Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα δεν καταλαβαίνω εγώ το χιούμορ σου. Εννοείς πως όποια ακούμε πως την βίασαν τα ήθελε ο απαυτός της?

 

'Οχι βέβαια!!!!!!!!!

Αλλά αυτό λένε κάποιοι για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα......΄

Είναι ακριβώς το ίδιο με την έκφραση ότι φταίει ο κερατάς....έχει το ίδιο νόημα......

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει που σε τούτο δω το φόρουμ υπάρχουν άτομα που τρέχουν να βρουν ελαφρυντικά σε τέτοια θέματα σοβαρά......κάπου διάβασα παραπάνω και σύγκριση της απιστίας με το φόνο...ο φόνος όμως μπορεί να γίναι κι από άμυνα .....από λάθος.....από σύμπτωση......από χίλια δυο....η απιστία γίνεται πάντα με πλήρη συνείδηση...και δε γίνεται ποτέ κατά λάθος........

Εκείνα τα μαυρόπαιδα που αύριο μεθαύριο θα μάθουν τα χουνέρια της μάνας τους, δεν τα σκέφτεστε?

Αυτά τι φταίνε να πληρώνουν τις αηδίες και τα κόμπλεξ τα δικά της?

Περίμενα να είστε πιο ευαίσθητοι απέναντι στην οικογένεια και στα παιδιά...και όχι απέναντι στις απιστίες......τέτοιο κόσμο θέλετε για τα παιδιά σας δηλαδή?

 

Και πως είσαι τόσο σίγουρη ότι η απιστία δεν γίνεται από άμυνα; Ξέρεις η απιστία έχει να κάνει με την σεξουαλική ζωή ενός ατόμου και τη συναισθηματική του. Ξέρεις εσύ να πεις με σιγουριά ότι ο κερατωμένος ήταν 100% πλήρης σε αυτές τις δύο παραμέτρους και ότι η συγκεκριμενη γυναίκα (ή και ο οποιοσδήποτε άλλος) δεν στράφηκε σε άλλον εξαιτίας της αδιαφορίας του συζύγου;

 

ή μήπως τελικά αυτή η τόσο κάθετη άποψη που έχεις έχει διαμορφωθεί από προσωπική σου εμπειρία και δεν σε αφήνει να δεις την άλλη πλευρά;

 

Κι εμένα με έχουν απατήσει και ναι, έφταιγα γιατί θεώρησα δεδομένο τον άλλον και αδιαφόρησα για τις αναγκες του και καλά έκανε. Μπορεί να χωρίσαμε αλλά έμαθα ότι καμμία σχέση δεν είναι δεδομένη και ότι θέλει ΔΥΟ για να χορέψεις ταγκό!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

'Οχι βέβαια!!!!!!!!!

Αλλά αυτό λένε κάποιοι για να δικαιολογήσουν τα αδικαιολόγητα......΄

Είναι ακριβώς το ίδιο με την έκφραση ότι φταίει ο κερατάς....έχει το ίδιο νόημα......

 

Και αυτά τα δύο που τα συγκρίνεις είναι ακριβώς τα ίδια! Απιστία vs βιασμού!

 

Ε άρα και η σύγκριση της απιστίας με τον φόνο το ίδιο είναι! Συγκρίσιμα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εντάξει αν είναι έτσι, γιατί κόντεψα να αγριέψω!:D

Αυτό όμως που προσπαθούν να πουν οι άλλες κοπέλες είναι πως ναι, μπορεί αυτή να ήταν που διέπραξε το "έγκλημα" της απιστίας, αλλά κανείς δεν μπορεί να ξερει τι την οδήγησε εκεί. Μπορεί να μην καλυπτόταν συναισθηματικά ή να είχε χίλια δυο προβλήματα στο σπίτι... Εννοείται πως δεν την δικαιολογώ, χωρίς μάλιστα να την ξέρω, αλλά καλύτερα να μην κρίνουμε γιατί αυτά που ξέρει ο νοικοκύρης δεν τα ξέρει ο κόσμος όλος.

