Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, Κ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟ, ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

περαστικα και αγυριστα να ειναι ολα. με το καλο να ερθουν τα μικρά σου σπιτι να τα χαιρεσαι μια ζωη!!! και ευχομαι το επομενο αγχος που θα περασεις να ειναι τι φορεμα θα βαλεις στην βαφτιση,...... και στους γαμους τους!!!!

η προσευχή μας ειναι μαζι σας.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εύχομαι να είναι η πρώτη και η τελευταία ταλαιπωρία για όλους σας...

Από εδώ και πέρα μόνο ευχάριστα να σας συμβαίνουν! Ξέρω ότι μέχρι να πάρεις και τα μωρά στο σπίτι θα είναι δύσκολο...Λίγο υπομονή ακόμα. Τα δυσκολότερα πέρασαν.

Πολλές θετικές σκέψεις...ο Θεός μαζί σας!

 

Μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να σου ζήσουν τα μωρούλια σου και περαστικά σε σένα. Σύντομα τα μικρούλια να έρθουν στο σπιτάκι τους κι όλα καλά να πάνε.

Μόνο χαρές και γέλια. Τίποτα άλλο.

Εάν θέλεις, να μας λες τα νέα σας.

 

περαστικα και αγυριστα να ειναι ολα. με το καλο να ερθουν τα μικρά σου σπιτι να τα χαιρεσαι μια ζωη!!! και ευχομαι το επομενο αγχος που θα περασεις να ειναι τι φορεμα θα βαλεις στην βαφτιση,...... και στους γαμους τους!!!!

η προσευχή μας ειναι μαζι σας.

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σας. Να είστε καλά εσείς και η οικογενεια σας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

εύχομαι ότι καλύτερο πέρασαμε τα ίδια πριν από ένα χρόνο και τώρα είναι όλα καλά.....σου έχω απαντήσει στο μήνυμα που μου έχεις στείλει η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε νέα σας και είναι ήδη των Φώτων και προσωπικά έχω ανησυχήσει.....εύχομαι ότι καλύτερο σε σας και στα αγγελούδια σας καλή χρονιά να έχετε και κουράγιο......

Link to comment
Share on other sites

εύχομαι ότι καλύτερο πέρασαμε τα ίδια πριν από ένα χρόνο και τώρα είναι όλα καλά.....σου έχω απαντήσει στο μήνυμα που μου έχεις στείλει η αλήθεια είναι πως δεν έχουμε νέα σας και είναι ήδη των Φώτων και προσωπικά έχω ανησυχήσει.....εύχομαι ότι καλύτερο σε σας και στα αγγελούδια σας καλή χρονιά να έχετε και κουράγιο......

 

gianni σε ευχαριστώ. Καλή χρονιά και σε εσάς. Σήμερα μπήκα μέσα, δεν έβρισκα χρόνο διότι πηγαινοέρχομαι στην Αθήνα. Πήρα το μήνυμά σας και σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Σας στέλνω π.μ.

Link to comment
Share on other sites

χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και συντομα θα το θυμαστε αυτο σαν μια κακη αναμνηση. να χαιρεστε την οικογενεια σας και τα μωρα σας. οαντα να ειστε ευτυχισμενοι!!!!! μπραβο σε ολους σας ....

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαιρομαι που ολα πηγαν καλα και συντομα θα το θυμαστε αυτο σαν μια κακη αναμνηση. να χαιρεστε την οικογενεια σας και τα μωρα σας. οαντα να ειστε ευτυχισμενοι!!!!! μπραβο σε ολους σας ....

 

 

Σε ευχαριστώ apricot μου να είσαι καλά και να χαίρεσαι και εσύ τα παιδάκια σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τελικά καμια φορά όταν λένε οτι η εγκυμοσύνη είναι η ωραιότερη περίοδος στη ζωή μιας γυναίκας είναι μύθος.Λυπάμαι πολύ για οτι σας συνέβη αλλά χαίρομαι που μεσα στην ατυχία σας πέσατε σε αληθινούς ανθρώπους.Μπράβο στον γιατρό και σε όλους όσοι έσπευσαν. Να είστε όλοι γεροί και να θυμάστε αυτή σας την περιπέτεια σαν ένα κακό όνειρο.Μόνο χαρούμενες στιγμές εύχομαι απο εδώ και περα η ζωή να σας ανταμείψει διπλά!

922316fbi6gpetld.gif

Link to comment
Share on other sites

γμτ εγραψα μια ολοκληρη σελιδα για τον Αλεξανδροπουλο και δεν πηρε το μυνημα μου!

