Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΙΣΤΙΑ


mybabygirl

Recommended Posts

δεν ξερω..ακομα κ να πεις οτι δεν συμφωνεις,τι νοημα εχει;δεν το ειπε για να συμφωνησεις αλλα για να μοιραστει κατι.νομιζω οτι το να καταλαβεις τι νιωθει φτανει.χωρις σχολια

 

Ναι δεν εχεις αδικο. Και που της το ειχα πει μου απαντησε 'Επιλογη μου, ή με ακους και μου συμπαραστεκεσαι γιατι ΜΟΝΟ να με ακουσεις θελω, ή σταματαω να σου μιλαω' οποτε ναι.......καλυτερα δεν λες τπτ εκτος και ΑΝ σε ρωτησει. Καμια δουλεια δεν εχεις. Δυσκολη θεση αλλα δεν ειναι δικη σου.....ειναι αλλουνου.....

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 361
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αμα με στηριξεις κ γινεις κατα καποιο τροπο συνενοχος στο λαθος μου' date='τοτε πια δεν θα σε θεωρουσα φιλη μου!!το θεμα ειναι να με βγαλεις απ'τον λακκο που χωθηκα,οχι να με κουκουλωνεις κ αλλο>>!!!!!συγκλονιστηκα απ'την απαντηση της!!!!

κ ετσι ακριβως ειναι τα πραγματα!!φιλος δεν σημαινει οτι θα κατσεις να δικαιολογεις τον αλλον κ να τον κανει να νιωθει καλυτερα για καποιο λαθος,αλλα να τον σπρωχνεις,να του ανοιγεις τα ματια,να μην τον αφηνεις να σαπιζει κ αλλο στον βουρκο!QUOTE']Συμφωνω απολυτα!Αν δεν σε συνεφερει ο φιλος τοτε ποιος θα το κανει,ο εχθρος?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!Αν δεν σε συνεφερει ο φιλος τοτε ποιος θα το κανει,ο εχθρος?

 

σαμμυ μου ετσι το εννοουσα κ γω κ ας ακουστηκα κακια!!!!ναι δεν λεω ειναι δυσκολο να βρεις τροπο να την ταρακουνησεις λιγο,αλλα οταν ολα θα εχουν περασει θα σε κοιταζει κ θα σου λεει <<τοτε που σε ειχα αναγκη να μου ανοιξεις τα ματια,εσυ δεν το εκανες...δεν ειναι ετσι οι φιλες>>!!μπορει συμβουλευοντας την να νομιζει οτι εγινες αυτοματα κ εχθρος κ ισως κ να απομακρυνθει!!την συνειδηση σου ομως θα την εχεις καθαρη κ αργα η' γρηγορα θα δικαιωθεις στα ματια της!!!θα καταλαβει οτι ολα ηταν απο αγαπη!!!ετσι πιστευω εγω!!!δηλαδη εγω να πνιγομαι σ'ενα προβλημα κ η φιλη μου να καθεται να με ακουει...δεν το θελω αυτο γω προσωπικα...θελω να αναλαβει δραση για να ''ξυπνησω''...κ ας μην ξυπνησω στην τελικη... θα την εκτιμησω βαθυτατα ομως!!!!

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα!Αν δεν σε συνεφερει ο φιλος τοτε ποιος θα το κανει' date='ο εχθρος?

 

σαμμυ μου ετσι το εννοουσα κ γω κ ας ακουστηκα κακια!!!!ναι δεν λεω ειναι δυσκολο να βρεις τροπο να την ταρακουνησεις λιγο,αλλα οταν ολα θα εχουν περασει θα σε κοιταζει κ θα σου λεει <<τοτε που σε ειχα αναγκη να μου ανοιξεις τα ματια,εσυ δεν το εκανες...δεν ειναι ετσι οι φιλες>>!![b']μπορει συμβουλευοντας την να νομιζει οτι εγινες αυτοματα κ εχθρος κ ισως κ να απομακρυνθει!!την συνειδηση σου ομως θα την εχεις καθαρη κ αργα η' γρηγορα θα δικαιωθεις στα ματια της!!!θα καταλαβει οτι ολα ηταν απο αγαπη!!![/b]ετσι πιστευω εγω!!!δηλαδη εγω να πνιγομαι σ'ενα προβλημα κ η φιλη μου να καθεται να με ακουει...δεν το θελω αυτο γω προσωπικα...θελω να αναλαβει δραση για να ''ξυπνησω''...κ ας μην ξυπνησω στην τελικη... θα την εκτιμησω βαθυτατα ομως!!!!

