Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πουλάκι αγοριών/φίμωση


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 215
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλωσ ηρθεσ στο φορουμ,. αποφιμωση δεν ξερω, θα σου προτεινα να γραψεισ τη λεξη φιμωση στο πεδιο που λεει Αναζητηση και θα σου βγαλει ο,τι εχει το φορουμ σχετικο!!!

rYWUp3.png?PFNMbDcb
Link to comment
Share on other sites

εγω θα σου πω οτι στο παίδων πεντέλης υπάρχει ο χειρούργος χαλίλ- αλέξναδρος ερικάτ που είναι κορυφή για τέτοιες επεμβάσεις. εκανε και ο ανηψιός μου, πρόσφατα.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πραγματικα για ολες τις απαντησεις.

Να ρωτησω κατι ακομα. Ολες μιλανε για μια αλοιφη που διευκολινε και ηταν για την περιποιηση και την προετοιμασια (εκτος ξιλοκαινης) για τι κρεμα μιλαμε? Το ελεαιολαδο ξερει κανεις αν ειναι καλο????

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας προσεκτικά όσα γράφετε ομολογώ ότι έχω τρομάξει λιγάκι. Στην τελευταία μας επίσκεψη στην παιδίατρο πριν καμιά εβδομάδα μας είπε να κατεβάζουμε το πετσάκι λίγο περισσότερο για να μην χρειαστεί χειρουργείο. Φοβήθηκα! Τώρα σε κάθε άλλαγμα προσπαθώ να το κάνω κι ελπίζω να το αποφύγουμε...

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εσάς κάθονται όταν προσπαθείτε να κατεβάσετε το πετσάκι?

Εμένα καθόλου πια!

Παλιά δεν τον ενοχλούσε, τώρα με το που βάζω τα χέρια μου εκεί, αμέσως αρχίσει να κλωτσαει με τα πόδια και με σπρώχνει και με τα χεράκια του. Και βλέπω οτι θέλει κατέβασμα, γιατι δεν έχει ανοίξει πολύ.

 

Πώς να τον καθηλώσω? Και ο αντρας μου γυρνάει αργα απο την δουλειά, για να με βοηθήσει, ο μικρός συνήθως κοιμάται...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το διάβασα το εν λόγω αρθρο.

Μαλιστα. Λοιπόν εγώ δεν του πειράζω την περιοχή ξανα. Τέλος.

 

Ερώτηση: Αυτοί οι παιδίατροι τί έχουν σπουδάσει γ!#$% το κ#%$^ μου???

Εμένα και οι 2, γιατί εχω παει σε 2, μου είπαν να το κατεβάζω.!

 

μόνο για εμβόλια και "κάνε ααα" είναι δλδ???

 

και μόνο η ταλαιπωρία του παιδιού φτάνει. Και μετα σου δίνουν και μια φουσικόρτ, για 2 μερουλες. "Ε, λίγη κορτιζονούλα είναι". Ε όχι. Ελεος πια!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΤΕ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΑΣ?

Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 13 ΜΗΝΩΝ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΤΟΥ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΣΑΡΑΝΤΙΣΕ..ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΗ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ..ΑΠΛΑ ΠΛΕΝΟΜΑΣΤΕ Κ ΤΡΑΒΑΜΕ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ ΜΕ ΑΠΑΛΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ..ΚΑΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΑΝΟΙΓΕΙ..ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΓΟΡΟΜΑΝΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΕΝΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΑΩ ΟΤΙ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ Κ ΑΥΤΟΣ ΚΑΘΕΤΑΙ Κ ΜΟΥ ΕΞΗΓΕΙ ΓΙΑΤΙ Κ ΠΩΣ Κ ΤΙ.. ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ..ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΞΕΡΕΙ ΣΕ ΤΙ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ "ΠΕΣΕΙ"..Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΥΤΑ.. ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΙ ΤΗ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΓΙΑΤΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΣΤΗΚΕ..ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΝΣΤΙΚΤΟ ΜΟΥ..ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΑΣ ΤΟ ΤΡΑΒΟΥΣΑΝ ΣΤΑ ΑΔΕΡΦΙΑ ΜΑΣ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Εμένα ο μικρός δεν με αφήνει να ακουμπήσω την περιοχή. Τον τελευταίο χρόνο πάθαινε απανωτές βαλανοποσθήτιδες, μέχρι αντιβίωση είπιε... Πριν 2 βδομάδες τον πήγα σε παιδοχειρούργο στο Αγ. Σοφία και φοβόμουν ότι θα μας πει για χειρουργείο. Τελικά του έβαλε λίγη αλοιφή και μετά από ένα μισάωρο του το άνοιξε, του το καθάρισε με ορό και γάζες και του έβαλε flixotide (τον κρατάγαμε 2). Μου είπε ότι θα τσούζει και θα πονάει όμως το ξεπεράσαμε πολύ εύκολα, μια δυο φορές παραπονέθηκε. Μόνο όταν έπρεπε να το κατεβάσει τις πρώτες φορές για να το πλύνουμε και να βάλουμε αλοιφή σπάραζε απ' τον πόνο. Τώρα το κατεβάζει πανεύκολα μόνος του:D!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Εμένα ο μικρός δεν με αφήνει να ακουμπήσω την περιοχή. Τον τελευταίο χρόνο πάθαινε απανωτές βαλανοποσθήτιδες, μέχρι αντιβίωση είπιε... Πριν 2 βδομάδες τον πήγα σε παιδοχειρούργο στο Αγ. Σοφία και φοβόμουν ότι θα μας πει για χειρουργείο. Τελικά του έβαλε λίγη αλοιφή και μετά από ένα μισάωρο του το άνοιξε, του το καθάρισε με ορό και γάζες και του έβαλε flixotide (τον κρατάγαμε 2). Μου είπε ότι θα τσούζει και θα πονάει όμως το ξεπεράσαμε πολύ εύκολα, μια δυο φορές παραπονέθηκε. Μόνο όταν έπρεπε να το κατεβάσει τις πρώτες φορές για να το πλύνουμε και να βάλουμε αλοιφή σπάραζε απ' τον πόνο. Τώρα το κατεβάζει πανεύκολα μόνος του:D!

 

Αρκεί να μην το αφήσετε γιατί θα ξανακλείσει. Αγορομάνα και εγώ, 2 αγόρια και έχω κάνει χειρουργείο και στα 2...

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αγαπητές μητέρες

 

Μπορείτε να ενημερωθείτε για τη φίμωση και τις ενδείξεις αντιμετώπισης στο podcast του blog http://alldoctorsmess.blogspot.com/2011/02/podcast.html

 

Με εκτίμηση

 

 

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

Link to comment
Share on other sites

Ολόκληρο το κείμενο του έγκυρου άρθρου μπορείτε να το δείτε και να το κάνετε download στο http://www.box.net/shared/8djlkd5dnh

 

Με εκτίμηση

 

 

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
Ολόκληρο το κείμενο του έγκυρου άρθρου μπορείτε να το δείτε και να το κάνετε download στο http://www.box.net/shared/8djlkd5dnh

 

Με εκτίμηση

 

 

Μαρινόπουλος Γιάννης

Παιδοχειρουργός

 

 

Γιατρε Καλημερα σας.

Παιρνω το θαρρος να σας γραψω γιατι πραγματικα ειμαι πολυ μπερδεμενη & αρκετα φοβισμενη για το τι πρεπει να κανω με τον γιο μου 4,5 χρονων.

Στο μαιευτηριο που γεννηθηκε μου ειπε ο παιδιατρος να μην του πειραξω καθολου το πουλακι του μεχρι την ηλικια του 1 ετους.

Η παιδιατρος μας που τον παρακολουθει μου ειπε να μην το πειραξω μεχρι να βγαλουμε την πανα. Την πανα την εβγαλε 3 ετων. Μου ειπε να του το κατεβαζω λιγο καθε μερα και αργοτερα θα το "ανοιξει" εκεινη.

Εννοειται οτι το πουλακι του δεν "κατεβαινει" σχεδον καθολου.

Εχθες μου ειπε να του βαζω για 1 μηνα αλοιφη flixotide πρωι & βραδυ.

Σε ενα μηνα λοιπον να παω να του το ανοιξει εκεινη βαζοντας του 1 ωρα πριν μια αναισθητικη αλοιφη. Θα εχει λεει ενοχληση για 2 μερες στα τσισα.

