Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΚΩΝ ΠΑΙΧΝΙΔΙΩΝ


culte

Recommended Posts

λοιπον...τωρα μαλλον θα τ'ακουσω εγω...αλλα τελοσπαντων...

 

Εμενα ΜΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ οι διαφημισεις παιχνιδιων... Πρωτα πρωτα χωρις αυτες δε θα ειχα ιδεα τι παιχνιδια υπαρχουν, θα πηαινα λιγο πριν την πρωτοχρονια σ'ενα παιχνιδαδικο, και θα επρεπε αναμεσα σε χιλιαδες παιχνιδια να ανκαλυψω τι θα μπορουσε να ενδιαφερει τα παιδια μου. Τωρα μου το λενε. Βλεπουν κατι στις διαφημισεις και καποιες φορες ρωτανε τι ειναι αν δεν ξερουν, κι αν ξερουν ή τα αφηνει αδιαφορα, ή ειναι "μεγαλη χαζομαρα" κατα τα λεγομενά τους, ή παει στη λιστα του αη-βασιλη. Η λιστα εχει περιπου 50 πραγματα(!), αλλα καθε τοσο τα βαζουμε σε σειρα προτεραιοτητας και ξερουνε πολυ καλα οτι ο αη-βασιλης θα φερει μονο 1 ή 2, απλως εμεις του λεμε τι μας αρεσει.:-P

 

Μου φαινεται γενικως περιεργο οταν ακουω για παιδακια (και το ακουω πολυ) που ζητανε/απαιτουνε ο,τι δουνε στις διαφημισεις/ραφια κλπ. Παντως επειδη συμβαινει και πολυ πιθανο να μου συμβει κι εμενα σε ανυποπτο χρονο, νομιζω οτι η παντελης αγνοηση της "τραγωδιας" και του κλαμματος μεσα στο μαγαζι ειναι η καλυτερη μεθοδος αποτροπης καποιας επαναληψης του επεισοδιου... θεωρητικα παντα, ετσι

Συμφωνώ απόλυτα...

γιαιτ βρε θαυματακι μου, τα κοριτσια δε θελουν αμαξακι, ο γιος με τ'αμαξι δηλαδη κι η κορη με το λεωφορειο;; ;)

Nαι, βρε δε σου λέω το αντίθετο...

Απλά δε φαντάζομαι τη κόρη μου ''μεθαύριο'' (εάν έχω κόρη), να μου πει ''Μάνα σκάσε μου 1.000 ευρώπουλα για να βάλω τις νέες σουπερ ντουπερ ζάντες''.:-D:grin: Πιο πιθανό το βλέπω να μου το λέει ο γιός μου...:roll::roll:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνώ απόλυτα...

 

Nαι, βρε δε σου λέω το αντίθετο...

Απλά δε φαντάζομαι τη κόρη μου ''μεθαύριο'' (εάν έχω κόρη), να μου πει ''Μάνα σκάσε μου 1.000 ευρώπουλα για να βάλω τις νέες σουπερ ντουπερ ζάντες''.:-D:grin: Πιο πιθανό το βλέπω να μου το λέει ο γιός μου...:roll::roll:

 

 

εμενα παλι ο γιος μου ολο με τη barbie θελει να παιζει :roll::roll::roll:

Κουκλες και καροτσια να τις πηγαινει βολτες :) Η μανα μου νευριαζει και οσο νευριαζει αυτη τοσο δωσ'του εγω να παιζω "σπιτακια" μαζι του :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι ο γιος μου ολο με τη barbie θελει να παιζει :roll::roll::roll:

Κουκλες και καροτσια να τις πηγαινει βολτες :) Η μανα μου νευριαζει και οσο νευριαζει αυτη τοσο δωσ'του εγω να παιζω "σπιτακια" μαζι του :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ωχ..... Αλανιάρη τον βλέπω το γιό σου....;););)

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

γενικότερα είμαι κατά στο ότι δεν μπορώ να διαχειριστώ να απαγορευτεί

Πολύ σωστά!

Αμά είναι έτσι να απαγορευτούν κι οι διαφημίσεις!!!! Εγώ που είμαι και πνεύμα (υπέρ)καταναλωτισμού, θα με σώσει κιόλας.....:mrgreen:

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...