 

Επειδη το περασα σου λεω χωρις 'μπορει και ισως' οτι θα απομακρινθει και θα κανει αυτο που θελει ητε εσυ μιλησεις ητε οχι. Το μονο που θα καταφερεις ειναι να τα κανει ολα αυτα μακρια απο το επικριτικο βλεμα σου. Δυστυχως ετσι γινεται. Δεν θα δικαιωθεις ποτε ουσιαστικα στα ματια της επισης. Σε μας εχει τελειωσει η φαση εδω και χρονια. Το ξερει οτι μ@λακια εγινε, ηξερε την αποψη μου, φυσικα με απομακρυνε και ποτε δεν μου ειπε μπραβο που προσπαθησες να με κρατησεις. Ακομα και τωρα μου λεει 'μην τυχον και σε ξαναδω να με κρινεις ετσι'.....μοκο λοιπον η δικια σου. Δεν θα το καταλαβει οτι ηταν απο αγαπη. Θα επιμενει οτι ηταν αντιρρησεις ισως. Δεν τα βλεπουν ολοι το ιδιο. Και το θεμα ειναι ΟΤΙ και να πεις εσυ εκεινη πανω στην φουρια θα κανει αυτο που θελει, οποτε επιλεγεις. Ή την αφηνεις να το κανει και τουλαχιστον εισαι κοντα οταν θα γινει το meltdown ή της τα λες εισαι καλα με σενα σε απομακρυνει και την αφηνεις να βγαλει τα ματια της μονη της......εγω επελεξα να το κανω μοκο αφου μου την ειπε χοντρα και τουλαχιστον να ειμαι κοντα της αν χρειαστει να μαζεψω τα κομματια.......

 

οπως προειπα δεν ειναι ΔΙΚΗ σου ζωη, ειναι η δικη της, οποτε ουσιαστικος λογος ουτε σου πεφτει ουτε μου πεφτει ουτε ΜΑΣ πεφτει.......

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Επειδη το περασα σου λεω χωρις 'μπορει και ισως' οτι θα απομακρινθει και θα κανει αυτο που θελει ητε εσυ μιλησεις ητε οχι. Το μονο που θα καταφερεις ειναι να τα κανει ολα αυτα μακρια απο το επικριτικο βλεμα σου. Δυστυχως ετσι γινεται. Δεν θα δικαιωθεις ποτε ουσιαστικα στα ματια της επισης. Σε μας εχει τελειωσει η φαση εδω και χρονια. Το ξερει οτι μ@λακια εγινε, ηξερε την αποψη μου, φυσικα με απομακρυνε και ποτε δεν μου ειπε μπραβο που προσπαθησες να με κρατησεις. Ακομα και τωρα μου λεει 'μην τυχον και σε ξαναδω να με κρινεις ετσι'.....μοκο λοιπον η δικια σου. Δεν θα το καταλαβει οτι ηταν απο αγαπη. Θα επιμενει οτι ηταν αντιρρησεις ισως. Δεν τα βλεπουν ολοι το ιδιο. Και το θεμα ειναι ΟΤΙ και να πεις εσυ εκεινη πανω στην φουρια θα κανει αυτο που θελει, οποτε επιλεγεις. Ή την αφηνεις να το κανει και τουλαχιστον εισαι κοντα οταν θα γινει το meltdown ή της τα λες εισαι καλα με σενα σε απομακρυνει και την αφηνεις να βγαλει τα ματια της μονη της......εγω επελεξα να το κανω μοκο αφου μου την ειπε χοντρα και τουλαχιστον να ειμαι κοντα της αν χρειαστει να μαζεψω τα κομματια.......

 

οπως προειπα δεν ειναι ΔΙΚΗ σου ζωη, ειναι η δικη της, οποτε ουσιαστικος λογος ουτε σου πεφτει ουτε μου πεφτει ουτε ΜΑΣ πεφτει.......

