Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

και ομως μου συνεβη!


πιγκουινακι

Recommended Posts

Αν ειναι δυνατόν: Τελικά βλέπουμε ότι σε κάποιους ανθρώπους ΠΟΤΕ δεν πρέπει να ανοίγουμε την πόρτα του σπιτιού μας γιατί σκορπανε δηλητήριο αλλά ποτέ δεν είναι αργά.:twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλα η πεθερα σου γινοταν ρολος ανετα στις θανασιμες πεθερες,τελος παντων αυτην την πετας εξω απο το σπιτι τον αντρα σου που αποδεχτηκε να συμμετεχει σε κατι τοσο εξευτελιστικο τι να τον κανεις αναρωτιεμαι??? Που τολμησε να βαλει το παιδι σου σε αυτη την διαδικασια. Πραγματικα δεν εχω λογια.

Link to comment
Share on other sites

πωπωωωω εχω παθει πλακα!!αντε κ την ετρωγε την κυρια να ψαξει να βρει τι λες κ τι δημοσιευεις,αλλα ειναι ντροπη κ αισχος να βαλει κ το παιδι σου!!!μα βαζεις ενα 10 χρονο να διαβασει τις σκεψεις κ τα εσωψυχα της μαμας του???αηδιαζω κ μονο με το σκεπτικο της!!καλα για τον αντρα σου δεν μπορω να πω οτι τον παρεσυρε ολοκληρο αντρα...δεν εξρω τι να πω...δεν επρεπε να γινει ολο αυτο!!κ αυτος που περεπε να πατησει ποδι κ να το διακοψει ολο αυτο το σκηνικο επιστημονικης φαντασιας δεν το εκανε!!πρωτιστως για το παιδακι!!τι δηλαδη??προσπαθει να παρει το παιδι με το μερος της κ να δειχνει δημοσιευσεις της μαμας του????δεν το χωραει το μυαλο μου!!ακομα θα ουρλιαζα απ'τα νευρα μου!την επομενη μερα δεν θα ακουγε κ γω δεν θα ειχα φωνη!!!να παρασυρει ετσι το παιδι μου????ιιιιιιι εγκλημα θα ειχα κανει!!!κ μ'αρεσει που θυμωνει κιολας κ δεν σου μιλαει επειδη εγραψες αυτα....παρα να γινει το αντιθετο,να τη βρισεις δηλαδη που εψαξε προσωπικα δεδομενα!!!τι μυαλο θεε μου!ουδεμια ενδειξη ευγενειας,αξιοπρεπειας κ σεβασμου!!!ντροπη κ ξανα ντροπη!σιγα μην αφηνα το παιδι μου να την ξαναδει....με πολλα παρακαλια κ αν!!

 

βρε πιγκουινακι μου το παιδακι σου πως το πηρε??πως αντεδρασε???σου μιλησε μετα γι'αυτα που διαβασε???

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να ελπιζω οτι δεν τα διαβασε ολα!ελπιζω να εκαναν επιλογη εκει που ''κακοχαρακτηριζα'' τη γιαγια ,το παιδι αυτο μου ανεφερε παντως:confused:

ξερεις απο καιρο εχω ισχυρες ενδειξεις οτι του βαζει λογια ,οτι προσπαθει να με ριξει στα ματια του και τα λοιπα.αλλα επειδη τον αγαπαει και την αγαπαει και σα φορο τιμης για το οτι οταν ηταν μωρουλι με βοηθησε -ασχετα με ποσο απαραδεκτο και μειωτικο τροπο προσεφερε τη βοηθεια της-δεχθηκα να μενει σπιτι της καθε δευτερο σαββατο.ΚΙ εγω ειχα μια πολυ καλη γιαγια που με αγαπουσε και σκεφτηκα οτι και το παιδι απ' που παιρνει αγαπη καλο ειναι.

Και να τα αποτελεσματα!έπρεπε να μουν σκυλα απο την αρχη!αλλα δεν ειχα ουτε το μυαλο ,ουτε τα κοτσια!αυτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά είναι απίστευτο που μπορεί να φτάσει το άρρωστο μυαλό ενός ανθρώπου...... Το βασικό είναι η αντίδραση-ψυχολογία του παιδιού. Σου ανέφερε κάτι? Σε ρώτησε γιατί και πως?

