Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

γυναικολογος στην λάρισα;;;;


Recommended Posts

Γεννησα το μπεμπακο μου στο Ριζο! Μου χαρισε την ομορφοτερη εμπειρια της ζωης μου!!!! Ακομα δε μπορω να πιστεψω οτι η γεννηση του μωρου μου θα ηταν τοσο ομορφη, ανωδυνη και ευχαριστη! Ειχα ενα ομορφο χωρο με την τηλεοραση μου,τη μουσικη μου και μια εξαιρετικη μαια!

Συμφωνω μαζι σου για το ραψιμο...δεν καταλαβαινεις κατι! περπατησα ανετα.Εκανα και επισκληριδιο απο εναν εξαιρετικο αναισθησιολογο!

Ο γιατρος ειναι στο πλευρο σου σαν ΑΝΘΡΩΠΟΣ και οχι μονο σαν γιατρος!

 

Βεβαια το σημαντικο για καθε κοπελα ειναι να πηγαινει στο γυναικολογο και να νιωθει τοσο ανετα ωστε να μπορει να μιλησει για ολους τους προβληματισμους της και να σε κανει να νιωθεις ασφαλεια. Με το καλο να ερθουν να μωρακια σε οσες ειναι εγκυμονουσες!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 114
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας! Είμαι καινούριο μέλος στο φορουμ σας και στην προσπάθεια για μπεμπέ και επειδή δν είμαι από Λάρισα το ψάχνω όσο μπορώ διαδικτυακά γιατί οι γνωστές μου εδώ έχουν εξωτερικούς γιατρούς κι εγώ ενδιαφέρομαι για Δημοσίου! Να μη τα πολυλογώ αποφάσισα να πάω στον Νταφόπουλο στο Πανεπιστημιακό της Λάρισας! Του έκανα και μια επίσκεψη για να τον δω από κοντά και σαν πρώτη επαφή πριν κανα 2μηνο μια χαρά μου φάνηκε!! Τώρα όμως που ακούω διάφορα μου έχουν δημιουργηθεί απορίες! Γνωρίζει κάποια από εσάς καταρχήν αν ο Νταφόπουλος δέχεται και πρωί κόσμο ?(γιατί τα απογευματινά κοστίζουν 60?, δν είναι και λίγα, ενώ νομίζω το πρωί είναι γύρω στα 5? χωρίς να είμαι σίγουρη!)Και απογεύματα είναι μόνο μια μέρα την εβδομάδα ή είναι περισσότερα απογεύματα?(Κάπου εδώ μέσα διάβασα ότι δέχεται μόνο Τρίτη κι εγώ νομίζω ότι είχα πάει Δευτέρα, αλλά δν θυμάμαι για σίγουρα!) Και η δευτερη μου απορία είναι: έχει στανταρ χρήματα που παίρνει όταν ξεγεννάει μια κοπέλα αν δν έχει εφημερία εκείνη την ώρα?Γιατί για άλλους γιατρούς διάβασα και τέτοια και φρίκαρα! Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω γεννησα και τα δυο παιδακια μου στον νταφοπουλο το δευτερο πριν 3 χρονια. δεχεται καθε τριτη και πεμπτη.

οσον αφορα την αμοιβη δεν ζητησε κατι τοτε αλλα δεν ξερω αν ζηταει τωρα η κουμπαρα μου που γεννησε και αυτη πριν 10 μηνες τιποτα δεν της ζητησε. για πρωινο ραντεβου παρε τηλ στο νοσοκομειο και ρωτησε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
  • 11 months later...
Κοριτσια καλησπερα.........ψαχνω για γιατρο στη λαρισα και μου προτειναν την ιατρο χριστινα βερυκουκη.Την εχει καμια απο εσας?:P

 

Καλησπέρα.

