LA LATINA

ωχ!!(εισαγωγή σε νοσοκομείο λόγω μυοσιτιδας)

Recommended Posts

Διαφημίσεις

η βελτίωση σου είναι αργή όμως υπάρχει βελτίωση...

λες για τις σκάλες του σπιτιού, μήπως να βάλεις από αυτά τα ανσενσάρακια που προσαρμόζονται στην κουπαστή της σκάλας; έτσι θα μπορείς να ανεβοκατεβαίνεις με άνεση...

αλήθεια έχεις μιλήσει με το χρήστη posidonas;

αυτός και η γυναίκα του είναι ανάπηροι γονείς (χωρίς ελπίδα για να ξαναπερπατήσουν όπως εσύ)

οχι δεν τους πετυχα ποτε....τι κριμα....η σκαλα μου ειναι στριφογυριστη και δε νομιζω να μπαινουν τετοια ασανσερ...αμα δω οτι παραεγινε το κακο θα κοιταξω..

ναι ενταξει δεν ειμαι αχαριστη, απλα καποια πραγματα καλυτερεψαν και καποια οχι τοσο οσο θα πρεπε μετα την νταλικα κορτιζονης που με ποτισανε....επισης αλλα χειροτερευουν....και χαθηκα, εσκασα, δεν ξερω πια....

Κορίτσια,η Στέλλα έχει κάθε δικαίωμα να λέει ότι δεν αντέχει να παλέψει άλλο...δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει ούτε μια στιγμή αδυναμίας και να είναι πάντα δυνατός.Θα κλάψει,θα στεναχωρεθεί και αύριο μεθαύριο θα βρει το κουράγιο να ξαναχαμογελάσει και να κάνει όνειρα...Ζω μια παρόμοια κατάσταση μέσα στο σπίτι μου και έχω μάθει να μην δίνω συμβουλές του τύπου "να έχεις δύναμη,κουράγιο,κλπ".Μόνο να δίνω αγάπη και τίποτα άλλο...

Στέλλα μου,θα ήθελα πολύ να σε γνωρίσω από κοντά κάποια μέρα...

Κορίτσια,η Στέλλα έχει κάθε δικαίωμα να λέει ότι δεν αντέχει να παλέψει άλλο...δεν υπάρχει άνθρωπος που να μην έχει ούτε μια στιγμή αδυναμίας και να είναι πάντα δυνατός.Θα κλάψει,θα στεναχωρεθεί και αύριο μεθαύριο θα βρει το κουράγιο να ξαναχαμογελάσει και να κάνει όνειρα...Ζω μια παρόμοια κατάσταση μέσα στο σπίτι μου και έχω μάθει να μην δίνω συμβουλές του τύπου "να έχεις δύναμη,κουράγιο,κλπ".Μόνο να δίνω αγάπη και τίποτα άλλο...

ειμαστε και συναδελφοι.....πρωην εγω δηλαδη...

μακαρι να θελει ο Θεος να καλυτερεψω λιγο

και θα το κανονισουμε αφου ειμαστε στην ιδια πολη!

αλλα η Κουβα μου τα χαλαει!!!

εγω εχω τρελλα με το Μεξικο!!!

ειμαστε και συναδελφοι.....πρωην εγω δηλαδη...

μακαρι να θελει ο Θεος να καλυτερεψω λιγο

και θα το κανονισουμε αφου ειμαστε στην ιδια πολη!

αλλα η Κουβα μου τα χαλαει!!!

εγω εχω τρελλα με το Μεξικο!!!

Κούβα-Μεξικό ένα τσιγάρο δρόμος είναι!!!Δεν θα τα χαλάσουμε τώρα εκεί!!

Εσύ να είσαι καλά κοπέλα μου και όλα θα τα βρούμε.:)

Κι εσύ της Αγγλικής??Το Cristina δεν το έχω γράψει στα αγγλικά όπως καταλαβαίνεις...μην με περάσεις και για τούβλο,επειδή του λείπει το h!!;)

Κούβα-Μεξικό ένα τσιγάρο δρόμος είναι!!!Δεν θα τα χαλάσουμε τώρα εκεί!!