Υ.Γ. Η .... κυρία είναι ασχολίαστη έτσι??

an1cA57oSf-0010MjA2ZG98ODM3MTcxNzFqYXx0byB6b3V6b3VuaSBtb3UgbyBraXJpYWtvcyBlaW5h.gif

 

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε πιγκουινακι!!!καμια μανουλα δεν θελει να βαζουν λογια στα παιδακια της γι'αυτην κ να την μειωνουν!!ελα ομως που πολλοι το κανουν!!!ειναι μικρο κ ειναι σχεδον πανευκολο να το παρασυρει κ να το μπερδεψει,ειτε μεσω των ποστς σου,ειτε απλα κ μονο με τα λογια της!!να το εχεις απο κοντα!!!μην την κατηγορεςις κ συ μπροστα του κ πεσεις στο επιπεδο της!θα μεγαλωσει το παιδακι κ θα καταλαβει ανετοτατα ποια ηταν η μεγαιρα στην υποθεση!!!κ παλι ντροπη της!!!ο αντρας σου τι λεει??/δεν το συζητησατε???:confused:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θεωρω απαραδεκτη την πεθερα για το ψαχουλεμα και ακομη πιο απαραδεκτο τον συζυγο σου που εκατσε παρεα με την μανουλιτσα να διαβασει και το χειροτεο...που ανακατεψαν το παιδακι:confused:ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ

να ρωτησω κατι αλλο αυτος ο διαχωρισμος αναμεσα στα παιδια...τι ειν΄τουτο?????

καποιος ξεχασε να κοψει τον λωρο

Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι απίστευτο που μπορεί να φτάσει το άρρωστο μυαλό ενός ανθρώπου...... Το βασικό είναι η αντίδραση-ψυχολογία του παιδιού. Σου ανέφερε κάτι? Σε ρώτησε γιατί και πως?

??

χαζομανουλα μου εγινε ενα πολυ ασχημο σκηνικο που μου ανοιξε και τα ματια δηλαδη, αλλα ειναι πολυ πολυπλοκο για να το αναλυσω εδω...ενα θα σου πω παντως και δεν εχει ιχνος υπερβολης.επειδη με τον αντρα μου τοτε που εγραφα το τοπικ εκεινο φτασαμε να συζητησουμε μεχρι και διαζυγιο και η μανταμ καταχαρηκε- προσφερθηκε μαλιστα μανι-μανι να του βρει και γκαρσονιερα κοντα τους(!) - το παιδι θελουν να το στρεψουν εναντιον μου

ωστε σε τετοια περιπτωση να παρουν επιμελεια (πανω απ'το πτωμα μου φυσικα)και μ'ένα σμπαρο δυο τριγωνια και το παιδι που του 'χουν αδυναμια και πατσιζουν τη διατροφη.εξυπνο,ε?αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα...

απλα ειναι λυπηρο να δειχνουν τοση φτηνια και το παιδι που ειναι σε ηλικια που θαυμαζει πολυ το μπαμπα και εχει τεραστια αναγκη την αποδοχη του

να χρησιμοποιειται ετσι...

Link to comment
Share on other sites

[quote=xenia:-);να ρωτησω κατι αλλο αυτος ο διαχωρισμος αναμεσα στα παιδια...τι ειν΄τουτο?????

καποιος ξεχασε να κοψει τον λωρο

 

 

 

και καποιος ξεχασε να το παρατηρησει αυτο οταν διαλεγε συζυγο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαζομανουλα μου εγινε ενα πολυ ασχημο σκηνικο που μου ανοιξε και τα ματια δηλαδη, αλλα ειναι πολυ πολυπλοκο για να το αναλυσω εδω...ενα θα σου πω παντως και δεν εχει ιχνος υπερβολης.επειδη με τον αντρα μου τοτε που εγραφα το τοπικ εκεινο φτασαμε να συζητησουμε μεχρι και διαζυγιο και η μανταμ καταχαρηκε- προσφερθηκε μαλιστα μανι-μανι να του βρει και γκαρσονιερα κοντα τους(!) - το παιδι θελουν να το στρεψουν εναντιον μου

ωστε σε τετοια περιπτωση να παρουν επιμελεια (πανω απ'το πτωμα μου φυσικα)και μ'ένα σμπαρο δυο τριγωνια και το παιδι που του 'χουν αδυναμια και πατσιζουν τη διατροφη.εξυπνο,ε?αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα...

απλα ειναι λυπηρο να δειχνουν τοση φτηνια και το παιδι που ειναι σε ηλικια που θαυμαζει πολυ το μπαμπα και εχει τεραστια αναγκη την αποδοχη του

να χρησιμοποιειται ετσι...