κοριτσακι να σου ζησουν τα παιδακια σου!και γω γεννησα διδυμακια με τον Αλεξανδροπουλο. και γω ειχα πολλα προβληματα εξαρχης με την εγκυμοσυνη, μεγαλη αποκολληση ολο το πρωτο τριμηνο και απο 5 μηνων εντονες συσπασεις για γεννα.εμεινα στο Μητερα εναμισι μηνα και μπαινοβγαινα ωσπου γεννησα. Τι πρεπαρ, τι αντιπηκτικες, τι αντιβιωσεις , τι ανοσοσφαιρινες πηρα..Στο τελος δεν μου εβρισκαν φλεβες και μου ανοιξαν κεντρικη φλεβα.Ρωτα την Διονυσια για την Τανια με τα διδυμα και θα στα πει..απο 20 εβδομαδων περιμεναν να γεννησω απο στιγμη σε στιγμη..να μου εχουν στα υψη την δοση του γιουτοπαρ και οι συσπασεις συσπασεις!Αφου εκατσα ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι και με πηγαιναν τουαλετα με καροτσακι γεννησα 34και 3 μερες και αυτο επειδη η καρδια μου ειχε κλαταρει απο τα γιουτοπαρ(ταχυπαλμιες συνεχεια) και τα παιδια ειχαν ανεβει τοσο ψηλα που δεν μπορουσα να παρω ανασα. Τις 2 προηγουμενες μερες ημουν με οξυγονο!!

Τελικα το προηγουμενο απογευμα της γεννας ηλθε ο Αλεξανδροπουλος και με ρωτησε αν αντεχω. Μεχρι τοτε δεν ειχα διαμαρτυρηθει καθολου, ακινησια, φαρμακα, διατροφη(πηγα να κανω και λιγο ζαχαρο)..ηταν η μοναδικη φορα που ειπα δεν αντεχω αλλο..την επομενη μου εβγαλε τον ορο με το γιουτοπαρ και ξεκινησανε αμεσως συσπασεις και εντονοι πονοι. Γεννησα με καισαρικη 2 υγιεστατα παιδακια, ενα αγορακι και ενα κοριτσακι 2130 και 1995 αντιστοιχα. Μπηκαν προοληπτικα το πρωτο βραδυ στο διαχυτο οξυγονο. Τον γιο μου τον πηρα με την εξοδο μου απο το Μητερα ενω την κορουλα μου 2 εβδομαδες μετα.

Το οτι δεν ειχαν καποιο προβλημα τα παιδια μου οφειλεται σε μεγαλο ποσοστο στον ιδιο γιατι δεν φοβηθηκε να με ξεγεννησει νωριτερα οπως θα εκαναν πολλοι αλλοι!

Για αυτο θα τον ευχαριστω παντα και θα τον αγαπω!Οπως επισης και το Διονυσακι μου που μου σταθηκε πολυ!Ρωτησε την και θα στα πει τι περασαμε τοτε...

Αν τους δεις δωσε τους πολλα φιλακια απο την Τανια με τα διδυμα!

Να μην φοβασαι, ολα θα πανε καλα για τα μωρακια σου!Τα προωρακια ειναι μεγαλοι αγωνιστες!!

σε φιλω γλυκα!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Τελικά καμια φορά όταν λένε οτι η εγκυμοσύνη είναι η ωραιότερη περίοδος στη ζωή μιας γυναίκας είναι μύθος.Λυπάμαι πολύ για οτι σας συνέβη αλλά χαίρομαι που μεσα στην ατυχία σας πέσατε σε αληθινούς ανθρώπους.Μπράβο στον γιατρό και σε όλους όσοι έσπευσαν. Να είστε όλοι γεροί και να θυμάστε αυτή σας την περιπέτεια σαν ένα κακό όνειρο.Μόνο χαρούμενες στιγμές εύχομαι απο εδώ και περα η ζωή να σας ανταμείψει διπλά!

 

 

Ευχαριστώ πολύ, να είσαι πάντα καλά.

Link to comment
Share on other sites

γμτ εγραψα μια ολοκληρη σελιδα για τον Αλεξανδροπουλο και δεν πηρε το μυνημα μου!

κοριτσακι να σου ζησουν τα παιδακια σου!και γω γεννησα διδυμακια με τον Αλεξανδροπουλο. και γω ειχα πολλα προβληματα εξαρχης με την εγκυμοσυνη, μεγαλη αποκολληση ολο το πρωτο τριμηνο και απο 5 μηνων εντονες συσπασεις για γεννα.εμεινα στο Μητερα εναμισι μηνα και μπαινοβγαινα ωσπου γεννησα. Τι πρεπαρ, τι αντιπηκτικες, τι αντιβιωσεις , τι ανοσοσφαιρινες πηρα..Στο τελος δεν μου εβρισκαν φλεβες και μου ανοιξαν κεντρικη φλεβα.Ρωτα την Διονυσια για την Τανια με τα διδυμα και θα στα πει..απο 20 εβδομαδων περιμεναν να γεννησω απο στιγμη σε στιγμη..να μου εχουν στα υψη την δοση του γιουτοπαρ και οι συσπασεις συσπασεις!Αφου εκατσα ολη την εγκυμοσυνη στο κρεβατι και με πηγαιναν τουαλετα με καροτσακι γεννησα 34και 3 μερες και αυτο επειδη η καρδια μου ειχε κλαταρει απο τα γιουτοπαρ(ταχυπαλμιες συνεχεια) και τα παιδια ειχαν ανεβει τοσο ψηλα που δεν μπορουσα να παρω ανασα. Τις 2 προηγουμενες μερες ημουν με οξυγονο!!

