Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

συγχαρητηρια στο μαιευτηριο ΛΗΤΩ


Recommended Posts

... τα σωστα να λεγονται! το εχω αναφερει και καπου αλλου, οτι το ΛΗΤΩ εχει αλλαξει τελειως την πολιτικη του και προωθει το θηλασμο (σχεδον με το ζορι) και το rooming in. σημερα με πηραν τηλεφωνο (9 μηνες μετα τη γεννα) γιατι εκαναν μια ερευνα για το θηλασμο, αν το παιδακι θηλασε αμεσως, αν ειχα ζητησει να το εχω μαζι μου κατα την παραμονη μας εκει κλπ. πολυ μου αρεσε αυτο και δειχνει πραγματικο ενδιαφερον για τα θεματα του θηλασμου, οχι μονο λογια. ελπιζω να μην παρεξηγηθω γι αυτα που εγραψα, αλλα δεν εχω κανενα απολυτως συμφερον!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


Να συμφωνήσω, γέννησα πριν 15 μέρες περίπου και δεν περίμενα τόσο καλή αντιμετώπιση στο θέμα του θηλασμού. Είναι άψογοι. Μέχρι και αμέσως μετά τον τοκετό μου έφεραν το παιδί να το θηλάσω στο δωμάτιο ανάνηψης.

Σε εξυπηρέτηση, ευγένεια, καθαριότητα, άμεση ανταπόκριση στο χτύπημα του κουδουνιού, rooming in και αποκλειστικό θηλασμό τους βάζω 10! Με τόνο!

Επίσης να αναφέρω ότι παρόλο που δεν είχαν πολύ κόσμο φρόντιζαν να μην μας συνωστίζουν στα δωμάτια, όλα τα τρίκλινα είχαν από δύο άτομα μέσα και το τρίτο κρεβάτι κενό. Θα μπορούσαν να μας έχουν στριμωγμένες και να γέμιζαν λιγότερα δωμάτια.

Link to comment
Share on other sites

μου επιτρεπεται να βαλλω κι εγω 10 με τονο???!!!! Οφειλω να πω ευχαριστω αυτη τη φορα γιατι εξαιτιας του ΛΗΤΩ θηλασα αποκλειστικα και στη επιμονη τους να βαζω το μωρο στο στηθος και να μη δινω ξενο!!

Καμια σχεση η αντιμετωπιση τους με αυτη το 2006 (στη προηγουμενη γεννα μου) που δεν με βοηθησαν καθολου ...αντιθετως μου το ταιζαν με ξενο!!! Πολυ απλα αλλαξαν τακτικη!! κι αυτο πιστευω εγινε γιατι συναγωνιζονται τα υπολοιπα μαιευτηρια και σε τιμες και σε ολα!!

 

Συγχαρητηρια λοιπον γι αυτη την αλλαγη και ελπιζω να παραμεινει!!

Σκεφτειτε οτι το βραδυ (δεν λεω για την ημερα) μπορει να ερχοτανε και 10 φορες η κοπελα μονο για μενα για ναμε βοηθησει να την αλλαξω να την θηλασω και για δικη μου προσωπικη φροντιδα.....το προσωπικο τους ηταν και ειναι ΑΨΟΓΟ....η τακτικη περι θηλασμου σαφως βελτιωθηκε!!

Link to comment
Share on other sites

Χα!

 

Εγώ ήμουν το δεύτερο κρεβάτι στο τρίκλινο της tsioubal και όντως ήταν πολύ καλά!

Γέννησα το δεύτερο κοριτσάκι μου πριν λίγες μέρες....το 2009 στο πρώτο μωρό μου ήμουν πολύ ευχαριστημένη....όλα σούπερ....τώρα ακόμα καλύτερα όντως, σε ολα τους.

Να φανταστείτε τη πρώτη μέρα με βαλαν σε ένα δωμάτιο που η άλλη δίπλα ήταν και πολύ γαϊδούρα μιλάμε...δε σεβόταν τίποτα και αυτοί και οι δικοί της....και από μόνοι τους πριν προλάβω να διαμαρτυρηθώ με άλλαξαν σε λίγες ώρες δωμάτιο....είδαν ότι το καημένο δε θα τη πάλευα εκεί μέσα. Πολύ το εκτίμησα.

 

Αμα κάνω τρίτο (λεμε τώρα!) εκεί θα ξαναπάω δαγκωτό.

Αχχχχ ήδη νοσταλγώ...

k6rO.png

yMCu.png

 

Τα thavmatakia μου και γω!

Link to comment
Share on other sites

Καμια σχεση η αντιμετωπιση τους με αυτη το 2006 (στη προηγουμενη γεννα μου) που δεν με βοηθησαν καθολου ...αντιθετως μου το ταιζαν με ξενο!!!

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα. Το πρώτο μου παιδάκι το γέννησα το καλοκαίρι του 2007 και δεν έμεινα καθόλου μα καθόλου ικανοποιημένη από το μαιευτήριο. Όχι μόνο στο θέμα του θηλασμού αλλά και γενικότερα.

Τον Νοέμβριο γέννησα εκεί το δεύτερο παιδάκι μου, μια και ο γιατρός μου δεν ήταν σε άλλο νοσοκομείο. Και η κατάσταση δεν είχε καμία απολύτως σχέση. Και μένα μου έφεραν το μωρό στο δωμάτιο ανάνηψης μετά την γέννα να το θηλάσω. Και η βοήθεια όλων ήταν καταπληκτική. Μπράβο τους και από μένα λοιπόν

rcTTp2.png?FOa8LWun

eoSGp2.png?NA1YYvQ4

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χα!

 

Εγώ ήμουν το δεύτερο κρεβάτι στο τρίκλινο της tsioubal και όντως ήταν πολύ καλά!

Γέννησα το δεύτερο κοριτσάκι μου πριν λίγες μέρες....το 2009 στο πρώτο μωρό μου ήμουν πολύ ευχαριστημένη....όλα σούπερ....τώρα ακόμα καλύτερα όντως, σε ολα τους.

Να φανταστείτε τη πρώτη μέρα με βαλαν σε ένα δωμάτιο που η άλλη δίπλα ήταν και πολύ γαϊδούρα μιλάμε...δε σεβόταν τίποτα και αυτοί και οι δικοί της....και από μόνοι τους πριν προλάβω να διαμαρτυρηθώ με άλλαξαν σε λίγες ώρες δωμάτιο....είδαν ότι το καημένο δε θα τη πάλευα εκεί μέσα. Πολύ το εκτίμησα.

 

Αμα κάνω τρίτο (λεμε τώρα!) εκεί θα ξαναπάω δαγκωτό.

Αχχχχ ήδη νοσταλγώ...

000203D1.gif

Αχ....

πολύ ωραίες μέρες....

Κοιμόμασταν το βράδυ!

 

 

 

 

 

 

 

 

sig.asp?img=ad1

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

εγω παλι διαφωνω...οχι ως προς την τακτικη που ακολουθουν,αλλα ως προς το απο το ποτε την ακολουθουν...

 

εγω γεννησα στο λητω την κορη μου το 2005 και τον γιο μου το 2007.και στις δυο περιπτωσεις προωθουσαν εξ αρχης τον θηλασμο.η κορη μου ηταν πολυ 'τεμπελα' στο να πιασει την θηλη,κι εγω στενοχωριομουν πολυ κι ελεγα δενπροκειται να μαθει ποτε,θα χασει πολυ βαρος αποτομα και θα της δωσουν ξενο γαλα...σας πληροφορω ειχα συνεχεια διπλα μου νοσοκομα οταν θηλαζα που μου εβαζε το μωρο να θηλασει.μου ειχε κανει τρομερη εντυπωση(σε αντιθεση με το ΄'μητερα ' για παραδειγμα,που σου εφερναν στο πυρεξ το μωρο και μεσα καθε φορα ενα μπουκαλακι με γαλα σε περιπτωση που δεν θηλαζε ευκολα το μωρο..ειχε γεννησει λιγο πριν εκει μια φιλη και οταν το χα δει ειχα παραξενευτει)

 

με τον γιο μου,δεν ειχα θεμα με το πως θα πιασει τη θηλη,ηταν ετοιμος πειναλας!!!χαχαχαχαχα!ειχε τυχει 2/3 φορες που εκλαιγε στον θαλαμο που ηταν ολα τα μωρα,και μου τον ειχαν φερει εκτος προγραμματος για να τον θηλασω μια και πειναγε.και δεν του ειχαν δωσει μεσα κατι οι κοπελλες!βεβαια στην κοπελλα στο διπλανο δωματιο,που το γαλα της ηταν λιγο και αραιο,και το μωρακι της εχανε πολυ βαρος συγκριτικα με το ποσο ΄'επιτρεποταν΄' ,της ειχαν ζητησει την αδεια της να δωσουν και ξενο γαλα.αλλα αυτο νομιζω ηταν λογικο δεδομενων των συνθηκων

 

εκει σαφεστατα που συμφωνουμε ολες ειναι οτι πραγματικα το λητω προωθει στο επακρο τον θηλασμο και αυτο ειναι εξαιρετικα σημαντικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...