 

 

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

καλα μην χαιρεται πες της κ κατουρηθει απ'τη χαρα!!!:mrgreen:το παιδι δεν κουνιεται ρουπι απ'τη μαμα του ο κοσμος να χαλασει!!!μα τι ελεεινοι ανθρωποι υπαρχουν!!!δεν κοιταει ο καθενας την καμπουρα του,καθεται κ χαλαει τα σπιτια αλλων!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ πιγκουινακι που επεσες ρε παιδακι μου??να την εψαχνες δε θα την εβρισκες!!!αυτη δεν ειναι θανασιμη πεθερα αυτη ειναι ο ιδιος ο ΧΑΡΟΣ!!!

μην επιτρεψεις σε κανενα παιδι σου να ξαναπαει εκει!κοψε καθε επαφη αναμεσα στα παιδια σου κ σαυτην!!ετσι κιαλλιως οπως αποδειχθηκε μονο κακο μπορει να τους κανει!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ πιγκουινακι που επεσες ρε παιδακι μου??να την εψαχνες δε θα την εβρισκες!!!

 

 

αυτο ξσναπες το!και να σκεφτεις οτι για πολλα χρονια την εκτιμουσα πολυ:shock:!

Link to comment
Share on other sites

στα πατατακια την βρηκες?????(ελπιζω να εχει εντοπισει το εδω θεμα και να διαβαζει)

 

και καποιος ξεχασε να το παρατηρησει αυτο οταν διαλεγε συζυγο!

τα κουσουρια βγαινουν αργοτερα;)ο δικος μου οσο πιο πολυ μεγαλωνει τοσο πισω γυριζει.δεν ηταν ετσι οταν γνωριστικαμε.του ειπα ομως στα δικα μου χερια θα πεσεις....δεν γραφω αλλο πολλα ειπα ηδη:?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ξσναπες το!και να σκεφτεις οτι για πολλα χρονια την εκτιμουσα πολυ:shock:!

 

πωπω εγω που ειμαι κ θερμοαιμη κ αρπαζω ευκολα...αν την ειχα....θα την εκανα να κλαιει μερα νυχτα σοβαρα σου μιλαω.τοσο σκατα θα της φερομουν και τα παιδια θα τα εβλεπε στην αποφοιτηση :twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαζομανουλα μου εγινε ενα πολυ ασχημο σκηνικο που μου ανοιξε και τα ματια δηλαδη, αλλα ειναι πολυ πολυπλοκο για να το αναλυσω εδω...ενα θα σου πω παντως και δεν εχει ιχνος υπερβολης.επειδη με τον αντρα μου τοτε που εγραφα το τοπικ εκεινο φτασαμε να συζητησουμε μεχρι και διαζυγιο και η μανταμ καταχαρηκε- προσφερθηκε μαλιστα μανι-μανι να του βρει και γκαρσονιερα κοντα τους(!) - το παιδι θελουν να το στρεψουν εναντιον μου

ωστε σε τετοια περιπτωση να παρουν επιμελεια (πανω απ'το πτωμα μου φυσικα)και μ'ένα σμπαρο δυο τριγωνια και το παιδι που του 'χουν αδυναμια και πατσιζουν τη διατροφη.εξυπνο,ε?αλλα πισω εχει η αχλαδα την ουρα...

απλα ειναι λυπηρο να δειχνουν τοση φτηνια και το παιδι που ειναι σε ηλικια που θαυμαζει πολυ το μπαμπα και εχει τεραστια αναγκη την αποδοχη του

να χρησιμοποιειται ετσι...

 

 

Μα νομίζω πως συμφωνούμε όλοι μας πως το μέγιστο θέμα είναι το παιδί. Διαφορετικά πεθερούλα και σύζυγο τους κανονίζεις μια χαρά και χεστ#$*κες κι όλας. Το παιδάκι όμως τι φταίει? Δεν αναφέρεις όμως. Εσύ του έδωσες κάποιες απαντήσεις-διευκρινίσεις?

an1cA57oSf-0010MjA2ZG98ODM3MTcxNzFqYXx0byB6b3V6b3VuaSBtb3UgbyBraXJpYWtvcyBlaW5h.gif

 

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομη-ειναι προσφατα τα γεγονοτα.

