Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκπαιδευτικοί, παιδαγωγοί, επαγγελματίες ψυχικής υγείας και όχι μόνο!


administrator

Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 207
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας και απο μένα.Είμαι η Άννα απο Θεσσαλονίκη , 34 χρονών (πως πέρασαν τα χρόνια βρε!!!) και πριν ενα χρονο πήρα το πτυχίο της νηπιαγωγού.

Άργησα να σπουδάσω αλλά ήταν κάτι που το επέλεξα συνηδητά και μου άρεσε πάρα πολύ!αγαπάω πολύ τα παιδιά και ελπίζω να αποκτήσω και εγώ ένα για αρχή :wink: !Τώρα μένω μόνιμα στην Αθήνα (Μοσχάτο) και στις 3 Μαιου θα παντρευτώ. Θέλω να σας πω ότι η σελίδα σας είναι πολύ ενδιαφέρουσα και είστε πολύ ωραία παρέα!

 

Άνναxxx :D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.Είμαι η Άννα απο Θεσσαλονίκη , 34 χρονών (πως πέρασαν τα χρόνια βρε!!!) και πριν ενα χρονο πήρα το πτυχίο της νηπιαγωγού.

Άργησα να σπουδάσω αλλά ήταν κάτι που το επέλεξα συνηδητά και μου άρεσε πάρα πολύ!αγαπάω πολύ τα παιδιά και ελπίζω να αποκτήσω και εγώ ένα για αρχή :wink: !Τώρα μένω μόνιμα στην Αθήνα (Μοσχάτο) και στις 3 Μαιου θα παντρευτώ. Θέλω να σας πω ότι η σελίδα σας είναι πολύ ενδιαφέρουσα και είστε πολύ ωραία παρέα!

 

Άνναxxx :D

 

Με το καλό κ ο γάμος κ το μωρό!

3ig4p2.png 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σε όλους όσους ασχολούνται με παιδιά!

Εγώ για πολλά χρόνια έκανα μαθήματα ζωγραφικής σε παιδιά και περνούσαμε πολύ ωραία!

Ο Οδυσσέας Μάξιμος, ο Αχιλλέας Ρωμανός και ο Αλέξανδρος Αδριανός μου...

είναι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ 33 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΩ ΔΥΟ ΚΟΡΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΒΡΕΦΟΚΟΜΟΣ-ΠΑΙΔΟΚΟΜΟΣ.ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΙΝΟ ΚΩΔΙΚΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ:ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!!!ΔΙΚΑ ΜΑΣ Η ΟΧΙ. :lol::lol::lol:

TWDAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

 

Μολις σημερα βρηκα αυτο το υπεροχο forum. Ειμαι λεκτορας πληροφορικης κ ασχολουμαι με ενηλικες (παιδια απο ηλικιας 16 κ ανω) με μαθησιακες δυσκολιες κ κανω ερευνα πανω στην εκπαιδευση ενηλικων. Εαν μπορεσω να φανω χρησιμη σε οτιδηποτε let me know. :D

Παιδακια δεν εχω ακομα, ειμαι 28 χρονων, 1 χρονο σχεδον παντρεμενη κ ελπιζουμε σιγα σιγα να βαλουμε μπρος. Με τα παιδιακια εχω μια ιδιαιτερη ευαισθησια, τα λατρευω! Ελπιζω ν τα λεμε συχνα

ΦΙλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα

με λένε Ισμήνη. Ειμαι δασκάλα μπαλέτου και έχω σχολή στην Αθήνα. Έχω μία κόρη 6 μηνών και τον Μάιο του 20010 που θα κλείσει τα 2,5 χρόνια θα ξεκινήσει μπαλέτο!!!! Είναι ταγμένο το παιδί... Θέλω να βοηθήσω σε ότι μπορώ. Φιλια

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλες και όλους! :D

 

Είμαι νηπιαγωγός, απόφοιτη του ΤΕΑΠΗ (Τμήμα Εκπαίδευσης και Αγωγής της Προσχολικής Ηλικίας) του Πανεπιστημίου Αθηνών.

