Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συσπάσεις μήτρας, σουβλιές στην κοιλιά


Recommended Posts

κοριτσια ευχαριστώ για το ενδιαφερον. Μου είπε να ξεκουράζομαι και να προσέχω πολύ. ειναι θετικό που δεν έχω πετρώματα αλλα ο πόνος στν μέση δεν ειναι. αλλά ευτυχως οταν δεν κουραζομαι δεν ποναω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 264
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ευχαριστώ για το ενδιαφερον. Μου είπε να ξεκουράζομαι και να προσέχω πολύ. ειναι θετικό που δεν έχω πετρώματα αλλα ο πόνος στν μέση δεν ειναι. αλλά ευτυχως οταν δεν κουραζομαι δεν ποναω.

τελικα αυτο ειναι το κολπο,να κατσουμε στ αυγα μας και να προσεχουμε.εγω ολο κανω δουλειες και μ επιασαν αυτοι οι πονοι,απο εχθεσ που ειμαι απο κρεβατι σ καναπε και το αντιστροφο,εχω γινει περδικι!!βεβεα για τισ μανουλες που εχουν ηδη παιδακια δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι αυτο!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως με τον μικρό είναι δύσκολο να μην κάνω τίποτα. Ειναι δύσκολο και να μην τον σηκώνω. Μα για το μπάνιο, μα για το άλλγμα, όσο να πεις χρειάζεται. Και δουλειές δεν έκανα και τίποτα τρομερό αλλά τελικά και αυτό το λίγο επηρεαζει. Τωρα που δεν κάνω τίποτα πέρα από το μαγειρεμα, τα πιάτα, κανα σιδερωμα καθιστη και απλωμα ρούχων αλλά χωρίς να σηκώνω εγώ την λεκανη δεν έχω πόνους. ειμαι μια χαρά. Χτες μόνο που έκανα λίγο το μπανιο (ενα γρήγορο πέρασμα μην φανταστειτε) επειδη έσκυψα στην μπανιέρα μετά πονουσα αλλά ξαπλωσα και σημερα είμαι καλα. Πολύ προσοχή θέλει. Δεν είναι αρρωστια η εγκυμοσύνη αλλά τελικά κάνεις πολύ λιγότερα απότι θα θα ήθελες.

Link to comment
Share on other sites

Dystixos i eytixos egw thelw na pw oti ideika me paidaki thelei poluuuuuu prosoxi.meta to gio mou emeina eggyos dyo fores k ton sikona etrexa klp klp kai ti katalaba?exasa ta aggelakia mou.twra pou eimai pali eggyos eimai anagasmeni na eimai tavla sto krebati edw kai sxedon 2 mines.me ton mikro mou de mporw na paixw, de mporw na kanw tipota, ti douleia mou tin exw psiloafisei...an eixa prosexei exarxis de tha pernousame oloi tosi taleporia...gi ayto poli prosoxi gia na exoume...kalitera na prosexoume gia 40 ebdomades para na kanoume to lathos xana k xana.de ta lew gia na tromaxo kamia mono giati egw monk meta apo toso polu pono katalaba ti prepei na thisiasw gia na apoktiso to deytero thaumataki mou

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου maria55 και για το κουράγιο που μου δίνεις!Τουλάχιστον ξέρω πως δεν είμαι η μόνη που περνάει τέτοια φάση!Τα υπόθετα ρευμασιντ τα έπαιρνες κάθε μέρα?Η γιατρος μου μου είπε όταν τα πετρώματα είναι εντονότερα τότε να τα παίρνω.Ενέσεις κορτιζόνης δεν μου κάνανε και ούτε μου ανέφερε κάτι η γιατρός μου!Πάντως αυτο για την κοιλία πρώτη φορά το ακούω και εγω κάθε φορά που έχω συσπάσεις την χαϊδεύω!Το ξέρω πως όταν φτάσω την 35η εβδομάδα θα ξε-αγχωθω!Εύχομαι κι σένα ότι καλύτερο!

