Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκπαιδευτικοί, παιδαγωγοί, επαγγελματίες ψυχικής υγείας και όχι μόνο!


administrator

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 207
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κι από μενα. Είμαι αρχαιολόγος, αλλά έχω ειδικευτεί στη μουσειοπαιδαγωγική. Έχω έναν τσιπιρίκο 28 μηνών που με έχει βγάλει από τα επαγγελματικά νερά μου και τώρα προσπαθώ να ξαναβουτήξω σιγά-σιγά. :roll:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΣΑΣ ΓΡΑΦΩ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΑ ΑΓΟΡΑΚΙ 2,5 ΕΤΩΝ ΤΟ ΔΙΟΝΥΣΗ.ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΟΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΘΕΛΕΤΕ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ.ΘΑ ΧΑΡΩ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΕΡΟΣ ΣΤΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΙΣ 8-11-2008 ΔΙΟΤΙ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους και καλώς σας βρήκα! Δασκάλα είμαι κι εγώ (όπως υποδηλώνει άλλωστε και το nickname μου) με μια εξειδίκευση θα έλεγα στην πρώτη δημοτικού καθώς διδάσκω 5 συνεχόμενες χρονιές σε πρωτάκια. Θα χαρώ πολύ να βοηθήσω τις αγχωμένες μανούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εάν το επάγγελμά σας, έχει σχέση με τα παιδιά και την διαπαιδαγώγηση ή την θεραπεία τους, ή απλά σας ενδιαφέρει να ενημερωθείτε για διάφορα θέματα γύρω απο το παιδί και την οικογένεια, μπορείτε να γράψετε εδώ για να γνωριστούμε

 

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ. ΔΙΔΑΣΚΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ. ΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΡΙΟ ΣΤΗΝ ΑΡΓΟΛΙΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ Η ΠΑΡΕΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ.

ichnilatis

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα..! Γνωρίζει, μήπως, κάποια ή κάποιος συνάδελφος, εάν μπορώ να πάρω άδεια κυήσεως νωρίτερα από τον 7ο μήνα; Στην περίπτωση αυτή, τί συμβαίνει με τις αποδοχές, τα μόρια και τα ένσημα..; Είμαι αναπληρώτρια.

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..! Γνωρίζει, μήπως, κάποια ή κάποιος συνάδελφος, εάν μπορώ να πάρω άδεια κυήσεως νωρίτερα από τον 7ο μήνα; Στην περίπτωση αυτή, τί συμβαίνει με τις αποδοχές, τα μόρια και τα ένσημα..; Είμαι αναπληρώτρια.

Γεια σου Nadine! Καταρχάς συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου κι όλα να σου πάνε καλά! Στο alfavita.gr κοίταξες;

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα, αλλά δε λέει λεπτομέρειες...... :(

Δασκάλα είσαι ή καθηγήτρια; Πάρε τηλέφωνο στην πρωτοβάθμια ή δευτεροβάθμια της περιοχής σου για να μάθεις λεπτομέρειες. Κι εγώ δεν ξέρω ακριβώς να σου πω την αλήθεια. Επειδή είσαι και αναπληρώτρια μπορεί να υπάρχουν διαφορές με τους μόνιμους. Πάντως μπορείς με χαρτί από νοσοκομείο να πάρεις αναρρωτική άδεια αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα αν και ξέρω πολύ κόσμο που από την αρχή της εγκυμοσύνης βγάζει χαρτί για επαπειλούμενη ακόμα κι αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα και δεν πάει καθόλου σχολείο. Και χωρίς να χάνονται οι αποδοχές. Ρώτα και αν μπορέσεις πάρε χαρτί να κάτσεις στο σπίτι σου κοπέλα μου να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη β/βάθμια είμαι. Απ' όσο έχω καταλάβει, δικαιούμαι άδεια, αλλά χωρίς ένσημα και με επίδομα από το ΙΚΑ (πολύ λιγότερα από το μισθό, όμως..).

Σ' ευχαριστώ που ενδιαφέρθηκες..! :wink:

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάρε στην πρωτοβάθμια που είσαι και ρώτα για "άδεια κυοφορίας". Εγώ είμαι μόνιμη και μου είχαν πει πως είναι ένα παραθυράκι και κάτι τέτοια μέχρι που βρέθηκε μια πολύ καλή κοπέλα σε κάποιο γραφείο και με βοήθησε. Πες την άδεια όπως στην έγραψα.Αν και μπορεί να ισχύουν άλλα για αναπληρωτές. Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες. Παροτι μπαινω εδω και αρκετους μηνες στο forum τωρα ειπα να αυτοσυστηθω. Ειμαι φιλολογος, εργαζομουν αρκετα χρονια στον τομεα της εκπαιδευσης και τωρα εργαζομαι ως διοικητικη υπαλληλος σε Υπουργειο. Ο,τι θελετε απο θεματα μαθηματων και μαθησιακων δυσκολιων ευχαριστως να βοηθησω. Στον τομεα που εργαζομαι τωρα ασχολουμαι και με τη δυσλεξια. Αν θελει καποια πληροφοριες ευχαριστως.