Link to comment
Share on other sites

sesame δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεσαι συνεχωσ καποιοι συμφωνουμε μεταξυ μασ αλλοι οχι!και εμενα με προδωσε καποια φιλη αλλα μετα απο χρονια καταλαβα οτι ανθρωποι ειμαστε και λαθη κανουμε.αλλοι σημαντικα αλλοι μηδαμινα.οχι οτι κανουμε παρεα ακομη αλλα και δεν τουσ μισω.δεν επιρρεαστηκα ουτε στισ μελλοντικεσ μου φιλιεσ ουτε χειροκροτω τισ πραξεισ αυτεσ αλλα και δεν τισ κρινω.και γιατι το κανω αυτο;;;γιατι ποτε δεν λεω ποτε.ζωη ειναι δεν ξερεισ τι παιχνιδια παιζει.αν δεν ηταν με τον δικο μου αντρα θα τησ συμπαραστεκομουνα αλλα δεν θα την καλυπτα,συγνωμη που θα το εκανα αλλα ετσι ειναι ο χαρακτηρασ μου..ανθρωπινα ειναι ολα ..

Link to comment
Share on other sites

Και πως είσαι τόσο σίγουρη ότι η απιστία δεν γίνεται από άμυνα; Ξέρεις η απιστία έχει να κάνει με την σεξουαλική ζωή ενός ατόμου και τη συναισθηματική του. Ξέρεις εσύ να πεις με σιγουριά ότι ο κερατωμένος ήταν 100% πλήρης σε αυτές τις δύο παραμέτρους και ότι η συγκεκριμενη γυναίκα (ή και ο οποιοσδήποτε άλλος) δεν στράφηκε σε άλλον εξαιτίας της αδιαφορίας του συζύγου;

 

ή μήπως τελικά αυτή η τόσο κάθετη άποψη που έχεις έχει διαμορφωθεί από προσωπική σου εμπειρία και δεν σε αφήνει να δεις την άλλη πλευρά;

 

Κι εμένα με έχουν απατήσει και ναι, έφταιγα γιατί θεώρησα δεδομένο τον άλλον και αδιαφόρησα για τις αναγκες του και καλά έκανε. Μπορεί να χωρίσαμε αλλά έμαθα ότι καμμία σχέση δεν είναι δεδομένη και ότι θέλει ΔΥΟ για να χορέψεις ταγκό!

 

Θεωρώ ότι η απιστία έχει να κάνει μόνο με αυτόν που την κάνει.....αν δεν είσαι ευχαριστημένος δεν απατάς...το συζητάς, το δουλεύεις, κι αν δε δουλεύεται φεύγεις αξιοπρεπώς....το να ψάχνεις εναλλακτικές δεν είναι σωστή αντίδραση κι επιμένω πως έχει σχέση αποκλειστικά και μόνο με το χαρακτήρα του ατόμου..

Προσπαθώ να καταλάβω πως σε κατάφερε ότι έφταιγες.....δεν ξέρω και δεν επιμένω...

Εγώ σου λέω πάντως πως δεν έφταιγες...μια έρευνα που είχα διαβάσει έλεγε πως η απιστία είναι θέμα γονιδίων..........τώρα αν θα άλλαζαν τα γονίδια αυτηνού από τη δική σου συμπεριφορά δεν ξέρω......

Η άποψή μου είναι τόσο κάθετη γιατί θεωρώ την απιστία το πιο ανέντιμο που μπορεί να κάνει κάποιος σε μια σχέση......και προϋποθέτει ανέντιμο άτομο για να γίνει...θέλω να ελπίζω ότι όταν διάλεγα σύντροφο, διάλεξα καλά!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

sesame δεν μπορω να καταλαβω γιατι επιτιθεσαι συνεχωσ καποιοι συμφωνουμε μεταξυ μασ αλλοι οχι!και εμενα με προδωσε καποια φιλη αλλα μετα απο χρονια καταλαβα οτι ανθρωποι ειμαστε και λαθη κανουμε.αλλοι σημαντικα αλλοι μηδαμινα.οχι οτι κανουμε παρεα ακομη αλλα και δεν τουσ μισω.δεν επιρρεαστηκα ουτε στισ μελλοντικεσ μου φιλιεσ ουτε χειροκροτω τισ πραξεισ αυτεσ αλλα και δεν τισ κρινω.και γιατι το κανω αυτο;;;γιατι ποτε δεν λεω ποτε.ζωη ειναι δεν ξερεισ τι παιχνιδια παιζει.αν δεν ηταν με τον δικο μου αντρα θα τησ συμπαραστεκομουνα αλλα δεν θα την καλυπτα,συγνωμη που θα το εκανα αλλα ετσι ειναι ο χαρακτηρασ μου..ανθρωπινα ειναι ολα ..

