Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγγραφή στο νηπιαγωγείο


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 987
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • emmaki

    emmaki 160 δημοσιεύσεις

  • v & a

    v & a 76 δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 39 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 36 δημοσιεύσεις

αυτό το γνωρίζω ... χαίρω πολύ ... αλλά έλεγα μήπως υπάρχει κανένα παραθυράκι ...:cool:

 

Αυτό με το λογαριασμό είναι δύσκολο ... Πώς θα βρεις λογαριασμό που να είναι στο όνομά σου από άλλη διεύθυνση?? Ξέρω ότι κάποιοι καταφέρνουν να πάνε σε σχολεία που δεν ανήκουν ... απλά πώς το καταφέρνουν δεν ξέρω ... γιατί δε μπορώ να πιστέψω ότι βρίσκουν όλοι λογαριασμό στο όνομά τους σε άλλο σπίτι που να είναι κοντά στο σχολείο ...

 

Νομιζω πως κατι κανουν με τα ρολογια της ΔΕΗ και δηλωνουν το δικο τους ονομα (εννοειται σε σπιτι συγγενη ή φιλου), οποτε ο επομενος λογαριασμος ερχεται στη διευθυνση που θελουν. Μετα το ξαναλλαζουν!!!;)

Θυμαμαι που το ειχε κανει μια συμμαθητρια μου πριν δεκαετιες! Τωρα δεν ξερω τι γινεται και πως, αλλα σιγουρα μπορουν να το κανουν.

 

Μα ολα γινονται!!! Μια γνωστη εγραψε το παιδι της σε αλλο δημοτικο πως; Ενας φιλος που εμενε διπλα τος εκανε χαρτι οτι και καλα νοικιαζουν εκει και πηγαν αν καταλαβα καλα συμβολαιο ενοικιαστηριου για αποδειξη διευθυνσης κατοικιας!

 

η δεη για να αλλαξει κοστίζει πολλα λεφτα. το πιο ευκολο ειναι ο οτε και ακομη πιο ευκολο κανεις μια συνδεση σε κινητο και δηλώνεις τη διευθυνση που θελεις. ΠΑΝΤΑ με την προϋπόθεση οτι μενει καποιος γνωστός εκει. φιλος, φιλη απο τον παιδικο, θειος, θειας κλπ

 

επίσης υπάρχει η λύση, με υπεύθυνση δήλωση οτι σε ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΝΕ πχ τα ξαδελφια σου στην ταδε διευθυνση (που παλι θα εχεις καποιον γνωστο) την καταθετεις στην εγγραφη στο σχολειο.

 

και τωρα που τα πραγματα ειανι ρευστα οικονομικα;;;;;;; ολοι θα φιλοξενούμαστε καπου!

 

υπάρχει ομως και η περιπτωση του σχολειου να ζηταει...συμβολαιο σπιτιού. εχουμε ενα σχολειο στη γειτονια που θεωρειτε προτυπο και ολοι ηθελαν να πηγαινεουν εκει. με αποτελεσμα να εχει 6 τμηματα ανα τάξη!!!! ετσι ο προηγουμενος διευθυντής... ζητουσε συμβολαια σπιτιού! ετυχε ομως...συνηθως δε γινεται...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Και όμως! Μπορεί να φας τη θέση κάποιου προνηπίου.... Μπορεί να φας τη θέση κάποιου παιδιού που ανήκει σε εκείνο το Ν/Γ και οι γονείς για κάποιο λόγο άργησαν να το γράψουν... Μπορεί να φας τη θέση του παιδιού που θά έρθει με μεταγγραφή και ενώ θα μένει απέναντι από το Ν/Γ θα πηγαίνει σε άλλο...

Βλέπεις τα πράγματα είναι πιο σύνθετα.

 

 

Είναι πιο σύνθετα όντως ... αλλά όταν πρόκειται για το παιδί σου κάνεις τα πάντα (ή ... σχεδόν τα πάντα τελοσπάντων). Πάντως το θέμα στην περίπτωσή μου είναι ότι δε θέλω να πάω σ' ένα ξεκάρφωτο σχολείο... το σχολείο που θέλω να πάει η μικρή είναι πιο κοντά μας από το σχολείο που είναι ενταγμένη... οπότε τα όρια του ηθικού μπερδεύονται.

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιο σύνθετα όντως ... αλλά όταν πρόκειται για το παιδί σου κάνεις τα πάντα (ή ... σχεδόν τα πάντα τελοσπάντων). Πάντως το θέμα στην περίπτωσή μου είναι ότι δε θέλω να πάω σ' ένα ξεκάρφωτο σχολείο... το σχολείο που θέλω να πάει η μικρή είναι πιο κοντά μας από το σχολείο που είναι ενταγμένη... οπότε τα όρια του ηθικού μπερδεύονται.

 

Κανένα όριο ηθικής δεν μπερδεύεται!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προβληματίζομαι λιγο με τα εμβόλια....Τι εννοώ..Εμαθα προσφατα σαν πρωτάρα και εγώ οτι στο νηπιαγωγείο για εγγραφή θελουν και το βιβλιαριο του παιδιου φωτοτυπια για να δουν αν έχουν γίνει τα απαραιτητα εμβόλια. Λογικο μου φάνηκε. Σε ενα πάρτυ που είχα παει απο τον σταθμό που πάει τωρα ο γιος μου υπηρχε παιδάκι που οπως μου εκμυστηρευτικε η μάμά του ΔΕΝ έχει κάνει κανένα εμβόλιο!!!Οταν την ρώτησα πως θα το γράψει του χρονου στο νηπιαγωγείο μου απάντησε οτι θα πει απλά οτι έχασε το βιβλιάριο!!Καλά γινονται αυτά?Τι εμπιστοσύνη θα εχουμε γιαα τα παιδια μας απεναντι στις σοβαρές ασθένειες!!??!!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το σχολείο που θέλω να πάει η μικρή είναι πιο κοντά μας από το σχολείο που είναι ενταγμένη... οπότε τα όρια του ηθικού μπερδεύονται.

 

Αυτο σκεφτομαι κι εγω. Θα μπορουσαμε σε 5 λεπτα με τα ποδια να ειμαστε στο σχολειο!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μην ακούτε τέτοια πράγματα!

Για να πας συμβόλαιο ενοικιαστηρίου, πρέπει αυτό να είναι θεωρημένο από την εφορία.

Αν είναι θεωρημένο από την εφορία, ο ιδιοκτήτης θα πρέπει να πληρώσει φόρο γιατί το ενοίκιο θεωρείται εισόδημα...

Εκτός, αν οι γονείς/'ενοικιαστές" του πληρώσουν τον έξτρα φόρο + το φόρο που θα πληρώσουν για το πραγματικό τους σπίτι

 

Ποιός θα βάλει τόσα χρήματα πό την τσέπη του για να κάνει "εξυπηρέτηση";

 

Δε ξερω ακριβως πως το κανε αλλα ξερω οτι το κανε γιατι το παιδι δε παει στο σχολειο που ανηκει...και μονη της μου πε για την ενοικιαση οταν τελικα βρηκε αυτη τη λυση. Επισησ δε χρειαζεται να καταθεσεις στην εφορια υπαρχουν πολλοι που νοικιαζουν ετσι, με ενα τυπου ιδιωτικο συμφωνητικο ισωσ να κανει δουλεια! Οταν τη ξανα δω θα τη ρωτησω τι ακριβως εκανε να το ξεδιαλυνω

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Τι εμπιστοσύνη θα εχουμε γιαα τα παιδια μας απεναντι στις σοβαρές ασθένειες!!??!!!

 

Μα ισα ισα...τα ανεμβολιαστα παιδια ειναι αυτα που κινδυνευουν...οχι τα εμβολιασμενα!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προβληματίζομαι λιγο με τα εμβόλια....Τι εννοώ..Εμαθα προσφατα σαν πρωτάρα και εγώ οτι στο νηπιαγωγείο για εγγραφή θελουν και το βιβλιαριο του παιδιου φωτοτυπια για να δουν αν έχουν γίνει τα απαραιτητα εμβόλια. Λογικο μου φάνηκε. Σε ενα πάρτυ που είχα παει απο τον σταθμό που πάει τωρα ο γιος μου υπηρχε παιδάκι που οπως μου εκμυστηρευτικε η μάμά του ΔΕΝ έχει κάνει κανένα εμβόλιο!!!Οταν την ρώτησα πως θα το γράψει του χρονου στο νηπιαγωγείο μου απάντησε οτι θα πει απλά οτι έχασε το βιβλιάριο!!Καλά γινονται αυτά?Τι εμπιστοσύνη θα εχουμε γιαα τα παιδια μας απεναντι στις σοβαρές ασθένειες!!??!!!

 

Να σου πω εγω το χειροτερο; Γιατρος που δεν υποστηριζει πως το ταδε εμβολιο πρπει να γινει ως την ηλικια των 5 αλλα αυτος θελει να το κανει στο παιδι πχ στα 7, υπογραφει ομως εν γνωση του οτι το χει κανει για να μη δημιουργησει θεμα στο σχολειο!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως TARA!!!Αλλα τόσο αναίσθητοι να είναι κάποιοι δεν μπορώ να το καταλάβω στην εποχή μας!!!Αυτο που σκεφτομαι ειναι πως ακόμα δεν εχουμε δει τιποτα!!!Ξεκινώντας το σχολειο ξεκινανε πολλααααα αλλα!!!Πολλοι γονεις είναι τελείως διαφορετικοι απο εμάς (φυσικο και αναμενόμενο)και μπορεί να υπάρξουν συγκρούσεις!!!

 

Παντως το δικό μας νηπιαγωγείο περσυ ηταν ποιο ελάστικο στις εγγραφες του και φούλαρε απο πιτσιρίκια και απο πλαστες Δ/νσεις και γιαυτο φέτος θα ζοριζει στις διευκολυνσεις!!Και για μένα καλα θα κάνει γιατι εγω μενω ακριβώς απεναντι απο το σχολειο και το να χάσω την θέση για κάποιο παιδάκι που εβαλε πλαστή Δ/νση είναι αδικο!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανένα όριο ηθικής δεν μπερδεύεται!

 

Εγώ το λέω με την έννοια ότι κανονικά θα έπρεπε κι εμείς να εντασσόμαστε σε ΑΥΤΟ το σχολείο ... οπότε το βρίσκω άδικο κι αυτό!

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγω το χειροτερο; Γιατρος που δεν υποστηριζει πως το ταδε εμβολιο πρπει να γινει ως την ηλικια των 5 αλλα αυτος θελει να το κανει στο παιδι πχ στα 7, υπογραφει ομως εν γνωση του οτι το χει κανει για να μη δημιουργησει θεμα στο σχολειο!

 

ο Γιατρος αυτός είναι ανευθυνος, αναισθητος και τι αλλο να πω!!Αισχος!!!

PSpyp2.png n6m7p2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το λέω με την έννοια ότι κανονικά θα έπρεπε κι εμείς να εντασσόμαστε σε ΑΥΤΟ το σχολείο ... οπότε το βρίσκω άδικο κι αυτό!

 

Μα τα όρια κάπου πρέπει να είναι.

Κάποιος δρόμος θα ανήκει στο Α σχολέιο και ο επόμενος (ή η απέναντι πλευρά το ίδιου) στο Β.

Κάποιος θα είναι πιο κοντά και κάποιος πιο μακριά.

Δεν γίνεται διαφορετικά! Δεν γίνεται έξω από το σπίτι του καθενός να υπάρχει κ αι ένα σχολείο. Κάποιος θα κάνει μεγαλύτερη διαδρομή από τον άλλο.

 

Άλλωστε, τα όρια δεν τα καθορίζουν τα σχολεία. Η πρωτοβάθμια τα καθορίζει κάθε χρόνο!

Έχεις δοκιμάσει, αν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα, να πάς και να τους εξηγήσεις; Καλύτερο δεν είναι από το να ψάχνεις πώς θα παρανομήσεις;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω εγω το χειροτερο; Γιατρος που δεν υποστηριζει πως το ταδε εμβολιο πρπει να γινει ως την ηλικια των 5 αλλα αυτος θελει να το κανει στο παιδι πχ στα 7, υπογραφει ομως εν γνωση του οτι το χει κανει για να μη δημιουργησει θεμα στο σχολειο!

 

Και το παιδάκι να κολλήσει την τάδε αρρώστεια και να ψάχνονται όλοι μαζί!

 

Και φαντάσου η νηπιαγωγός να είναι έγκυος και το παιδάκι να μην έχει κάνει το εμβόλιο ιλαράς ή ερυθράς......

Link to comment
Share on other sites

Μα τα όρια κάπου πρέπει να είναι.

Κάποιος δρόμος θα ανήκει στο Α σχολέιο και ο επόμενος (ή η απέναντι πλευρά το ίδιου) στο Β.

Κάποιος θα είναι πιο κοντά και κάποιος πιο μακριά.

Δεν γίνεται διαφορετικά! Δεν γίνεται έξω από το σπίτι του καθενός να υπάρχει κ αι ένα σχολείο. Κάποιος θα κάνει μεγαλύτερη διαδρομή από τον άλλο.

 

Άλλωστε, τα όρια δεν τα καθορίζουν τα σχολεία. Η πρωτοβάθμια τα καθορίζει κάθε χρόνο!

Έχεις δοκιμάσει, αν είναι τόσο μεγάλο το πρόβλημα, να πάς και να τους εξηγήσεις; Καλύτερο δεν είναι από το να ψάχνεις πώς θα παρανομήσεις;

 

Δε νομίζω ότι στην Ελλάδα βγαίνει τίποτα με το να τους εξηγήσεις ... και τι να τους πω?? Ότι το άλλο το σχολείο είναι λίγο πιο μακριά και επειδή το δικό σας είναι καλό να έρθω στο δικό σας??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πιθανοτατα να της πουν πως αν δε γεμισει ισως να το παρουν εκει το παιδι. ( εχω παρομοια περιπτωση)Αλλα μετα αν ενα προνηπιο πχ που δεν κληρωθει κινηθει να το ψαξει Οτι και καλα πηρε μια θεση τοτε τι γινεται;

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι στην Ελλάδα βγαίνει τίποτα με το να τους εξηγήσεις ... και τι να τους πω?? Ότι το άλλο το σχολείο είναι λίγο πιο μακριά και επειδή το δικό σας είναι καλό να έρθω στο δικό σας??

 

Αυτή όντως δεν είναι δικαιολογία!

Δεν στέκει!

 

Άρα καταλαβαίνεις και μόνη σου το "άκυρο" της όλης ιστορίας!

 

Άλλωστε πού ξέρεις ότι το ένα σχολείο είναι πιο καλό από το άλλο; Οι εκπαιδευτικοί σχεδόν κάθε χρόνο αλλάζουν, τα παιδιά αλλάζουν, το δυναμικό της τάξης αλλάζει....Μπορεί ένα τμήμα που πέρυσι δεν τραβούσε, με τον ίδιο δάσκαλο φέτος να πετάει. μπορεί κάποιο τμήμα που πέρυσι πετούσε, φέτος να μην τραβάει είτε γιατί άλλαξε ο δάσκαλος, είτε γιατί άλλαξαν τα παιδιά

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα να της πουν πως αν δε γεμισει ισως να το παρουν εκει το παιδι. ( εχω παρομοια περιπτωση)Αλλα μετα αν ενα προνηπιο πχ που δεν κληρωθει κινηθει να το ψαξει Οτι και καλα πηρε μια θεση τοτε τι γινεται;

 

Αυτό είπα πριν. Όποις έχει έννομο συμφέρον και το ψάξει (έχει δικαίωμα να το ψάξει) μπορεί να δημιουργήσει μεγάλο πρόβλημα στους γονείς, γιατί θα θεωρηθεί ότι έκαναν ψευδή δήλωση (με όλες τις συνέπειες του νόμου).

Link to comment
Share on other sites

Αυτή όντως δεν είναι δικαιολογία!

Δεν στέκει!

 

Άρα καταλαβαίνεις και μόνη σου το "άκυρο" της όλης ιστορίας!

 

Άλλωστε πού ξέρεις ότι το ένα σχολείο είναι πιο καλό από το άλλο; Οι εκπαιδευτικοί σχεδόν κάθε χρόνο αλλάζουν, τα παιδιά αλλάζουν, το δυναμικό της τάξης αλλάζει....Μπορεί ένα τμήμα που πέρυσι δεν τραβούσε, με τον ίδιο δάσκαλο φέτος να πετάει. μπορεί κάποιο τμήμα που πέρυσι πετούσε, φέτος να μην τραβάει είτε γιατί άλλαξε ο δάσκαλος, είτε γιατί άλλαξαν τα παιδιά

 

όταν για ένα σχολείο όσους ρωτήσεις σου λένε δεν είναι καλό και για ένα άλλο σου λένε όλοι ότι είναι πολύ καλό τι συμπέρασμα θα βγέλεις εσύ??

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Eμεις περσι παντως δεν βοηθηθηκαμε καθολου απο τη δ/νση πρωτοβαθμιας και αντιστοιχα τα νηπιαγωγεια. ο ενας με εστελνε στον αλλο. επαιρνα τηλ να ρωτησω που ανηκω και δεν εβρισκαν την οδο στο χαρτη ( ειναι νεος δρομος τα τελευταια 8 χρονια παντως που μενω εδω υπαρχει). Αποτελεσμα να μου πουνε πηγαινετε σε οποιο νηπιαγωγειο δειτε γυρω σας και καντε αιτηση...!!!! εγω πηγα λοιπον σε ενα που μου πε ο συζυγος οτι ειναι κοντα ( περναμε απεναντι μια λεωφορο, και ειναι 1 στενο μετα μεσα σε ενα δημοτικο. δεν πας δηλαδη με τα ποδια, και κανω χαρτια για προνηπιο, και τελικα ανακαλυπτω πριν 3 μηνες πως 1 στενο σχεδον απο το σπιτι , εχουμε νηπιαγωγειο...!!! ( ο συζυγος νομιζε πως ηταν παλιο και ειχε κλεισει γιαυτο λεει δε μου το πε)...Σε ενα αλλο κοντινο νηπιαγωγειο που πηρα τηλεφωνο οταν ψαχνομουν μου ειπαν να παω λεει και σε αλλο ενα να κανω αν θελω αιτηση!!!! Για να σιγουρευτω ξαναπαιρνω τη πρωτοβαθμια και μου λεει "καλα ποιος σας ειπε πως κανουμε αιτησεις οπου θελουμε?"???? Μυλος με λιγα λογια. ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ πως κληρωθηκε το παιδι , ΑΣΧΕΤΑ ΑΝ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑΝ ΠΟΥ ΠΕΦΤΕΙ Η ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΟΥ!!!! ( τελικα δεν πηγε σαυτο το προνηπιο για λογους ωραριου και δρομολογιων και συνεχισε παιδικο σταθμο).

 

Φετοσ θα παω να κανω αιτηση στο νηπιαγωγειο που ειναι διπλα στο σπιτι κι ο θεος βοηθος! ελππιζω να μην εχω προβλημα επειδη περσι ειχε κληρωθει στο αλλο!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Και το παιδάκι να κολλήσει την τάδε αρρώστεια και να ψάχνονται όλοι μαζί!

 

Και φαντάσου η νηπιαγωγός να είναι έγκυος και το παιδάκι να μην έχει κάνει το εμβόλιο ιλαράς ή ερυθράς......

 

:?:-?:?:shock:

''...for those about to rock we salute you...''

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο emmaki

Και το παιδάκι να κολλήσει την τάδε αρρώστεια και να ψάχνονται όλοι μαζί!

 

Και φαντάσου η νηπιαγωγός να είναι έγκυος και το παιδάκι να μην έχει κάνει το εμβόλιο ιλαράς ή ερυθράς......

 

νομιζω μια νηπιαγωγος (η γενικα κοπελες που ασχολουνται με παιδακια) θα πρεπει να εχει εμβολιαστει για αυτες τις πολυ απλες παιδικες ασθενειες γιατι ειναι ολη μερα μεσα στα παιδακια,και φυσικα δε ξερει αν ειναι πληρως εμβολιασμενα. ειδικα αν σκοπευει να μεινει εγκυος η ειναι πιθανο να μεινει ακομα και αν εχει δικα της παιδια. Εδω εμας ο γιατρος μας μας βαζει να εμβολιαζομαστε πχ για ερυθρα, που δεν ειμαστε με παιδακια ολη μερα...εννοειται για δικο της καλο!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

όταν για ένα σχολείο όσους ρωτήσεις σου λένε δεν είναι καλό και για ένα άλλο σου λένε όλοι ότι είναι πολύ καλό τι συμπέρασμα θα βγέλεις εσύ??

 

Θα ψάξω να βρω με τι κριτήρια κρίνουν...

 

Μόνο εδώ μέσα να διαβάσεις θα δει πόσο διαφορετικές αντιλήψεις υπάρχουν....για άλλους καλός είναι εκπαιδευτικός που κάναι ας πούμε πρόγραμμα υγιεινής διατροφής και ζητά από τα παιδιά να έχουν υγειινό φαγητό, και για άλλους η ίδια πρακτική είναι απαράδεκτη γιατί ο κάθε γονιός δίνει στα παιδιά του να τρώνε ό,τι θέλουν....Θες και άλλα παραδείγματα; Ανέτρεξε στα διάφορα θέματα!

Link to comment
Share on other sites

νομιζω μια νηπιαγωγος (η γενικα κοπελες που ασχολουνται με παιδακια) θα πρεπει να εχει εμβολιαστει για αυτες τις πολυ απλες παιδικες ασθενειες γιατι ειναι ολη μερα μεσα στα παιδακια,και φυσικα δε ξερει αν ειναι πληρως εμβολιασμενα. ειδικα αν σκοπευει να μεινει εγκυος η ειναι πιθανο να μεινει ακομα και αν εχει δικα της παιδια. Εδω εμας ο γιατρος μας μας βαζει να εμβολιαζομαστε πχ για ερυθρα, που δεν ειμαστε με παιδακια ολη μερα...εννοειται για δικο της καλο!

 

 

"Υποτίθεται" ότι τα παιδιά εμβολιάζονται ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ...

Αν, όμως, κάποιοι γιατροί δίνουν βεβαιώσεις ψευδείς.....

 

Συγνώμη, αλλά αν (μακριά από μας) εμένα μου τύχει κάτι τέτοιο και γνωρίζω ότι κόλλησα από παιδάκι στο σχολέιο που μου έφερε χαρτί ότι είναι εμβολιασμένο και όμως νόσησε, θα το πάω παραπέρα το θέμα....και θα πάρει η μπάλα το γιατρό και τους γονείς. Απλά είναι τα πράγματα!

 

(όσο και αν σε κάποιους δεν αρέσει καθόλου αυτοό που λέω, έχω δικαίωμα να το λέω όπως και έχω δικάιωμα να πράξω όπως θεωρώ σωστότερο)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...