Μου ειπε επισης οτι εαν δει οτι δεν μπορει να το κανει εκεινη ( γιατι λεει οτι δεν γινεται ευκολα σε ολα τα αγορακια ) θα με στειλει σε παιδοχειρουργο για να το ανοιξει με νυστερι.

Ποια ειναι η γνωμη σας? Να κανω οτι μου λεει η να παω κατευθειαν σε χειρουργο? Τον πονο απο οτι καταλαβα δεν θα τον αποφυγουμε.

Θα χρειαστει καποιο ειδους αναισθησια στον χειρουργο?

Η γνωμη σας θα μου ηταν πολυτημη. Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

οπως λεει και ο γιατρος αυτην την βαρβαρη και μεσαιωνικη πραξη την εκανα στον 1 μου γιο..

δεν το ξανακανω με τιποτα στον 2 ..αλλα με τιποτα λεμε..

δεν λεω τους λογους για να μην επηρεασω καποια κοπελα που θα το κανει στο παιδι της.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

αγορομανα και εγω, προσφατα εκανα τη διαδικασια. Οταν γεννηθηκε, η γιατρος στη θεσσαλονικη δεν ανεφερε τιποτα για το πουλακι του. Στους 4 μηνες που επιστρεψαμε Αθηνα, ο γιατρος εδω ειπε σιγα σιγα να τρβαω το πετσακι και να το ανοιγω χωρις να τον ποναω, μετα το μπανιο, 2 φορες την εβδομαδα, οσο παει. το εκανα χωρις να ποναω το μωρο και χωρις να το τραυματισω. Αυτο σταδιακα ειχε ανοιξει λιγο. Τωρα που χρονιζε και πηγαμε στη θεσσαλονικη στη γιατρο, ηταν μισανοιχτο και μας το ανοιξε αυτην αφου του εβαλε αλοιφη και αντιβιωτικη και αναισθητικη χωρις νυστερι και χωρις κοπο σε ενα δευτερολεπτο. Ανοιξε πολυ ευκολα και καλα ειπε γιατι το ανοιγα εγω τοσους μηνες. Να πω οτι ειχε μαζεψει κατι σαν σμηγμα μεσα και οταν το ειδα εφριξα και φοβηθηκα για ουρολοιμωξη και πώς τη γλιτωσαμε και ειπα καλα που το νοιξαμε. μεχρι την αλλη μερα το μεσημερι λιγο ετσουζε στα τσισα του. Του εδωσα παυσιπονο λιγο βραδυ και πρωι και μιαμ χαρα. Τωρα το ανοιγω στο μ[πανιο το πλενω και ουτε ταλαιπωρια ουτε τιποτα

Link to comment
Share on other sites

εμας μας το κατεβασε που λενε οταν ηταν 5 μηνων(αφου σταδιακα το εκανε αυτη σε καθε επισκεψη γιατι εγω φοβομουν) βαλαμε δυο μερες αλοιφουλα και αυτο ηταν-απο τοτε μου ειπε να την κατεβαζω καθε βδομαδα-το πηρα το κολαι τωρα.μεχρι στιγμης δεν εχουμε καποιο προβλημα.αλλα ξερω περιπτωση που δεν του εκαναν απο νωρις και χρειαστηκε χειρουργειο οποτε μεγαλυτερη ταλαιπωρια...καλυτερα να πονεσει λιγο οσο ειναι μικρουλη.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απόλυτα. Δεν ξερω οσα εγραψαν αλλες μαμαδες που το αφησαν και εγινε μονο του. προφανως για να το εκαναν ισχυει. Αλλα ξερω οτι του αδερφου μου το εκανε ο ουρολογος γιατι κοντευε να κλεισει και να μην μπορει να κανει τσισα. και του αντρα μου το εκαναν στο νοσοκομειο. μαλιστα ο αντρας μου ηταν 1,5 χρονων και το θυμαται να φανταστεις σαν τραυματικη εμπειρια. Εγω αμα ξανακανω αγορι την ιδια διαδικασια θα ακολουθησω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πρόσφατα ο μικρός μας, 2 μηνών, είχε πολύ κλάμα και έτσι η συζυγός μου τον πήγε σε ένα παιδίατρο (όχι αυτόν που τον παρακολουθεί γιατί δεν ήταν διαθέσιμος).