 

Δεν επιτίθεμαι καθόλου....να καταλάβω προσπαθώ η καημένη πότε ακριβώς η απιστία απέκτησε όχι οπαδούς ακριβώς, αλλά υποστηρικτές να πω?

Ας πω ανθρώπους με μεγάααααααααλη ανοχή.........

και προσπαθώ να κατανοήσω και το γιατί.....

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η απιστία έχει να κάνει μόνο με αυτόν που την κάνει.....αν δεν είσαι ευχαριστημένος δεν απατάς...το συζητάς, το δουλεύεις, κι αν δε δουλεύεται φεύγεις αξιοπρεπώς....το να ψάχνεις εναλλακτικές δεν είναι σωστή αντίδραση

 

εεετσιιιιι!!!!!!κ να μην σε καλυπτει σεξουαλικα η' συναισθηματικα ο συντροφος σου δεν πας να απατησεις!!!καθεσαι εκει,κουραζεσαι για να φτιαχτει η σχεση κ αν δεν φτιαχνεται λες αντιο δεν αντεχω αλλο κ μετα κανε οτι σου καπνισει!!!!οσο κ λιγος να ειναι ο αλλος κ δεν μπορει να σου προσφερει αυτα που θες ειναι εντελως ανεντιμο να κανεις απιστια!!!!συζητησε το ,μιλησε του,δεν τα βρισκετε...ε αντε κ κανε οτι θες!!!γεια στο στομα σου!!!!!ετσι ακριβως οπως τα ειπες ειναι!!!ας μπουμε κ λιγο στο μυαλο του απατημενου...με ποσα εχει να παλεψει μεσα του κ για ποσα θα κατηγορησει τον ευατο του!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσια καμια δεν νομιζω οτι ειναι υπερ της απιστιας! Και για μενα το πιο σωστο και εντιμο ειναι να το συζητησεις και να το δουλεψεις με τον αντρα σου και οχι να τον κερατωσεις.

Αλλα δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι τοσο δυναμικοι που να πουν ''οκ δεν μου κανεις χωριζουμε''...

Απο αδυναμια χαρακτηρα και βολεμα ισως αλλα αν εισαι πολλα χρονια παντρεμενος, με παιδια και ο αντρας σου παγοκολωνα... μπορει να ενδωσεις ευκολοτερα στην απιστια παρα στο διαζυγιο.. ξαναλεω απο αδυναμια χαρακτηρα.

Γενικοτερα εγω δεν τα βλεπω ασπρα μαυρα, ειμαι κατα της απιστιας αλλα αναλογα την περιπτωση υπαρχουν ελαφρυντικα. Οχι για την πραξη αλλα για τον χαρακτηρα του ατομου που την πραττει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν επικροτώ την απιστία σε καμία περίπτωση!!!!!!!

Αλλά σκέφτομαι και κάτι που λέει ο άντρας μου και ίσως να 'χει δίκιο, αν κι εγώ δε συμφωνώ.

Ένας άντρας απιστεί γιατί έτσι γουστάρει. Δε σημαίνει κάτι για τη γυναίκα/συντροφό του, το γεγονός πως απίστησε και δεν παύει να την αγαπάει (πώς γίνεται να αγαπάς κάποιον και να το κερατώνεις, μή με ρωτάτε...). Όταν όμως η γυναίκα απιστήσει τότε αυτό σημαίνει πολλά. Πως κάπου υπάρχει ένα ανεκπλήρωτο κενό και πως κάτι της λείπει....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει εγώ δεν θέλω να σε πείσω αφού δεν θέλεις να πειστείς. Εσύ γιατί το κάνεις όμως; Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνω εγώ.

 

Επίσης εγώ δέχομαι ότι για κάποιους μπορεί να είναι όπως το λες. Θέμα χαρακτήρα. Αλλά δεν μπορούμε να πουμε με σιγουριά ότι είναι ο κανόνας εκτός αν έχεις κάποια στατιστική στα χέρια σου οπότε να την δούμε και να την ασπαστούμε αν χρήζει ανάγκης.

