Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραντεβού στο/στη γιατρό σας...


Recommended Posts

εμένα κάνει γύρω στα 45 λεπτά αλλά δεν βιάζεται.. μετά πάμε στο γραφείο του κ μου λέει, λοιπόν σε ακούω, τι απορίες έχεις??ειναι πολύ καλός κ πάντα ότι κ αν γίνει σε ηρεμεί!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγω όταν πάω ξέρω ήδη ότι θα ειναι εκει πάντα να με καταλάβει να με κάνει να νιώσω οικεία.ο σύζυγος μου τον ρωτάει συνέχεια κ τον εμπιστεύεται με κλειστά ματια .ευχαριστω τις κοπέλες που μου τον πρότειναν απο το forum γιατί ακόμα θα προσπαθούσα να βρω γιατρο κ κυρίως να μου λύσει το πρόβλημα μου .τον ευχαριστω και κυρίως τα κορίτσια απο εδω μέσα που με διαφωτισαν σωστα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

συμφωνώ κορίτσια είναι βασικό να έχεις καλό γιατρό και να μπορείς να τον βρείς ανά πάσα στιγμή.Δεν λέω άνθρωποι είναι και μπορεί κάποια στιγμή να μην τους βρούμε άλλα πρέπει να υπάρχει προσέγγιση σωστή και να σου αφιερώνει χρόνο.Εγώ αυτά αναζητώ και ευτυχώς τα βρήκα στον γιατρό μου μου εμπνέει εμπιστοσύνη ,σε ευχαριστώ guliettampak εκ των υστέρων τελικά έχω και εγώ θετικο αποτέλεσμα και βλέπουμε και τρείς σάκκους.καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Συμφωνώ και εγώ με τη σειρα μου οτι ο γιατρός είναι το Α και το Ω στην πορεία της κύησης και σίγουρα δεν είμαστε γιατροί. Ο δικός μου γιατρός απο την αρχή είχε μια μέτρια στάση, ούτε αδιάφορος αλλά ουτε και ιδιαίτερα ζεστός. Το πρώτο ραντεβού ας πούμε είχε διάρκεια μολις 15-20 λεπτα! Δεν πρόλαβα να δω το φασολάκι στον υπέρηχο και είχε τελειώσει ήδη το ραντεβού. Αλλά εμένα προσωπικά δεν με πείραξε αυτό γιατι ξέρω οτι ειναι ο καλύτερος γιατρος στο νησι. όσο για τις μικρο απορίες που έχω συχνά ευτυχώς υπάρχουν και τα φορουμ!!! Όπως προαναφέρθηκε λοιπόν είναι κυρίως θέμα εμπιστοσύνης!

preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 9 months later...

χαίρομαι που διαβάζω ότι υπάρχουν πολλοί καλοί γιατροί. Έτσι με τη σειρά μου να επαινέσω τον δικό μου, που πάνω απ'όλα είναι γιατρός που ακούει!! Ποτέ δεν έφυγα με απορίες, μου τις απαντούσε πριν καν γεννηθούν!! Πιστεύω ότι γι αυτόν ήμουν πολύ εύκολη περίπτωση μιας και είχα μία τέλεια εγκυμοσύνη χωρίς προβλήματα, 23 ετών όταν έμεινα έγκυος. Ο γιατρός αυτός έχει κέντρο εξωσωματικής (Τσιριγώτης) και σίγουρα είχε πολύ σοβαρές περιπτώσεις, και εκτίμησα το γεγονός ότι μετά από εμένα μπορεί να περίμεναν αρκετές γυναίκες να μπουν για ραντεβού αλλά ποτέ δεν ένιωσα να βιάζεται να με "ξεπετάξει". Πολύ αναλυτικός, σχολαστικός, δεν μου άφησε ποτέ περιθώριο να ανησυχήσω και επειδή είχα πάει και σε άλλους γιατρούς πριν καταλήξω σε αυτόν είναι ο μόνος που με έκανε να νιώσω ασφαλής και ήρεμη.

Οι άντρες της ζωής μου...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και εγω συμφωνω μαζί σας κορίτσια καλός γιατρός και να ακολουθουμε οτι μας λένε πάντα όχι να κάνουμε του κεφαλιού μας απλά ισως χρειάζεται υπομονή και σωστή κρίση για να επιλέξεις τον σωστό γιατρό

τόσα που ακούμε που γίνονται είναι να μην φοβόμαστε;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλός γιατρός ειδικά στην εγκυμοσύνη, είναι αυτός που έχει πάντα το κινητό του ανοιχτό(οχι τηλεφωνητής) όταν τον χρειάζεσαι και εννοώ όταν υπάρχει ανάγκη να μπορείς να τον βρεις, ειδικά στην εγκυμοσύνη. Επίσης αυτό που είπατε, να ξέρεις ότι στο ραντεβού, δεν νιώθεις οτι περιμένει πως και πως να τελειώσετε , ειδικά όταν περιμένει κόσμος. Και εγώ πήγαινα πάντα με ερωτήσεις στην εγκυμοσύνη μου και πάντα μου εξηγούσε τα πάντα και παραπάνω από αυτά που ρωτούσα. Για μένα ο γυναικολόγος (εγώ έχω τον Βεριγάκη Γεώργιο στο νέο ηράκλειο) είναι κάτι που δεν αλλάζεις εύκολα, αν βρεις βέβαια κάποιον που νιώθεις ότι αξίζει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας ο καλός γιατρός φαίνεται και νομίζω ότι μπορούμε να αξιολογήσουμε σωστά ολες μας

επίσης νομίζω ότι πρέπει εκτός από τις ιατρικές οδηγίες να μπορεί να καταλαβαίνει και πως νιώθουμε σε αυτή τη φάση που διανύουμε της εγκυμοσύνης είναι βασικό να μας καταλαβαίνει και να είναι παντα διπλα μας

ευτυχώς ο γιατρός μου ανήκει σε αυτή την κατηγορία και είμαι πολύ ευχαριστημένη για αυτό γιατι σήμερα σπανίζουν τέτοιοι γιατροί

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια συμφωνώ και θέλω να πω ότι ενθουσιάστηκα πολύ γιατί έκανα το πρώτο μάθημα yoga .στο ιατρείο του γιατρού μου τι Σάββατο μαζί νε άλλες κοπέλες

Ήταν τέλεια Νας έκανε η μαία μάθημα ανώδυνος τοκετού κ yoga

Η παροχή αυτή είναι από τον γιατρό μου είναι τέλεια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ο δικος μου παντα αργει να σε παρει γιατι κλεινει τα ραντεβου πολυ κοντα το ενα με το αλλο. Ειναι πολυ ηρεμος ανθρωπος παντως και καθε φορα παω αγχωμενη και γεματη αποριες και στο τελος δεν τον ρωταω οσα θελω γιατι με χαλαρωνει και νομιζω πως ολα ειναι τελεια.

Δεν με βλεπει πολλη ωρα, περιπου 1-2 λεπτα μου κανει υπερηχο, μετα ζυγισμα, πιεση και μετα ειναι η ωρα να κανω ερωτησεις (οπου λεω 2-3 πραγματα και μετα φευγω).

Με βλεπει ομως πιο συχνα απο οτι βλεπω πως ειναι το "στανταρ". Δηλαδη ήδη εχω πάει 3 φορες και ειμαι 2 μηνων. Με βλεπει καθε 15 μερες χοντρικα (δεν παιρνει επισκεψη καθε φορα)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα σε όλους/ες εγώ δεν είμαι μανούλα είμαι εν καιρό μπαμπάς και μόλις σήμερα κάναμε το τεστ μετά από δύο ημέρες καθυστέρησης και βγήκε θετικό :) . Κλείσαμε ραντεβού με το γυναικολόγο για Παρασκευή. Η σύζυγος είναι 24 κι εγώ 33 είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κι έχω λίγο άγχος θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει στο τι να περιμένω τη Παρασκευή από το γιατρό (εξετάσεις, αλλά και τιμές στο περίπου).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους/ες εγώ δεν είμαι μανούλα είμαι εν καιρό μπαμπάς και μόλις σήμερα κάναμε το τεστ μετά από δύο ημέρες καθυστέρησης και βγήκε θετικό :) . Κλείσαμε ραντεβού με το γυναικολόγο για Παρασκευή. Η σύζυγος είναι 24 κι εγώ 33 είναι η πρώτη εγκυμοσύνη κι έχω λίγο άγχος θα μπορούσε κάποιος να με διαφωτίσει στο τι να περιμένω τη Παρασκευή από το γιατρό (εξετάσεις, αλλά και τιμές στο περίπου).

 

Σταύρο καλημέρα! Καταρχήν συγχαρητήρια! Να έχετε μια όμορφη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μπεμπάκι!

Επειδή είστε πολύ αρχή ακόμη, σε αυτό το ραντεβού στον γιατρό θα κάνετε υπέρηχο να πιστοποιήσει την εγκυμοσύνη και θα δείτε τον σάκο, νομίζω είναι νωρίς να ακούσετε καρδούλα. Θα πάρει ιατρικό ιστορικό στην γυναίκα σου, θα σας δώσει συμβουλές τι να προσέξετε τώρα στην αρχή, κάποιες βιταμίνες ίσως (φυλλικό οξύ) και θα της ζητήσει να κάνει τις πρώτες εξετάσεις. Στάνταρ για πρώτη εξέταση είναι πιστεύω γενική αίματος και ούρων, σάκχαρο, ομάδα αίματος και ρεζους, ερυθρά, τοξόπλασμα, ηπατίτιδα κλπ. αν και κάθε γιατρός μπορεί να ζητήσει και κάτι παραπάνω. Το καλό είναι οτι αυτές τις εξετάσεις τις δικαιολογούν τα ταμεία, αλλιώς κοστίζουν αρκετά. Μην αγχώνεστε γι'αυτά, ο γιατρός στο ραντεβού σας θα σας κατατοπίσει για όλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...