Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ, Κ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟ, ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΖΩΝΤΑΝΗ ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ


Recommended Posts

Στις 4 Οκτωβρίου μπήκα για νοσηλεία στη γυναικολογική κλινική Γαία με έντονες συσπάσεις. Βγήκα από εκεί στις 2 Δεκεμβρίου αφού μου είχαν αφαιρέσει τα παιδιά για να σωθεί η ζωή μου……

 

 

 

Με την εισαγωγή μου στην κλινική άρχισε ένα μαρτύριο που τελείωσε ευτυχώς αισίως στις 2 Δεκεμβρίου. Αφού μου χορήγησαν ενδοφλεβίως φάρμακα για 1.5 μήνα και οι συσπάσεις δεν σταματούσαν, ξαφνικά τα ηπατικά τριπλασιάστηκαν, η αιμοσφαιρίνη και ο αιματοκρίτης έπεσαν τόσο που χρειάστηκε να βάλω 5 φιάλες αίμα και 2 πλάσμα. Την ίδια στιγμή παρουσιάστηκε λόγω της αδυναμίας του οργανισμού σοβαρότατη λοίμωξη στο αίμα που απειλούσε την ζωή των παιδιών καθώς και τη δική μου. Ξάφνικα άρχισα να πρήζομαι…… Όπως μου είπαν όταν όλα είχαν τελειώσει ήταν θέμα ωρών............

 

Έτσι στις 23 Νοεμβρίου μου πήραν τα παιδιά 27 εβδομάδων και 6 ημερών. Νοσηλεύτηκα κατόπιν στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας και μετά στην μαιευτική κλινική Γαία. Στα παιδιά χορηγήθηκε πλάσμα καθώς και αίμα. Αυτή την στιγμή βρίσκονται στις θερμοκοιτίδες και το μόνο που κάνω είναι να περιμένω τις εξελίξεις. Όπως μου είπε ένας από τους καρδιολόγους που ήταν στην ομάδα, είχα 50% ποσοστό θνησιμότητας. Δεν θα τους ξεχάσω ποτέ, όλους από πάνω μου, τον γιατρό μου Αλεξανδρόπουλο Κωνσταντίνο, τις μαίες του Διονυσία και Σοφία, τον παθολόγο κύησης κύριο Σάββα Μακρή καθώς και τους υπόλοιπους να μου ανακοινώνουν την σοβαρότητα της κατάστασης. Τους ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου για όλα όσα έκαναν για εμένα και τα παιδιά μου. Ποτέ δεν περίμενα ότι ένα τόσο ευχάριστο γεγονός όσο η εγκυμοσύνη θα με οδηγούσε εκεί. Πέρασα τις πιο δύσκολες στιγμές της ζωής μου και εύχομαι να τις ξεχάσω το συντομότερο δυνατόν και να πάρω τα παιδιά κάποια στιγμή σπίτι…….

 

 

 

Τέλος να ευχαριστήσω και όλα τα άτομα από το forum αλλά και εκτός, που μου σύστησαν τον κ. Αλεξανδρόπουλο. Αυτόν τον εξαιρετικό επιστήμονα και πάνω απʼ όλα ΑΝΘΡΩΠΟ. Πιστεύω ακράδαντα, πως αν δεν είχα αυτόν τον συγκεκριμένο γιατρό και αν δεν ήταν στο πλευρό μου αυτούς τους δύο μήνες, για να με εμψυχώνει και να δώσει την δυνατότητα στα παιδιά να μεγαλώσουν ώστε να μπορούν να είναι βιώσιμα αλλά την ίδια στιγμή να παρακολουθεί και την εξέλιξη της υγείας μου, κάποιος ή κάποιοι θα είχαν φύγει……..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ……..

 

 

Σημ: Ένα μεγάλο ευχαριστώ οφείλω και στην τροχαία που μας βοήθησε, ανοίγοντας δρόμο στην Κηφισίας ώστε να φθάσω έγκαιρα στο νοσοκομείο στις 4 Οκτωβρίου. Ήταν αδύνατο να μάθουμε τα ονόματά τους, γιʼ αυτό τους ευχαριστώ από εδώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελενα μου να εισαι γερη και δυνατη και συντομα σπιτι σας με τα δυο αγγελουδια σας!!!!