 

Προσωπικά πραγματικά πιστεύω ότι είναι θέμα συγκυριών. Και φυσικά θα κρίνω από τον εαυτό μου μιας και δεν απάτησα όλους μου τους γκόμενους αλλά έναν συγκεκριμένο :lol:

 

Τον άντρα μου δεν θα τον απατούσα γιατί θα εξευτέλιζα τα χρόνια που ζήσαμε μαζί και το παιδί που κάναμε. Αλλά αυτό ισχύει για μένα και πάντα με τις εμπειρίες που αποκόμισα την μία φορά! Για κάποια άλλη λιγότερο δυναμική από μένα (που θα τον πιάσω από την φαβορίτα και θα του πω κάτσε να μιλήσουμε) και περισσότερο αδύναμη μπορεί να είναι μονόδρομος. Εσύ γιατί το αρνείσαι κατηγορηματικά αυτό δεν το καταλαβαίνω.

 

Και επειδή θα πεταχτεί και ο γνωστός πλην εξαιρετέος συμφορουμίτης να πετάξει τη φυτιλιά του, να πω ότι τα ίδια πιστεύω και για τους άντρες.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν επικροτώ την απιστία σε καμία περίπτωση!!!!!!!

Αλλά σκέφτομαι και κάτι που λέει ο άντρας μου και ίσως να 'χει δίκιο, αν κι εγώ δε συμφωνώ.

Ένας άντρας απιστεί γιατί έτσι γουστάρει. Δε σημαίνει κάτι για τη γυναίκα/συντροφό του, το γεγονός πως απίστησε και δεν παύει να την αγαπάει (πώς γίνεται να αγαπάς κάποιον και να το κερατώνεις, μή με ρωτάτε...). Όταν όμως η γυναίκα απιστήσει τότε αυτό σημαίνει πολλά. Πως κάπου υπάρχει ένα ανεκπλήρωτο κενό και πως κάτι της λείπει....

 

Συναισθηματική νοημοσύνη... οι άντρες δεν την έχουν ανεπτυγμένη... οι περισσότεροι τουλάχιστον ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν επικροτώ την απιστία σε καμία περίπτωση!!!!!!!

Αλλά σκέφτομαι και κάτι που λέει ο άντρας μου και ίσως να 'χει δίκιο, αν κι εγώ δε συμφωνώ.

Ένας άντρας απιστεί γιατί έτσι γουστάρει. Δε σημαίνει κάτι για τη γυναίκα/συντροφό του, το γεγονός πως απίστησε και δεν παύει να την αγαπάει (πώς γίνεται να αγαπάς κάποιον και να το κερατώνεις, μή με ρωτάτε...). Όταν όμως η γυναίκα απιστήσει τότε αυτό σημαίνει πολλά. Πως κάπου υπάρχει ένα ανεκπλήρωτο κενό και πως κάτι της λείπει....

 

Καλά.....αυτό κι αν είναι κουφό.....

Ίσως έτσι βολεύει κάποιους να πιστεύουν, αλλά η αλήθεια είναι άλλη....αυτό είναι το κλισέ που λένε για την περίπτωση........

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η απιστία έχει να κάνει μόνο με αυτόν που την κάνει.....αν δεν είσαι ευχαριστημένος δεν απατάς...το συζητάς, το δουλεύεις, κι αν δε δουλεύεται φεύγεις αξιοπρεπώς....το να ψάχνεις εναλλακτικές δεν είναι σωστή αντίδραση κι επιμένω πως έχει σχέση αποκλειστικά και μόνο με το χαρακτήρα του ατόμου..

 

Σε αυτο θα συμφωνησω 1000%. Απλα δεν μπορω να κρινω σωστη και λαθος αντιδραση γιατι το κανω υποκειμενικα βαση εμου. Οποτε εκει που εγω θεωρω λαθος κατι ο αλλος το θεωρει αποδεκτο. Καταλαβες sesami?:wink:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτο θα συμφωνησω 1000%. Απλα δεν μπορω να κρινω σωστη και λαθος αντιδραση γιατι το κανω υποκειμενικα βαση εμου. Οποτε εκει που εγω θεωρω λαθος κατι ο αλλος το θεωρει αποδεκτο. Καταλαβες sesami?:wink:

 

Κατάλαβα? δεν ξέρω.....δεν είναι υποκειμενικό θέμα η απιστία.....είναι δυνατόν κάποιος να τη θεωρεί αποδεκτή?