 

 

ναι δικιο εχεις δεν αντιλεγω!!!!δεν ξερω εγω εχω αυτη την αποψη γιατι ξερω την δικη μου κολλητη κ τι περιμενει εκεινη απο μενα κ γω απο κεινη!!!κ ξερω οτι δεν θα χανομασταν ποτε!!!!!!κ να απομακρυνοταν σε μια δυσκολη,θα γυρνουσε η μια στην αλλη!!!ετσι νιωθω!!!αν κ δεν νομιζω να απομακρυνοταν αν την συμβουλευα!!ισως να συνεχιζε τα δικα της,αλλα θα με κρατουσε πλαι της γιατι ξερει πως νιωθω γι'αυτην!!!φυσικα μετα εγω θα σιωπησω,αλλα την γνωμη μου θα την εχω πει!!!!κ φυσικα θα ειμαι κοντα της ειτε αυτο που κανει την κανει ευτυχισμενη ειτε την πληγωσει!!!

 

ενταξει μην μου δινετε σημασια,ισως οι αποψεις μου να στηριζονται μονο στην δικη μου σχεση με την κολλητη μου κ η πραγματικοτητα να ειναι αλλη!!!μηη παρω κ την κοπελα στο λαιμο μου!!!:oops:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καταρχήν σας ευχαριστώ όλες για τις απαντήσεις σας,δυστυχώς τα πραγματα πήρα άσχημη τροπη γιατι ο αντρας της την είχε ψιλιαστεί και τη παρακολουθησε οποτε και την είδε!!!!!!Της μίλησε πολύ ήρεμα και της είπε ότι δε ξέρει τι θα κανει και ότι σκεφτεται να φύγει απο το σπίτι.Εκεινη είναι πολύ χαλια γιατί δεν ήθελε να χαλασει το σπτι της απλά δε μπορουσε και να διακοψει νωρίτερα.Τα πραγματα ειναι πολύ δυσκολα.Εγω για μια ακομα δεν ήξερα τι να της πω.Το μονο που της ειπα ειναι εννοειται να κοψει απο τον αλλο και να προσπαθησει να δειξει στον αντρα της ότι καταλαβε το λαθος της το μετανιωσε και να μη τον πιεσει για τιποτα.Σιγουρα αν αποφασισει να μη χωρισουν θα του παρει καιρο μεχρι να ξανακερδισει την εμπιστοσυνη που της είχε.

Εγω τοσο καιρο που το ήξερα δεν είχα πει τιποτα στον αντρα μου γιατι μου το ειχε ζητησει εκεινη και δεν ηθελα να τον φερω και εκεινο σε δυσκολη θεση αλλά εχτες που εμαθα τις εξελιξεις δε μπορουσα να το κρυβω αλλο και του το ειπα.Εκεινος μου ειπε να μην ανακατευτω και να αφησω να κανουν ότινομιζουν γιατι δεν ειμαστε εμεις στο σπιτι τους και δε ξερουμε τι γινεται.Το μονο που με νοιαζει αυτη τη στιγμη ειναι τα παιδια και ειδικά το κοριτσακι τους που το εχω βαφτισει και το ποναω πολυ περισοτερο!!!!Δε θελω να στεναχωρηθουν και ειδικα τωρα που ερχονται γιορτες.

 

ο δρομος για την επιστροφη ειναι πολυ δυσκολος. πρεπει να ζυγισει τα πραγματα καλα και η φιλη σου και ο αντρας της. Μη χαλασουν το σπιτι τους ετσι για μια βλακεια. θαναι δυσκολο για ενα διαστημα. πολυ πολυ δυσκολο αλλα ξερεις.. τωρα που γκρεμιστηκε αυτο πουχαν χτισει τους δινετε η ευκαιρια να το ξαναχτισουν εχοντας υποψιν τους τι εγινε καινα το κανουν ακομα πιο γερο. τοσο γερο γιανα μη ξαναπεσει ποτε! δε μπορω να πω περισσοτερα. πες τη φιλη σου το μυνημα μου σε παρακαλω! ελπιζω να τη βοηθησει!ξερω μια τετοια περιπτωση και τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο αν θελουν μαζι με τον αντρα της...