 

Ο παιδίατρος τα βρήκε όλα καλά και απέδωσε το κλάμα σε κολικούς. Αυτό που μας προβληματίζει είναι ότι ο παιδίατρος κατέβασε το "πετσάκι" του μικρού με αποτέλεσμα το πέος στο σημείο εκείνο να ματώσει. Εκείνος διαβεβαίωσε την γυναίκα μου ότι δεν είναι τίποτα και της έγραψε και μια κρέμα για επάλειψη στην περιοχή.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να κατεβάσει το πετσάκι ο παιδίατρος εφόσον το παιδί δεν είχε πρόβλημα με την ούρηση. Επίσης το γεγονός ότι μάτωσε με ανησυχεί πολύ, παρόλες τις διαβεβαιώσεις του γιατρού ότι δεν "είναι τίποτα". Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου ειδικού εάν είναι δυνατόν.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα ο μικρός μας, 2 μηνών, είχε πολύ κλάμα και έτσι η συζυγός μου τον πήγε σε ένα παιδίατρο (όχι αυτόν που τον παρακολουθεί γιατί δεν ήταν διαθέσιμος).

 

Ο παιδίατρος τα βρήκε όλα καλά και απέδωσε το κλάμα σε κολικούς. Αυτό που μας προβληματίζει είναι ότι ο παιδίατρος κατέβασε το "πετσάκι" του μικρού με αποτέλεσμα το πέος στο σημείο εκείνο να ματώσει. Εκείνος διαβεβαίωσε την γυναίκα μου ότι δεν είναι τίποτα και της έγραψε και μια κρέμα για επάλειψη στην περιοχή.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί να κατεβάσει το πετσάκι ο παιδίατρος εφόσον το παιδί δεν είχε πρόβλημα με την ούρηση. Επίσης το γεγονός ότι μάτωσε με ανησυχεί πολύ, παρόλες τις διαβεβαιώσεις του γιατρού ότι δεν "είναι τίποτα". Θα ήθελα τη γνώμη κάποιου ειδικού εάν είναι δυνατόν.

 

Το πάθαμε κι εμείς με τον μικρό μας αυτό με το αιματάκι πριν μερικούς μήνες που ήταν περίπου 8 μηνών. Πήγαμε για την μηνιαία επίσκεψη στην παιδίατρο και η συγκεκριμένη κάθε φορά κατεβάζει μέχρι κάτω το πουλάκι του για να μην πάθει φίμωση. Την επόμενη μέρα εμφάνισε αιματάκι στην πάνα λίγο βέβαια αλλά τρομάξαμε και το πήγαμε για εξετάσεις ουρολοίμωξης που βγήκαν αρνητικές.

Έυτυχώς δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα με φίμωση και μας είχε πει ότι επιβάλλεται κάθε φορά που τον κάνουμε μπάνιο και το πουλάκι με το ζεστό νερό μαλακώνει να το κατεβάζουμε κι εμείς και να το πλένουμε για να μην πιάνει υπολείμματα βρωμίτσας, αλλιώς θα μας εμφανιστεί καμμιά φίμωση και θα τρέχουμε. Δεν το κατεβάζω τόσο κάτω όσο η παιδίατρος γιατί φοβάμαι αλλά πάντα το κατεβάζω και το πλένω όσο καλύτερα μπορώ και είμαστε μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Το πάθαμε κι εμείς με τον μικρό μας αυτό με το αιματάκι πριν μερικούς μήνες που ήταν περίπου 8 μηνών. Πήγαμε για την μηνιαία επίσκεψη στην παιδίατρο και η συγκεκριμένη κάθε φορά κατεβάζει μέχρι κάτω το πουλάκι του για να μην πάθει φίμωση. Την επόμενη μέρα εμφάνισε αιματάκι στην πάνα λίγο βέβαια αλλά τρομάξαμε και το πήγαμε για εξετάσεις ουρολοίμωξης που βγήκαν αρνητικές.