 

Λοιπον:Εμενα οι συσπασεις ξεκινησανε αραιες και που..οταν ξαπλωνα και καθομουν στα αυγα μου που λενε ημουν ενταξει...μολις ζοριστικα λιγο σε κατι δουλειες απανωτες και λογω της εγκληματικης το ξαναλεω αμελειας του γιατρου...ξανααρχισαν με περισσοτερη ενταση και συχνοτητα...οταν μπηκα στο Νοσοκομειο ρευμασιντ μου δωσανε οταν ειχα κατι τρελλες συσπασεις και πηρα τρια συνολικα (2 ανα δωδεκαωρο και ενα μετα απο μια μερα..)..Δε θελει αγχος, αλλα θελει προσοχη κοριτσια...εγω τρεμω σε επομενη εγκυμοσυνη μην ξαναεχω τα ιδια...βεβαια το τονιζω!!!Ηταν ο γιατρος για τα μπαζα και δεν ηξερε τι του γινοταν....ουτε τραχηλο δεν μου ειχε μετρησει ο αλητης.....

Τεσπα..δε θελω να συγχιζομαι , το παιδι μου πισω δε θα ερθει οσο κι αν χτυπιεμαι....

Καντε την ξεκουραση σας οσο μπορειτε, παρτε τα μαγνησια σας, τα φαρμακα σας και ολα καλα θα πανε.....θα περασει ο καιρος που θα ερθει η καλη η ωρα και δε θα θυμασται τιποτε!!!!Φιλια πολλα!!!

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια κ εγω απο προσωπικη εμπειρια (κ μαλιστα 2 εγκυμοσυνες με ποοοοοολλεεεεεςς συσπασεις ) καταλαβα οτι οι συσπασεις θελουν ξαπλα, οχι απλως ξεκουραση αλλα ακινησια στο κρεβατι οσο δυσκολο κ αν ακουγεται...Γεννησα προωρα την κορη μου λογω συσπασεων κ λογω αμελειας του πρωην γιατρου μου κ πραγματικα περασαμε δυσκολα τον πρωτο χρονο ζωης της. Τωρα περιμενω το 2ο παιδακι μου κ ειμαι ξαπλα 2,5 μηνες τωρα με συσπασεις που ξεκινησαν μολις μπηκα στον 6ο!!! Ευχαριστω το Θεο που διανυω τον 8ο τωρα κ ελπιζω να φτασω στον 9ο!!!

Γι αυτο κοριτσια προσοχη κ ξαπλα κ φυσικα μην ξεχνατε τα χαπακια σας! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!!

i55Ip3?r=1285530151
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια κ εγω απο προσωπικη εμπειρια (κ μαλιστα 2 εγκυμοσυνες με ποοοοοολλεεεεεςς συσπασεις ) καταλαβα οτι οι συσπασεις θελουν ξαπλα, οχι απλως ξεκουραση αλλα ακινησια στο κρεβατι οσο δυσκολο κ αν ακουγεται...Γεννησα προωρα την κορη μου λογω συσπασεων κ λογω αμελειας του πρωην γιατρου μου κ πραγματικα περασαμε δυσκολα τον πρωτο χρονο ζωης της. Τωρα περιμενω το 2ο παιδακι μου κ ειμαι ξαπλα 2,5 μηνες τωρα με συσπασεις που ξεκινησαν μολις μπηκα στον 6ο!!! Ευχαριστω το Θεο που διανυω τον 8ο τωρα κ ελπιζω να φτασω στον 9ο!!!

Γι αυτο κοριτσια προσοχη κ ξαπλα κ φυσικα μην ξεχνατε τα χαπακια σας! Ευχομαι τα καλυτερα σε ολες μας!!!

