Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πώς να νιώσουμε.....


Vitsi

Recommended Posts

Είμαι πολύ μα πολύ οργισμένη με την παιδίατρο που παρακολουθεί το μπουμπούλη μας!!!

 

Σύμφωνα με τη γιατρό που του έκανε τον υπέρηχο,εκείνη ευθύνεται για την εμφάνισης της ΓΟΠ στον μικρό,διότι μας έλεγε να του δίνουμε γάλα σε ποσότητα δυσανάλογη με την ηλικία του!!!

 

Όταν βγήκαμε απ'το μαιευτήριο και ενώ η αδερφή μου ακόμα θήλαζε-όχι αποκλειστικά-χρειάστηκε ο μπέμπης συμπλήρωμα και η παιδίατρος μας είπε να του δώσουμε 90ml ενώ η σωστή ποσότητα είναι τα 30ml και η σταδιακή αύξησή τους ανάλογα με την όρεξη του μωρού.

 

Παρατηρήσαμε μια συνεχόμενη ανησυχία μετά τα γεύματά του,δίναμε κίντερτε μετά από καθοδήγηση της παιδιάτρου αλλά το κλάμα και η ανησυχία συνεχιζόταν....

 

Η παιδίατρος,μας αύξανε συνεχώς το γάλα σε σημείο να το φτάσει 180ml!!!! και ο μικρός δεν είχε συμπληρώσει ακόμα 1 μήνα μετά απ'τη γέννησή του!!!!

Η αδερφή μου να εκφράζει στη γιατρό την αμφιβολία της, όσον αφορά τη ποσότητα, γιατί είναι πολύ μικρός ακόμα για να τρώει 180 και εκείνη απλά έλεγε ότι το παιδάκι σας είναι φαγανό και μην ανησυχείτε!!!!

 

Η λύση ενός επιστήμονα στην ερώτηση μιας μητέρας "γιατί το παιδί κλαίει συνέχεια μετά τα γεύματα",είναι η αύξηση του γάλακτος και όχι η παρότρυνση να το εξετάσει κλινικά ώστε να απορρίψει άλλα πιθανά αίτια που ενοχλούν το παιδί.

 

Της δείξαμε εμπιστοσύνη και εκείνη μας διέψευσε με αποτέλεσμα να ταλαιπωρείται πολύ το μωρό μας,το θεραπευτικό γάλα δεν το ανέχεται,είναι δύσπεπτο και σήμερα θα τον δει εννοείται άλλος παιδίατρος.

 

 

Μακάρι το πουλάκι μου να ανακουφιστεί σύντομα!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 518
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ακριβώς την ίδια ιστορία πέρασα και εγω με την πρώτη παιδίατρου του γιου μου. Τί να πω πια, ταλαιπωρούν τα μωράκια μας με την άγνοιά τους... Κοπέλα μου αλλάξτε γιατρό επειγόντως.

Link to comment
Share on other sites

Η εν λόγω "παιδίατρος"μάλλον πρέπει να αφήσει το συγκεκριμένο λειτούργημα και να πάψει να καλείται γιατρός!!!!!

 

Το μωρό μας έχει φύσημα.........δεν μας ανέφερε ποτέ τίποτα!!!

Έχει ομφαλοκήλη....................επίσης δεν μας είπε τίποτα!!!!

Τα εξανθήματα που έχει εμφανίσει δεν είναι τίποτα άλλο παρά αντίδραση απ'το γάλα που του έχει δώσει και η αγωγή για να εξαλειφθούν,λάθος παρακαλώ!!!

Μας είχε γεμίσει με ένα σωρό κρέμες οι οποίες είναι τελικά άχρηστες και το παιδί είχε γίνει αγνώριστο απ'τις κοκκινίλες!!!

 

Ο νέος παιδίατρος,είναι πολύ ομιλητικός,καθοδηγεί με υπομονή και δείχνει την απαιτούμενη σημασία...Καμία σχέση με την κυρία.....

