Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εγγραφή στο νηπιαγωγείο


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 987
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • emmaki

    emmaki 160 δημοσιεύσεις

  • v & a

    v & a 76 δημοσιεύσεις

  • ismeni

    ismeni 39 δημοσιεύσεις

  • TARA

    TARA 36 δημοσιεύσεις

Επείγων !!!! ξερετε που μπορώ να δω τους νομους για τα σχολικά λεωφορεια και τους συνοδούς;;;

 

Ευτυχώς κατι βρήκα : http://dipe.ilei.sch.gr/ekpth/antoniou/meri/nomothesia/ASFALEIA%20SXOL.%20METAFORON.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου, αυτό είναι υπέροχο που είπε ο Νεκτάριος! Χάρηκα πάρα πολύ! Εύχομαι και παραπάνω πρόοδο που είμαι σίγουρη πως θα έχει, με σένα μαμά και με την καλή σας νηπιαγωγό! Χίλια μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση η κορη μου ειναι γεννημενη 4/11/2006 του χρονου το Σεπτεμβριο του 2010 θα παει προνηπια? καποιος μου ειπε οτι αφου γεννηθηκε Νοεμβριο θα παει τον Σεπτ του 2011. εγω ηξερα οτι πανε με την χρονια και οχι με τους μηνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να κανω μια ερωτηση η κορη μου ειναι γεννημενη 4/11/2006 του χρονου το Σεπτεμβριο του 2010 θα παει προνηπια? καποιος μου ειπε οτι αφου γεννηθηκε Νοεμβριο θα παει τον Σεπτ του 2011. εγω ηξερα οτι πανε με την χρονια και οχι με τους μηνες.

 

πανε με τη χρονια σωστα το ειπες.ειμαι νηπιαγωγος κ ειναι σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω μια απορία...όλα τα δημόσια νηπειαγωγεία λειτουργούν και για προνήπια???? Η κόρη μου έχει γεννηθεί 14/11/06. Το Σεπτέμβρη του 2010 λογικά θα πάει προνήπιο.Δίπλα μου ακριβώς έχω νηπειαγωγείο.Δε ξέρω αν δέχεται προνήπια.Θα πάω κάποια στιγμή να ρωτήσω βέβαια.Οι αίτηση εγγραφής γίνεται στο νηπειαγωγείο ή κάπου αλλου?? και τι δικαιολογητικά απαιτούνται??

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία...όλα τα δημόσια νηπειαγωγεία λειτουργούν και για προνήπια???? Η κόρη μου έχει γεννηθεί 14/11/06. Το Σεπτέμβρη του 2010 λογικά θα πάει προνήπιο.Δίπλα μου ακριβώς έχω νηπειαγωγείο.Δε ξέρω αν δέχεται προνήπια.Θα πάω κάποια στιγμή να ρωτήσω βέβαια.Οι αίτηση εγγραφής γίνεται στο νηπειαγωγείο ή κάπου αλλου?? και τι δικαιολογητικά απαιτούνται??

 

οι εγγραφες γινονται 1-15 ιουνιου.κανονικα δεχονται κ προνηπια με την προυποθεση να υπαρχουν κενες θεσεις απο τα νηπια.λογικα θα κρατησουν τα στοιχεια σου κ το σεπτεμβρη θα ξερουν σιγουρα τις θεσεις. τωρα με την υποχρεωτικοτητα προηγουνται τα νηπια.οι αιτησεις γινονται στο νηπιαγωγειο με

 

χαρτι που φαινεται η διευθυνση

βιβλιαριο υγειας με εμβολια,οφθαλμιατρο οδοντιατρο

υπευθυνη δηλωση δικια σου

 

το ωραριο αν ειναι κλασσικο ειναι 8-12.15 κ ολοημερο 8-3.45 αποχωρηση. στο ολοημερο τα παιδια μενουν μεχρι τελος απαγορευεται η ενδιαμεση αποχωρηση την ωρα που θελει ο γονεας γιατι υπαρχει προγραμμα μεχρι στις 4 με αλλη δασκαλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

katerinak καλησπερα,

Να υποθεσω οτι αυτο συμβαινει και στη Α δημοτικου?

 

κανονικα ναι.μερικες φορες μπορει να δηλωσουν απο πριν καποια ωρα αλλα κ παλι δεν ειναι το προγραμμα ετσι .αλλο ολοημερο αλλο διευρυμενο ωραριο. τα δημοτικα δυστυχως ειναι λιγο πιο χαλαρα στο προγραμμα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απο την αρχή του 2010 δεν εχουμε νηπιαγωγό, γιατί την διορίσανε μονιμη σε θέση του υπουργειου υγείας!!! (Τους καλούς του παιρνουνε!!!) και ετσι ειμαστε σπιτι μας απο τις γιορτές!!! Τωρα στα μέσα σχεδόν της σχολικής χρονιάς σε τι θαυμα να ελπιζω;;;;