 

Αχ Μαρια μου σα να ακουω εμενα....μολις μπηκα κι εγω στον 6ο αρχισαν τα οργανα......Τι να πω...και αυτοι οι γιατροι ....ξηλωμα της αδειας θελουν!!!!Αμα δεν μπορουν να αντιμετωπισουν ενα περιστατικο γιατι δεν το παραδεχονται??!!!!Με ζωες εχουν να κανουν!!!Οχι με Ευρω!!!!Κι εγω αν επαιρνα τον Ραφαιλακο μου σπιτι μας ειχαν πει οτι θα ειχε πολλα προβληματα αναπνευστικα και εντερικα μεχρι να γινει τριων.....Τωρα προετοιμαζομαι μπας και ξαναμεινω εγκυος, αλλα παλι φοβαμαι για ενδεχομενες συσπασεις!!

Πολυ χαιρομαι που εισαι στον ογδοο μηνα και ευχομαι να φτασεις μεχρι 40 εβδομαδων και να γεννησεις το μωρακι σου ευκολα!!!!

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εγω ειχα κατι πονακια εδω και 2 ημερες αλλα για 3-5 λεπτα μια φορα την ημερα και σημερα πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ειναι συσπασεις(αν και παιρνω 3 μαγνησια την ημερα απο την 13η εβδομαδα) και μου εδωσε γιουτοπαρ μισο ανα 4 ωρες για μια εβδομαδα και οσο καιρο θα το παιρνω να σταματησω το ασβεστιο.Εχω θεμα με τις συσπασεις απο την 5η εβδομαδα και τωρα ειμαι στην 20η.Και μου ειπε οτι ειναι λογο κουρασης αλλα δεν κουραζομι ρε κοριτσια!!!!!!!!!Ενα σκουπισμα και εινα σφουγγαρισμα κανω και αυτα με διαλειμματα!!!!!!!!!!Συνεχεια το ιδιο πραγμα μου λεει ξεκουραση και παλι ξεκουραση.Τι να πω!!!!!!!Καπου εχει αρχισει να μου τη βαραει οταν μου λεει συνεχεια το ιδιο πραγμα!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια εγω ειχα κατι πονακια εδω και 2 ημερες αλλα για 3-5 λεπτα μια φορα την ημερα και σημερα πηγα στο γιατρο και μου ειπε οτι ειναι συσπασεις(αν και παιρνω 3 μαγνησια την ημερα απο την 13η εβδομαδα) και μου εδωσε γιουτοπαρ μισο ανα 4 ωρες για μια εβδομαδα και οσο καιρο θα το παιρνω να σταματησω το ασβεστιο.Εχω θεμα με τις συσπασεις απο την 5η εβδομαδα και τωρα ειμαι στην 20η.Και μου ειπε οτι ειναι λογο κουρασης αλλα δεν κουραζομι ρε κοριτσια!!!!!!!!!Ενα σκουπισμα και εινα σφουγγαρισμα κανω και αυτα με διαλειμματα!!!!!!!!!!Συνεχεια το ιδιο πραγμα μου λεει ξεκουραση και παλι ξεκουραση.Τι να πω!!!!!!!Καπου εχει αρχισει να μου τη βαραει οταν μου λεει συνεχεια το ιδιο πραγμα!!!!!!!!!!!

Μαρια-Ευγενια να μην κανεις ουτε το σκουπισμα ουτε το σφουγγαρισμα!Αστα! Ας ειναι και βρωμικο το σπιτι, ας τα κανει ο συζυγος, ας φερεις μια γυναικα να σε βοηθαει.....αυτα τα σφουγγαρισματα ειναι πολυ κουραστικα....Πες μου ομως, γιατι σου σταματησε το ασβεστιο ??Εμενα ο κομπογιαννιτης γιατρος που ειχα, ενω του ελεγα οτι εχω περισσοτερες συσπασεις με το ασβεστιο, δε μου το εκοβε(δεν ηξερε την τυφλα του βασικα...)!!!!