Έυτυχώς δεν αντιμετωπίζουμε κανένα πρόβλημα με φίμωση και μας είχε πει ότι επιβάλλεται κάθε φορά που τον κάνουμε μπάνιο και το πουλάκι με το ζεστό νερό μαλακώνει να το κατεβάζουμε κι εμείς και να το πλένουμε για να μην πιάνει υπολείμματα βρωμίτσας, αλλιώς θα μας εμφανιστεί καμμιά φίμωση και θα τρέχουμε. Δεν το κατεβάζω τόσο κάτω όσο η παιδίατρος γιατί φοβάμαι αλλά πάντα το κατεβάζω και το πλένω όσο καλύτερα μπορώ και είμαστε μια χαρά

 

 

Καλημερα. Και μας το μωρο ειχε φίμωση και αρκετα μάλιστα. Ο παιδοουρολογος έλεγε ότι στους 10 μηνες καλο θα ήταν να γινει επεμβαση ωστε να μην την κανει όταν μεγαλωσει παραπανω γτ θα ποναει πολυ κ θα ειναι δυσκολο στο καθαρισμα. Τελικα η γιατρος μας είπε ότι θα το κατεβαζε η ιδια αλλα όταν θα παει 6 μηνων γτ νωριτερα δεν γινοταν. έτσι και έγινε. Ούτε πονεσε το μωρο, ουτε έκλαψε, ούτε αιματα και προπαντως γλυτωσαμε τις επεμβασεις...!! Παντως αν εχεις αποριες ως προς το ιατρικο κομματι, δεν χανεςι τιποτα να παρεις τηλ και μια παιδιατρο αλλη, Αυτο που καταλαβα είναι ότι οι παιδοουρολόγοι ειναι υπερ των επεμβασεων σε αυτες τις περιπτωσεις, ίσως και για άλλους λόγους.

pQ97p3.png0YzPp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συγνώμη για την έκφραση, αλλά η πλειοψηφία των Ελλήνων παιδιάτρων είναι άχρηστοι.

Την μία το γάλα της μητέρας είναι κακό, λίγο ή χαλασμένο, την άλλη το σμήγμα μεταξύ βαλάνου και πόσθης είναι βρωμιά και θέλει καθάρισμα και τέλος η φίμωση σε αγοράκι (λες και θα κάνουν sex στο δημοτικό). Έλεος πια.

Διαβάστε το παρακάτω link σχετικά με την φίμωση σε παιδάκια:

http://www.ygeiaonline.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3989:t-&catid=116:paid

 

Και εδώ το βιογραφικό του γιατρού:

http://ygeiaonline.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=3122:-mrcpch-dch-ibclc&catid=77:2008-12-11-12-17-31&directory=121

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια,

μιλαω σε ολες τις μαμαδες με τον απολυτο σεβασμο που μας αξιζει....δεν πρεπει να ειμαστε απολυτες!!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ να επιρρεαζουμε τις αλλες μαμαδες με βαρυγδουπες εκφρασεις. Ολες πρεπει πανω απ'ολα να μαθουμε να ακουμε το ενστικτο μας που δεν υπαρχει τιποτα πιο υσχιρο....Κι εμενα ο γιατρος μου μου ειπε οτι απαγορευεται να του κατεβαζω το πετσακι γιατι εφοσον δεν ειμαι ειδικευμενη για κατι τετοιο θα μπορουσα να του προκαλεσω συμφισεις. Πηγα και σε αλλους γιατρους να παρω δευτερη και τριτη και τεταρτη γνωμη. Αλλα ελεγε ο ενας κι αλλα ο αλλος. Καποιες μαμαδες (φιλες), και καποιες παλιες μαμαδες (γιαγιαδες, θειες) ηταν κατηγοριματικες και απολυτες!!! - Να του το κατεβαζεις!!!- Το αποτελεσμα ηταν να μπουρδουκλωθω τοσο πολυ που δεν ηξερα πιο ηταν τελικα το σωστο....και αποφασησα να ακολουθησω το εξης σκεπτικο.....η φυση που μας δημιουργησε, εχει ολους τους μηχανισμους να μας προστατευσει και να μας συντηρισει....πρεπει να την εμπιστευομαστε. Το αφησα κι εγω ετσι το πουλακι του....δεν το πειραξα. Και δεν εχει παθει τιποτα. Ο γιατρος μας το παρακολουθει καθε φορα. Παντως και απο αυτες που το κατεβαζαν καποιες δεν απεφυγαν την φιμωση, καποιες αλλες την απεφυγαν....μηπως λοιπον τα πραγματα ειναι πιο απλα? Μηπως αν ειναι να γινει θα γινει?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...