 

Φέτος είναι η πρώτη χρονιά που εργάζομαι ως νηπιαγωγός, ένα χρόνο αφού πήρα πτυχίο.

 

Βρήκα το φόρουμ τυχαία ενώ έψαχνα αισθητηριακές δραστηριότητες για νήπια.

 

Αν και δεν είμαι ακόμα μαμά, ουτε παντρεμένη, είπα να γίνω και εγώ μέλος μιας και μου έρεσε πολύ η παρέα σας :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γειά σας και απο μένα... Με λένε Κωνσταντίνα, είμαι 33 χρονών και 3 μηνών έγκυος. Το επαγγελμά μου είναι εργοθεραπεύτρια και εργάζομαι σε παιδάκια βρεφικής έως σχολικής ηλικίας Είμαι στην διαθεσή σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και από Γιάννενα , είμαι και εγώ νηπιαγωγός τελείωσα το 1998 εδώ το πανεπιστήμιο αλλά δεν ασχολήθηκα ποτέ ως τώρα με το επάγγελμά μου, ίσως στο μέλλον ποιός ξέρει μπορεί!!

Η ζωή μου τα αγγελούδια μου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!

Το όνομά μου είναι Νάντια, είμαι 30 χρονών, έγκυος στην 20η εβδομάδα και είμαι καθηγήτρια γερμανικών - αυτή τη στιγμή βέβαια είμαι μια άνεργη καθηγήτρια γερμανικών και δυστυχώς θα είμαι για καιρό ακόμα, ας είναι καλά το κράτος πρόνοιας!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι η Αθηνά. Είμαι φιλόλογος-γλωσσολόγος με ειδίκευση στη διδακτική της ελληνικής ως ξένης γλώσσας. Έχω μία κόρη 22 μηνών και παράλληλα σπουδάζω στο Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης του ΑΠΘ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας,ειμαι η Χρύσα και είμαι καλά!!

Είμαι νηπιαγωγος και μπήκα στο site σας κοιτάζοντας τις γνώμες των γονιών για τα σχολεία που είτε έχω περάσει είτε σκέφτομαι να πάω. Σκέφτηκα ότι θα μπορούσα να σας πω και εγω κάποια από τα πράγματα που έχω δει στο χώρο,καθαρά από μέσα, και ελπίζω αυτό να βοηθήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χρυσα!!!σιγουρα πολλοι γονεις θα διαβασουν με πολυ ενδιαφερον τα οσα εχεις δει μεσα απο τους παιδικους σταθμους που εχεις εργαστει!

Καλως ηρθες λοιπον και περιμενουμε τις εμπειριες σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους κ ολες!!

Εχω δυο γιους 5 και 7 ετων και αναμενουμε το τριτο μας παιδι μεχρι 8 Μαρτιου 2009.

Ειμαι καθηγητρια φυσικος με μεγαλη ομως φροντιστηριακη πειρα και στα μαθηματικα (διδασκω σε τριτη λυκειου 14 χρονια).

Στη διαθεσή σας για οτι χρειαζεστε ειδικα για τις πανελλαδικες εξετασεις η γενικα για το λυκειο... :D

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι Κοινωνιολόγος..αποφοίτησα το 2002 απο το Παντειο πανεπιστήμιο.με ειδίκευση στην εγκληματολογία.Δυστυχώς δεν εξάσκησα ποτέ το επάγγελμα..διότι ως γνωστόν η Ελλάδα είναι πολύ πίσω ακόμα στην πρακτική εφαρμογή των ανθρωπιστικών επιστημών.Παρ όλα αυτά μακάρι να μου δίνονταν τώρα ένα κίνητρο να ασχολειθω αλλά δεν το βλέπω! :(

Τελοσπάντων δε ξέρω που θα μπορούσα να φανώ χρήσιμη..απλά το αναφέρω!

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γυμναστρια σε σχολεια της δευτεροβαθμας εκπαιδευσης, με ειδικοτητα που εχω ομως 5 χρονια να εξασκησω, Ειδικη Αγωγη.

 

Αυτο επαγγελομαι και οταν δεν ασχολουμαι με τα παιδια μου, θελω να βοηθω...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...