Τη συγκεκριμένη γυναικολόγο την επισκεύτηκα πριν απο 3 περίπου μήνες. Παρόλο που είχα ακουσει αρκετα καλά λόγια απογοητεύτηκα λιγο. Δεν μου εδωσε την απαραιτητη ιατρική προσοχη. Προτιμώ η γιατρος μου να ξερεις πολύ καλα τι κανει και να εχει αρκετη εμπειρια. Θα σου συνιστούσα να επισκευτεις τη Στυλοπούλου. Ειναι πολυ καλη με τα περιστατικά της και εχει παρα πολλές γνωσεις. Από κάτι απλό έως κάτι σοβαρό θα σου δώσει την απαραίτητη προσοχη. Και επισης σαν ανθρωπος ειναι πολυ καλόψυχη και δε θα προσπαθησει να σε εκμεταλλευτει (μου συνεβη με αλλο γυναικολόγο της πολης! ). Ειναι πολυ δυναμική και δεν νομιζω να εχεις προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Γεια σας και απο εμενα!και εμενα ο γιατρος μου ειναι ο μαρκος θανος στη λαρισα! τον ξερει καμια σας?? ξεγενναει στο υγεια κ μονο,αποτι μου ειπε, γτι απαγορευεται να πηγαινουν και αλλου..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα κορίτσια ψάχνω για γιατρό στην Λάρισα είχα κάνει τον Οκτώβρη ένα test Pap στην γιατρό Χριστίνα βερυκουκη και συμφωνώ με την άποψη της Amelie Sofia διότι και τότε και σήμερα που την επισκέφτηκα απογοητεύτικα :-(. Ο σύντροφος μου παρουσίασε κονδυλώματα και εχω αγχωθεί μήπως έχω κολλήσει και εγώ. Μου πρότεινε μια φίλη μου την γιατρό ΔΗΜΗΝΙΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ. Καμία σας την έχει επισκεφτεί;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.... Ειμαι καινούργια και δεν έχω μάθει πλ καλά πωΣ δουλεύει το σάιτ και ειμαι αρκετά απελπισμένη...ειμαι κοντά στα 17 και έχω ολοκληρώσει και για προληπτικούς λόγους θα ήθελα να επισκεφτώ έναν γυναικολόγο αλλά επειδή είμαι ανήλικη δεν ξέρω αν γίνεται να με δεχτεί.... ΟποίοΣ γνωρίζει κάτι σας παρακαλώ μπόρει να με ενημερώσει;;;; :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...
Γεια σας.... Ειμαι καινούργια και δεν έχω μάθει πλ καλά πωΣ δουλεύει το σάιτ και ειμαι αρκετά απελπισμένη...ειμαι κοντά στα 17 και έχω ολοκληρώσει και για προληπτικούς λόγους θα ήθελα να επισκεφτώ έναν γυναικολόγο αλλά επειδή είμαι ανήλικη δεν ξέρω αν γίνεται να με δεχτεί.... ΟποίοΣ γνωρίζει κάτι σας παρακαλώ μπόρει να με ενημερώσει;;;; :)

 

 

 

 

και βεβαια θα σε δεχτει .εγω εχω τον γκρετση παναγιωτη ειναι πολυ καλος γιατρος αλλα κ πολυ καλος ανθρωπος.και η μαγδα η βοηθος του πολυ καλη

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
θα ηθελα να μαθω απο την εμπειρια σας καποιον καλο γυναικολογο στο πανεπιστημιακο λαρισας η στο ιασω θεσσαλιας.

exw akousei kala logia gia kapoion δαποντε στο πανεπηστημιακο

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΣΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ (ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ) ΣΤΗ ΛΑΡΙΣΑ?ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΣΕΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ, ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΚΑ Ο ΠΙΟ ''ΑΝΘΡΩΠΟΣ'' Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ?ΣΤΗ ΑΡΧΗ ΗΜΟΥΝ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΚΑΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΙΑΛΙΟ.ΜΕΤΑ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΕΣΣΗΝΗ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ 90 ΕΥΡΟ ΣΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΑ:shock::shock::shock:.ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΑΠΟΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΕΞΑΝΔΡΗ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΑ ΤΟΠΙΚ.ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

τον Ιουνιο ημουν Λαρισα κ πηγαμε με την κολητη μου στην Μπουχλαριωτου επαθα πλακα σαν ανθρωπος κ σαν επιπεδο αφου μπηκα κ εξεταστικα κ εγω.http://www.vrisko.gr/advdetails/c45ia43k7022215h4431a16b1fb1af77

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω γεννησα και τα δυο παιδακια μου στον νταφοπουλο το δευτερο πριν 3 χρονια. δεχεται καθε τριτη και πεμπτη.

οσον αφορα την αμοιβη δεν ζητησε κατι τοτε αλλα δεν ξερω αν ζηταει τωρα η κουμπαρα μου που γεννησε και αυτη πριν 10 μηνες τιποτα δεν της ζητησε. για πρωινο ραντεβου παρε τηλ στο νοσοκομειο και ρωτησε.