Είπε πράγματα τα οποία η άλλη ούτε καν είχε μπει στο κόπο να μας ενημερώσει!!!!

 

 

 

Τι να πω.....Είμαι όσο δεν πάει εξοργισμένη!!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

πω πω θυμωσα τωρα...εγω θα την ειχα χτυπησει ειληκρινα μιλαω!!!φυσιμα και ομφαλοκηλη και δεν σας ειπε τιποτα το ζωων!!!!!!!συγνωμη που εκφραζομαι ετσι αλλα ελεος δηλαδη και τους τα ακουμπαμε και μας δουλευουν!!κοριτσι μου μην το αφησεις ετσι και εννοειτε αλλαξε γιατρο!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

πω πω θυμωσα τωρα...εγω θα την ειχα χτυπησει ειληκρινα μιλαω!!!φυσιμα και ομφαλοκηλη και δεν σας ειπε τιποτα το ζωων!!!!!!!συγνωμη που εκφραζομαι ετσι αλλα ελεος δηλαδη και τους τα ακουμπαμε και μας δουλευουν!!κοριτσι μου μην το αφησεις ετσι και εννοειτε αλλαξε γιατρο!!

 

Εννοείται πως αλλάξαμε γιατρό και η διαφορά είναι αισθητή!!!!

 

Θέλει πολύ προσοχή σε ποιον θα πέσουμε!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Τέτοια εποχή πέρυσι είχαμε μάθει για την εγκυμοσύνη της αδερφής μου και το Σάββατο που μας πέρασε βαφτίσαμε το αγοράκι μας.....

 

Κάθε δυσάρεστη και αγχωτική στιγμή "σβήστηκε" με το γέλιο και την παρουσία του μπουμπούλη στις ζωές μας....

 

Σαν χθες τα θυμάμαι όλα,πώς πέρασε τόσο γρήγορα ο καιρός....

 

Μου φαίνεται πολύ περίεργο...

 

Είχα τη τιμή να γίνω η νονά του και τη χαρά να είμαι δίπλα του σε ό,τι και να χρειαστεί!Είναι τόσο δυνατό αυτό που νιώθω γι'αυτό το παιδί,δεν ήξερα ότι μέσα μου υπήρχαν τέτοια συναισθήματα!

 

 

Να είσαι πάντα γερός ψυχή μου,να γίνεις ένας καλός και αξιοπρεπής άνθρωπος!!!

 

 

Σ'αγαπώ όσο δεν φαντάζεσαι!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Πολύ συγκινητική η ιστορία σας...τώρα την διάβασα και πραγματικά πρέπει να σε συγχαρώ για την όλη στάση σου και κυρίως για τον λόγο σου που δείχνει άνθρωπο με σταθερότητα και ηρεμία. Τυχερή η αδερφή σου που σε έχει δίπλα της....μόνο χαρές από εδώ και στο εξής!!!

Δύο πράγματα πρέπει να δίνουμε στα παιδιά μας, βαθιές ρίζες και γερά φτερά!!!

Link to comment
Share on other sites

πωπω πως περασε ενας χρονος ε?

μπραβο για ολα οσα καταφερατε!

 

Και όμως πέρασε....Απίστευτο!

Σας ευχαριστώ όλες,για τότε που με στηρίξατε και για τώρα για τα καλά σας λόγια!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σας ζησει ο νεοφωτιστος. να εισαι παντα καλα κ να τον χαιρεσαι!

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

να σας ζησει ο νεοφωτιστος. να εισαι παντα καλα κ να τον χαιρεσαι!

 

Ευχαριστώ πάρα πολύυυυυ!!!

Φιλιά πολλά!!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

Είχα τη τιμή να γίνω η νονά του και τη χαρά να είμαι δίπλα του σε ό,τι και να χρειαστεί!Είναι τόσο δυνατό αυτό που νιώθω γι'αυτό το παιδί,δεν ήξερα ότι μέσα μου υπήρχαν τέτοια συναισθήματα!

