Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Συσπάσεις μήτρας, σουβλιές στην κοιλιά


Recommended Posts

Κορίτσια είμαι η Εμμανουέλα και μόλις γράφτηκα στην σελίδα ελπίζοντας να γίνω σοφότερη αλλά κι εγώ αργότερα να κάνω άλλες κοπέλες πιο σοφές με την εμπειρία μου. Είμαι στη 16η εβδομάδα και ως τώρα πάνε όλα καλά. Η γιατρός μου μου είχε γράψει να παίρνω από την αρχή το utrogestan που είδα ότι σε όλες το έχει κάνει και παίρνω και σίδηρο και φολικό οξύ. Μαγνήσιο όμως όχι. Σήμερα μόλις έχω κάτι σουβλιές κάτω δεξιά αλλά από την έρευνα που έκανα εδώ στο forum είδα ότι μάλλον δεν πρέπει να ανησυχώ. Αν υπάρχει κάποια να με ενημερώσει επ' αυτού και για το τι με περιμένει στη φάση που είμαι τώρα, είμαι όλη αυτιά. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 264
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα !!!

Με το καλο το μωρο σας να έρθει στον κοσμο!

Αυτο π νιωθεις ειναι ήπιο ή πονας;

Το νιωθεις πολυ συχνα ή μια φορα τη μερα και ιςως να πέρασε κοολας ;

Μπορει άπλα να μεγαλωνει η μητρα

Εγω το ένιωθα κάποιες φορες ....

Κάποιοι γιατροί το μαγνησιο το δίνουν άλλοι ειναι κάθετοι...

Εμένα μου το χαν σχεδον απαγορεύσει αν και ειχα παρα πολλες συσπασεις!!!

Εάν αυτο που νιωθεις ειναι πανω απο 3-4-5 φορες την μερα και ο πονος σου ειναι δυσάρεστος ή ποναει πήγαινε για μια εξεταση!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια είμαι η Εμμανουέλα και μόλις γράφτηκα στην σελίδα ελπίζοντας να γίνω σοφότερη αλλά κι εγώ αργότερα να κάνω άλλες κοπέλες πιο σοφές με την εμπειρία μου. Είμαι στη 16η εβδομάδα και ως τώρα πάνε όλα καλά. Η γιατρός μου μου είχε γράψει να παίρνω από την αρχή το utrogestan που είδα ότι σε όλες το έχει κάνει και παίρνω και σίδηρο και φολικό οξύ. Μαγνήσιο όμως όχι. Σήμερα μόλις έχω κάτι σουβλιές κάτω δεξιά αλλά από την έρευνα που έκανα εδώ στο forum είδα ότι μάλλον δεν πρέπει να ανησυχώ. Αν υπάρχει κάποια να με ενημερώσει επ' αυτού και για το τι με περιμένει στη φάση που είμαι τώρα, είμαι όλη αυτιά. Ευχαριστώ

 

γεια σου εμμανουελα....

εγω απο τον πρωτο μηνα ειχα πονους κατω δεξια αλλα κκαι αριστερα..

ακομα και τωρα που θα μπω στην 20 εβδομαδα εχω κατι πονακια χαμηλα ...απλα δεν ειναι τοσο εντονα οσο ηταν στην αρχη της εγκυμοσινης μου...ειχα ρωτησει τον γιατρο μου και μου ειχε πει οτι ειναι η μητρα μου που μεγαλωνει..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εξακολουθώ να έχω πονάκια που και που, όχι κάτι πολύ έντονο, η γυναικολόγος μου δεν μου έχει δώσει κάτι επιπλέον σε χάπι διότι οι τρανσαμινάσες μου είναι υψηλές και προσπαθεί να καθυστερήσει τυχόν επιπλέον χάπια μέχρι να δει ότι πέφτουν. Είχε καμία παρόμοια κατάσταση;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλες τις εγκυούλες!!

Μου έχουν περισσέψει απο την εγκυμοσύνη μου δύο κουτιά Trofocard μαγνήσιο για τις συσπάσεις με ημερομηνία λήξης 1/2017. Το κάθε κουτί έχει 30 ταμπλέτες.

