκια επάνω,θα θέλει κάτι γερό για να κρατήσει το βάρος.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Καταπληκτικά!!Τα είχα δει και παλιότερα,αλλά το είχα ξεχάσει.Δεν ξέρω αν το έχεις αναφέρει,αλλά ο κορμός τί είναι??

Link to comment
Share on other sites

Μπάλες από φελιζόλ θα βρεις στο art time,σε ένα στενό της Αγίας Σοφίας είναι,όπως ανεβαίνεις από Τσιμισκή στο αριστερό σου χέρι.Βγαίνει και από Καρόλου Ντηλ.Να πεις ότι είσαι από την ΧΑΝΘ και θα σου κάνουν έκπτωση 10% σε ό,τι ψωνίσεις.;)

Την ίδια κατασκευή με τρουφάκια την είχα δει κάπου στην Βέφα...μόνο που αντί για φελιζόλ είχε φτιάξει μια μπάλα από αλουμινόχαρτο.

καλά εεεεεε!!!!!!! Με σώνεις ήμουν σίγουρη ότι θα μου πείς που θα βρώ.Ευχαριστώ θα πάω αύριο.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

καλά εεεεεε!!!!!!! Με σώνεις ήμουν σίγουρη ότι θα μου πείς που θα βρώ.Ευχαριστώ θα πάω αύριο.

 

 

Γενικά όταν ψωνίζεις από εκεί να λες ότι είσαι από την ΧΑΝΘ.:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...