Φιλια σε ολες να χαιρεστε τα παιδακια σας. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολες. Παροτι μπαινω εδω και αρκετους μηνες στο forum τωρα ειπα να αυτοσυστηθω. Ειμαι φιλολογος, εργαζομουν αρκετα χρονια στον τομεα της εκπαιδευσης και τωρα εργαζομαι ως διοικητικη υπαλληλος σε Υπουργειο. Ο,τι θελετε απο θεματα μαθηματων και μαθησιακων δυσκολιων ευχαριστως να βοηθησω. Στον τομεα που εργαζομαι τωρα ασχολουμαι και με τη δυσλεξια. Αν θελει καποια πληροφοριες ευχαριστως.

Φιλια σε ολες να χαιρεστε τα παιδακια σας. :D

 

Καλώς όρισες! Κάποια στιγμή θα σε χρειαστούμε Αγλαΐα μου για τις μαθησιακές δυσκολίες (αυτό είναι σίγουρο!) αν και καλά θα ήτανε να μας είσαι αχρείαστη! (Χωρίς παρεξήγηση...) :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κι από εμένα!

 

Εγώ είμαι νηπιαγωγός. Εργάζομαι τα τελευταία δέκα χρόνια σε νηπιαγωγείο μεγάλου ιδιωτικού σχολείου.

 

Από πέρυσι όμως βρίσκομαι σε εκπαιδευτική άδεια λόγω μεταπτυχιακού και του χρόνου θα πάρω την εννιάμηνη άδεια ανατροφής.

 

Στη διάθεσή σας για ο,τιδήποτε.

 

Φιλικά

 

Κωνσταντίνα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια και απο εμενα.Ειμαι καθηγητρια γαλλικων , ωρομισθια σε δημοτικα και σε ενα γυμνασιο(ειμαι σε αδεια λοχειας).Εχω ενα αγορακι 31 ημερων και ειναι η πρωτη φορα που γραφω.Καλη χρονια!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Εγώ έχω τελειώσει τη Θεολογική Σχολή,δεν εργάζομαι ως καθηγήτρια ακόμα.Επίσης κάνω μαθήματα αγγλικών.Γενικά ασχολούμαι πολύ με παιδαγωγικά θέματα γιατί αγαπώ πολύ τα παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας λέγομαι αγγέλα και είμαι μέλλουσα εκπαιδευτικός...Τελειώνω φέτος τη σχολή μου είμαι νηπιαγωγός...Έχω μια εργασία και δεν μπορώ να βρω υλικό...Έχει σαν θέμα διαθεματικές ή διαπολιτισμικές δραστηριότητες φυσικής αγωγής για παιδιά προσχολικής εκπαίδευσης και σύγκριση αναλυτικών προγραμμάτων φυσικής αγωγής ευρωπαικών χωρών με αυτό της Ελλάδας ή προσαρμογή της φυσικής αγωγής σε περιπτώσεις παιδιών με ειδικές ανάγκες. Θα χαιρόμουν αν κάποια εκπαιδευτικός θα μπορούσε να με βοηθήσειγια κάπιο απαυτά τα θέματα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..! Γνωρίζει, μήπως, κάποια ή κάποιος συνάδελφος, εάν μπορώ να πάρω άδεια κυήσεως νωρίτερα από τον 7ο μήνα; Στην περίπτωση αυτή, τί συμβαίνει με τις αποδοχές, τα μόρια και τα ένσημα..; Είμαι αναπληρώτρια.

 

καταρχην συγχαρητηρια!

εισαι σιγουρη οτι μπορεις να παρεις ακομα και στον 7ο;;;δεν ειμαι σιγουρη, νομιζω κατι αργοτερα. Γιατι δε ρωτας αρχικα τη διευθυνση που υπηρετεις ή καποιον απο το πυσδε ή οπου ανηκεις; για ριξε και μια ματια εδω και μετα τα ξαναλεμε

http://dide-v.thess.sch.gr/portal/

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους και όλες. Χρόνια πολλά και καλή χρονιά. Εγώ είμαι καθηγήτρια μαθηματικών και πληροφορικής. Φέτος απέχω από την εργασία μου μιας και η εγκυμοσύνη μου με έχει ταλαιπωρήσει αρκετά. Κληρώθηκα στο ΕΑΠ και από του χρόνου θα κάνω και μεταπτυχιακό στην πληροφορική. Έχω αγχωθεί αρκετά γιατί φοβάμαι ότι δεν θα μπορέσω να ανταπεξέλθω με επιτυχία σε όλους τους ρόλους. Μητέρα, σύζηγος, εργαζόμενη, φοιτήτρια... Η μητέρα μου ζει εκτός πόλης και δεν έχω καμία βοήθεια. Ο σύζηγός μου εργάζεται και σπουδάζει ήδη. Βρέθηκε κανείς στην ίδια θέση για να με συμβουλέψει;

Έλενα

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...