Επειδή μου είναι άχρηστα και δεν γνωρίζω κάποια κοπέλα που να είναι εγκυούλα για να τα χρειαστεί, και είναι κρίμα να τα πετάξω, θέλω να τα χαρίσω σε κάποια εγκυούλα που τα χρειάζεται και τα χρησιμοποιεί. Εννοείται να τα έχει συστήσει ο γυναικολόγος της γιατί δεν εγκρίνω καθόλου τη λήψη φαρμάκων εν άγνοια του γιατρού.

Όποια τα θέλει ας με ενημερώσει με προσωπικό μήνυμα και θα της τα στείλω με ταχυδρομείο.

Σας εύχομαι καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας στην αγκαλιά σας!!:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα,συγχωρήστε με για τη περίπτωση λάθους καταχώρησης του προβλήματος μου.Είχα το καλοκαίρι μια ύποπτη επαφή με τη κοπέλα μου.Κάναμε 5 αρνητικά τεστ ουρησης και μια αρνητική χοριακη 4.Είχε πολυκυστικες ωοθήκες,Για να μη τα πολυλογώ επειδή έχει τα συμπτώματα εγκυμοσύνης ζαλάδες εμετούς λιποθυμίες ανησυχώ μην είναι έγκυος.Εν τέλει είχε νεύρωση στομάχου και έλκος.Ο Γαστρεντερολόγος της είπε να κάνει αξονική για να ξαναςλεγξει το στομάχι.Το αποτέλεσμα ήταν ότι είχε κυστικο μόρφωμα στην αριστερή ωοθηκη.Αυτό που θέλω να μάθω είναι,αν μια στο εκατομμύριο ήταν έγκυος θα φαινόταν στην αξονική;;το πόρισμα έγραφε μέγεθος και σχήμα μήτρας φυσιολογικό.Φυσιολογικό δηλαδή για μια άτοκη η φυσιολογικό για έγκυο;;Υπάρχει περίπτωση να είναι η μήτρα μεγάλη αλλά να θεωρείται φυσιολογική;Δε θα έγραφε μεγάλη ή έγκυος;Αν είναι έγκυος θα είναι στον 5ο μηνα.Ευχαριστώ προαιρετικά για τις απαντήσεις σας!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ειναι λάθος η ενότητα που έγραψες!

Αλλα αφού είχατε κανει τεστ και χοριακη γιατι αναρωτιέσαι αν μπορεί να ειναι έγκυος;

Επίσης απαγορεύεται (ή μάλλον πρέπει να αποφεύγεται) η αξονική στην εγκυμοσύνη πως της είπε γιατρός να κανει αν θα ηταν έγκυος;

Επίσης.....

Στον 5ο μήνα;

Ειναι δυνατόν να ειναι 5 μηνών και να μην το ξέρει ούτε αυτός π έκανε αξονική;

Την έχει δει γυναικολόγος?

Φυσικά και θα φαινόταν το έμβρυο στην αξονική!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Ειναι λάθος η ενότητα που έγραψες!

Αλλα αφού είχατε κανει τεστ και χοριακη γιατι αναρωτιέσαι αν μπορεί να ειναι έγκυος;

Επίσης απαγορεύεται (ή μάλλον πρέπει να αποφεύγεται) η αξονική στην εγκυμοσύνη πως της είπε γιατρός να κανει αν θα ηταν έγκυος;

Επίσης.....

Στον 5ο μήνα;

Ειναι δυνατόν να ειναι 5 μηνών και να μην το ξέρει ούτε αυτός π έκανε αξονική;

 

Την έχει δει γυναικολόγος?

Φυσικά και θα φαινόταν το έμβρυο στην αξονική!