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

supermama θα της το μεταφέρω το μυνημα σου είναι πολύ όμορφο αλλά δυστηχώς ο αντρας της το έχει παρει πολυ στραβά και εγωιστικά και λογικο είναι φυσικά και φοβαμαι ότι ειναι πολύ δυσκολο να ξαναεχουν μια ομορφη σχεση......ελπιζω να πανε ολα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με τρόμαζε αν είχα φίλη κάποια που θα ήταν ικανή να κάνει τέτοιο πράμα στην ίδια της την οικογένεια...να μη νοιάζεται για τις συνέπειες των πράξεών της, για τον σύντροφό της και πολύ περισσότερο για τα παιδιά της.

Ένας άπιστος άνθρωπος είναι και ψεύτης (για να καλύπτεται) και ανέυθυνος και σίγουρα δεν κάνει για φίλος........θα ανησυχούσα πολύ για το πόσο εύκολα θα πρόδιδε εμένα και την εμπιστοσύνη μου......εδώ δε διστάζει να προδώσει την οικογένειά της....

Θα αναθεωρούσα πολλά για αυτή τη φιλία.....τα αναξιόπιστα άτομα είναι ανίκανα για βαθιά αισθήματα.......τα κάνουν όλα ελαφρά την καρδία......

Link to comment
Share on other sites

supermama θα της το μεταφέρω το μυνημα σου είναι πολύ όμορφο αλλά δυστηχώς ο αντρας της το έχει παρει πολυ στραβά και εγωιστικά και λογικο είναι φυσικά και φοβαμαι ότι ειναι πολύ δυσκολο να ξαναεχουν μια ομορφη σχεση......ελπιζω να πανε ολα καλά.

 

Ενώ θα έπρεπε να το πάρει πως?

Να της πει και μπράβο?

Την όμορφη σχέση ξέχνα την...άλλωστε από την πλευρά της φίλης σου μάλλον δεν ήταν και τόσο όμορφη ποτέ αφού με ευκολία τη χαλάλισε στο νεαρό........

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με τρόμαζε αν είχα φίλη κάποια που θα ήταν ικανή να κάνει τέτοιο πράμα στην ίδια της την οικογένεια...να μη νοιάζεται για τις συνέπειες των πράξεών της, για τον σύντροφό της και πολύ περισσότερο για τα παιδιά της.

Ένας άπιστος άνθρωπος είναι και ψεύτης (για να καλύπτεται) και ανέυθυνος και σίγουρα δεν κάνει για φίλος........θα ανησυχούσα πολύ για το πόσο εύκολα θα πρόδιδε εμένα και την εμπιστοσύνη μου......εδώ δε διστάζει να προδώσει την οικογένειά της....

Θα αναθεωρούσα πολλά για αυτή τη φιλία.....τα αναξιόπιστα άτομα είναι ανίκανα για βαθιά αισθήματα.......τα κάνουν όλα ελαφρά την καρδία......

 

δεν αναφερομαι μονο σε σενα γενικα το λεω.. ειναι ευκολο να κρινουμε. καιγω και ολοι αντικειμενικα κατηγορουμε τον''απιστο'' η για να δωσω ενα παραδειγμα θα πω τον ''δολοφονο''. δε μπορουμε ομως να ξερουμε την απο πισω πλευρα. ουτε πιστευω κανεις δολοφονος ξυπναει μια μερα και λεει..''φφφ τι να κανω σημερα ας κανω ενα φονο..'' συμβαινουν σιγουρα διαφορα για να φτασει εκει. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕ ΛΕΩ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΜΠΡΑΒΟ αλλα θελω να πω πως μη βγαζουμε ευκολα συμπερασματα. οσο για τη φιλια δε νομιζω πως εχει σχεση το ενα με το αλλο.αυτο που εκανε η γυναικα ηταν στη σχεση της με τον αντρα της (και οχι με τα παιδια της η με κατι αλλο) τοκανε το αποφασισε, πρεπει ναναι ετοιμη για τις συνεπειες) αλλα ως εκει. δεν εχει σχεση τιποτα αλλο μεσα σε αυτο

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

supermama θα της το μεταφέρω το μυνημα σου είναι πολύ όμορφο αλλά δυστηχώς ο αντρας της το έχει παρει πολυ στραβά και εγωιστικά και λογικο είναι φυσικά και φοβαμαι ότι ειναι πολύ δυσκολο να ξαναεχουν μια ομορφη σχεση......ελπιζω να πανε ολα καλά.