ευχομαι γρηγορα να ξεχασεις αυτα που περασες και η μοναδική σου εγνοια να ειναι τα δυο ζευγαρια ματια που θα σε κοιτανε με λατρεια!

Fm6D.jpg

LdHBp3.png

Link to comment
Share on other sites

ελενα μου να εισαι γερη και δυνατη και συντομα σπιτι σας με τα δυο αγγελουδια σας!!!!

ευχομαι γρηγορα να ξεχασεις αυτα που περασες και η μοναδική σου εγνοια να ειναι τα δυο ζευγαρια ματια που θα σε κοιτανε με λατρεια!

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, να χαίρεσαι και εσύ το κοριτσάκι σου.

 

Ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας. Νιώθω καλύτερα τώρα.....

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια στο γιατρό σου και το υπόλοιπο προσωπικό μα και στην τροχαία!!

 

Συγχαρητήρια όμως και σε σένα που "δεν ξεχνάς"...

 

Σου εύχομαι με το καλό να υποδεχθείς τα μωρά σου στο σπίτι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

na ise kala kai igis apo do kai pera kai grigora ta pedakia su na erthun spiti !!!

 

 

 

Συγχαρητήρια στο γιατρό σου και το υπόλοιπο προσωπικό μα και στην τροχαία!!

 

Συγχαρητήρια όμως και σε σένα που "δεν ξεχνάς"...

 

Σου εύχομαι με το καλό να υποδεχθείς τα μωρά σου στο σπίτι!!!

 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και γρήγορα σπίτι όλοι μαζί σαν οικογένεια.

 

o ΘΕΟς να σας εχει υπο τη σκεπη του....η Παναγια να φυλαει τα παιδακια σου...

 

 

Ευχαριστώ για τις ευχές σας. Τις χρειάζομαι πραγματικά.....

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε παντα γεροι κ συντομα τα νινάκια να έρθουν σπίτι! Να θυμάσαι οτι ο Θεος στέλνει τα διδυμα στις μάνες που αντέχουν πολλά κ είναι αξιες να τα μεγαλώσουν! Κανε κουράγιο κ οτι θελεις με χαρά να σε βοηθησω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχομαι η ιστορια σου να εχει το αισιοτερο τελος,με εσενα και τα μωρακια ου αγκαλια στο σπιτι σας....δεν μπορω να φανταστω τι περασες και ποση αγωμια εχεις ακομα.

fBaep3.png

 

uwK7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Να ειστε παντα γεροι κ συντομα τα νινάκια να έρθουν σπίτι! Να θυμάσαι οτι ο Θεος στέλνει τα διδυμα στις μάνες που αντέχουν πολλά κ είναι αξιες να τα μεγαλώσουν! Κανε κουράγιο κ οτι θελεις με χαρά να σε βοηθησω!

 

Με το καλό να πάρεις σπίτι τα παιδάκια σου και να αφήσετε όλα τα άσχημα πίσω σας!

 

ευχομαι η ιστορια σου να εχει το αισιοτερο τελος,με εσενα και τα μωρακια ου αγκαλια στο σπιτι σας....δεν μπορω να φανταστω τι περασες και ποση αγωμια εχεις ακομα.

 

 

Σας ευχαριστώ για όλη την συμπαράστασή σας.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθουν σπίτι και τα αγγελούδια σου.Περαστηκά να είσαι γερή εσύ και τα παιδάκια σου και οι στιγμές που θα έρχονται απο εδώ και πέρα να σας φέρνουν κάθε ευτυχία.Συγχαρητήρια και στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που ήταν δίπλα σου.

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια ευχή για υγεία και πολλή δύναμη από εδώ και μετα...

και πρέπει να ακούγονται τα "καλά" μέσα από τις δυσκολίες που περνάμε για να

δούμε ότι υπάρχει και η "άλλη" Ελλάδα μας...

