Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ωχ!!(εισαγωγή σε νοσοκομείο λόγω μυοσιτιδας)


LA LATINA

Recommended Posts

λεγεται πολυμυοσιτιδα - ειναι αυτοανοσο νοσημα παραλυει ολους τους μυς

ρευματολογοι και νευρολογοι κανουν πασα ο ενας στον αλλον μολις δουν τα σκουρα

υποτιθεται οτι με τις ενδοφλεβιες θα με "σηκωναν"

τωρα ποιος ξερει ποτε και αν..........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 341
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στελλα μου καλημερα, ειδα τωρα το μηνυμα σου. ευχομαι πραγματικα μεσα απο την ψυχη μου οτι δεν μπορουνε! να κανουνε οι γιατροι να το κανει ο θεος σε ενα δευτερο! γρηγορα στα ποδια σου να φροντισεις τα παιδακια σου. φιλια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Αμάν κορίτσι μου...αμάν! Όλα πάνω σου επρεπε να πέσουνε? Τι μπορούμε να κάνουμε για σένα? Δεν ξέρεις πόσο στενοχωρέθηκα...έχω μεγάλη και πικρή πείρα από τη φάρα των γιατρών...

Link to comment
Share on other sites

Αμάν κορίτσι μου...αμάν! Όλα πάνω σου επρεπε να πέσουνε? Τι μπορούμε να κάνουμε για σένα? Δεν ξέρεις πόσο στενοχωρέθηκα...έχω μεγάλη και πικρή πείρα από τη φάρα των γιατρών...

 

και η καλη σας η κουβεντα ειναι υπερ αρκετη να εισαστε ολες καλα....

ναι η φαρα αυτη οντως....ειναι να μην μπλεξεις//

απο τον Αυγουστο που δεν περπαταω τωρα μου δωσαν φαρμακο!!!!!!!!!!

και μαλιστα δεν εκανε και τιποτα.....

θα προσπαθω να μπαινω να σας διαβαζω, δεν ειμαι σιγουρη αν θα απανταω γιατι πεφτει και ο αυχενας μου δεν σταθεροποιειται ευκολα και αντεχω λιγα δευτερολεπτα...

χωρια που παραλυουν και τα δαχτυλα μερα με τη μερα...

φιλακια και μην μασατε ρε!!!!!!!!

ΔΕ ΘΑ ΠΕΘΑΝΟΥΜΕ ΚΟΥ-----ΛΑ ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΗΗΗΗΗΗ!!!!!!!!!!!

ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ---- ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου η σκέψη μου είναι κοντά σου και πραγματικά στεναχωριέμαι. Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις και πάνω απ'όλα η καλή ψυχολογία είναι το ήμισι της θεραπείας!

Περαστικά σου κοπέλα μου, μπορεί να μη σε ξέρω αλλά κοντά σου είναι οι προσευχές μου. Σε φιλώ....

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λεγεται πολυμυοσιτιδα - ειναι αυτοανοσο νοσημα παραλυει ολους τους μυς

ρευματολογοι και νευρολογοι κανουν πασα ο ενας στον αλλον μολις δουν τα σκουρα

υποτιθεται οτι με τις ενδοφλεβιες θα με "σηκωναν"

τωρα ποιος ξερει ποτε και αν..........

στελλα μου περαστικα ευχομαι να ειναι κ να γινεις καλα γρηγορα!ηθελα να σου πω πως η μητερα μου επασχε απο αυτοανοσο κ εκανε θεραπειες στη θεσσαλονικη.(μενουν σερρες) επαιρνε επισης κ αυτη κορτιζονες και ανοσοκατασταλτικα.εδω κ πανω απο 1 χρονο ειναι μια χαρα κ θεραπευτικε!αν θες πληροφοριες για τους γιατρους της στειλε μου πμ.παντως ηταν σε πολυ ασχημη κατασταση σε σημειο να της πεφτουν τα μαλλια κ επρεπε να παιρνει κ χαπια για τα οστα γιατι η κορτιζονη τα φθειρει!επαιρνε πολυ μεγαλες δοσεις κορτιζονης(δε θυμαμαι ακριβως ποσοτητα αλλα ηταν πολ μεγαλες οι δοσεις)

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου να ήξερες πόσο σε νιώθω...έχω καεί 2 φορές από γιατρούς... σε μπαμπά και μαμά...μου τους κατέστρεψαν και τους δύο...