Υπομονη κοπελα μου και ξαπλωσε σε καναπε-κρεβατι..θα ερθει ο καιρος που δε θα εχεις χρονο ουτε να τον κοιταξεις τον καναπε!! ;)))))

fnGBp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ, ό,τι σου είπε ο γιατρός σου, όσο για το yutopar είναι τοκολυτικό φάρμακο, δεν νομίζω πως μπορείς να το συγκρίνεις με το μαγνήσιο,ο συνδυασμός ωστόσο αυτών το δύο βοηθάει πολύ. Μέχρι τότε άραξε, τουλάχιστον για όλο το κρίσιμο διάστημα και μην πιέζεσαι να είσαι η καλή νοικοκυρά,ρίξτο στο διάβασμα καλύτερα!;)

----------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαρια-Ευγενια να μην κανεις ουτε το σκουπισμα ουτε το σφουγγαρισμα!Αστα! Ας ειναι και βρωμικο το σπιτι, ας τα κανει ο συζυγος, ας φερεις μια γυναικα να σε βοηθαει.....αυτα τα σφουγγαρισματα ειναι πολυ κουραστικα....Πες μου ομως, γιατι σου σταματησε το ασβεστιο ??Εμενα ο κομπογιαννιτης γιατρος που ειχα, ενω του ελεγα οτι εχω περισσοτερες συσπασεις με το ασβεστιο, δε μου το εκοβε(δεν ηξερε την τυφλα του βασικα...)!!!!

Υπομονη κοπελα μου και ξαπλωσε σε καναπε-κρεβατι..θα ερθει ο καιρος που δε θα εχεις χρονο ουτε να τον κοιταξεις τον καναπε!! ;)))))

α ρε κοριτσακι,πολυ μου την εχει σπασει ο γιατρος σου.μερικους τους νοιαζει μονο τα χρηματα.λυπαμαι πολυ γιαυτο που σου συνεβει αλλα παραλληλα σε θαυμαζω για το ποσο δυνατη εισαι και βοηθας και εμας με αυτα που εμαθεσ.σου ευχομαι γρηγορα να ερθει το νινακι σου!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαγνήσιο και ασβέστιο μαζί δεν πρέπει να λαμβάνονται , γιατί είναι ανταγωνιστικά, δεν αφήνει το ασβέστιο να απορροφηθεί το μαγνήσιο, πιθανόν, αν πρέπει κάποια κοπέλα να παίρνει αρκετή ποσότητα μαγνησίου, να επιβάλλεται ακόμη και η διακοπή του, αλλιώς, πρέπει να έχουν τουλάχιστον ένα 4ωρο διαφορά.

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Μαρια-Ευγενια να μην κανεις ουτε το σκουπισμα ουτε το σφουγγαρισμα!Αστα! Ας ειναι και βρωμικο το σπιτι, ας τα κανει ο συζυγος, ας φερεις μια γυναικα να σε βοηθαει.....αυτα τα σφουγγαρισματα ειναι πολυ κουραστικα....Πες μου ομως, γιατι σου σταματησε το ασβεστιο ??Εμενα ο κομπογιαννιτης γιατρος που ειχα, ενω του ελεγα οτι εχω περισσοτερες συσπασεις με το ασβεστιο, δε μου το εκοβε(δεν ηξερε την τυφλα του βασικα...)!!!!

Υπομονη κοπελα μου και ξαπλωσε σε καναπε-κρεβατι..θα ερθει ο καιρος που δε θα εχεις χρονο ουτε να τον κοιταξεις τον καναπε!! ;)))))

Δεν ξερω να σου πω την αληθεια γιατι μου τον σταματησε δεν τον ρωτησα μαλλον μπορει να δημιουργηθουν παρενεργειες αν λαμβανονται και τα δυο!Δικιο εχεις για το σπιτι αλλα ειμαι περιεργη με την καθαριοτητα και θελω ν περνανε ολα απο μενα και να φανταστεις οτι η πεθερα μου μενει κατω απο μενα!!!!!!!!!!!Μου εχει πει πολλες φορες να ερθει να με βοηθησει αλλα τις λεω οχι δεν πειραζει θα τα κανω εγω!