 

 

Να είσαι πάντα γερός ψυχή μου,να γίνεις ένας καλός και αξιοπρεπής άνθρωπος!!!

 

 

Σ'αγαπώ όσο δεν φαντάζεσαι!!!

 

Πιστεύω πως θα είσαι μια καταπληκτική πνευματική μητέρα για το παιδί!:D

 

Να τον χαίρεστε - νάχει υγεία, αγάπη, χαρές, τύχη και τον Θεό πάντα κοντά του!

 

Να μας γράφεις νέα σας!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως θα είσαι μια καταπληκτική πνευματική μητέρα για το παιδί!:D

 

Να τον χαίρεστε - νάχει υγεία, αγάπη, χαρές, τύχη και τον Θεό πάντα κοντά του!

 

Να μας γράφεις νέα σας!

 

Θα προσπαθήσω για το καλύτερο....:D:D

 

Να είσαι καλά!!!

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαθε ευτυχια στο ανηψακι σου και πανω απο ολα υγεια! ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ! Αν εχεις χρονο γραψε μας τα νεα σας .... με τον μπαμπα τι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοπελα μου!!!

Πραγματικα σε χαιρομαι που εισαι τοσο καλη θεια...και ζηλευω λιγακι γιατι η δικια μου η αδερφη εχει πραγματικα γραμμενα τα ανηψια της:(

Να φανταστειτε τον γιο μου που γιορταζε την προγουμενη εβδομαδα οχι δωρο αλλα ουτε τηλεφωνο δεν τον πηρε και φυσικα ουτε τη μπουμου μας που χθες εγινε ενος ετους!!!! Και εννοειται οτι στη βαφτιση της δεν της πηρε τιποτα...

Και ειναι ανυπαντρη, δουλευει με εναν καλο μισθο, μενει με τη μητερα μου και δεν εχει αλλα ανηψια ουτε καν απο ξαδερφες μας...

Δεν ξερω τι να κανω...να στεναχωρηθω ή να θυμωσω???:cry::evil:

Sorry για το off topic αλλα πραγματικα χαιρομαι που στεκεσαι τοσο πολυ στην αδερφη σου και κυριως σε αυτο το πλασματακι...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια,σας ευχαριστώ τόσο μα τόσο πολύ!!!Με συγκινείτε κάθε φορά που διαβάζω τις απαντήσεις σας....

 

Ο μπαμπάς του μπουμπούλη,μένει πια μαζί μας-όχι πως είναι το πιο εύκολο πράγμα-,είναι όμως κοντά στο παιδί και αυτό για μένα είναι το μεγαλύτερο κίνητρο ώστε να κάνω υπομονή.

Δεν λέω πως δεν αγανακτώ με την ακαταστασία,την έλλειψη ηρεμίας και χώρου σ'ενα 3άρι,υποχωρώ όμως γιατί βάζω σε προτεραιότητα το μωρό.

 

Ελπίζω γρήγορα το ζευγάρι να ορθοποδήσει και να κάνει κάτι δικό του για το καλό και των τριών!

 

aggelomarios,καταλαβαίνω πώς νιώθεις....Θα σου πω όμως ένα πράγμα....

Αυτή που θα πρέπει να στενοχωριέται δεν είσαι εσύ αλλά η αδερφή σου!Χάνει τόσα πολλά που δεν φτιάχνει δεσμούς με τα ανήψια της,αγνοεί μια τόσο ανιδιοτελή και έντονη αγάπη,που όταν το συνειδητοποιήσει,θα είναι πολύ-πολύ αργά!

Η χαμένη λοιπόν είναι εκείνη....

Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου&άσε το καθένα να δείχνει ελεύθερα τι άνθρωπος είναι,καλό θα σου κάνει! ;)

Βρες αυτόν που θα σου δείξει τα χρώματα την στιγμή που ο ουρανός για σένα θα φαίνεται γκρίζος...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...