Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χανει το ενδιαφερον του???


Recommended Posts

Καλημερα

ο μπεμπης μου ειναι 4,5 μηνων και εδω και μια βδομαδα ξεκινησει να πινει 1-2 γευματα με το μπιμπερο(με δικο μου γαλα), καθως ξεκινησα να εργαζομαι. Απο τοτε λοιπον δε δειχνει ιδιαιτερο ενδιαφερον για το στηθος. Τρωει μεν γυρω στα 8 γευματα αλλα νιωθω οτι το θελει μονο για για φαγητο. Να φανταστειτε οτι ενω μεχρι τωρα δεν εχει πιασει πιπιλα αυτες τις μερες την πιανει για να κοιμηθει:shock: και τη ζηταει κιολας. Δεν κοιμαται πλεον στο στηθος, μονο το βραδυ μετα το μπανιο που τρωει , μπορει να αποκοιμηθει στο στηθος.Οταν γκρινιαζει και του προσφερωτο στηθος διαμαρτυρεται και μολις του βαλω την πιπιλα ηρεμει.

Νιωθω οτι με απορριπτει σιγα-σιγα και φοβαμαι μη χασει τελειως το ενδιαφερον του για το στηθος και αποθηλασω.

Βοηθεια!

wn7Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην αγχώνεσαι είναι φάση που περνάει! Την πέρασε και η δικιά μου μπεμπούλα γιατί την απασχολούσε πολύ το περιβάλλον γύρω της! Πεινούσε και δεν έτρωγε γιατί κοίταζε γύρω γύρω το δωμάτιο! Ανακαλύπτουν ότι υπάρχει κόσμος πέρα από την τροφή και το στήθος και θέλουν να τον εξερευνήσουν! Εσύ μην χάνεις το κουράγιο σου, προσφερε και μην την πιέζεις, έπειτα λένε πως το μωρό πρέπει να μάθει να κοιμάται μόνο του στην κούνια, και όχι στην αγκαλιά ή στο στήθος, γιατί έτσι θα αποκοιμιέται σιγά σιγά μόνο του μεγαλώνοντας χωρίς βοήθεια!

 

Καλή συνέχεια! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!!:-D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...