Είμαι να σκάσω :(

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

Γνωρίζει κάποια να μου πει, αν θέλω να στείλω το Σεπτέμβριο 2010 την κόρη μου σε ολοήμερο νηπειαγωγείο και αυτό που ανήκουμε έχει κλασικό ωράριο, τι γίνεται? Υπάρχει άλλο ένα πολύ κοντά μας που λειτουργεί ως ολοήμερο αλλά τι γίνεται με τη διεύθυνσή μας?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο την αρχή του 2010 δεν εχουμε νηπιαγωγό, γιατί την διορίσανε μονιμη σε θέση του υπουργειου υγείας!!! (Τους καλούς του παιρνουνε!!!) και ετσι ειμαστε σπιτι μας απο τις γιορτές!!! Τωρα στα μέσα σχεδόν της σχολικής χρονιάς σε τι θαυμα να ελπιζω;;;;

Είμαι να σκάσω :(

 

καλα..δεν παιρνουνε παντα τους καλους!δεν εχει σχεση αυτο,δεν μας διαλεγει κανεις! για να εγινε μονιμη σε αλλο υπουργειο μαλλον εφυγε μονη της. επρεπε να στειλουν αναπληρωτρια κ πρεπει να το απαιτησετε στο γραφειο πρωτοβαθιας

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες,

Γνωρίζει κάποια να μου πει, αν θέλω να στείλω το Σεπτέμβριο 2010 την κόρη μου σε ολοήμερο νηπειαγωγείο και αυτό που ανήκουμε έχει κλασικό ωράριο, τι γίνεται? Υπάρχει άλλο ένα πολύ κοντά μας που λειτουργεί ως ολοήμερο αλλά τι γίνεται με τη διεύθυνσή μας?

 

παλια ηταν αυστηρα τα ορια της περιοχης.τωρα αν δεν υπαρχει ολοημερο στην περιοχη σου μπορεις να διακδικησεις να πας στο διπλανο

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Κάποια γνωστή μου μου είπε να πάω να μιλήσω στην υπεύθυνη του νηπειαγωγείου και να της εκθέσω το πρόβλημα, λέτε να το κάνω? ή μήπως είναι υπερβολή?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ

 

Κάποια γνωστή μου μου είπε να πάω να μιλήσω στην υπεύθυνη του νηπειαγωγείου και να της εκθέσω το πρόβλημα, λέτε να το κάνω? ή μήπως είναι υπερβολή?

 

δεν ειναι υπερβολη.θα τη ρωτησεις απλα τι γινεται σ αυτες τις πειπτωσεις κ θα σου πει.πιθανον να σου πει για κληρωση αν ειναι πολλα η να σε στειλει σε αλλο

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εγω ρωτησα στο νηπιαγωγειο που υπαγωμαστε και μου ειπαν οι εγγραφες θα γινουν απο 1-15 ιουνιου και οτι δεν κανουν προεγγραφες δεν ξερω ομως αν αξιζει να το βαλω σε ολοημερο γιατι η δουλεια μου δεν μου επιτρεπει να φευγω πριν τις 4 εχω προβλιματιστει με το ολοημερο δεν ξερω το προγραμμα τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους.

 

Γνωρίζετε τελικά τί ισχύει όσον αφορά την ώρα αποχώρησης? Ρώτησα στο νηπιαγωγείο που θα στείλω την κόρη μου και μου είπαν ότι είναι μέχρι τις 12:30 και μέχρι τις 15:45. Κακώς όμως δεν ρώτησα εάν μπορεί κάποιος να παίρνει το παιδί νωρίτερα (π.χ. στις 14:00)

 

Επίσης, μήπως καμία μανούλα ξέρει κάτι για το Νηπιγαγωγείο της Σταμάτας?

Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια, ξέρετε κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Γνωρίζετε τελικά τί ισχύει όσον αφορά την ώρα αποχώρησης? Ρώτησα στο νηπιαγωγείο που θα στείλω την κόρη μου και μου είπαν ότι είναι μέχρι τις 12:30 και μέχρι τις 15:45. Κακώς όμως δεν ρώτησα εάν μπορεί κάποιος να παίρνει το παιδί νωρίτερα (π.χ. στις 14:00)

 

Επίσης, μήπως καμία μανούλα ξέρει κάτι για το Νηπιγαγωγείο της Σταμάτας?

Γενικά έχω ακούσει καλά λόγια, ξέρετε κάτι??

 

αν ειναι ολοημερο απαγορευεται απο το υπουργειο να φευγουν νωριτερα. αλλο αν τυχει μια μερα..η πορτα ανοιγει 3.45. στο κλασσικο 12.15 με 12.30. δεν γινεται νωριτερα. κ να σου πει ναι για να σε εξυπηρετησει αν γινει κατι θα βρει το μπελα της η νηπιαγωγος

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ katerinak.

Το φανταζόμουν ότι θα γίνεται έτσι. Δεν πειράζει, για ολοήμερο με ενδιαφέρει, απλά επειδή εγώ δουλεύω και η παραλαβή θα γίνεται από τον παππού, ήθελα να δω εάν είναι ελαστικό το ωράριο ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι τώρα...Επειδή δεν είμαι σίγουρη αν πάρουν την κόρη μου στο προνήπιο θέλω να κάνω για ακόμη μία φορά αίτηση στον παιδικό σταθμό (δεν την έχουν πάρει μέχρι τώρα).Υπάρχει πρόβλημα αν κάνω 2 αιτήσεις;

Και μία ερώτηση για τους γιατρούς.Πρέπει να την εξετάσει οφθαλμίατρος και οδοντίατρος για παιδιά ή απλά ένας γιατρός του ΙΚΑ με αυτή την ειδικότητα;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...