 

δε μπορω να πω περισσοτερα αλλα ναι! μετα απο πολυ κοπο και χρονο μπορουν να κανουν παλι μια ομορφη σχεση!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφερομαι μονο σε σενα γενικα το λεω.. ειναι ευκολο να κρινουμε. καιγω και ολοι αντικειμενικα κατηγορουμε τον''απιστο'' η για να δωσω ενα παραδειγμα θα πω τον ''δολοφονο''. δε μπορουμε ομως να ξερουμε την απο πισω πλευρα. ουτε πιστευω κανεις δολοφονος ξυπναει μια μερα και λεει..''φφφ τι να κανω σημερα ας κανω ενα φονο..'' συμβαινουν σιγουρα διαφορα για να φτασει εκει. ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕ ΛΕΩ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΜΠΡΑΒΟ αλλα θελω να πω πως μη βγαζουμε ευκολα συμπερασματα. οσο για τη φιλια δε νομιζω πως εχει σχεση το ενα με το αλλο.αυτο που εκανε η γυναικα ηταν στη σχεση της με τον αντρα της (και οχι με τα παιδια της η με κατι αλλο) τοκανε το αποφασισε, πρεπει ναναι ετοιμη για τις συνεπειες) αλλα ως εκει. δεν εχει σχεση τιποτα αλλο μεσα σε αυτο

 

Στην απιστία μόνο μια πλευρά υπάρχει.....ελαφρυντικά δεν υπάρχουν.....φυσικά και το έκανε και στα παιδιά της...μια μάνα δεν πηγαίνει με νεαρούς ελαφρά την καρδία.........αν το μάθουν τα παιδιά ξέρεις τι επιπτώσεις θα έχει στην ψυχολογία τους?

ή δε μας νοιάζει μια και δεν το έκανε σε αυτά όπως λες?

Μη δικαιολογείται τα αδικαιολόγητα.....ένας άνθρωπος άπιστος δε φτάνει στην απιστία επειδή του φταίει ο άλλος......φτάνει στο έσχατο λόγω έλλειψης αισθημάτων, αρχών κ.λ.π...............αναξιόπιστο άτομο σε όλα τα επίπεδα με ότι αυτό συνεπάγεται....

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε παιδιά..έχουμε γίνει πολύ ικανοί στο να κρίνουμε τους ανθρώπους....

 

τους εαυτούς μας ξέρουμε να τους κρίνουμε όμως?

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν ξερω αν ειναι αυτη η κοπελα αναξιοποιστη,ψευτρα κ ολα τα συναφη,γιατι οπως ειπε κ μια αλλη κοπελα σιγουρα υπαρχουν κ αλλα στη μεση που δεν ξερουμε!το μονο που θα πω οτι θα ηταν καλυτερο ειναι να ειχε πει αμεσως στον αντρα της οτι ξερεις τι να ερωτευτηκα καποιον αλλον κ σκεφτομαι να προχωρησω κ στη συνεχεια να επαιρναν τα πραγματα τον δρομο τους!!οχι να κανει πραγματα πισω απ'την πλατη του..ειναι κριμα!!πιστευω αυτο το πισωπλατο ειναι ελλειψη σεβασμου προς τον αντρα της,ελλειψη σεβασμου προς τον ανθρωπο που ειχε επιλεξει να γερασει μαζι του,προς τον ανθρωπο που καποτε αγαπησε!!τετοιες ιστοριες με θλιβουν πολυ!:-(οσο ασχημα κ να περνουσε,οσο δυστυχισμενη κ να ηταν μαζι του,αν ηταν,θα του αξιζε μια πιο ντομπρα αντιμετωπιση!!!