Link to comment
Share on other sites

Μαγνήσιο και ασβέστιο μαζί δεν πρέπει να λαμβάνονται ' date=' γιατί είναι ανταγωνιστικά, δεν αφήνει το ασβέστιο να απορροφηθεί το μαγνήσιο, πιθανόν, αν πρέπει κάποια κοπέλα να παίρνει αρκετή ποσότητα μαγνησίου, να επιβάλλεται ακόμη και η διακοπή του, αλλιώς, πρέπει να έχουν τουλάχιστον ένα 4ωρο διαφορά.[/quote']

Εχεις δικιο για το ασβεστιο και το μαγνησιο πρεπει να εχουν 3 ωρες δαφορα μεταξυ τους οσο μαγνησιο και αν παιρνει καποια κοπελα

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΡΙΑ-ΕΥΓΕΝΙΑ' date=' ό,τι σου είπε ο γιατρός σου, όσο για το yutopar είναι τοκολυτικό φάρμακο, δεν νομίζω πως μπορείς να το συγκρίνεις με το μαγνήσιο,ο συνδυασμός ωστόσο αυτών το δύο βοηθάει πολύ. Μέχρι τότε άραξε, τουλάχιστον για όλο το κρίσιμο διάστημα και μην πιέζεσαι να είσαι η καλή νοικοκυρά,ρίξτο στο διάβασμα καλύτερα!;)[/quote']

Ξερω οτι το μαγνησιο ειναι για τις συσπασεις και για τις κραμπες γι αυτο και μου φανηκε περιργο που μου εδωσε και yutopar αφου και αυτο εινι για τις συσπασεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Geia sas koritsia!prota apo ola .....MARIA EYGENIA stamata bre trelameni ta sfougarismata,otan leme xekourasi ennooume xekourasi oxi ena skoupisma kai ena sfougarisma!!!tora gia ta farmaka ena tha sou po....pernw 6 magnisia tin imera + 600mg progeteronis + miso yutopar ana oktaoro!oso ligoteres syspaseis toso kalitera!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σα κατι ομως ρε κοριτσια!!!Οταν εχουμε συσπασεις πετρωνει και η κοιλια μας!Σωστα?Εμενα απο την αρχη που μου λεει ο γιατρος οτι ειναι συσπασεις δεν εχει πετρωσει ΠΟΤΕ η κοιλια μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σα κατι ομως ρε κοριτσια!!!Οταν εχουμε συσπασεις πετρωνει και η κοιλια μας!Σωστα?Εμενα απο την αρχη που μου λεει ο γιατρος οτι ειναι συσπασεις δεν εχει πετρωσει ΠΟΤΕ η κοιλια μου!!!!

 

Καλημέρες!:)

Για κάνε ένα κόπο και πήγαινε στην σελίδα 3, και στο σχόλιο #91 (<---πάτα τον σύνδεσμο)παραθέτω ένα άρθρο σχετικά, με τις ανάλογες ενδείξεις.

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Μαρία-Ευγενία και μένα με ρώτησε αν έχω πετρώματα και δεν έχω. Μόνο πόνους γιαυτό και δεν μου έχει δώσει τίποτα αλλά μου λέει να προσέχω πολύ και να μην κουράζομαι. Και γω σαν εσένα δεν κάνω πολλά πολλά. πολύ βασικά πράγματα όπως μαγειρεμα και φυσικά το παιδί που έχω.

 

Ασβέστιο σε αυτην την εγκυμοσύνη δεν πέρνω καθόλου. έχω αφαιρέσει και τον θυροειδή αλλά δεν μου έδωσε κανένας από τους δυο γιατρους (γυναικολόγος-ενδοκρινολόγος) στις αρχές και δεν ρώτησα και γω αργότερα αν πρέπει να πάρω. Φαντάστηκα θα μου έδιναν αν χρειαζόταν. Λέτε να ρωτήσω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!:)

Για κάνε ένα κόπο και πήγαινε στην σελίδα 3' date=' και στο σχόλιο #91 (<---πάτα τον σύνδεσμο)παραθέτω ένα άρθρο σχετικά, με τις ανάλογες ενδείξεις.

