Πόσο κοντά στην ΠΗΤ γεννήσατε  

751

1. 1. Πόσο κοντά στην ΠΗΤ γεννήσατε

• Μόλις μπήκα στο μήνα μου
        82
      • Περίπου 3 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ μου
        73
      • Περίπου 2 εβδομάδες πριν την ΠΗΤ μου
        173
      • Περίπου 1 εβδομάδα πριν την ΠΗΤ μου
        227
      • Με 1-2 μέρες διαφορά από την ΠΗΤ μου
        224
      • Εξάντλησα τις μέρες μου και γέννησα μετά την ΠΗΤ μου
        204

Recommended Posts

Διαφημίσεις

είχα ΠΗΤ 24-25/10 και γέννησα με καισαρική 9/10. Είχα πάρει πολλά κιλά, ξεκίνησα και λιγάκι γεματούλα την εγκυμοσύνη μου. Έτρωγα καλά πάντως. Το ευχαριστήθηκα. Μάλλον και η μικρούλα μου.

Ε'ιχα ΠΗΤ 01/11 και γέννησα 27/10, με πρόκληση, γιάτι ο γιατρός μου θα έλειπε σε συνέδριο και δεν ήθελε να με πάρει άλλος συνάδελφος.

image.php?type=sigpic&userid=28054&dateline=1270966361v9Itp3.png

τη 1η φορα 2 εβδομαδες πριν πηγα μετα απο 3ημερους ανεξηγητους πονους τις νυχτες μονο, για εξεταση ειχα διαστολη 3, κ μαλλον με εβαλε αμεσως γιατι ελεγα : σας παρακαλω θελω να ξεκουραστω, εχω να κοιμηθω 3 νυχτες...τη 2η φορα πηγα για εξεταση 2 μερες πριν την πητ και ειχα διαστολη 5!!! (χαμπαρι εγω)...ε και μπηκαμε.

Α... με προκληση κ τις 2 φορες αφου δε γινοταν τιποτα εκει κατω...πεερα βρεχει.

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift

Μια εβδομάδα μετά και με καισαρική!

Είπαμε αργούν τα πρώτα, αλλά αυτός δεν ήθελε να 'ρθει με τίποτα!

xcYlp2.png?ab2FYc5BKIjjp3.png?Uc4YgY5u

Διαφημίσεις

Μία μέρα διαφορά με την ΠΗΤ!
    Μια απο τα ιδια.24/09 η ΠΗΤ ,23/09 γεννησα αλλα με προκληση.Τεμπελης ο κυριος!!!!:P:p

Fa3Lp2.png

ΕΙΧΑ ΠΗΤ ΜΕΧΡΙ 11/9 ΑΛΛΑ ΓΕΝΝΗΣΑ 18/8,ΜΙΑ ΕΒΔΑΜΑΔΑ ΑΦΟΥ ΕΙΧΑ ΜΠΕΙ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΜΟΥ...

ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΚΑΙ ΕΛΕΓΕ Η ΜΙΚΡΗ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑ-ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ:roll: ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΜ-ΜΠΑΜ (ΠΟΛΥ ΓΕΛΙΟ):P:)

Στο πρώτο παιδί είχα ΠΗΤ 24/5 και έσπασαν τα νερά τέσσερις μέρες μετά 28/5. Στο δεύτερο παιδί γέννησα ακριβώς στην ημερομηνία ΠΗΤ δηλαδή 14/3 και μάλιστα πριν τα πρώτα πονάκια προηγήθηκε τρανταχτό και ξεκαρδιστικό γέλιο που μου προκάλεσε ο άντρας μου.

Στην ψηφοφορία έβαλα την τελευταία επιλογή γιατί θεώρησα ότι η κοπέλα που έβαλε το θέμα πιθανότατα εννοεί την πρώτη εγκυμοσύνη.

1457745k8p286od3g.gif

Είχα ΠΗΤ 18/10 στο πρώτο μου παιδάκι και τελικά γέννησα με καισαρική στις 23/10 οπότε απάντησα ότι εξάντλησα τις μέρες. Στο δεύτερο βέβαια γέννησα 17 ημέρες πρίν την ΠΗΤ αφού ήταν πλέον προγραμματισμένη καισαρική.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Διαφημίσεις

Στο πρώτο είχα ΠΗΤ 15/01/2008 και γέννησα με πρόκληση στις 15/01/2008, δηλ εξάντλησα όλες τις μέρες.

Στο δεύτερο έιχα ΠΗΤ 13/04/2009 και γέννησα με πρόκληση (ραντεβού λόγω ηπαρίνης) στις 10/04/2009, 3 ημέρες πριν την ΠΗΤ

Θ 15/01/2008, Κ 10/4/2009

TT2qp3.png

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα