Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρεφονηπιακοί σταθμοί Περιστέρι


Recommended Posts

  • 4 months later...

Διαφημίσεις


Κορίτσια , δείτε και τον παιδικο ' ο κοσμος του παιδιού' στην οδό Χίου , που είναι με μεγάλη αυλή και τον πηγα φέτος εγώ και μεχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένη και οικονομικά αλλά και από τα υπόλοιπα . Οποια την ενδιαφέρει με ρωτάει και με pm

 

 

 

Καλημέρα θα ηθελα να μου πεις για το παιδικο σταθμο ο κόσμος του παιδιου! Ξεκινησα την

κορη μου 3,5 χρονων ειναι και θελω να ξερω τα παντα!

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα,

Εμεις αν και μένουμε Περιστερι κ έκανα μια έρευνα στους πιο γνωστούς βρεφονηπιακούς της περιοχής κατέληξα στον Κολωνο στα "Πρωτοβαδισματα".

 

Ειμαστε ακομα στην προσαρμογή ,η οποία δείχνει να πηγαίνει καλα με το "σύστημα του αποχωρισμού" που έχουν τα κορίτσια κ μιας κ το έψαξα πολυ το θέμα πριν καταλήξω εκει σκέφτηκα να το μοιραστώ ... Εδω να σημειώσω οτι οι μύξες κ ο βήχας έγιναν πια μέρος της ζωής μας απο την πρώτη κιόλας μερα:)Το τίμημα ...

 

Περιποιημενο κ καθαρό κτίριο, ιδιοκτήτριες κ δασκάλες έχουν μεσα τα παιδιά τους-η κάθε μια στο τμήμα της άλλης, μαγειρεύει η μαμα των κοριτσιών που έχουν το σταθμό κ το μενού εχει ποικιλία.

Η κοπέλα στο τμήμα του 15μηνου γιου μου ειναι πληθωρική με μεγάλη αγκαλιά κ εκπέμπει θετική ενέργεια!7 παιδάκια στο τμήμα του,τα κουμαντάρει μόνη της,συνήθως με βοήθεια άλλης μιας κοπέλας σε ώρες φαγητού,αλλαγματος... Παροτι ειναι πολυ μικρά τα παιδάκια, δεν τ αφήνουν άναρχα να περιφέρονται αλλα προςπαθουν ομαδικά να δίνουν ερεθίσματα αλλάζοντας δραστηριότητα κ παιχνίδια ενα 15λεπτο ,όπως κ χώρο (έχουν 2αιθουσες κ μια ωραιότατη αυλή). Δεν εχω βρει κατι που δεν μου αρέσει..

 

Για τα δεδομένα της περιοχής ειναι αρκετά τσιμπημένα τα δίδακτρα αλλα ειναι και αυτη η ικανοποίηση της ανήσυχης ψυχής της μάνας που θέλει το καλυτερο, οποτε χαλάλι :)

 

Αυτα!Νεες μανούλες υπομονή κ επιμονή :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Καλησπέρα!! Επαναφερω το θέμα μιας και ψαχνω σταθμο για την κορη μου!!! Θα μπορουσαν μαμαδες που μενουν γυρω απο τ Περιστέρι ομου προτεινουν (ή να μου πουν να αποφυγω) καποιο σταθμό?? 

Ευχαριστώ πολύ!!! :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Η κορούλα μου είναι τώρα 30 μηνών και πριν ένα μήνα γέννησα το δεύτερο αγοράκι μου.Η μικρή έχει καθυστέρηση ομιλίας,μόνο δισύλλαβες επαναλαμβάνει που τις λέμε εμείς κι όχι καθαρά.Κάνει λογοθεραπείες κι η παιδίατρος όπως κι η αναπτυξιολόγος το πρώτο ππου μου λένε είναι να την γράψω παιδικό από Σεπτέμβρη.Καταλαβαίνω κι εγώ πως είναι απαραίτητο για να βοηθήσω το πα;ιδί,όμως σκέφτομαι τις ιώσεις και για την ίδια και για το μωρό.Επίσης,δεν ξέρω κάποιον παιδικό σταθμό που να μου έχουν συστήσει και να ξέρω τη δουλειά τους.Σας παρακαλώ,αν γνωρίζετε παιδικό σταθμό στην περιοχή του Κολωνού ή γύρω περιοχές που είστε ευχαριστημένη από τη φιλοσοφία και το πρόγραμμά τους να μου γράψετε την εμπειρία σας σχετικά.Είτε ιδιωτικός είτε του Δήμου,ή αν γνωρίζετε με voucher...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Καλησπέρα σας, είμαι και γώ σε αναζητηση βρεφονηπιακού σταθμού για την κόρη μου που τον Σεπτέμβρη θα γίνει 2 ετών. Θα ήθελα να ρωτήσω για τον παραμυθένιο Πύργο κάποιον που στέλνει το παιδί του εκει.. πρόσφατα όμως γιατί έχω διαβάσει πολλά και έχω μπερδευτεί πολύ.. γνωρίζω ότι μπορώ να ανατρέξω σε πιο πάλαι θέματα αλλά ξαναλέω θέλω πρόσφατες εμπειριες;; Και ευχαρίστως θα άκουγα και προτάσεις.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα σε όλες τις μανούλες.

 

Θα ηθελα τη βοήθεια σας παρακαλώ για τους σταθμούς που εχετε αναφέρει παραπάνω καθώς και αν υπάρχει κάποια πιο πρόσφατη εμπειρία? Θα χρειαστει να αφήσω το μωράκι μου 5 μηνών λόγω επιστροφής στη δουλειά και θα ήθελα πολύ τη γνώμη σας για κάποιο καθαρό και σωστό βρεφικό στο Περιστέρι καθώς τρέμω οπως καταλαβαίνετε γιατι θα είναι πολύ μικρούλι. Θα μπορώ να την πάρω γυρω στις 4 οπότε σίγουρα κάποιος που αναλαμβάνει τοσο μικρά βρεφάκια και εχει ωράριο εως εκεινη την ώρα.

 

Σας ευχαριστω πολύ εκ των προτέρων. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα σας, ενδιαφέρομαι για δυο βρεφονηπιακούς σταθμούς για την 2χρονη κόρη μου. Ο ένας είναι το Babyland στο Μπουρνάζι κ ο άλλος το Κούνια Μπελλα στα Σεπόλια. Έχει κανείς εμπειρία από αυτούς τους δυο να μου πει; Είναι καλοί; Ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...