Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

Είμαι απο τις ξαπλωμενες του Φεβρουαριου.Το βιογραφικο μου:

  • Σπερμστεγχυση τον Μαιο του 2010,ηπια διεγερση,εκανα 2 ωαρια 20σαρια=χοριακη αρνητικη
  • 1η εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο του 2010,11 ωοθυλακια,εδωσαν 9 ωριμα ωαρια,γονιμοποιηθηκαν τα 5,μεταφεραμε 3 δυο μερες μετα,δεν καταψυξαμε=χοριακη αρνητικη
  • 2η εξωσωματικη τον Φεβρρουαριο του 2011,16 ωοθυλακια,12 ώριμα,γονιμοποιηθηκαν τα 9(όλα πολυ καλά τα εμβρυα),βαλαμε 3 τρεισ μερες μετα,τα 6 καταψυχθηκαν για το αδερφακι(ελπιζω!)

Ελπιζω η λιστα να μην γινει πολυ μεγαλη.Περιμενω την θετικη χοριακη μου!!!Στις 28-02...

Ας βαλει ο Θεουλης το χερακι του...Για ολες τις γυναικες...

 

28-02 : Καλα νέα:θετικη χοριακη 1230 μονάδες...Να βοηθησει ο Θεουλης να πανε ολα καλα....

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια,

καταρχην καλη επιτυχια σε ολες σας.

Εγω εχω κανει 1 σπερματεγχυση-αρνητικη και 3 εξωσωματικες.

Η 1η αρνητικη λογο ενδωμητριωσης, εκανα λαπαροσκοπηση-υστεροσκοπηση,η 2η επιτυχης νομιζαν οτι εχω διδυμα,τελικα γεννησα προωρα τριδυμα κοριτσακια στην 25η εβδομαδα με καισαρικη αλλα διστυχως εζησαν δυο μερες,η 3η θετικη αλλα την δευτερη εβδομαδα παλλινδρομησε.Τωρα παω για την 4η,ξεκιναω τον αλλον μηνα και ευχομαι αυτη την φορα να ειμαι τυχερη.

Να ειστε δυνατες,μην το βαζετε κατω και θα τα καταφερετε!!!!!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 προσπάθεια για εξωσωματική, αλλά δεν πρόλαβα να ολοκληρώσω τη διαδικασία. Σταμάτησα γιατί δεν ανταποκρίθηκα καθόλου στα φάρμακα, και τώρα κάνω έρευνα για την επόμενή μας κίνηση. Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
28-02 : Καλα νέα:θετικη χοριακη 1230 μονάδες...Να βοηθησει ο Θεουλης να πανε ολα καλα....

Στο εύχομε εγώ με την γυναίκα μου περινένουμε χοριακή για 21/22-3

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο εύχομε εγώ με την γυναίκα μου περινένουμε χοριακή για 21/22-3

Καλη επιτυχια παιδια,ολα να σας πανε καλα.Εμεις ειμαστε περιπου 6 εβδομαδων,εχουμε 2 εμβρυακια και περιμενουμε να ακουσουμε και καρδιακο παλμο(να ησυχασω λιγο με την ψυχη στο στομα ειμαι...).Εχει πολλη αναμονη η διαδικασια...και αγωνια...ευχομαι βημα βημα να πανε ολα καλα για ολους!

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΟΡΗ 11ΕΤΩΝ ΠΟΥ ΤΗΝ ΣΥΝΕΛΛΑΒΑ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ , ΜΙΑ ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ ΚΥΗΣΗ, ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΑΔΕΛΦΑΚΙ , 1η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΔΕΝ ΤΗΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑ ΛΟΓΩ ΥΠΕΡΔΙΕΓΕΡΣΗΣ ΩΟΘΗΚΩΝ , ΤΩΡΑ ΤΕΛΟΣ ΜΑΡΤΙΟΥ ΠΑΜΕ ΓΙΑ 2η ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ.ΜΑΚΑΡΙ ΘΕΟΥΛΗ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΓΙΑ 3η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ!

psixi MOY ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΥ ΘΕΟΥ ΤΟ ΑΥΤΙ! ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ ΔΥΟ ΔΥΝΑΤΕΣ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ!!!:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα ,

έχω κάνει δύο εξωσωματικές με αρνητικό αποτέλεσμα και τώρα είμαι στην τρίτη.Την Τρίτη 22/03 θα κάνω την εξέταση χοριακής και η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά αγχωμένη για το αποτέλεσμα .Θέλω τόσο πολύ αυτή την φορά να ακούσω καλά νέα !

Link to comment
Share on other sites

Απο νοεμβριο 2006 εως μαιο 2007 εκανα3 IVF αποτυχεις :cry:

ιουλιος 2007 λαπαροσκοπιση

μαιος 2008 τεταρτη IVF αποτυχημενη

Αποφασιζουμε πια να προσπαθησουμε μονο με

φυσικο κυκλο μιας και με τοσα φαρμακα εβγαζα

ελαχιστα ωοθυλακια

Σεπτεμβρης 2008 μενω εγκυος με φυσικο κυκλο IVF

μαιο 2009 κρατω στα χερια μου την κορουλα μου!:-)

Απο το μαρτη του 2010 μεχρι σημερα εχω κανει 6

αποτυχημενους :cry: φυσικους κυκλους IVF και θα το παλεψω

ακομα λιγο και για το δευτερο παιδακι!:-P

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη,ειμαι ηδη στην δευτερη προσπαθεια μου αυτο το μηνα και ελπιζωωωω να παν ολα καλααα

ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια αποτυχημενη εξωσωματικη,ειμαι ηδη στην δευτερη προσπαθεια μου αυτο το μηνα και ελπιζωωωω να παν ολα καλααα

ευχομαι σε ολες καλα αποτελεσματα

πυστεψέ το και με την βοήθεια του θεού όλα θα πάνε καλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια σπερματέγχυση Νοέμβριος-2009.

Μια εξωσωματική Σεπτέμβριος-2010.

Τώρα είμαι σε εμβρυομεταφορά. Χοριακή θα κάνω 4/4.

Ελπίζουμε μετά από 4 χρόνια προσπαθειών να πάνε όλα καλά.

Εύχομαι σε όλες μας να αποκτήσουμε γρήγορα παιδάκια

και να έχουμε δύναμη και υπομονή όσο περιμένουμε να συμβεί.

7YC7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλη επιτυχια παιδια,ολα να σας πανε καλα.Εμεις ειμαστε περιπου 6 εβδομαδων,εχουμε 2 εμβρυακια και περιμενουμε να ακουσουμε και καρδιακο παλμο(να ησυχασω λιγο με την ψυχη στο στομα ειμαι...).Εχει πολλη αναμονη η διαδικασια...και αγωνια...ευχομαι βημα βημα να πανε ολα καλα για ολους!

ότι καλύτερο......με το καλό

Link to comment
Share on other sites

θετικό:P αλλά με λίγες μονάδες:(

 

Εύχομαι να ανέβει γρήγορα στα επιθυμητά επίπεδα.

Τουλάχιστον δεν είναι μηδέν και έχετε να ελπίζετε σε κάτι.

Να δω εγω τι θα κάνω τη Δευτέρα.

Θα εισπράξω πάλι ένα μηδενικό όπως στη πρώτη μου προσπάθεια:Για να δούμε.

Παρεμπιπτόντως ποιες τιμες θεωρουνται φυσιολογικες μετα απο εμβρυομεταφορά;

7YC7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλημερα κοριτσια ειμαι καινουργια στο φορμ και σε λιγο θα κανω την πρωτη μου σπερματεχισει με τηυ ζερβακακου μηπως εχει κανει καποια κοπελα να μου πει αν ειχε αποτελεζμα!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα...

Έκανα 5 σπερμστεγχυσεις η μία από αυτές μου έδωσε εγκυμοσύνη αλλά τελικά ήταν εξωμήτριο... Ξεκίνησα από το 2007 τις διαδικασίες...

Το 2010 τον Μάρτιο ολοκληρώνω μια αποτυχημένη προσπάθεια εξωσωματικής, όχι μόνο με αρνητικό αποτέλεσμα αλλά και με πολλά φάρμακα χωρίς ανταπόκριση...

Ξεκινάω από τον Σεπτέμβριο του 2010 και κάνω φυσικούς κύκλους, κατάφερα να μάζεψω τρία εμβρυάκια που έκανα εμβρυομεταφορά 3 Ιουνίου 2011 και πήρα θετικό αποτέλεσμα... Τώρα είμαι έγκυος και ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος...

Κορίτσια να έχετε πίστη, υπομονή και επιμονή...

Καλή επιτυχία σε όλες!!!!!!

an1cMac09j60000Nzc3MTE3ZHw0MzU2NjdkYXxteSB6b3V6b3VuYWtpIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχω κανει 2 εξωσωματικες η πρωτη εξελιχτηκε σε παλυνδρομηση- βιοχημικη κυηση και η δευτερη αρνητικη.Τωρα θα προσπαθησω για τριτη σε αλλο γιατρο και σε αλλο κεντρο.Στο medimall με γιατρο τον Βασιλοπουλο Ιωαννη Μηπως γνωριζει καποια κοπελα ειτε το κεντρο ειτε το γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

1 παλλινδρομη κύηση με φυσιολογική σύλληψη

1 σπερματεγχυση, αποτυχημένη

και τώρα σκέφτομαστε να πάμε για δευτερη σπερματεγχυση η κατευθειαν εξωσωματική.

Qhtop3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

Βρέθηκα εδώ μετά από 3 χρόνια ελεύθερων επαφών και χωρίς να έχουμε κάποιο διαπιστωμένο ιατρικό πρόβλημα...

Και επειδή η υπομονή μας εξαντλείται σιγά-σιγά, κάναμε τις εξής - αποτυχημένες- προσπάθειες:

Μάιος 2010: Σπερματέγχυση IUTPI

Απρίλιος 2011: Εξωσωματική: 12 ωοθηλάκια εκ των οποίων απομονώθηκαν τα 8. Τα 7 αναπτύχθηκαν και από αυτά τα 3 μεταφέρθηκαν, ενώ δεν καταψύχθηκε κανένα. Τελικά προέκυψε βιοχημική κύηση...(οριακά θετική χοριακή που έπεσε)

Ιούλιος 2011: Σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο

 

Και από Σεπτέμβριο, τί? Σπερματέγχυση με διέγερση- φάρμακα ή κατευθείαν 2η εξωσωματική σε άλλο κέντρο (με καλύτερους εμβυολόγους)?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...