σοκαριστηκα απο τον τροπο που μου επιτεθηκε ο μικρος για να προστατεψει το μπαμπα του:( και μου αντιμιλησε με πολυ ασχημο τροπο κι ο αντρας μου του εκανε πλατες και καμαρωνε σα γυφτικο σκεπαρνι:oops:!αν τα ειχε πει στον ιδιο αυτα τα λογια θα του ειχε κοψει τη γλωσσα!

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομη-ειναι προσφατα τα γεγονοτα.

σοκαριστηκα απο τον τροπο που μου επιτεθηκε ο μικρος για να προστατεψει το μπαμπα του:( και μου αντιμιλησε με πολυ ασχημο τροπο κι ο αντρας μου του εκανε πλατες και καμαρωνε σα γυφτικο σκεπαρνι:oops:!αν τα ειχε πει στον ιδιο αυτα τα λογια θα του ειχε κοψει τη γλωσσα!

 

πιγκουινακι μου εχουν ηδη καταφερει σιγα σιγα να εναντιωσουν το παιδι απεναντι σου!!!!δεν θελω να σε στεναχωρησω,αλλα του κανουν πλυση εγκεφαλου!!ειναι σιγουρο!!!!!δεν μπορεις να πατε μαζι μια βολτουλα να μιλησετε????μα πως το εχουν κανει ετσι μπαλακι το παιδακι????καλα στους..οι κακοι ανθρωποι δεν δικαιωνονται ποτε!!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

ξεφτυλες ΞΕΦΤΥΛΕΣ αμα την ειχα μπροστα μου θα της πεταγα στα μουτρα μια σκατωμενη πανα:twisted: αλλα κ τα σκατα της μπεμπας μεγαλυτερη αξια εχουν απο δαυτη:twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

ξεφτυλες ΞΕΦΤΥΛΕΣ αμα την ειχα μπροστα μου θα της πεταγα στα μουτρα μια σκατωμενη πανα:twisted: αλλα κ τα σκατα της μπεμπας μεγαλυτερη αξια εχουν απο δαυτη:twisted::twisted:

 

πλακα εχεις ρε δημητρα!

Link to comment
Share on other sites

πιγκουινακι να σου πω οτι λυπαμαι παρα πολυ οσον αφορα την σταση τους απεναντι στο παιδακι σου-δικο σου ειναι-ετσι να τους πεις .μονο για την μανα μπορουμε να ειμαστε σιγουροι.προσεγγισε το .καλοπιασε το.δεν ξερω.ειναι πολυ κριμα.

Link to comment
Share on other sites

οχι ακομη-ειναι προσφατα τα γεγονοτα.

σοκαριστηκα απο τον τροπο που μου επιτεθηκε ο μικρος για να προστατεψει το μπαμπα του:( και μου αντιμιλησε με πολυ ασχημο τροπο κι ο αντρας μου του εκανε πλατες και καμαρωνε σα γυφτικο σκεπαρνι:oops:!αν τα ειχε πει στον ιδιο αυτα τα λογια θα του ειχε κοψει τη γλωσσα!

 

Ειναι 10 χρονων παιδακι. Ακομη εχεις καθε ευκαιρια να το εχεις κατω απο τις μητρικες σου φτερουγες και να μην επιτρεψεις κανενα διαβολικο ατομο να το επηρεασει. Μιλησε το οπωσδηποτε, τα παιδια σου και τα ματια σου, μαζι σου συνεχεια. Ξανασυνδεσου με τους δικους σου, αλλαξε κατι! Ηδη εκανες πολλα για την οικογενεια σου,εσυ ξερεις πως να χειριστεις το θεμα.

Και καμια σχεση με πεθερα, αυτη ειναι η γνωμη μου αν τη θελεις, μου θυμιζει την οχια που φυλαγεται στα χορτα, πεταγεται και δηλητηριαζει υπουλα...Το σχοινι το εχει παρατραβηξει και δεν εχει κανενα δικαιωμα. ''Ους ο Θεος συνεζευξε, ανθρωπος μη χωριζετω'' και αυτος ο ανθρωπος εχει να πληρωσει πολλα οταν ερθει η ωρα του.

Αναρωτιεμαι τι σταση θα τηρησεις απεναντι στον αντρα σου, εσυ ξερεις ομως, ειμαι σιγουρη γι' αυτο...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Προς σύζυγο πιγκουιναϊκίου: Εσύ φοράς παντελόνια τώρα και τα τιμάς;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...