Απλά δεν έχω ησυχάσει,γυναικολόγος την είχε δει ένα μήνα μετά την ύποπτη επαφή,περίπου στον ενάμιση μήνα καθυστέρησης,είχε κάνει υπέρηχο και διαγνωστηκαν πολυκυστικες ωοθήκες.Από κει και πέρα έκανε τρία τεστ του σπιτιού 2 νοσοκομειακά και μια χοριακη Απ ότι ξέρω πήρε χάπια για τις Κύστες οι οποίες καθηστερησαν τη περίοδο.Περίοδος λέει της ήρθε.Μετά συνέχισαν κάποια προβλήματα που έμοιαζαν με συμπτώματα εγκυμοσύνης.Δε βρέθηκε κάτι μόνο έλκος νεύρωση από το πολύ άγχος.Μετά ο Γαστρεντερολόγος της είπε να πάει για αξονική να δει το στομάχι της όπου βρήκαν κυστικο μόρφωμα στην αριστερή ωοθηκη.Της είπε να πάει σε γυναικολόγο για να δει τι έχει.Απλά στην αξονική που φαίνονται τα πάντα αν δε βρέθηκε μεγάλη μήτρα και παιδί τότε είναι ένα ισχυρό πειστήριο.Όσο για το αν ρώτησε ο γιατρός αν είναι έγκυος είπε Όχι γτ μάλλον δεν είναι απλά εγώ ανησυχώ πολύ αγχωνομαι και είμαι υπερβολικός.Απλά θέλω να ειμαι σίγουρος ότι δεν Είναι.Εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αν ηταν θα το είχε μάθει πλέον!

Μην ανησυχείς τόσο!

Εάν δεν ειναι σίγουρη ας κανει μια εξέταση ....

Πάντως ο γυναικολόγος θα το δει με έναν απλό υπέρηχο!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιστεύω πως αν ηταν θα το είχε μάθει πλέον!

Μην ανησυχείς τόσο!

Εάν δεν ειναι σίγουρη ας κανει μια εξέταση ....

Πάντως ο γυναικολόγος θα το δει με έναν απλό υπέρηχο!

Αυτή σίγουρη ειναι,πήγε μέχρι νευρολογο/ψυχίατρο και τις έδωσε ηρεμιστικά αντικαταθλιπτικά γτ τα πάθαινε όλα από το άγχος.Απλά 5 τεστ και Μια χοριακη να έδειξαν λάθος;Αν ήταν στην αξονική δε θα φαινόταν;Ή μήτρα δε θα μεγάλωνε έστω και λίγο;αν ήταν θα έκανε αξονική;Στον πρώτο μήνα που πήγε και έκανε υπέρηχο στο γυναικολόγο δε θα φαινόταν;Πάντως δεν υπάρχει κοιλιά απ ότι νομίζω τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα τα λες ολα!

Η μητρα θα ειχε μεγαλωσει πολυ οχι μονο λιγο!

Και φυσικα θα φαινοταν στις εξετασεις!

η κοιλια ενταξει συνηθως δεν πολυ φαινεται ακομη στον 5ο μηνα!

Αναλογσ την γυναικα!

Τα "συμπτωματα εγκυμοσυνης" συμβαινουν και σε πολλες αλλες κσταστασεις αλλα απλα μοιαζουν χωρις να υπαρχει εγκυμοσυνη!

Μια απλη εξεταση σε γυναικολογο αρκει!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ έχεις συμπτώματα Κυριάκο κι αυτό προσπαθούμε να σου πούμε :rolleyes:

Ισως πρέπει να δεις έναν ειδικό.

Οχι γαστρεντερολόγο πάντως.

 

Γιατί χωρίσατε; την είχες "γκαστρώσει" υποθέτω την κοπέλα με εμμονες ιδέες;; Μήπως αυτός είναι ο λόγος που είναι πρώην;

 

