Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκπαιδευτικοί, παιδαγωγοί, επαγγελματίες ψυχικής υγείας και όχι μόνο!


administrator

Recommended Posts

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 207
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι νηπιαγωγός. Δούλεψα δύο χρόνια σε δημοτικό παιδικό σταθμό και ένα σε ιδιωτικό.

Το περασμένο Σαβ/κο έδωσα ΑΣΕΠ και περιμένω...

 

καλα αποτελεσματα....και εγω νηπιαγωγός είμαι αλλα τελειωνω φετος τη σχολη μου και εχω ενα μεγαλο αγχος για το τι θα κανω απο Σεπτεμβριο, θα μπορέσω να βρω δουλεια σε καποιο παιδικο σταθμό της θεσσαλονικης η θα βρω εμποδια μπροστα μου....εχω πολυ μερακι για δουλεια γιατι ηταν ενα ονειρο μου να γινω νηπιαγωγος...και παλι καλα αποτελεσματα σε ολους οσους εδωσαν ασεπ...

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλά, Αγγέλα μου :D !

 

Μην έχεις άγχος. Η αλήθεια είναι πως στον κλάδο μας υπάρχει μεγάλη ανεργία,ειδικά στην επαρχία. Όμως στη Θεσσαλονίκη υπάρχουν δουλειές. Αν δεν βρεις σε ιδιωτικό νηπιαγωγείο, μπορείς να εργαστείς και σε ιδιωτικό δημοτικό.Απλώς από άνοιξη να αρχίσεις να στέλνεις βιογραφικά.Μην περιμένεις πολλά πράγματα βέβαια, και από οικονομικής άποψης και από άποψη συνθηκών εργασίας γενικότερα. Να ξέρεις όμως πως αξίζει τον κόπο.Μόνο που θα είσαι με τόσα παιδιά κάθε μέρα είναι ένα όνειρο και ξεχνάς όλα τα άσχημα!

 

Είναι πολύ όμορφο το επάγγελμά μας και, αφού το αγαπάς, σίγουρα θα τα καταφέρεις κάποια στιγμή να διοριστείς.

 

Καλή επιτυχία με τη σχολή σου και καλό πτυχίο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλους! Είμαι καθηγήτρια μουσικής σε γυμνάσιο στη Θεσσαλονίκη. Έχω δουλέψει όμως 4 χρόνια στη δευτεροβάθμια της Αγγλίας και γενικά οι συνθήκες και η νοοτροποία είναι τελείως διαφορετική. Αν πιστεύετε πως μπορώ να βοηθήσω σε κάτι ευχαρίστως.

 

Τώρα είμαι σε άδεια γιατί περιμένουμε το πρώτο μας μωράκι και έχουμε ζουρλαθεί εντελώς...είναι κοριτσάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Ειμαι καθηγήτρια Αγγλικών (αδιόριστη δυστυχώς...) με μπόλικα χρόνια ιδιαιτέρων στην πλάτη μου και πολύ αγάπη για το αντικείμενό μου. Καλά αποτελέσματα σε όσους έδωσαν Α.Σ.Ε.Π. (κι εγώ μαζί!) :D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου emmelia μια ερωτηση θα ηθελα να κανω...δεν εχω παρει το lower,ειμαι 22 χρονων κ τελειωνω τη σχολη μου τον ιουνιο και θα ηθελα ναρχισω απο Σεπτεμβριο μαθηματα για να δωσω το michigan δεν εχω ασχοληθει καθολου με το συγκεκριμενο, εχω κανει παλιοτερα μαθηματα μονο για το cambridge και θα ηθελα να μαθω ποσα χρηματα παιρνεις για τα ιδιαιτερα ειμαι απο θεσσαλονικη, συκιες μενω.ψαχνω να δω τι συμφερει περισσοτερο ενα φροντιστηριο η τα ιδιαιτερα μαθηματα.εγω θα προτιμουσα ιδιαιτερα.σευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Είμαι φιλόλογος, δούλεψα ως ωρομίσθια σε δημόια Λύκεια και ιεκ 4 χρόνια στην Αθήνα αλλά μετά το γάμο μετακομίσαμε σε ένα νησάκι του Αιγαίου.Εδώ εργάζομαι ως δασκάλα στην Ε΄δημοτικού ενός ιδιωτικού σχολειου και τα απογεύματα προετοιμάζω μαθητές για πανελλήνιες στο μάθημα της έκθεσης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας! Είμαι νηπιαγωγός και αν μπορώ να φανώ χρήσιμη θα το χαρώ πολύ.

:wink::wink:

Επίσης μόλις είδα τις δυο ροζ γραμμούλες στο τεστ μου και προσπαθώ να σταματήσω να χοροπηδάω! :oops:

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι νηπιαγωγός και αν μπορώ να φανώ χρήσιμη θα το χαρώ πολύ.