Εσύ να είσαι καλά κοπέλα μου και όλα θα τα βρούμε.:)

Κι εσύ της Αγγλικής??Το Cristina δεν το έχω γράψει στα αγγλικά όπως καταλαβαίνεις...μην με περάσεις και για τούβλο,επειδή του λείπει το h!!;)

χιχιχι εγω διδασκα αγγλικα γαλλικα και ισπανικα αλλα η εφεση ειναι τα ισπανικα οπως καταλαβαινεις!

Έτσι είναι και το λέω εκ πείρας.

Όταν αντιμετωπίζεις χρόνιες καταστάσεις που σε περιορίζουν, που σε κάνουν να αναπολείς τον παλιό σου εαυτό, που σε υποβάλλουν στη διαδικασία να πρέπει να σκεφτείς πριν κάνεις απλά πραγματα που για τους άλλους γίνονται μηχανικά, έρχονται στιγμές που λες ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ. Πέφτεις και ξανασηκώνεσαι και ξανασφίγγεις τα δόντια.

Καλή μου Στέλλα, μια ΜΕΓΑΑΑΑΛΗ αγκαλιά σου στέλνω.

Καλημέρα

NnQYp3.png

το παρελθον εχω παψει να το σκεφτομαι...σκεφτομαι το μελλον....τι εννοω....το καλοκαιρι εχουν γενεθλια τα μωρα μου...θα ειμαι σε αναπηρικο???θα περπαταω??? θα χτυπησει και στους μυες της καρδιας και θα με αφησει στον τοπο???? θα ξαναμαγειρεψω για την οικογενεια μου??? θα ξαναπαω βολτα τα μωρα μου??? θα τα ξαναλουσω??? θα παιξω μαζι τους κατι που να μην ειναι καθιστο????

κι οταν λενε κατι για χρονια μετα....καποιο ονειρο η σχεδιο, εγω απλα χαμογελαω...

Διαφημίσεις

Στέλλα μου η ψυχή θέλει δυναμη!!!

μακαρι να μου ελεγε καποιος οτι θα προλαβω κι εγω να τα μεγαλωσω...

θα στο πω εγω!:P η καποια που το πιστευει, κ το ευχεται, κ το θελει, μεσα απο τα βαθη της ψυχης της!!!!!!! ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ Κ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΕΣΥ!δεν θα εισα απλος θεατης θα εισαι η μαμα τους!;)

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

θα στο πω εγω!:P η καποια που το πιστευει, κ το ευχεται, κ το θελει, μεσα απο τα βαθη της ψυχης της!!!!!!! ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΕΚΕΙ Κ ΘΑ ΤΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙΣ ΕΣΥ!δεν θα εισα απλος θεατης θα εισαι η μαμα τους!;)

απ το στομα μου και στου Θεου τ αυτι..

να σαι καλα ψυχη μου!!!!!

Αχ βρε στέλλα σε διαβάζω και πιάνεται η ψυχή μου σε παρακαλώ δοκίμασε λίγο και με την ομοιοπαθητική μην το αφήνεις μπορεί να βρεις καλύτερη εξέλιξη πιο θετική και να μην χρειάζεται να σκέφτεσαι για καροτσάκια και άλλα τέτοια είναι κρίμα για πρώτα για σένα και μετά για την οικογενειά σου σε παρακαλώ πάρε ένα τηλ. εξήγησε την κατάσταση και αν υπάρχει λύση δοκίμασέ την διαφορετικά θα σου πει δε γίνεται τίποτα.Θα σου στείλω με πμ τα στοιχεία της γιατρού μας.PLEASE.......

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

κοριτσαρες μολις ηρθα απο το γιατρο μου!

