Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

καθαριστικο για επιφανιες


kiriaki76

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Τις επιφάνεις στην κουζίνα τις καθαρίζω καθημερινά με νερόξυδο (καμιά φορά προσθέτω και σόδα), τώρα στα είδη υγιεινής του μπάνιου για καθημερινό καθάρισμα χρησιμοποιώ ή νερόξυδο σε μπόλικο χαρτι κουζίνας (τα περνάω και πετάω το χαρτί) ή τα μαντηλάκια καθαρισμού της Κλινεξ από τα Σούπερ.

O5X4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

εγώ χρησιμοποιώ αυτό όταν έχω να καθαρίσω λεκέδες απο φαγητά :

azax_kloron1.jpg

έτσι για ένα απλό περασματάκι χρησιμοποιώ αυτό:

dettol.jpg

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Ο πάγκος της κουζίνας μου είναι άσπρος και ενώ γενικά είναι καθαρός και σε καλή κατάσταση, αν τον παρατηρήσεις από κοντά, έχει μαυρίσει. Μια βρωμιά όμως όχι επιφανειακή που θα έφευγε με ένα καλό σκούπισμα. Έχω παρατηρήσει ότι αν τρίψω ΠΟΛΥ ΩΡΑ και με ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ με χλωρίνη καθαρίζει. Αλλά μήπως έχετε καμμιά καλύτερη ιδέα;

kTB4p3.png

N9Mep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο πάγκος της κουζίνας μου είναι άσπρος και ενώ γενικά είναι καθαρός και σε καλή κατάσταση, αν τον παρατηρήσεις από κοντά, έχει μαυρίσει. Μια βρωμιά όμως όχι επιφανειακή που θα έφευγε με ένα καλό σκούπισμα. Έχω παρατηρήσει ότι αν τρίψω ΠΟΛΥ ΩΡΑ και με ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΜΗ με χλωρίνη καθαρίζει. Αλλά μήπως έχετε καμμιά καλύτερη ιδέα;

 

χλωρινη να μη χρησιμοποιεις γιατι ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ανθυγιεινη, κανει κακο στο περιβαλλον και επιπλεον καταστρεφει τις επιφανεις στις οποιες τη χρησιμοποιεις (σε ενα βαθος χρονου βεβαια).

 

Απο τι υλικο ειναι ο παγκος σου ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω κανω καθε βραδυ τον παγκο οταν συμμαζευω πιατα και τετοια για να μη τα δω πρωιπρωι και χαλασει η μερα μου. εκει λοιπον αν δε παρω ενα χερακι με απλη σαπουναδα πιατων θα το κανω με απορυπαντικο τυπου ζιφ.το μαπνιο καθε πρωι το κανω με ενα απλο για καθαρισμα αλατων κτλ που παιρνω απτο dia τωρα δε ξερω πως λεγετε. μια φορα στις 15 η αληθεια ισως χρησιμοποιησω καιγω χλωρινη. αλλα οχι παντα.

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...