Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΩΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΤΟ NICK NAME ΣΑΣ?


joe

Recommended Posts

ηθελα να γραψω το ονομα απο το αγαπημενο μου λουλουδι που ακουστικα ειναι σταρ-κα'ι'σερ λιλι αλλα επειδη δεν ηξερα πως γραφετε στα αγγλικα το εγραψα οπως εγω πιστευα...αργοτερα εμαθα πως γραφετε,stargizer lily, αλλα επειδη αυτη η λεξη ειναι δημιουργημα του μυαλου μου δεν υπαρχει περιπτωση να το εχει αλλος το παρατσουκλι οποτε και το κρατησα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 600
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αθανασία είναι το όνομά μου και θυμάμαι ότι όταν τραγουδούσαν το τραγούδι "μία είναι η ουσία δεν υπάρχει Αθανασία", τους έλεγα "κι εγώ τι κάνω?"

κατά το φαιά ουσία, έβγαλα το φαιά Αθανασία!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Η Marchalina hellenica Πρόκειται για ένα έντομο που εντοπίσθηκε στην Ελλάδα ήδη από τον εντομολόγο Παναγιώτη Γεννάδιο τον προηγούμενο αιώνα αλλά υπήρχε σε μικρούς μόνο, γεωγραφικά περιορισμένους πληθυσμούς.

Το έντομο, ευρισκόμενο στο προνυμφικό στάδιο, παράγει κηρώδες προστατευτικό κάλυμα, τη γνωστή βαμβακάδα, ενώ τα πλούσια σε υδατάνθρακες (προιόντα αρχικά της φωτοσύνθεσης του πεύκου) περιττώματά της αποτελούν το γνωστό μελίτωμα που στάζει από τα πεύκα και αποτελεί την βασική τροφή της μέλισσας, παραγωγού του πευκόμελου. Υπολογίζεται ότι έως και το 60% της παραγωγής του πευκόμελου στην Ελλάδα και την Τουρκία παράγεται χάρις στη Marchalina hellenica.

p7z6p3.pngsQqep3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Εγω που εγινα σημερα μελος σκεφτομουν τι να βαλω τι να βαλω και εβαλα το ονομα που εχουμε πει με τον συντροφο μου οτι θα βγαλουμε τη κορουλα μας οταν τη κανουμε...!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
×
×
  • Δημιουργία νέου...