Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΥ ΘΗΛΑΣΜΟΥ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


απο που απο το ιντερνετ?

 

εγώ το πήρα από το http://www.stellaris.se αλλά ίσως υπάρχει και αλλού αν βάλεις τη μάρκα στο google

 

κ τι εννοεις μεταποιηση?

 

Κόβεις το σουτιέν εκεί που ενώνεται η τιράντα με το cup, προσθέτεις ένα λαστιχάκι και ένα γαντζάκι και το κάνεις σουτιέν θηλασμού! Βρήκα τα άπειρα παλιά σουτιέν στη ντουλάπα και λέω να τα μεταποιήσω.

 

επισης η μπανελα δεν επιτρεπεται ή απλα τα κανονικα σουτιεν δεν βολευουν?

 

νομίζω αυτά με τη μπανέλα βολεύουν γιατί συνήθως είναι πιο "μπαλκονάτα" και άρα είναι πιο εύκολο να τα κατεβάσεις και να βγάλεις το στήθος από πάνω.

Εγώ φοράω συνήθως θηλασμού, ιδίως αν πρόκειται να βγω βόλτα, αλλά και τα άλλα δεν τα έχω αποκλείσει!

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάμε περί σουτιέν... φοράτε όλο το 24ωρο σουτιέν; Τα φοράω ακόμη και στον ύπνο, μου έχουν γίνει πια δεύτερο δέρμα. Και να φανταστείτε πως πριν την εγκυμοσύνη υπήρχαν μέρες που ούτε καν φορούσα, ιδίως το καλοκαίρι.

Νομίζετε πως είμαι υπερβολική; :oops: Πρέπει να φοράω ακόμη και στον ύπνο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρέπει να φοράω ακόμη και στον ύπνο;

 

Δεν ξέρω να σου πω τι πρέπει, εγώ πάντως στον ύπνο δε φοράω, και φοράω τις περισσότερες φορές τη μέρα. Δηλαδή αν είναι να μη βγω από το σπίτι μπορεί και να μη φορέσω. Ούτως ή άλλως... όλο μέσα-έξω το έχω!!!

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστω πολυ feli....εκ παραδρομης εγραψα Αγλαια.συγνωμη.εγω παντως φοραω διαρκως σουτιεν!ενας απο τους λογους ειναι οτι ετσι στηριζεται κ το επιθεμα.εσεις δεν φορατε επιθεματα?εγω αναγκαστικα γιατι το γαλα μου τρεχει κ αν δεν φοραω θα λερωνω τις μπλουζες.εσας δεν τρεχει?επισης αγορασα κ θηλες σιλικονης γιατι φοβαμαι μην πληγωσει τις θηλες μου η μικρη.τι γνωμη εχετε?ακομα δεν τις εχω χρησιμοποιησει ομως.τελος θα ηθελα να ρωτησω κ κατι ακομα.στο ενα στηθος μου παντα καθε φορα που ξεκιναει η μικρη να θηλασει,στις 3-4 πρωτες ρουφηξιες πεθαινω στο πονο!αισθανομαι σαν να εχει φραξει η θηλη κ περναει με δυσκολια το γαλα μεχρι να ξεφραξει.αυτο συμβαινει περιπου απο την 2η εβδομαδα θηλασμου (δηλ απο τοτε που βγηκαμε απο το μητερα) κ συμβαινει καθε φορα!ξερετε τι μπορει να ειναι?ευχαριστω πολυ για αλλη μια φορα!

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

Μια που μιλάμε περί σουτιέν... φοράτε όλο το 24ωρο σουτιέν; Τα φοράω ακόμη και στον ύπνο, μου έχουν γίνει πια δεύτερο δέρμα. Και να φανταστείτε πως πριν την εγκυμοσύνη υπήρχαν μέρες που ούτε καν φορούσα, ιδίως το καλοκαίρι.

