Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Λίστα μελών & προσπαθειών για υποβοηθούμενη αναπαραγωγή


Recommended Posts

Κορίτσια μη το βάζετε κάτω, να έχετε πίστη, να είσαστε αισιόδοξες και να κάνετε μόνο θετικές σκέψεις.Με τη βοήθεια του Θεού όταν έρθει η κατάλληλη ώρα όλες γινόμαστε μανούλες.

 

3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις

4 αποτυχημένες εξωσωματικές ο λόγος ανεξήγητη υπογονιμότητα και στην 5η προσπάθεια εξωσωματικής έμεινα έγκυος σε δίδυμα και μετά από 11 χρόνια γάμου κράτησα στην αγκαλιά μου τα δύο πανέμορφα κοριτσάκια μου.Σε λίγες μέρες κλείνουνε τον τέταρτο μήνα και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι δικά μου!!!!!

 

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες!!Να μην απογοητεύεστε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • SIA!

    SIA! 31 δημοσιεύσεις

  • Carousel

    Carousel 15 δημοσιεύσεις

  • Ourania_

    Ourania_ 11 δημοσιεύσεις

  • nice

    nice 9 δημοσιεύσεις

Μόλις ολοκληρωσα δεύτερο κύκλο εξωσωματικης και έκανα μεταφορά δυο βλαστοκυστες τη Δευτέρα 24/01/11. Τώρα Είμαι στο κρεββατι και περιμένω...

 

 

Καλη επιτυχια να εχεις και μια χοριακη τεραστια

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μη το βάζετε κάτω, να έχετε πίστη, να είσαστε αισιόδοξες και να κάνετε μόνο θετικές σκέψεις.Με τη βοήθεια του Θεού όταν έρθει η κατάλληλη ώρα όλες γινόμαστε μανούλες.

 

3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις

4 αποτυχημένες εξωσωματικές ο λόγος ανεξήγητη υπογονιμότητα και στην 5η προσπάθεια εξωσωματικής έμεινα έγκυος σε δίδυμα και μετά από 11 χρόνια γάμου κράτησα στην αγκαλιά μου τα δύο πανέμορφα κοριτσάκια μου.Σε λίγες μέρες κλείνουνε τον τέταρτο μήνα και ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι είναι δικά μου!!!!!

 

Καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες!!Να μην απογοητεύεστε!!!!!!

 

Ετσι πιστευω και εγω θελει δυναμη και θετικη σκεψη (και μια μικρη βοηθεια βεβαια απο τον γιατρο και απο εμας)

Καλά αποτελεσματα σε ολες μας

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η θετική χωριακή! 439!Πριν ένα χρόνο ήμουν τοσο απογοητευμένη, αδυνατούσα να πιστέψω αυτό που μου συνέβαινε... Μην απογοητευεστε κοριτσια, μονο θετική ενέργεια και καλή διάθεση χρειάζεται! Ευχομαι ολόψυχα καλή τυχη σε όλες!!!!

.png
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ήρθε η θετική χωριακή! 439!Πριν ένα χρόνο ήμουν τοσο απογοητευμένη, αδυνατούσα να πιστέψω αυτό που μου συνέβαινε... Μην απογοητευεστε κοριτσια, μονο θετική ενέργεια και καλή διάθεση χρειάζεται! Ευχομαι ολόψυχα καλή τυχη σε όλες!!!!

 

 

Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!!!Σου εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και του χρόνου τέτοιο καιρό να έχεις τα διδυμάκια σου. Ξεκινάω και εγώ τελικά αυτό τον μήνα την πρώτη μου προσπάθεια ivf με τα serpafar. Μακάρι να είμαι τυχερή και να τα καταφέρω με την πρώτη.

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μία (1) αποτυχημένη IVF (αλλά όταν λέω αποτυχημένη χειρότερα δε γίνεται). Διακόψαμε την προσπάθεια πριν καν φθάσω στην ωοληψία. Δεν ανταποκρίθηκα στην φαρμακευτική αγωγή. Τώρα θα πάω με φυσικό κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία larissa!!!! Τυχερή θα είσαι! Από τότε που μπήκε ο Φεβρουάριος όλο θετικά νέα έχουμε σ'αυτό το forum! Είναι ο τυχερός ο μήνας μας κορίτσια!!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να είναι τυχερός αυτός ο μήνας για όλα τα κορίτσια που προσπαθούν. :-D:grin::-D

DrHNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μ'άρεσε η ιδέα αυτόυ το καταλόγου...Σας διάβασα όλες και πήρα κουράγιο ειδικά άμα ακούω για θετική χοριακή με κατεψυγμένα! Γιατί σε αυτή τη φάση είμαι τώρα!!!Η δική μου ιστορία:

-2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις!

-Αφαίρεση ενδομητρίωσης και τεχνητή εμμηνόπαυση! (χάλια διαδικασία!)

-1 εξωσωματική...10 γονιμοποιημένα ωάρια...Αρνητική!

-Εμβρυομεταφορά 2 εμβρύων 3ων ημερών σε φυσικό κύκλο. Αρνητική

-Φαρμακευτικός κύκλος και προετοιμασία για εμβρυομεταφορά! Εντούτοις αδιαθέτησα μια μέρα πριν ξεπαγώσουμε τα τελευταία μου κατεψυγμένα. Διακοπή προσπάθειας μετά από ενάμιση μήνα ενέσεων! Μεγάλη απογοήτευση!

-Τώρα περιμένω να ξαναξεκινήσω!

Νιώθω πως αυτό δεν θα τελειώσει ποτέ...μακάρι να έχω λάθος!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Μ'άρεσε η ιδέα αυτόυ το καταλόγου...Σας διάβασα όλες και πήρα κουράγιο ειδικά άμα ακούω για θετική χοριακή με κατεψυγμένα! Γιατί σε αυτή τη φάση είμαι τώρα!!!Η δική μου ιστορία:

-2 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις!

-Αφαίρεση ενδομητρίωσης και τεχνητή εμμηνόπαυση! (χάλια διαδικασία!)

-1 εξωσωματική...10 γονιμοποιημένα ωάρια...Αρνητική!

-Εμβρυομεταφορά 2 εμβρύων 3ων ημερών σε φυσικό κύκλο. Αρνητική

-Φαρμακευτικός κύκλος και προετοιμασία για εμβρυομεταφορά! Εντούτοις αδιαθέτησα μια μέρα πριν ξεπαγώσουμε τα τελευταία μου κατεψυγμένα. Διακοπή προσπάθειας μετά από ενάμιση μήνα ενέσεων! Μεγάλη απογοήτευση!

-Τώρα περιμένω να ξαναξεκινήσω!

Νιώθω πως αυτό δεν θα τελειώσει ποτέ...μακάρι να έχω λάθος!

 

Μομεντάκι μου και εγώ έτσι νόμιζα τόσα χρόνια που προσπαθούσαμε, ότι μια ζωή θα προσπαθώ και θα μείνω με την προσπάθεια αλλά ξέρεις το αποτέλεσμα!!!!!!Και σύντομα που θα πάρεις στην αγκαλίτσα σου τα δικά σου μωράκια δεν θα το πιστεύεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μομεντάκι μου και εγώ έτσι νόμιζα τόσα χρόνια που προσπαθούσαμε, ότι μια ζωή θα προσπαθώ και θα μείνω με την προσπάθεια αλλά ξέρεις το αποτέλεσμα!!!!!!Και σύντομα που θα πάρεις στην αγκαλίτσα σου τα δικά σου μωράκια δεν θα το πιστεύεις!!!!!

 

Είσαι από τις περιπτώσεις που σκέφτομαι και παίρνω κουράγιο Μαγκούλα μου! Μακάρι να έρθουν τα πράγματα όπως τα λες!!! Μακάρι!!!

Ελπίζοντας....

Link to comment
Share on other sites

3 εξωσωματικες με μικρογονιμοποιηση οι 2 θετικες στην Εμβρυογεννεση που την συνηστω ανεπιφυλακτα. Τωρα ειμαι εγκυος στον 6ο μηνα και εχω διδυμακια

Link to comment
Share on other sites

3 αποτυχημένες σπερματεγχύσεις! (2003-2004). 7 εξωσωματικές! (2004-2010) Μόνο η τελευταία με θετικό χοριακή, αλλά δίστιχος εξωμήτριο, διακοπή στις 7 εβδομάδες τον Οκτώβρη . Περιμένω να περάσουν 6 μήνες για μια καινούρια προσπάθεια!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια

μετα απο 2 χρονια προσπαθειων με αγωγες ( σταματα ξεκινα)εφτασα να κανω την πρωτη ολοκληρομενη εξωσωματικη.Επαθα ομως βαρια μορφη υπερδιεργεση και νοσηλευτηκα στο νοσοκομειο για 13 μερες ειχαμε ενα σακο αλλα δυστοιχως το χασαμε στην 9 βδομαδα γιατι παλυνδρομησε!!!!!!!!!καναμε καρυοτυπο εμβρυου και δεν βρεθηκε τιποτα.τωρα ειμαι στην διαδικασια εμβρυομεταφορας με κρυοσυντηρημενα εμβρυα μακαρι να με βοηθηση ο θεος και να μου πανε ολα καλα ως το τελος.ευχομαι σε ολες να γινει το ονειρο πραγματικοτητα και να διαβαζουμε μονο ευχαριστα θεματα!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

2 σπερματεγχύσεις 1η αρνητική, 2η βιοχημική κύηση παλινδρόμησε. Μετά 1 εξωσωματική οπου έχω και την κορούλα μου!!!

Καλά κουράγια και αποτελέσματα σε όλες που αγωνίζεστε!! Ολα θα γίνουν αρκει να υπάρχει θετική ενέργεια!!

Link to comment
Share on other sites

1η εξωσωματικη με 5 πολυ μετρια εμβρυακια,απετυχε.Μολις εκανα τη δευτερη 7 απο τα 10 γονιμοποιηθηκαν,εμφυτευτηκαν ενα 7αρι(διαιρεση) καλο και δυο 4αιρια πολυ καλα-αριστα.Αν γνωριζετε κατι για τη διαιρεση πειτε μου.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς ή ευτυχώς θα μπω και εγώ στη λίστα....

-1 αποτυχημένη σπερματέγχυση

-1 λαπαροσκόπιση με ήπια ενδομητρίωση

-1η αποτυχημένη εξωσωματική

-1 υστεροσκόπιση

-2η αποτυχημένη εξωσωματική

-3η προετοιμασία για εμβρυομεταφορά κρυοσυντηρημένων η οποία διακόπηκε αν και είχα ενδομήτριο 10! λόγω αυξημένης προγεστερόνης

αυτά συν ότι όπως όλες μας κάθε μήνας που έρχεται, έρχεται μαζί του και μια κρυφή ελπίδα πως ο Θεός μπορεί να έκανε το θαύμα του και στο τέλος έρχεται η μηνιαία απογοήτευση. τώρα πρώτα ο Θεός ετοιμαζόμαστε για την 4η προσπάθειά μας (με τα κρυοσυντηρημένα μας)...καλή επιτυχία σε όλες μας και ο Θεός να δώσει να γεμίσουμε τις αγκαλιές μας όσο το δυνατόν συντομότερα και ανώδυνα!!!

Μαργαρίτα

Link to comment
Share on other sites

Είμαι απο τις ξαπλωμενες του Φεβρουαριου.Το βιογραφικο μου:

  • Σπερμστεγχυση τον Μαιο του 2010,ηπια διεγερση,εκανα 2 ωαρια 20σαρια=χοριακη αρνητικη
  • 1η εξωσωματικη τον Σεπτεμβριο του 2010,11 ωοθυλακια,εδωσαν 9 ωριμα ωαρια,γονιμοποιηθηκαν τα 5,μεταφεραμε 3 δυο μερες μετα,δεν καταψυξαμε=χοριακη αρνητικη
  • 2η εξωσωματικη τον Φεβρρουαριο του 2011,16 ωοθυλακια,12 ώριμα,γονιμοποιηθηκαν τα 9(όλα πολυ καλά τα εμβρυα),βαλαμε 3 τρεισ μερες μετα,τα 6 καταψυχθηκαν για το αδερφακι(ελπιζω!)

Ελπιζω η λιστα να μην γινει πολυ μεγαλη.Περιμενω την θετικη χοριακη μου!!!Στις 28-02...

Ας βαλει ο Θεουλης το χερακι του...Για ολες τις γυναικες...

ysjfp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, Και εγώ μια απο τα ίδια:

3 εξωσωματικές:

Στην πρώτη εξωσωματική είχα 12 ωάρια τα 8 γονιμοποιήθηκαν με του συζύγου και τα 4 με δότη και μπήκαν στην κατάψυξη, απο του συζύγου τελικά άντεξαν μόνο 2 που χρησιμοποιήθηκαν και τελικά το αποτέλεσμα ήταν αρνητικό.

Στην δεύτερη εξωσωματική είχα 21 ωάρια γονιμοποιήθηκαν και άντεξαν τα 6 τα 3 τα βάλαμε στην κατάψυξη και τα άλλα 3 τα χρησιμοποιήσαμε όμως με αρνητικό αποτέλεσμα και αυτή την φορά.

Στην τρίτη εξωσωματική χρησιμοποιήσαμε τα 3 της κατάψυξης αλλά τοποθετήσαμε μόνο τα 2 που ήταν καλά αλλά πάλι τίποτα!

Τώρα ετοιμαζόμαστε για την 4 προσπάθεια με τα 4 που έχουμε στην κατάψυξη και ελπίζουμε σε ένα καλό αποτέλεσμα.

uUIep2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Και γω ξαπλωμένη Φερβουαρίου.

1 σπερματέκχυση Οκτώβριος 2010

1η εξωσωματική Δεκέμβριος 2010, 11 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 7, βάλαμε τα 3, αποτύχαμε.

2η εξωσωματική με τα 3 κατεψυγμένα .. και περιμένουμε!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

 

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Και γω ξαπλωμένη Φερβουαρίου.

1 σπερματέκχυση Οκτώβριος 2010

1η εξωσωματική Δεκέμβριος 2010, 11 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 7, βάλαμε τα 3, αποτύχαμε.

2η εξωσωματική με τα 3 κατεψυγμένα .. και περιμένουμε!

 

Kαλησπέρα Χρύσα!!!!

 

Καλή επιτυχία!!!! Να χαμογελάς και να σαι θετική!!!!!!

 

Θα πάνε όλα καλά και θα χεις θετικότατη χοριακή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πότε περιμένεις αποτελέσματα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!

 

2 σπερματεγχυσεις (Σεπτεμβριο 2010 & Νοεμβριο 2010). Αποτυχημενες!:(

 

Σημερα εκανα την 1η ενεσουλα με DARONDA για την 1η μου (και τελευταια ευχομαι Παναγια μου!!) εξωσωματικη!!!!!!!!

 

Καλη επιτυχια σε ολες μας!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...