σκεφτομαι κ τη δικη του ψυχολογια τωρα...πως να αντεξει να σκεφτεται ενας ανθρωπος οτι τοσο καιρο καποιος αλλος αγκαλιαζε την γυναικα του,καποιος αλλος την κοιταζε οπως την κοιταζε εκεινος,οτι μοιραζοταν η καρδια της στα δυο!!???πραγματικα δεν θα ηθελα να ειμαι στο μυαλο του τωρα!

 

τωρα δεν ξερω πως θα ερθουν τα πραγματα,αλλα αν τελικα την συγχωρεσει ο ανθρωπος,πιστευω οτι εχει πολυ κ δυσκολο δρομο μπροστα της να ξαναποκτησει την εμπιστοσυνη του,αν την αποκτησει!!!

απ'την αλλη σκεφτομαι οτι αφου το εμαθε ο αντρας της,μηπως επρεπε τουλαχιστον τωρα να φυγει η κοπελα με αξιοπρεπεια!!αλλα κ τα παιδια να μου πεις???ουφ..τι δυσκολα που ειναι!

εγω παντως σκεφτομαι οτι αν χτυπα ξυλο βρισκομουν ποτε στη θεση της (που δεν θα το ηθελα με τιποτα,μα με τιποτα),θα ηθελα να ειμαι ειλικρινης απεναντι στον αντρα μου κ να του το ελεγα εξ αρχης!!!αν ομως δεν καταφερνα να το πω......απ'την στιγμη που θα το μαθαινε μονος του κ θα μου ελεγε σκεφτομαι να φυγω απ'το σπιτι,πιστευω αυτοματως θα ελεγα ''εγω θα φυγω απ'το σπιτι...δεν μου αξιζουν ολα αυτα,ειμαι πολυ λιγη μπροστα τους...οι πραξεις μου το απεδειξαν'....κ θα εφευγα!οι τυψεις μου δεν θα μου επετρεπαν ουτε να τον κοιταξω στα ματια!!!θα ενιωθα σκουπιδι,ενα τιποτα!ντρεπομαι κ που το σκεφτομαι τωρα!:oops:

δεν θα ειχα το κουραγιο να περιμενω να με συγχωρεσει,δεν θα μου αξιζε η συγχωρεση,δεν θα το αντεχε η ψυχη μου οτι κατεστρεψα τα παντα!!θα εφευγα πιστευω κ τα ματια θα τα ειχα στο πατωμα!:oops:

 

καλα τωρα εξω απ'το χορο πολλα τραγουδια λεω!!!αλλα ετσι το σκεφτομαι!μακρια απο μας βεβαια....ουτε να το διανοηθω δεν μπορω!

μ'επιασε το φιλοσοφικο τωρα!!σορι για το μεγαλο ποστ!:oops:

''Κ όταν ξυπνάς κάθε πρωί,τον ήλιο σαν κοιτάξεις,στην αγκαλιά του πρωινού ποτέ να μην ξεχάσεις,να ψάχνεις μέσα στη ζωή τα άνθη τα λευκά της κ την ευχή μου θα τη βρείς μέσα στη μυρωδιά της''

ΝΙΚΟΣ-ΜΑΡΙΑ-ΘΑΝΑΣΗΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με τρόμαζε αν είχα φίλη κάποια που θα ήταν ικανή να κάνει τέτοιο πράμα στην ίδια της την οικογένεια...να μη νοιάζεται για τις συνέπειες των πράξεών της, για τον σύντροφό της και πολύ περισσότερο για τα παιδιά της.

Ένας άπιστος άνθρωπος είναι και ψεύτης (για να καλύπτεται) και ανέυθυνος και σίγουρα δεν κάνει για φίλος........θα ανησυχούσα πολύ για το πόσο εύκολα θα πρόδιδε εμένα και την εμπιστοσύνη μου......εδώ δε διστάζει να προδώσει την οικογένειά της....

Θα αναθεωρούσα πολλά για αυτή τη φιλία.....τα αναξιόπιστα άτομα είναι ανίκανα για βαθιά αισθήματα.......τα κάνουν όλα ελαφρά την καρδία......

 

τι σχεση εχει η φιλια με την ερωτικη ζωη;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

supermama θα της το μεταφέρω το μυνημα σου είναι πολύ όμορφο αλλά δυστηχώς ο αντρας της το έχει παρει πολυ στραβά και εγωιστικά και λογικο είναι φυσικά και φοβαμαι ότι ειναι πολύ δυσκολο να ξαναεχουν μια ομορφη σχεση......ελπιζω να πανε ολα καλά.