Νομίζετε πως είμαι υπερβολική; :oops: Πρέπει να φοράω ακόμη και στον ύπνο;

Βρε Marle, και εγώ πριν το μωρό δε φορούσα συνέχεια... αλλά τώρα με το θηλασμό δε γίνεται! θα τρέξει γάλα και θα τα κάνω μαντάρα! ήδη το στρώμα φιλοξενεί δύο στάμπες νά από ποιό παλία που έτρεχε πολύ!! απλά σκέφτομαι να δοκιμάσω και κανένα κανονικό σουτιέν γιατί μπορεί να γουστάρω με τρέλα τον θηλασμό αλλά έχω σιχαθεί να με βλέπω με τα ίδια σουτιέν τόσους μήνες!! Λέω να πάω να πάρω κανένα που να ξεκουμπώνει από μπροστά! δε θα είναι βολικό;;; το έχει δοκιμάσει καμιά;;; ε; :?:

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Χριστος Ανεστη κοριτσια.τις τελευταιες μερες βλεπω οτι η μικρη ενω θηλαζει εχει εναν εντονο εκνευρισμο...σφιγκεται,κλαιει κλπ...μηπως δεν εχω πολυ γαλα?αν κ την τελευταια εβδομαδα πηρε 200 γραμ.επισης νιωθω εναν πονο στο στηθος καθε φορα που ξεκιναει τον θηλασμο.σαν να εχει 'βουλωσει' το στηθος κ ρουφωντας η μικρη το 'ξεβουλωνει' κ τρεχει το γαλα.δεν ξερω αν εγινα κατανοητη...περιμενω τις χρησιμες συμβουλες σας!

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

c@t και xrysalis ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εγώ έχω βαρεθεί πια με τα ίδια σουτιέν τόσους μήνες!

konstadina80 επιθέματα ποτέ δεν έχω φορέσει γιατί γνωρίζω πως μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα στη θηλή επείδή δεν την αφήνουν να στεγνώσει και έτσι την κάνουν πιο επιρρεπή σε ερεθισμούς.

Τώρα όσον αφορά αφορά το βάρος της μικρής αφού παίρνει γιατί ανησυχείς; αν έχει και ικανοποιητικές βρεγμένες πάνες όλα καλά :wink:

Ο πόνος που νώθεις μόλις αρχίζει να θηλάζει το μωρό είναι επειδή "κατεβαίνει" το γάλα. Απ'ότι ξέρω δεν βουλώνει το στήθος, απλά ρουφώντας δυνατά κατεβαίνει το γάλα και νιώθεις αυτό το "ξεβούλωμα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επιθέματα ποτέ δεν έχω φορέσει γιατί γνωρίζω πως μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα στη θηλή επείδή δεν την αφήνουν να στεγνώσει και έτσι την κάνουν πιο επιρρεπή σε ερεθισμούς
:shock: ε, αυτό δεν το ήξερα... μέχρι σήμερα φοράω κανονικά επιθέματα... δεν αντιμετώπισα βέβαια πρόβλημα... (από αυτά τουλάχιστον! :wink: )

.....και που λες ο Πινόκιο... τάνει μαμάααααααααααααα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα τα επιθέματα με έσωσαν, τα φοράω όλη μέρα! Λάθος είναι?

Πάντως να πω στην κοπέλα που άνοιξε το τόπικ οτι τις ίδιες ανησυχίες έχουμε όλες αλλά αξίζει να επιμείνουμε και να προσπαθήσουμε! Α και το swing της medela με βοηθάει κι εμένα πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω τα φοραω......δεν ξερω τι θα εκανα χωρις αυτα........και το σουτιεν φοραω ακομα και στον υπνο.......δεν γινεται αλλιων με τετοιο στηθος......θα μου πεσει στο πατωμα..... :lol:

 

Λενε ομως οτι πρεπει να αεριζονται οι θηλες......αντε να κυκλοφορεις τσιτσιδη!!!!! :lol:

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...