Μανουλα γεια σου και να χαιρεσαι τα παιδακια σου.Αν και καθυστεριμενα τωρα αρχισα να παρακολουθω το θεμα διοτι ψαχνω γιατρο στο Πανεπιστημιακο και μου προτιναν τον Νταφοπουλο.(Κωσταντινος δεν ειναι το μικρο του?Γιατι μου φαινεται οτι ειναι κι αλλος με το ιδιο επωνυμο:confused::confused::confused:)Εμεινες ευχαριστημενη?Οταν γεννησες τον πηρες τηλεφωνο κια ηρθε η πηγες με προκληση στην εφημερια του?Συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα ψιλοδιχαζομαι κιολας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Μανουλα γεια σου και να χαιρεσαι τα παιδακια σου.Αν και καθυστεριμενα τωρα αρχισα να παρακολουθω το θεμα διοτι ψαχνω γιατρο στο Πανεπιστημιακο και μου προτιναν τον Νταφοπουλο.(Κωσταντινος δεν ειναι το μικρο του?Γιατι μου φαινεται οτι ειναι κι αλλος με το ιδιο επωνυμο:confused::confused::confused:)Εμεινες ευχαριστημενη?Οταν γεννησες τον πηρες τηλεφωνο κια ηρθε η πηγες με προκληση στην εφημερια του?Συγνωμη για τις ερωτησεις αλλα ψιλοδιχαζομαι κιολας!

 

γεια σου

ναι τον κων/νο ειχα εγω ειναι στο πανεπιστημιακο και στο ιασω θεσσαλιας.

ειναι και ο αλεξανδρος ο αδερφος του εχει ιατρειο στη λαρισα και καθε τριτη στα φαρσαλα. αλλα δεν ξερω σε ποια κλινικη ξεγενναει.

εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενη. στο πρωτο πηγα με προκληση σχετικα προωρα 36 εβδ γιατι ειχε η μικρη βραδυκαρδια νοσηλευομουν να παρει βαρος γιατι ηταν νωρις. 14 ωρες με περιμενε να γεννησω ολα πηγαν καλα.

στο γιο ειδα αιμα το πρωι και πονακια περιοδου τον πηρα τηλ και με εστειλε στο νοσοκομειο ηρθε και αυτος μετα απο λιγο. εκει ειχαμε μεγαλη περιπετεια να ειναι καλα ολοι τους που το παιδακι μου γεννηθηκε γρηγορα εχω γραψει την ιστορια μου http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=32437

 

ευχομαι να διαλεξεις καποιον που να σου εμπνεει εμπιστοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σου

ναι τον κων/νο ειχα εγω ειναι στο πανεπιστημιακο και στο ιασω θεσσαλιας.

ειναι και ο αλεξανδρος ο αδερφος του εχει ιατρειο στη λαρισα και καθε τριτη στα φαρσαλα. αλλα δεν ξερω σε ποια κλινικη ξεγενναει.

εγω εμεινα πολυ ικανοποιημενη. στο πρωτο πηγα με προκληση σχετικα προωρα 36 εβδ γιατι ειχε η μικρη βραδυκαρδια νοσηλευομουν να παρει βαρος γιατι ηταν νωρις. 14 ωρες με περιμενε να γεννησω ολα πηγαν καλα.

στο γιο ειδα αιμα το πρωι και πονακια περιοδου τον πηρα τηλ και με εστειλε στο νοσοκομειο ηρθε και αυτος μετα απο λιγο. εκει ειχαμε μεγαλη περιπετεια να ειναι καλα ολοι τους που το παιδακι μου γεννηθηκε γρηγορα εχω γραψει την ιστορια μου http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=32437

 

ευχομαι να διαλεξεις καποιον που να σου εμπνεει εμπιστοσυνη.

Καλα πλακα κανεις ετσι?Κοριτσι μου τι περιπετεια περασες χριστε μου...μπραβο σου εισαι πολυ δυνατη γυναικα!Σ'ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση σου αλλα δυστυχως αδιαθετησα και τελικα δεν ειμαι εγκυος...Να χαιρεσαι τα παιδακια σου και σου ευχομαι ο,τι καλυτερο στη ζωη σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κοριτσια.. μια ερωτησουλα. υπαρχει καμια που να ειχε ως γιατρο τη γεωργια δημητριου στο παλιο νοσοκομειο λαρισας??? νομιζω ειναι διευθυντρια μαιευτικης.. 'Η τον Αμαρι?? πρεπει να βρω εναν απο τους 2, κ δυστυχως μου ειπαν στο παλιο νοσοκομειο πως δεν υπαρχουν απογευματινα ραντεβου πλεον κ πως σε βλεπει οποιος ειναι εκει καθε τριτη και πεμπτη.. αν γνωριζετε κατι, θα ημουν υποχρεη. ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα...

Ψάχνω για κάποιον καλό γυναικολόγο για την κόρη μου η οποία είναι φοιτήτρια στη Λάρισα. Χρειάζομαι κάποιον άνθρωπο που να είναι κυρίως κατανοητός και να εξετάζει εις βάθος. Θα ήθελα η κόρη μου να είναι σε καλά χέρια... ;)

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...