 

Βρε κοπελα μου ομορφη, σοβαρα μιλας? Και πως να το επερνε δλδ? 'ε, θα ειμαι ανωτερος ανθρωπος και θα σου συγχωρησω το διμετρο κερατο που στεκεται πανω στο κουτελο μου'......(κανω χιουμορ, αν το παρω σοβαρα το παραπανω θα φαω καρτα).....:rolleyes:

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

μπράβο ρε παιδιά..έχουμε γίνει πολύ ικανοί στο να κρίνουμε τους ανθρώπους....

 

τους εαυτούς μας ξέρουμε να τους κρίνουμε όμως?

 

Ανθρώπους?

Χμμμμμμμ....μεγάλη κουβέντα είπες τώρα!!!!!!

Αλλά να μην το σοβαρέψω άλλο.....

Δεν κρίνω όποιον όποιον......κρίνω με βάση τα στοιχεία που έχω......έναν ανώνυμο........

Αρχή μου να μην κάνω ποτέ σε άλλον ότι δε θέλω να μου κάνουν....και πίστεψέ με...δε θα ήθελα ποτέ να με απατήσουν, να με κοροϊδέψουν και να με εξευτελίσουν.....στο να με κρίνουν δεν έχω πρόβλημα...άλλωστε κρινόμαστε με βάση τις πράξεις μας.......

Για αυτό καλύτερα να προσέχουμε τις πράξεις μας........

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει η φιλια με την ερωτικη ζωη;

 

Έχει με το ότι την απιστία την κάνει (χωρίς εξαιρέσεις) ένα κατά βάση αναξιόπιστο άτομο...θέλετε δε θέλετε η απιστία είναι όχι δείγμα χαρακτήρα, αλλά το αποτέλεσμα ενός κακού χαρακτήρα.....

Τέτοιοι άνθρωποι δεν έχουν μπέσα ούτε για φίλοι......αν πούλησαν τόσο εύκολα το σύντροφό τους, σκέψου πόσο ευκολότερα θα πουλήσουν τους φίλους τους.....απλά τα πράματα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει με το ότι την απιστία την κάνει (χωρίς εξαιρέσεις) ένα κατά βάση αναξιόπιστο άτομο...θέλετε δε θέλετε η απιστία είναι όχι δείγμα χαρακτήρα, αλλά το αποτέλεσμα ενός κακού χαρακτήρα.....

Τέτοιοι άνθρωποι δεν έχουν μπέσα ούτε για φίλοι......αν πούλησαν τόσο εύκολα το σύντροφό τους, σκέψου πόσο ευκολότερα θα πουλήσουν τους φίλους τους.....απλά τα πράματα!!!!!!!!

 

η απιστια μπορει να εχει να κανει με το αν ειναιερωτευμενος καποιος η οχι,κρινει κ καταληγει να το κανιε. η φιλια ειναι αλλο συναισθημα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα θα με τρόμαζε αν είχα φίλη κάποια που θα ήταν ικανή να κάνει τέτοιο πράμα στην ίδια της την οικογένεια...να μη νοιάζεται για τις συνέπειες των πράξεών της, για τον σύντροφό της και πολύ περισσότερο για τα παιδιά της.

Ένας άπιστος άνθρωπος είναι και ψεύτης (για να καλύπτεται) και ανέυθυνος και σίγουρα δεν κάνει για φίλος........θα ανησυχούσα πολύ για το πόσο εύκολα θα πρόδιδε εμένα και την εμπιστοσύνη μου......εδώ δε διστάζει να προδώσει την οικογένειά της....

Θα αναθεωρούσα πολλά για αυτή τη φιλία.....τα αναξιόπιστα άτομα είναι ανίκανα για βαθιά αισθήματα.......τα κάνουν όλα ελαφρά την καρδία......

Εγώ δεν είχα ποτέ τέλειους φίλους!

Δεν υπήρξα κι εγώ όμως τέλεια... Γι'αυτό και δε μπορώ να μιλήσω με τον τρόπο που το κάνεις εσύ..