Ασχετο: θα θηλάσει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια εμένα απο την αυχενική διαφάνεια 13 εβδομάδων μου ειπαν οτι έχω χαμηλό πλακούντα!ο γιατρός μου είπε ξάπλα κ ξεκούραση απο όλο!!επαφή βέβαια δεν είχα μου την απαγόρεψε απο την 5η εβδομαδα μέχρι το τέλος...όταν ξανά πήγα μετα απο μια εβδομάδα είχαν ξεκινήσει κ οι συσπάσεις μου έδωσε μαγνήσιο 2 φορες την ημερα κ utrogestan ξάπλα ξεκούραση όχι βάρη όχι σκύψιμο..περιεμενω το επόμενο ραντεβού αν κ μου είπε μετα τις 22 εβδομαδες περιμένουμε να ανέβει ο πλακούντας..υπομονή να πάνε όλα καλά σε όλες σας με το καλό γερά κ τελειόμηνα μωράκια!!❤

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλημερα κοριτσια μου εχω καποιες αποριες πριν λιγες ημερες μπηκα στον 5ο μηνα και εδω και 5 μερες εχω πονακια κατω αριστερα επισης καποιες φορες νιωθω σαν να πετρωνει η κοιλια μου εχει καποια απο εσας παρομοια συμπτωματα????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου εχω καποιες αποριες πριν λιγες ημερες μπηκα στον 5ο μηνα και εδω και 5 μερες εχω πονακια κατω αριστερα επισης καποιες φορες νιωθω σαν να πετρωνει η κοιλια μου εχει καποια απο εσας παρομοια συμπτωματα????

Καλησπέρα! Πετρώνει στη μεση ή στο πλάι;

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια μου εχω καποιες αποριες πριν λιγες ημερες μπηκα στον 5ο μηνα και εδω και 5 μερες εχω πονακια κατω αριστερα επισης καποιες φορες νιωθω σαν να πετρωνει η κοιλια μου εχει καποια απο εσας παρομοια συμπτωματα????

Τον πόνο ακριβώς εκει που λες τον εχω και εγω πολλες φορές και ειναι απο το έντερο! Εγω το εχω διαπιστώσει σιγουρα σε εμενα! Με πιάνει εκει ακομα και σαν κολικος ας πούμε. Οδό για αυτο πιυ λες συσπάσεις, εγω νιωθω πετρώματα στα πλαγιά αλλα η γιατρος μου ειπε πως ειναι το μωρο( ειναι και πολυ ζωηρό) και πως οι συσπάσεις ειναι στη μεση στη μητρα.

xw9Lp2.png

 

R8erp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κορίτσια καλημέρα! Τη Πέμπτη συμπληρώνω αισίως τον 5ο μήνα και ξεκινάμε το ταξίδι για τον 6ο πιά περιμένοντας διδυμάκια. Εδω και δυο βραδιές αισθάνομαι ενα πέτρωμα χαμηλά στη κοιλιά μου που προφανως είναι σύσπαση. Αν θυμάμαι καλά και τις δυο φορές το εχω πάθει αμέςως μετά την ούρηςη κι ενώ είμαι ξαπλωμένη. Δεν είναι επαναλαμβανόμενο αλλά δεν το έχω συνηθίσει και με τρομαζει. Είναι φυσιολογικό να το νιώθω στο μηνα που βρίσκομαι ή μήπως ειναι νωρίς; Παιρνω ηδη μαγνήσιο και 2 utrogestan κι ο τράχηλος είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Θα μιλήσω σημερα με το γιατρό μου μιας και έχω να του στειλω εξετασεις απλώς θα ήθελα και μια άποψη ή εμπειρίες από τις εγκυμονούσες! Ευχαριστώ!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Τη Πέμπτη συμπληρώνω αισίως τον 5ο μήνα και ξεκινάμε το ταξίδι για τον 6ο πιά περιμένοντας διδυμάκια. Εδω και δυο βραδιές αισθάνομαι ενα πέτρωμα χαμηλά στη κοιλιά μου που προφανως είναι σύσπαση. Αν θυμάμαι καλά και τις δυο φορές το εχω πάθει αμέςως μετά την ούρηςη κι ενώ είμαι ξαπλωμένη. Δεν είναι επαναλαμβανόμενο αλλά δεν το έχω συνηθίσει και με τρομαζει. Είναι φυσιολογικό να το νιώθω στο μηνα που βρίσκομαι ή μήπως ειναι νωρίς; Παιρνω ηδη μαγνήσιο και 2 utrogestan κι ο τράχηλος είναι σε πολύ καλή κατάσταση. Θα μιλήσω σημερα με το γιατρό μου μιας και έχω να του στειλω εξετασεις απλώς θα ήθελα και μια άποψη ή εμπειρίες από τις εγκυμονούσες! Ευχαριστώ!