Τελικα το προηγουμενο απογευμα της γεννας ηλθε ο Αλεξανδροπουλος και με ρωτησε αν αντεχω. Μεχρι τοτε δεν ειχα διαμαρτυρηθει καθολου, ακινησια, φαρμακα, διατροφη(πηγα να κανω και λιγο ζαχαρο)..ηταν η μοναδικη φορα που ειπα δεν αντεχω αλλο..την επομενη μου εβγαλε τον ορο με το γιουτοπαρ και ξεκινησανε αμεσως συσπασεις και εντονοι πονοι. Γεννησα με καισαρικη 2 υγιεστατα παιδακια, ενα αγορακι και ενα κοριτσακι 2130 και 1995 αντιστοιχα. Μπηκαν προοληπτικα το πρωτο βραδυ στο διαχυτο οξυγονο. Τον γιο μου τον πηρα με την εξοδο μου απο το Μητερα ενω την κορουλα μου 2 εβδομαδες μετα.

Το οτι δεν ειχαν καποιο προβλημα τα παιδια μου οφειλεται σε μεγαλο ποσοστο στον ιδιο γιατι δεν φοβηθηκε να με ξεγεννησει νωριτερα οπως θα εκαναν πολλοι αλλοι!

Για αυτο θα τον ευχαριστω παντα και θα τον αγαπω!Οπως επισης και το Διονυσακι μου που μου σταθηκε πολυ!Ρωτησε την και θα στα πει τι περασαμε τοτε...

Αν τους δεις δωσε τους πολλα φιλακια απο την Τανια με τα διδυμα!

Να μην φοβασαι, ολα θα πανε καλα για τα μωρακια σου!Τα προωρακια ειναι μεγαλοι αγωνιστες!!

σε φιλω γλυκα!

 

 

Τάνια τώρα είδα το μήνυμά σου και σε ευχαριστώ θερμά. Πράγματι ο γιατρός είναι πολύ καλός και του αξίζουν θερμά συγχαρητήρια (και εγώ πιστεύω το ίδιο, πως έχω παιδιά χάρη σε αυτόν που δεν βιάστηκε να μου τα πάρει με την πρώτη δυσκολία).....Πιστεύω επίσης, αφού τον έζησα από κοντά, καθημερινά, για δυο συνεχόμενους μήνες ότι είναι και πολύ πολύ πολύ πολύ καλός άνθρωπος. Μακάρι να ήταν και άλλοι γυναικολόγοι σαν κι αυτόν. Να είσαι καλά και εσύ και τα παιδάκια σου. Σου υπόσχομαι μόλις τους δω να τους δώσω τους χαιρετισμούς σου.... Έλενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενα, τα πήρες τα μωράκια σου στο σπίτι??

 

Ναι τα πήρα και μου φαίνεται απίστευτο που πάλεψαν 3 μήνες και τελικά τα κατάφεραν. Πήγαινα κάθε ημέρα και τα έβλεπα διασωληνομένα μέσα στην θερμοκοιτίδα και δεν επιτρεπόταν καμία επαφή. Ήταν ότι χειρότερο, όμως τώρα έχω δύο κουκλιά.....

Link to comment
Share on other sites

Άντε κούκλα μου μπράβο! Να σας ζήσουν τα παιδάκια σας και από εδω΄και πέρα μόνο υγεία για όλη σας την οικογένεια!!

 

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. Σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Ελενίτσα να σου ζήσουν τα μικρά σου θαυματάκια! και να ξέρεις ότι πάλευαν κάθε μέρα για να χαρούν την ζεστή σου αγκαλίτσα! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενίτσα να σου ζήσουν τα μικρά σου θαυματάκια! και να ξέρεις ότι πάλευαν κάθε μέρα για να χαρούν την ζεστή σου αγκαλίτσα! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΕΡΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!:P

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ. Μακάρι να έχουν όλα τα μωρά στις θερμοκοιτίδες την ίδια εξέλιξη. Το εύχομαι από καρδιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ελενα πως ειναι η ζωη με τα διδυμακια σπιτι???μια γλυκεια τρελα ε??φιλια πολλα

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Έλενα να είσαι πάντα γερή και δυνατή και να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!!! Είναι και δικός μου γιατρός ο κ. Αλεξανδρόπουλος Κων/νος και ευτυχώς που τον επέλεξα γιατί μου άνοιξε τα μάτια στο θέμα που αντιμετωπίζω! Είναι εξαιρετικός επιστήμονας και άνθρωπος με Α κεφαλαίο!!!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...