Οταν όμως γίνω τέλεια(θέμα χρόνου :roll:) θα απαιτώ κι εγώ από τους φίλους μου τελειότητα για να μη μου χαλούν την ισορροπία.

 

Επίσης θα τους κατακεραυνώνω και τους κριτικάρω συνεχώς δείχνοντάς τους τον σωστό δρόμο... όλα αυτά όταν γίνω τέλεια...

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε τι οδήγησε την κοπέλα στην απιστία! Στο 90% των περιπτώσεων για την απιστία φταίει τόσο ο άπιστος όσο και ο "κερατάς". Η κοπέλα που άνοιξε το θέμα σίγουρα δεν μπορεί να γνωρίζει τι γινόταν στο σπίτι και στο κρεβάτι της κοπέλας που απάτησε και καλό θα ήταν ακόμα και να ξέρει να το κρατήσει για πάρτη της και να μην μας κάνει κοινωνούς. Το ότι κάποιος απατά τον σύντροφό του σε καμμία περίπτωση δεν τον κάνει καλό ή κακό φίλο! Δύο σχέσεις διαφορετικές και μη συγκρίσιμες!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εντύπωση μου κάνει που σε τούτο δω το φόρουμ υπάρχουν άτομα που τρέχουν να βρουν ελαφρυντικά σε τέτοια θέματα σοβαρά......κάπου διάβασα παραπάνω και σύγκριση της απιστίας με το φόνο...ο φόνος όμως μπορεί να γίναι κι από άμυνα .....από λάθος.....από σύμπτωση......από χίλια δυο....η απιστία γίνεται πάντα με πλήρη συνείδηση...και δε γίνεται ποτέ κατά λάθος........

Εκείνα τα μαυρόπαιδα που αύριο μεθαύριο θα μάθουν τα χουνέρια της μάνας τους, δεν τα σκέφτεστε?

Αυτά τι φταίνε να πληρώνουν τις αηδίες και τα κόμπλεξ τα δικά της?

Περίμενα να είστε πιο ευαίσθητοι απέναντι στην οικογένεια και στα παιδιά...και όχι απέναντι στις απιστίες......τέτοιο κόσμο θέλετε για τα παιδιά σας δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα ποτέ τέλειους φίλους!

Δεν υπήρξα κι εγώ όμως τέλεια... Γι'αυτό και δε μπορώ να μιλήσω με τον τρόπο που το κάνεις εσύ..

Οταν όμως γίνω τέλεια(θέμα χρόνου :roll:) θα απαιτώ κι εγώ από τους φίλους μου τελειότητα για να μη μου χαλούν την ισορροπία.

 

Επίσης θα τους κατακεραυνώνω και τους κριτικάρω συνεχώς δείχνοντάς τους τον σωστό δρόμο... όλα αυτά όταν γίνω τέλεια...

 

Κανείς μας δεν είναι τέλειος...από την τελειότητα όμως μέχρι τη φαυλότητα υπάρχει μεγάααααααλη απόσταση........καλό το χιουμοράκι, αλλά άτυχο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν κρίνουμε χωρίς να γνωρίζουμε τι οδήγησε την κοπέλα στην απιστία! Στο 90% των περιπτώσεων για την απιστία φταίει τόσο ο άπιστος όσο και ο "κερατάς". Η κοπέλα που άνοιξε το θέμα σίγουρα δεν μπορεί να γνωρίζει τι γινόταν στο σπίτι και στο κρεβάτι της κοπέλας που απάτησε και καλό θα ήταν ακόμα και να ξέρει να το κρατήσει για πάρτη της και να μην μας κάνει κοινωνούς. Το ότι κάποιος απατά τον σύντροφό του σε καμμία περίπτωση δεν τον κάνει καλό ή κακό φίλο! Δύο σχέσεις διαφορετικές και μη συγκρίσιμες!

 

Ο χαρακτήρας της την οδήγησε.......

 

Φταίει ο κερατάς λες ε?

Ίσως είναι και το πιο σύντομο ανέκδοτο στον κόσμο.......

Αυτό που θυμίζει το "τη βίασαν?

ε τα θελε ο απαυτός της".........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...