Επειδή και η μαμά μου έχει παρόμοιο πρόβλημα με το δικό σου,άλλης ονομασίας βέβαια,θα ήθελα να σου πω ότι υπάρχει ένα φάρμακο που χορηγείται ενδοφλέβια,λέγεται γ-σφαιρίνη και θα την βρεις σε τουλάχιστον δύο μάρκες.Ξεκινάς με ένα μπουκάλι την ημέρα,φτάνεις στα 4-5 σταδιακά,αν θυμάμαι καλά και ξανακατεβαίνεις μέχρι να κάνεις πάλι ένα.Κοστίζει ο κούκος αηδόνι(400 ευρώ το μπουκάλι πριν 3 χρόνια)αλλά το καλύπτει το ταμείο.Ρώτησε τον γιατρό σου...αναζωογονεί όλον τον οργανισμό και βοηθάει πολύ στην κινητικότητα...αν το είχαν κάνει εγκαίρως στην μαμά μου,θα ήταν μια χαρά τώρα...αντιθέτως της έκαναν πειράματα...Υπάρχουν φορές που μου έρχεται να πληρώσω κάποιον να τους σπάσει στο ξύλο...Εύχομαι να πάνε όλα καλά...προσπάθησε να μας γράφεις όσο μπορείς..

Link to comment
Share on other sites

με βαζουνε νοσοκομειο κοριτσαρες......ελπιζω να τα ξαναπουμε συντομα!!! φιλιάααααα

 

περαστικά μέσα από την καρδιά μου, να γυρίσεις σιδερένια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το ειχα ξαναπαθει πριν 10 χρονια.....κοντεψα να μεινω παραλυτη ημουν 22 .... τοτε με σηκωσανε γρηγορα σχετικα δηλαδη εμεινα πολυ νοσοκομειο (2 μηνες) αλλα βγαινοντας συνηλθα θαυματουργα καλα.....ειχαν πει σε 2 χρονια και περπατησα σε 20 μερες!!!!!!!!!!!

τοτε μου ειχαν δωσει γ- σφαιρινη καλη μου φιλη, τωρα ομως θεωρησαν οτι δεν ειμαι σε τετοιο χαλι για να δωσουν......περιμενουν να τους μεινω στα χερια....

πειτε μου εννοειται δημητρα, και γιατρους και φαρμακα και οτι νομιζετε, ειμαι καλα πληροφορημενη απλα το κακο ειναι οτι κανεις δε μου ειχε πει πριν 10 χρονια οτι αυτο θα ξαναρχεται οποτε θελει......τη σφαιρινη για να την κανεις παλι νοσοκομειοκαι ενδοφλεβιες και ιστοριες θελει.......και δεν το παιρνουν και αποφαση να δωσουν.........μου ειπαν οτι μου λειπει η βιταμινη Β 12 γι αυτο εχω παραλυσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!οτι και καλα με τις ενεσεις θα σηκωθω.....οτι και αν ξερετε πειτε μου κοριτσια, μωρα εχω, δεν μπορω να διανοηθω οτι θα μεινω αναπηρη στα καλα καθουμενα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα μου πάλι καλά που σου δώσανε σφαιρίνη...η μαμά μου είναι παράλυτη και αναπνέει με αναπνευστήρα όλη μέρα κι όμως δεν θεωρεί το κράτος την πάθησή της(νόσος κινητικού νευρώνα)αρκετά σοβαρή για να της την χορηγήσουν ξανά...δηλαδή τί παραπάνω έπρεπε να είχε?Μάλιστα βρήκα σε νοσοκομεία της Καρδίτσας και της Χαλκιδικής πολλά μπουκάλια σφαιρίνης που είχαν περισσέψει από άλλους αρρώστους...είχαν κοντινή ημερομηνία λήξης και θα τα πετούσαν...ε,λοιπόν το νοσοκομείο όπου νοσηλευόταν προτίμησε να πεταχτούν,παρά να της τα χορηγήσει...δεν δεχόταν η φαρμακοποιός να τα παραλάβει...χωρίς λόγο,καθαρά από κακία.