:wink::wink:

Επίσης μόλις είδα τις δυο ροζ γραμμούλες στο τεστ μου και προσπαθώ να σταματήσω να χοροπηδάω! :oops:

 

Χοροπήδα τώρα που μπορείς, γιατί μετά... η κοιλίτσα θα σε εμποδίζει! :wink: Και μετά την κοιλίτσα θα σε "χορεύει" το μωράκι σου! :lol:

 

Είμαι χημικός, καθηγήτρια. Έχω μικρή εμπειρία σε σχολεία, αλλά μεγαλύτερη σε ιδιαίτερα για φοιτητές. Τα τελευταία χρόνια λόγω κοντινών εγκυμοσυνών... επάγγελμα... μαμά! Αλλά θα επιστρέψω σύντομα στα θρανία ως καθηγήτρια.

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα....Τον ιουνίο τελειώνω τη σχολη μου. ειμαι νηπιαγωγός στο ΑΠΘ. εχω ακουσει οτι το καλοκαιρι θα γινουν οι αιτησεις για τους αναπληρωτες που θα παρουν το σεπτεμβριο. Θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις ποτε ακριβως γινονται αυτες οι αιτησεις, που γινονται και σε ποια ιστοσελιδα μπορω να βρω περισσοτερες πληροφοριες. εχω πολυ μερακι για δουλεια και εχω ηδη αγχωθει...αν καποιος γνωριζει θα ηθελα να με βοηθησει. ευχαριστω πολυ εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

τωρα το ειδα!!!!κι εγω εκπαιδευτικος!!!!!!!Αγγελα μπες στην alfavita.gr η pde.gr κ θα απαντηθουν οι αποριες σου[επιτρεπεται να αναφερω αλλες σελιδες;αν οχι φανταζομαι πως οι διαχειριστες θα τις σβησουν γι αυτο τις βαζω!]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα!!!Ειμαι μαμα δυο μωρων και ειμαι κ εγω εκπαιδευτικος.Για την ακριβεια ειμαι οικονομολογος και δουλευω σε φροντιστηρια μεσης εκπαιδευσης,προετοιμαζοντας κυριως για πανελλαδικες εξετασεις.φιλακια!!

Η ΩΡΑΙΟΤΕΡΗ ΛΕΞΗ...."ΜΑΜΑ"!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τωρα το ειδα!!! Ειμαι καθηγητρια οικιακης οικονομιας!!! Μην παει το μυαλο σας στα παλια(πλεξιμο κεντημα και τετοια...) Καμια σχεση! Διατροφη, περιβαλλον, προληψη ατυχηματων, αγωγη υγειας, οικονομικα, οικογενεια, ιστορια ενδυμασιας και κατοικιας ειναι καποια απ τα θεματα που ασχολουμαστε!

Η Αναστασια μου γεννηθηκε 07/08/08...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι εκπαιδευτικός αδιόριστη αλλά με αρκετά χρόνια εμπειρία σε ιδιαίτερα και Πρόσθετη Διδακτική Στήριξη. έχω κάνει παιδαγωγικό μεταπτυχιακό και στο ΕΑΠ και αυτά...φιλιά σε όλους

 Λατρεύω τα παιδάκια μου!!

Link to comment
Share on other sites

κανω την πρακτική μου στο νηπιαγωγείο και εχω σαν θεμα για ερευνα "φτιαχνουμε την εφημερίδα μας", ψαχνω υλικό που θα μπορουσε να με βοηθησει....οποια εκπαιδευτικος εχει κατι σχετικό θα χαιρομουν πολυ αν μπορουσε να με βοηθησει...ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σας και από εμένα!!

Ονομάζομαι Αρετή Κυπραίου και είμαι ψυχολόγος, και συντονίστρια σχολών γονέων.

Αν μπορώ να φανώ χρήσιμη σε κάποιον, θα χαρώ πολύ να βοηθήσω.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας...ας συστηθώ κι εδώ!

Διδάσκω την Γερμανική Γλώσσα - native speaker - καθώς γεννημένη και μεγαλωμένη στην Γερμανία.

Κάνω ιδιαίτερα και διδάσκω σε φροντιστήριο ...στην διάθεσή σας!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ καλό μήνα..είμαι κ εγώ εκπαιδευτικός στην τεχνική εκπαίδευση.. (ειδικότητα ηλεκτρολόγος). Είμαι κ έγώ στην διάθεση όποιου θελήσει την άποψη κ την βοήθειά μου.

Ιάσονας, "Ο μικρός πρίγκιπας .. :-D μου"

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...