Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μάλλον το γάλα μου δεν του φτάνει!


Recommended Posts

EvaMD σε ευχαριστώ πολύ!

Σήμερα είμαστε πολύ καλύτερα απο χθες! Το μπεμπάκι μου έχει ηρεμήσει λίγο ...

Καταλήγω και εγώ στο συμπέρασμα ότι πρόκειται για ανησυχία οδοντοφιεικής προελεύσεως !

Είχα πει οτι τίποτα δεν θα με αγχώσει αυτή τη φορά (τον πρώτο μου δεν καταφερα να τον θηλάσω), όμως ομολογώ ότι σχεδόν πίστεψα ότι γάλα πάπαλα!!!

Ευτυχώς που δεν έχω ούτε ένα μπιμπερό ούτε γάλα σκόνη.... αλλιώς με τόση ανησυχία του μικρού χθες θα την είχα κάνει τη δοκιμή....

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


σχεδόν πίστεψα ότι γάλα πάπαλα!!!

 

Έχουμε σχεδόν την ίδια ηλικια.......υπονομή! Και εγώ το ίδιο έχω κάνει, ούτε μπιμπερό ούτε σκονόγαλο.......έτσι αναγκαστικά...........μόνο εγώ του παρέχω την αντίστοιχη ηρεμία και ασφάλεια.

Αλλά αυτή η παραπληροφόρηση ρε παιδί μοου...........με νευριάζει πολύ.......

Link to comment
Share on other sites

Αναστασί , τελικά αυτό είναι το ¨κόλπο¨ : να μην υπάρχει εναλλακτική!

Έχω ζήσει και τις δυο περιπτώσεις...

Πριν 3 χρόνια δεν είχα ¨σωστό¨ στήθος, δεν είχα την ¨κατάληλη¨ θηλή , το μωρό δεν ήταν ¨ώριμο¨ για να θηλάσει(τελείωμηνος 3550 κιλά), δεν είχα γάλα...και πολλά άλλα

Φέτος γέννησα πρόωρα το μωρό μου νοσηλεύτηκε 15 μέρες ,τον πήρα αγκαλιά 12 ημερών (2400κιλά)και θηλάζει αποκλειστικότατα ,δεν έχει πάρει σταγόνα ξένου γάλακτος...

Πώς μεταλλάχτηκα έτσι βρε παιδιά;;!!:o

¨ το αντράκι μας 07/01/2008 ο μπόμπιρας 29/9/10

..τα αστεράκια μου είναι εκεί ψηλα...

Link to comment
Share on other sites

Αναστασί , τελικά αυτό είναι το ¨κόλπο¨ : να μην υπάρχει εναλλακτική!

Έχω ζήσει και τις δυο περιπτώσεις...

Πριν 3 χρόνια δεν είχα ¨σωστό¨ στήθος, δεν είχα την ¨κατάληλη¨ θηλή , το μωρό δεν ήταν ¨ώριμο¨ για να θηλάσει(τελείωμηνος 3550 κιλά), δεν είχα γάλα...και πολλά άλλα

Φέτος γέννησα πρόωρα το μωρό μου νοσηλεύτηκε 15 μέρες ,τον πήρα αγκαλιά 12 ημερών (2400κιλά)και θηλάζει αποκλειστικότατα ,δεν έχει πάρει σταγόνα ξένου γάλακτος...

Πώς μεταλλάχτηκα έτσι βρε παιδιά;;!:o

 

Μπράβο σου!Συγχαρητήρια! Αυτό είναι το τέλειο! Καλή συνέχεια.Και άστους να κουρεύονται...

Η παιδίατρό μου ήδη έχει αρχίσει και λέει.........να.......μήπως και δεν της φτάνει, μήπως και να της δίναμε συμπλήρωμα......και πώς το βλέπεις.........και τέτοια...Εγώ τότε γουρλώνω τα μάτια και απαντάω τελείως αρνητικά και επιθετικά...........απίστευτο; Χωρίς να έχουμε κανένα μα κανένα θέμα;Ελεος....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...