 

 

Ελα ρε που εισαι? Σε εχω χασει.

Μιλησες με τον γιατρο? Τι σου ειπε? Δεν νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο ειδικα οταν συνοδευονται απο δυσφορια κι αν ειναι συχνες. Εμενα ξεκινησαν μετα την περιδεση, οχι οτι εχει καποια σχεση απλα το αναφερω. Ειμαστε στη φαση που το παρακολουθουμε, αυστηρως κλινηρης κι αν συνεχισουμε ετσι μαλλον παμε για εισαγωγη.

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε που εισαι? Σε εχω χασει.

Μιλησες με τον γιατρο? Τι σου ειπε? Δεν νομιζω οτι ειναι φυσιολογικο ειδικα οταν συνοδευονται απο δυσφορια κι αν ειναι συχνες. Εμενα ξεκινησαν μετα την περιδεση, οχι οτι εχει καποια σχεση απλα το αναφερω. Ειμαστε στη φαση που το παρακολουθουμε, αυστηρως κλινηρης κι αν συνεχισουμε ετσι μαλλον παμε για εισαγωγη.

 

Darsel μου!!!! Χαθήκαμε! Ηταν πολυ μεμονωμένες χωρις πόνους και περιοδικότητα κι ούτε ξανα ειχα έκτοτε οποτε δεν ανησυχούμε! Γενικά προσέχω πολύ ομως και ξεκουράζομαι όσο δεν πάει άλλο. Η μήτρα κανει συσπασεις και δοκιμαστικά. Σου στέλνω πμ για τα νέα μας! Όλα να μας πανε καλά μέχρι τελους!