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να έρθουν σπίτι και τα αγγελούδια σου.Περαστηκά να είσαι γερή εσύ και τα παιδάκια σου και οι στιγμές που θα έρχονται απο εδώ και πέρα να σας φέρνουν κάθε ευτυχία.Συγχαρητήρια και στους ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που ήταν δίπλα σου.

 

Πολλά περαστικά και με την ευχή του χρόνου στις γιορτές τα αγγελούδια σου να ζουζουνίζουν με χαρά στο σπιτάκι σας….

 

μια ευχή για υγεία και πολλή δύναμη από εδώ και μετα...

και πρέπει να ακούγονται τα "καλά" μέσα από τις δυσκολίες που περνάμε για να

δούμε ότι υπάρχει και η "άλλη" Ελλάδα μας...

 

 

Σας ευχαριστώ από τα βάθη της καρδιάς μου.

 

Θέλω να ευχαριστήσω επίσης όλους τους εθελοντές αιμοδότες που έδωσαν αίμα για την περίπτωση μου αλλά και για τα παιδιά. Την ΣΧΟΛΗ ΠΕΖΙΚΟΥ Ευβοίας, την κυρία Πέπα και τους 10 ανθυπολοχαγούς που άμεσα ευαισθητοποιήθηκαν δίνοντας αίμα. Το ΚΑΤ που ήταν πρόθυμο να στείλει όσο πλάσμα χρειαστεί και ΟΛΟΥΣ ΜΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ που ανταποκρίθηκαν στην μεγάλη ανάγκη για πλάσμα και αίμα. Τα λόγια είναι πάρα πολύ λίγα......

Link to comment
Share on other sites

Ελενα καλημέρα....με έκανες και δάκρυσα πρωί πρωί.....τι πέρασες...εύχομαι ολόψυχα άγιες μέρες να τις περάσετε όλοι μαζί στο σπίτι...ο Χριστούλης και η Παναγίτσα θα βοηθήσουν τα μωράκια σου να έρθουν στον σπίτι το συντομότερο..την προσευχή σου και τίποτε άλλο Έλενα μου...όλες εδώ περάσαμε δύσκολα και ακόμα περιμένουμε το θαύμα να γίνει...θα πάνε όλα καλά...σε φιλώ απο Κύπρο και σου στέλνω όοοολη μου την θετική ενέργεια για τα μωράκια ..τι έκανες αγοράκια κοριτσάκια?

Link to comment
Share on other sites

Ελενα καλημέρα....με έκανες και δάκρυσα πρωί πρωί.....τι πέρασες...εύχομαι ολόψυχα άγιες μέρες να τις περάσετε όλοι μαζί στο σπίτι...ο Χριστούλης και η Παναγίτσα θα βοηθήσουν τα μωράκια σου να έρθουν στον σπίτι το συντομότερο..την προσευχή σου και τίποτε άλλο Έλενα μου...όλες εδώ περάσαμε δύσκολα και ακόμα περιμένουμε το θαύμα να γίνει...θα πάνε όλα καλά...σε φιλώ απο Κύπρο και σου στέλνω όοοολη μου την θετική ενέργεια για τα μωράκια ..τι έκανες αγοράκια κοριτσάκια?

 

 

irene σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου. Δυστυχώς τα μωρά θα αργήσουν να έρθουν σπίτι. Είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι. Εύχομαι να πάνε καλά τα πράγματα όχι μόνο για εμένα αλλά για όλους όσους βρίσκονται σε αυτή τη δύσκολη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera elenaki !!!! Sou eyxomai olopsyxa ta dyskola na perasan kai ola na pane kala apo dw kai pera. Tha perimenoume oloi nea sas...na eiste oloi mazi dynatoi kai na gyrisete spiti sas ygiestatoi kai eytyxismenoi.

 

Na min xehaseis na mas grafeis nea sas.....emeis tha sou stelnoyme tin thetiki mas energeia....NA PANE OLA KALA !!!!!!!

U80ep3?r=1271337460
Link to comment
Share on other sites

εύχομαι ολόψυχα όλα να μείνουν τόσο πίσω και να καλυφθούν από όμορφες στιγμές

 

αγκαλιά με τα παιδιά σου!