Άσε,ώρες ώρες μου έρχεται να...ας μην το πω καλύτερα...

Στελλίτσα μου δεν σε ξέρω καθόλου,αλλά να ξέρεις ότι σε σκέφτομαι συνέχεια...και θα προσεύχομαι και για σένα...και πιστεύω ότι αφού το ξεπέρασες μια φορά,θα βγεις πάλι νικήτρια...

Σε φιλώ πολύ...αν πιστεύεις ότι μπορώ να κάνω το οτιδήποτε,στείλε μου πμ.Είμαστε και στην ίδια πόλη.:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να λοιπον που κι εμενα δε μου εδωσαν αυτη τη φορα σφαιρινη

νομιζω δεν μπορουν να τη δωσουν μπαμ μετα την κορτιζπνη δεν ξερω....

εγω αυτο που ξερω ειναι οτι νιωθω να με σφιγγουν αναμεσα σε σιδερενιες πλακες ολο μου το σωμα....κι ενω το προβλημα ηταν στα ποδια, τωρα παραλυουν καθε μερα κι αλλοι μυς....τα χερια, τα δακτυλα, η γλωσσα, οι μυς του αυχενα, δε συζηταμε οτι η κορτιζονη στο νοσοκομειο ηταν 1 γραμμαριο οποτε το κατεβασμα που κανανε τωρα σε δυο χαπια αντιστoιχει σε 1/62 της δοσης του νοσοκομειου και μου κανει κατι στερητικα το μεσημερι τρεμω σα ναρκομανης....

και ολα αυτα με 2 μωρα στο σπιτι....καλα που ειναι και η μαμα μου ειναι και ηλικιωμενη και μας προσεχει ολους....

αν με διαβαζει καποιος γιατρος, ελεος, πειτε μουκατι, πρεπει να μεινω παραλυτη για να παρω τα σωστα φαρμακα??????????οι ενδειξεις μου ειναι CPK 1000 και ανεβασμενα ηπατικα ενζυμα, τρανσαμινασες.......χαμηλη Β 12.....αυτα......

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θα μπορούσες να στείλεις και σε εμένα???Ίσως υπάρχει κάτι που δεν το έχω κάνει ακόμα για την μαμά μου...

 

δηλαδη ποιος κρινει οτι δεν πρεπει να παρει η γυναικα το φαρμακο????????? θα τρελλαθουμε!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοπέλα μου περαστικά να είναι και να μη ξαναρθει ποτέ! Ευχομαι μέσα απ την καρδιά μου τα Χριστούγεννα να χορευεις με τα παιδιά σου...Ο Θεός να σ εχει καλά....


 

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποιος κρινει οτι δεν πρεπει να παρει η γυναικα το φαρμακο????????? θα τρελλαθουμε!!!!!!!!!!!!

 

τα ελλειματα των ταμειων που δημιουργηθηκαν επειδη δηθεν πληρωναν φαρμακα εξωσωματικης σε γιαγιαδες 92 ετων.

λυπαμαι.

Link to comment
Share on other sites

κοπέλα μου περαστικά να είναι και να μη ξαναρθει ποτέ! Ευχομαι μέσα απ την καρδιά μου τα Χριστούγεννα να χορευεις με τα παιδιά σου...Ο Θεός να σ εχει καλά....

 

ευχαριστω ψυχη μου ολους σας ευχαριστω κι εσεις υγεια πανω απ ολα !!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να περάσει σαν ενα κακο ονειρο μην ανυσηχείς θα τα καταφέρεις εισαι δυνατή και αυτο το δείχνεις περαστικά ψυχή μου περαστικά και στα αγύριστά!!!

 

Μικροί μου μπόμπιρες εισαστε ολη μου η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΛΛΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙΠΟΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΠΛΑ ΜΠΑΙΝΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ..ΝΑ ΔΩ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ..ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-radio.gr/blog/post.asp?uid=667

δλδ έχεις αυτό που περιγράφει η κορομηλά έτσι?

αυτή όμως περπατάει,κάτι θα υπάρχει σίγουρα και εύχομαι να το βρεις σύντομα!!

δύναμη να έχεις και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...