Μάλλον δε θα το καταλάβω ποτέ αυτό.......τέλος πάντων...

Συμπέρασμα τελικό...μακριά από μας κι όπου θέλει ας είναι...ε μα....δε θα βάλουμε μυαλό σε όλον τον κόσμο......

Link to comment
Share on other sites

Συναισθηματική νοημοσύνη... οι άντρες δεν την έχουν ανεπτυγμένη... οι περισσότεροι τουλάχιστον ;)

Καλά.... Κάτσε πρώτα να αναπτύξουν και νοημοσύνη κι άσε τα ψιλά γράμματα....:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν κάποιος να τη θεωρεί αποδεκτή?

 

Αυτος που την κανει εκ των ουκ ανευ την θεωρει αποδεκτη. Γιαυτο και την κανει. Με πια δικαιολογια? Λιγο ρολο παιζει για μενα. Το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. Δεν συμφωνω με την λογικη, αλλα εγω ειμαι εγω. Και αυτος που κανει την απιστια αλλος. Με αλλες ηθικες, αλλα προβληματα, αλλες ιστοριες φορτωμενες στην ζωη του. Παιζει το παιχνιδι με αλλους κανονες. Και οχι δεν θα ισιωσουμε εμεις τον κοσμο. Αμφιβαλλω αν ο κοσμος χρειαζεται να τον ισιωσουμε. Ας κοιταξουμε εμεις να ειμαστε καλα με εμας. Τπτ αλλο.

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ο κόσμος ένα ισιωματάκι θα το θελε, αλλά από ποιον να το βρει.....ευτυχώς στα σπίτια μας έχουμε πόρτες..........κι αφήνουμε τα άσχημα απ΄έξω.....αν και με το ίντερνετ όλο και ψιλοτρυπώνουν...χεχε......

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ο κόσμος ένα ισιωματάκι θα το θελε, αλλά από ποιον να το βρει.....ευτυχώς στα σπίτια μας έχουμε πόρτες..........κι αφήνουμε τα άσχημα απ΄έξω.....αν και με το ίντερνετ όλο και ψιλοτρυπώνουν...χεχε......

 

οφφ τοπικ και παμε για καρτα. Το ιντερνετ τριπωνει οσο το αφηνεις εσυ. Απο εδω μεσα εμενα το αυτι μου δεν ιδρωνει.....:wink:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ ο κόσμος ένα ισιωματάκι θα το θελε, αλλά από ποιον να το βρει.....ευτυχώς στα σπίτια μας έχουμε πόρτες..........κι αφήνουμε τα άσχημα απ΄έξω.....αν και με το ίντερνετ όλο και ψιλοτρυπώνουν...χεχε......

Κλείνουμε τις πόρτες αλλά μπαίνουν απ'τις χαραμάδες!

Ποτέ δε ξέρεις από που θα σου έρθει...

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Κλείνουμε τις πόρτες αλλά μπαίνουν απ'τις χαραμάδες!

Ποτέ δε ξέρεις από που θα σου έρθει...

 

Το ζήτημα είναι να μην έρθει.......κι αυτό απαιτεί σωστές επιλογές σε όλους τους τομείς....και στις σχέσεις και στις φιλίες.....

κι αν για κακή τύχη η επιλογή ήταν ατυχής τότε χρειάζονται δραστικά μέτρα για να κλείσουν και οι χαραμάδες....στο χέρι μας είναι να ζουμε με αξιοπρέπεια, έστω κι αν οι γύρω μας δεν το κάνουν.....κι αυτό είναι αξίωμα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα έπρεπε να μας ενδιαφέρει τι κάνουν οι γύρω μας! Εφόσον θέλουμε να στρώσουμε τον κόσμο το κάνουμε στο οικείο περιβάλλον μας. Αν ο καθένας το έκανε αυτό θα άλλαζε κάτι... αλλά τι; Αφού το "σωστό" και το "λάθος" είναι δύο έννοιες εντελώς μα εντελώς υποκειμενικές!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...