 

να σου ζήσουν! και να ναι γερά!!!

22-12-06

20-08-09

I0Uqp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν τα βλασταρια σου και συντομα να βρισκονται στην αγκαλια σου!!!!!!!!

 

Καταλαβαινω απολυτα τι περασες μιας και εγω ειχα περιπου την ιδια εμπειρια και ξερω τη αγωνια τραβηξες. Συμβουλη που σε εμενα δουλεψε, αστα ολα πισω και συγκεντρωσε την ενεργεια σου και το μυαλο σου στο να ειναι καλα τα παιδια και να τα παρεις συντομα κοντα σου. Ολα τα αλλα θα βρουν τον δρομο τους και οι ασχημες αναμνησεις θα μεινουν στο παρελθον.

 

Δυναμη σου ευχομαι και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου του χρόνου τέτοιον καιρό να στολίζετε το δέντρο μαζί με τα παιδάκια σας και όλα αυτά να είναι μια μακρινή κακή ανάμνηση. Η Παναγία να σκεπάζει την οικογένειά σου πάντα και να σας χαρίζει υγεία και ευτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera elenaki !!!! Sou eyxomai olopsyxa ta dyskola na perasan kai ola na pane kala apo dw kai pera. Tha perimenoume oloi nea sas...na eiste oloi mazi dynatoi kai na gyrisete spiti sas ygiestatoi kai eytyxismenoi.

 

Na min xehaseis na mas grafeis nea sas.....emeis tha sou stelnoyme tin thetiki mas energeia....NA PANE OLA KALA !!!!!!!

 

εύχομαι ολόψυχα όλα να μείνουν τόσο πίσω και να καλυφθούν από όμορφες στιγμές

 

αγκαλιά με τα παιδιά σου!

 

να σου ζήσουν! και να ναι γερά!!!

 

Να σου ζησουν τα βλασταρια σου και συντομα να βρισκονται στην αγκαλια σου!!!!!!!!

 

Καταλαβαινω απολυτα τι περασες μιας και εγω ειχα περιπου την ιδια εμπειρια και ξερω τη αγωνια τραβηξες. Συμβουλη που σε εμενα δουλεψε, αστα ολα πισω και συγκεντρωσε την ενεργεια σου και το μυαλο σου στο να ειναι καλα τα παιδια και να τα παρεις συντομα κοντα σου. Ολα τα αλλα θα βρουν τον δρομο τους και οι ασχημες αναμνησεις θα μεινουν στο παρελθον.

 

Δυναμη σου ευχομαι και ολα θα πανε καλα!!!!!!!!!!

 

 

Σας ευχαριστώ πάρα πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σας. Να είστε καλά εσείς και οι οικογενειές σας. ΜarcoPolo, είχα διαβάσει όσα είχες γράψει για την εγκυμοσύνη σου και τις δυσκολίες της. Ποτέ κανείς δεν ξέρει πότε θα βρεθεί σε τόσο δύσκολη θέση, τελικά. Πολλές φορές μέσα από την κλινική σκέφτηκα να επικοινωνήσω με το forum, ένιωσα την ανάγκη να μιλήσω με όλες σας, αλλά πάλι σκεφτόμουν το ασύρματο internet και δεν το ήθελα μέσα στο δωμάτιο. Εύχομαι να έχουν τα παιδιά μου αίσια εξέλιξη μια και γεννήθηκαν πολύ πρόωρα και να έχω ευχάριστα νέα να γράψω. Πάντως είστε καλή παρέα και μου λείψατε........

Link to comment
Share on other sites

Σου εύχομαι μέσα από την ψυχή μου του χρόνου τέτοιον καιρό να στολίζετε το δέντρο μαζί με τα παιδάκια σας και όλα αυτά να είναι μια μακρινή κακή ανάμνηση. Η Παναγία να σκεπάζει την οικογένειά σου πάντα και να σας χαρίζει υγεία και ευτυχία.

Σε ευχαριστώ Αγγελίνα να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...