Το ειδα σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μαρία-Ευγενία και μένα με ρώτησε αν έχω πετρώματα και δεν έχω. Μόνο πόνους γιαυτό και δεν μου έχει δώσει τίποτα αλλά μου λέει να προσέχω πολύ και να μην κουράζομαι. Και γω σαν εσένα δεν κάνω πολλά πολλά. πολύ βασικά πράγματα όπως μαγειρεμα και φυσικά το παιδί που έχω.

 

Ασβέστιο σε αυτην την εγκυμοσύνη δεν πέρνω καθόλου. έχω αφαιρέσει και τον θυροειδή αλλά δεν μου έδωσε κανένας από τους δυο γιατρους (γυναικολόγος-ενδοκρινολόγος) στις αρχές και δεν ρώτησα και γω αργότερα αν πρέπει να πάρω. Φαντάστηκα θα μου έδιναν αν χρειαζόταν. Λέτε να ρωτήσω;

Πιστευω πως αν ηταν θα σου εδινε απο την αρχη δεν ειναι δνατον να το ξεχασε!Εγω παιρνω απο την 13η εβδομαδα και χωρις να εχω κανει εξετασεις και οταν του ειπα γιατι μου εδωσε χωρις να εχω κανει εξετασεις μου ειπε οτι ειναι επιβαλλεται στην εγκυμοσυνη και οταν του ειπα γιατι μου εδωσε 1 αναβραζον για παραδειγμα αντι για 2 η 3 μου ειπε οτι το ενα ειναι η συνιστωμενη δοσολογια και ειναι το περισσοτερο που θα μπορουσα να παρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες!:)

Για κάνε ένα κόπο και πήγαινε στην σελίδα 3' date=' και στο σχόλιο #91 (<---πάτα τον σύνδεσμο)παραθέτω ένα άρθρο σχετικά, με τις ανάλογες ενδείξεις.

 

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που γράφει το άρθρο, το πέτρωμα στην κοιλιά είναι braxton hick σύσπαση οπότε δεν είναι ανησυχητικό; Γιατί έχω 4-5 μέρες που έχω πετρώματα χωρίς πόνο, παρόλο που παίρνω 3 μαγνήσια τη μέρα και 1/4 yutopar ανά 12 ώρες.

OmKAp2.png

tt13621d.aspx

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά από αυτά που γράφει το άρθρο, το πέτρωμα στην κοιλιά είναι braxton hick σύσπαση οπότε δεν είναι ανησυχητικό; Γιατί έχω 4-5 μέρες που έχω πετρώματα χωρίς πόνο, παρόλο που παίρνω 3 μαγνήσια τη μέρα και 1/4 yutopar ανά 12 ώρες.

 

Το πέτρωμα στην κοιλιά μπορεί να είναι και braxton hicks, όταν δεν συνοδεύεται απο άλλα συμπτώματα, και δεν είναι επαναλαμβανόμενα και ίσως επώδυνα καθόλη την διάρκεια της ημέρας, αλλά ο γιατρός σου απο ό,τι βλέπω σου έδωσε και yutopar μαζί, άρα έκρινε πως το χρειάζεσαι για μια ομαλή εγκυμοσύνη, όμως μην ανησυχείς ιδιαίτερα, απλά να μην κουράζεσαι και να είσαι ήρεμη όσο μπορείς, αυτή είναι η πιο ενδεδειγμένη πρακτική αντιμετώπιση!

Σε λίγες βδομάδες πάντως, λογικά θα σου το σταματήσει το yutopar, όπως και ο δικός μου, γιατί τις συσπάσεις μου είπε πως στο τελευταίο τρίμηνο τις χρειαζόμαστε, γιατί είναι απαραίτητες για την γέννα!

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο την δευτερα οπως σας εχω ξαναγραψει εκτος απο ολα τα αλλα παιρνω μισο yutopar καθε 4 ωρες και μου ειπε για καμια εβδομαδα.Τωρα ειμαι στην 21η εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...