μου ειπε οτι εχω θεαματικη καλυτερευση, με εβαλε και περπατησα πανω κατω δυο τρεις φορες και τα καταφερα...η θεραπεια θα συνεχιστει αλλα χωρις κορτιζονες και μου ειπε οτι αυτα που φοβομουν να τα ξεχασω για παντα! Ουτε κληρονομικη ειναι η νοσος,( οποτε τα μωρα μου δεν κινδυνευουν δοξα το Θεο!!!!!!!!!!!!!) ουτε θανατηφορα, (οποτε δεν κινδυνευω ουτε εγω να την κανω για ουρανιες πολιτειες!!!!!!!!!) μου ειπε οτι θα μεγαλωσω τα μωρα μου και θα τα κανω παλλικαρια και οτι καθε μερα θα ειμαι και καλυτερα.....φανταστειτε πριν ενα μηνα ανεβαινα τη σκαλα με τον ποπο, και τωρα εκανα βηματα και ανεβηκα σιγα σιγα αλλα με τα ποδια !!! Τα μουδιασματα και κατι πονοι θα αντιμετωπιστουν λιγο λιγο θελει καιρο, αλλα επαθε πλακα με τη βελτιωση !!!!!!!! μακαρι να ειναι ετσι οπως τα λεει!!!!!!!!!!!! αχ χαρηκα τοσο που ετρεξα να σας το πω..............φιλακια πολλα!!!!!!!!!!

Διαφημίσεις

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΕΛΛΑ ΜΟΥ, ΜΠΡΑΒΟ!

Δεν ξέρω τι άλλο να σου πω από τη χαρά μου κι από τη συγκίνηση...

σ ευχαριστω ZOPIRON!!!!! πηρα λιγο τα πανω μου.....θα κανω κι εγω ονειρα τωρα για το πως θα ειναι μεγαλα τα παλλικαρακια μου!!!!!! θα κανω κουραγιο και ολα συντομα θα ειναι μακρινο παρελθον, θα κανω τα παντα!!!!!!!!! να εισαι καλα!!!!!!!!!!! υγεια, υγεια, υγεια σου ευχομαι και στην οικογενεια σου!!!!!!!!!!!!

Στέλλα μου,συγκινήθηκα πολύ....αυτό μόνο έχω να σου πω...

γεια σου χριστινακι ! αχ εγω να δεις κοπελα μου απ τα χειλια του κρεμαστηκα.....τωρα νιωθω οτι και που τους κοιταω τους μπομπιρες μου, ειναι με αλλο βλεμμα, το πιστευεις???

ξερεις τι ειναι να λενε ολοι "οταν πανε γυμνασιο θα φερνουν κατι βαθμους" κκι εσυ να κλεινεις τα αυτια σου για να μη σκεφτεσαι αν θα εισαι και πως θα εισαι και τι .........θα γινει!

τωρα ειμαι τουλαχιστον ηρεμη!!!αχ απ τη χαρα μου ματι δε θα κλεισω αποψε!

ευχαριστω ολους για τη συμπαρασταση και τις προσευχες....ο Θεος να σας δινει τα δεκαπλασια απ οσα ζητησατε για μενα....

Αντε βρε στελλα ακομα καλυτερα νεα να εχεις στο μελλον μπραβο πολυ χαρηκα.:P:p:p:p.

τελικα η δυναμη της ψυχης σου ειναι μεγαλη υποθεση.

ΟΣΟ ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΔΕΝΟΜΑΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΠΕΡΑΣΤΕΙ ΤΟ ΟΙΔΙΠΟΔΕΙΟ ???????????????

1ος Αγγελος :31/10/08 ;)

2ος Αγγελος :01/04/10.:P

Μπραβο βρε κοριτσι!!!!!!!!!!!!!!!! Ευχομαι απο εδω και περα να εισαι γερη και να πιαστει το προσωπο σου απο το μονιμο χαμογελο της ευτυχιας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sqhocowtaf7eeb72.png

Υπέροχα τα νεα σου Στέλλα μου! Να δεις η καλή ψυχολογία σου πώς θα σε βοηθήσει να αναρρώσεις ακόμα γρηγορότερα !!!! :-) :-) :-)

Πραγματικά μου έφτιαξες τη μέρα!

Μπράβο Στελλα μου!!!!!!!!!!!

Τελεια τα νεα σου!!!!!!!

Οπότε μονο θετικες σκεψεις από δω και περα!!!!!

Και να δεις που ολα θα καλυτερευουν!!!!!!!:D:D:D

να ειστε ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ κι εσεις και οι οικογενειες σας!

ελπιζω συντομα να ειμαι σε θεση να σας καλεσω για καφεδακι!

μου εχετε σταθει πιο πολυ κι απ τις υποτιθεμενες φιλες μου!

σας ευγνωμονω γι αυτο......

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα