Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προταση για Βιβλιο εγκυμοσύνης+θηλασμό


Recommended Posts

Θέλω να κάνω δώρο σε μια καλή μου φίλη που είναι στον 4ο. Δυστυχώς δεν έχει internet για να μπαίνει εδώ.

 

Κυκλοφορούν πολλά. Εχετε κάποιο ΄που να σας άρεσε??

 

Για εγυμοσύνη???

Για θηλασμό???

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για θηλασμό???

 

γεια σου matri,

για το θηλασμο σου λεω εγγυημενα τα 2 βιβλια της κ. Αννας Πατσουρου!!!!

δεν υπαρχει πιο εγκυρο!!!

τωρα οσον αφορα την εγκυμοσυνη εγω ειχα το "τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος"!!!

ελπιζω να βοηθησα...

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ''τι να περιμενεις οταν εισαι εγκυος '' διαβαζω που ειναι πολυ καλο αλλα ο ιδιος συγγραφεας εχει βγαλει και το ''τι να περιμενεις κατα το πρωτο χρονο του παιδιου'' ...καπως ετσι λεγεται !!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

''τι να περιμενεις κατα το πρωτο χρονο του παιδιου'' ...καπως ετσι λεγεται !!!

 

''τι να περιμενεις το πρωτο χρονο του μωρου σου"

το εχω κι αυτο.

 

Πρεπει να ειναι πολυ καλο!!!!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 11 months later...

Κορίτσια μήπως γνωρίζετε κανένα καλό βιβλίο για την περίοδο της εγκυμοσύνης? Στην πρώτη εγκυμοσύνη είχα πάρει ένα από τον Ελευθερουδάκη Αγγλικό που είχε μεταφραστεί στα ελληνικά, μετά το έδωσε σε κάποια γνωστή μου που έμεινε έγκυος και δεν τον ξαναείδα από τότε.

 

Εσύ έχετε πάρει κάποιο. Μήπως υπάρχει κανένα γραμμένο από Έλληνες, γιατί το αγγλικό που είχα ανέφερε κάποια πράγματα και διαδικασίες που δεν έιχαν καμία σχέση με την Ελλάδα.

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα αρχικά ένα της Μίριαμ Στόπαρντ "Σύλληψη,εγκυμοσύνη και τοκετός" εκδόσεις Μίνωας.Αρκετά καλό αν και είχε όντως κάποια κεφάλαια εκτός Ελληνικής πραγματικότητας.Αργότερα βρήκα ένα απο εκδόσεις Σαββάλα του Dan Bromage, "εγκυμοσύνη, πλήρης εβδομαδιαίος οδηγός".Είναι πολύ πιο μικρό αλλά πιο περιεκτικό απο το πρώτο και χωρίς τα περιττά κεφάλαια.Με το καλό σου εύχομαι!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλά έπαθα πλάκα. :shock: Μόλις τώρα είδα :oops: ότι υπάρχει ολόκληρη θεματική ενότητα για βιβλία όπου έχει και θέματα για βιβλία εγκυμοσύνης. Πουλάκια κάνουν τα μάτια μου φαίνεται !!!!!

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημερα!!

Μια παρα πολυ καλη μου φιλη,μολις εμαθε οτι ειμαι εγκυος μου εκανε δωρο ενα βιβλιο που λεγετε "Η Βιβλος της Εγκυμοσυνης".

Ειναι υπεροχο.....ξεκιναει απο την δημιουργια του εμβρυου εως και μετα την γεννα πως να περιποιηθεις το μωρο,για τα πιο απλα αλλα και για ιδιαιτερες περιστασεις!!

Περαν απο αυτα εχει και θεμα για την διατροφη της εγκυου......για την θεση του πατερα και τι πρεπει να κανει....και αλλα παρα πολλα!!!

Εχω μαθει αρκετα μεσα απο αυτο το βιβλιο.....θεωρω οτι ειναι πολυ καλο και θα σε βοηθησει αρκετα!!

Με το καλο το μωρακι σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και αυτό που λεέι η Κάτια είναι πολύ καλό και προσεγμένο(ο είχα πάρει),αλλά ακόμα πιο πολύ μου έρεσε το "Τι να περιμένεις όταν είσαι εγκυος" ( http://www.books.gr/ViewShopProduct.aspx?Id=41999 ). Εχει μέσα τα ΠΑΝΤΑ!! Κάθε πιθανό και απίθανο που μπορεί να έχεις στο εξηγεί με τον πιο απλό τρόπο (έγραφε μέχρι και για τα αυτιά μου που βουλώναν... είναι τελικά και αυτό ένα σύμπτωμα), μέχρι και για τις πρώτες μέρες για το μωρό.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα!!!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ πολυ καλα και τα δύο παραπανω βιβλία!!!και με το καλό όταν γεννήσετε (ή από τωρα) υπάρχει το "τι να περιμένεις τον πρωτο χρονο του μωρού σου"

Link to comment
Share on other sites

πολυ πολυ καλα και τα δύο παραπανω βιβλία!!!και με το καλό όταν γεννήσετε (ή από τωρα) υπάρχει το "τι να περιμένεις τον πρωτο χρονο του μωρού σου"

 

Α...εσυ εισαι το ελληνικό καλαμαρακι....! Ειπα και εγω..ποτε εγραψα εδώ και δεν το πήρα χαμπάρι!

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!Με το καλό να δεχθείς το μωράκι σου!Κι εγώ έχω διαβάσει τα παραπάνω βιβλία και είναι πολύ καλά!Στην αγορά κυκλοφορούν και δεκάδες άλλα. Το μόνο που θέλω να προσθέσω και μόνο και μόνο επειδή μου συνέβη είναι να ελέγχεις τη ροή των πληροφοριών που λαμβάνεις. Εγώ έφτασα σε σημείο να πανικοβληθώ και να νομίζω ότι ότι διάβαζα το είχα κιόλας. Και όπως μου είχε πει και ο γιατρός που μου έκανε τον υπέρηχο β΄επιπέδου όποιος δεν είναι γιατρός μπορεί απλά να λαμβάνει πληροφορίες χωρίς να είναι σε θέση τις περισσόερες φορές να τις αξιολογεί. Γι αυτό ότι διαβάσεις και νιώθεις ότι σε αγχώνει άστο στην άκρη και άκου μόνο το γιατρό σου.. Αν ανησυχείς για κάτι που διάβασες ρώτα τον. Π.χ. στο "Τι να περιμένεις όταν είσαι έγκυος", Τι να περιμένεις τον πρώτο χρόνο, τι να περιμένεις τον 2-3- χρόνο κλπ, τα οποία τα έχω όλα και τα θεωρω΄πολύ καλά βιβλία, αναφέρουν περιπτώσεις που υπάρχουν μεν αλλά είναι τραβηγμένες από τα μαλλιά και στην εγκυμοσύνη αλλά και στο μεγάλωμα του παιδιού. Οπότε να φιλτράρεις τα πάντα. Και πάνω απόλα να εμπιστευτείς το ενστικτό σου!

an1cCw--SeR1210MTE5ZGx6fDI1ODQ5MDgwZGF8T3VyIGFuZ2VsIGlz.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Kai egw ws kainourgia sto club exw na protinw 2-3 afou piga k xesikwsa ta vivliopwleia tin perasmeni evdomada! Prwton: "H egymosyni sas mera me ti mera" mikro, praktiko k periektiko. Deyteron: "Egymosyni-odigos katartisis" idaniko gia tin tsanta (elafry k mikro). Triton: "H biblos tis egymosynis" apo to biblos k mono katalavaneis oti prokeite gia megalo se ogko biblio k poly enimerwmeno sinama. Telos ayto pou anaferoun ta koritsia parakatw..poly exypno me erwtiseis apantimenes. Elpizw na se voithisa!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...