I 'm a happy twin mom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αύριο κλείνω τις 18 εβδομάδες και εδώ και περίπου μία εβδομάδα νιώθω αυτά τα πετρώματα. Την πρώτη φορά ένιωσα πέτρωμα ένα βράδυ την ώρα που ξύπνησα για τουαλέτα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έδωσα σημασία. Το πέτρωμα ήταν κάτω και δεξιά. Δεύτερη φορά ήταν την Παρασκευή, όταν καθόμουν στην καρέκλα του γραφείου μου και ένιωσα ένα σφίξιμο και φυσικά πέτρωμα, πάλι κάτω και δεξιά. Αυτό κράτησε πολύ ώρα. Και αμέσως μετά ένιωσα ένα πέτρωμα αριστερά και πιο ψηλά. Χθες πάλι ένιωσα αρκετά (περίπου 5-6) σφιξιματάκια σε όλη την κοιλιά μου. Αυτά θεώρησα ότι ήταν από το έντερο αλλά δεν το λέω και με βεβαιότητα. Έχω ενημερώσει το γιατρό μου για τις δύο πρώτες φορές και μου είπε ότι είναι κάτι φυσιολογικό για την εβδομάδα που είμαι και ότι δεν ήταν συσπάσεις. Εσείς από την εμπειρία σας νομίζετε ότι είναι κάτι ανησυχητικό; Φοβάμαι πολύ μην έχω κάνει ή μην κάνω κανένα κακό στο παιδάκι μου γιατί δεν ξεκουράζομαι καθόλου στο σπίτι. Κάνω συνέχεια δουλειές! Όχι βαριές αλλά όσο να ναι θέλουν ορθοστασία. Τις καθημερινές δε, είμαι καθισμένη σε μια καρέκλα επί 8 ώρες και μετά πάλι στο σπίτι κάτι θα κάνω για κανά δίωρο. Δε θέλω να πάρω πάλι τον γιατρό και έχω πάλι ραντεβού την άλλη Τετάρτη. Αλλά μέχρι τότε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Αύριο κλείνω τις 18 εβδομάδες και εδώ και περίπου μία εβδομάδα νιώθω αυτά τα πετρώματα. Την πρώτη φορά ένιωσα πέτρωμα ένα βράδυ την ώρα που ξύπνησα για τουαλέτα. Η αλήθεια είναι ότι δεν έδωσα σημασία. Το πέτρωμα ήταν κάτω και δεξιά. Δεύτερη φορά ήταν την Παρασκευή, όταν καθόμουν στην καρέκλα του γραφείου μου και ένιωσα ένα σφίξιμο και φυσικά πέτρωμα, πάλι κάτω και δεξιά. Αυτό κράτησε πολύ ώρα. Και αμέσως μετά ένιωσα ένα πέτρωμα αριστερά και πιο ψηλά. Χθες πάλι ένιωσα αρκετά (περίπου 5-6) σφιξιματάκια σε όλη την κοιλιά μου. Αυτά θεώρησα ότι ήταν από το έντερο αλλά δεν το λέω και με βεβαιότητα. Έχω ενημερώσει το γιατρό μου για τις δύο πρώτες φορές και μου είπε ότι είναι κάτι φυσιολογικό για την εβδομάδα που είμαι και ότι δεν ήταν συσπάσεις. Εσείς από την εμπειρία σας νομίζετε ότι είναι κάτι ανησυχητικό; Φοβάμαι πολύ μην έχω κάνει ή μην κάνω κανένα κακό στο παιδάκι μου γιατί δεν ξεκουράζομαι καθόλου στο σπίτι. Κάνω συνέχεια δουλειές! Όχι βαριές αλλά όσο να ναι θέλουν ορθοστασία. Τις καθημερινές δε, είμαι καθισμένη σε μια καρέκλα επί 8 ώρες και μετά πάλι στο σπίτι κάτι θα κάνω για κανά δίωρο. Δε θέλω να πάρω πάλι τον γιατρό και έχω πάλι ραντεβού την άλλη Τετάρτη. Αλλά μέχρι τότε;

Καλημερα!!Με το καλο το μωρακι σου.Οι συσπασεις απο μια εβδομαδα και μετα ειναι φυσιολογικες....φυσικα πρεπει να τις αναφερεις στο γιατρο σου για να κρινει αν ειναι παραπανω απο οσες πρεπει μεσα στη μερα. Εγω ειναι 21η εβδομαδα και εχω συχνες συσπασεις ο γιατρος μου μου εχει δωσει ουτροτζεσταν και μαγνησιο και μου εχει πει ξεκουραση.Οσο μπορεις οταν δεν εισαι στη δουλεια φροντιζε να ξεκουραζεσαι.Καποιες συσπασεις ειναι φυσιολογικο να εχουμε στην εγκυμοσυνη γιατι η μητρα ειναι μυς που μεγαλωνει μαζι με το μωρο και προεροιμαζεται για τη γεννα.Απλα αυτο που πρεπει να κανουμε οσο περναει απο το χερι μας ειναι να ξεκουραζομαστε για να μη τις ενεργοποιουμε.Μην αγχωνεσαι καθολου...ενημερωνε το γιατρο σου κανε αυτα που σου λεει και ολα θα πανε μια χαρα.Σε φιλω!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ moumo για την απάντησή σου! Το καταλαβαίνω ότι θέλει ξεκούραση, μου το έχει πει και ο γιατρός αλλά από τη μία είμαι από τη φύση μου ζουζούνι που δεν κάθεται σε ησυχία και από την άλλη είναι κάποια πράγματα που πρέπει να γίνουν. Μάλλον όμως πρέπει να εφαρμόσω σιγά σιγά την ξεκούραση πριν μου χτυπήσει κανένα καμπανάκι άλλο σοβαρότερο... Ας γίνουν όλα ρημαδιό!:D Καλή εγκυμοσύνη σου εύχομαι και να έχουμε όλες μας υγιή και γερά μωράκια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...