Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

εργοστασιο φωτιστικων ασπροπυργος


evi_at

Recommended Posts

καλησπερα! ψαχνω να αγορασω φωτιστικα αλλα οι τιμες ειναι πολυ ανεβασμενες. εχω ακουσει για ενα εργοστασιο στον ασπροπυργο αλλα δεν γνωριζω ουτε επωνυμια ουτε διευθυνση και τηλεφωνο. μπορει κανεις να με βοηθησει? εννοειται πως αν καποιος/α ξερει αλλο εργοστασιο, βιοτεχνια, καταστημα με καλες τιμες με ενδιαφερει!

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φωτιστικά Μερακλής (όνομα ε?)

Είναι εργοστάσιο στον Ασπρόπυργο

ΛΑΜΠΕΤΗ 16-18 & ΘΑΛΟΥΣ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ, 19300 - Αττικής

Τηλ. 2105578300

Από τον χρυσό οδηγό το βρήκα, μου το σύστησαν κι έμεινα κατενθουσιασμένη.

 

http://www.xo.gr/default.aspx?pid=65&&la=1&&category=%CE%A6%CF%89%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AC&&cd=%CE%9C%CE%95%CE%A1%CE%91%CE%9A%CE%9B%CE%97++%CE%91%CE%A6%CE%9F%CE%99+%CE%9A.+%CE%94.+%CE%9F%CE%95&&cmaps=3920107.gif&&cp=2105578300&&cf=&cm=&&ca=%CE%9B%CE%91%CE%9C%CE%A0%CE%95%CE%A4%CE%97+16-18+~+%CE%98%CE%91%CE%9B%CE%9F%CE%A5%CE%A3+&&cdist=%CE%91%CE%A3%CE%A0%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%A5%CE%A1%CE%93%CE%9F%CE%A3&cl=%CE%91%CF%84%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82&&cz=19300

Link to comment
Share on other sites

Φωτιστικά Μερακλής (όνομα ε?)

Είναι εργοστάσιο στον Ασπρόπυργο

ΛΑΜΠΕΤΗ 16-18 & ΘΑΛΟΥΣ - ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ, 19300 - Αττικής

Τηλ. 2105578300

Από τον χρυσό οδηγό το βρήκα, μου το σύστησαν κι έμεινα κατενθουσιασμένη.

 

εχεις αγορασει δηλαδη απο κει? εχει με κρυσταλλα για σαλονι? απο τιμες σε σχεση με τα καταστηματα αγ. δημητριου κ αργυρουπολης εχει καλυτερες?σ' ευχαριστω πολυ!

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχουμε αγοράσει οικογενειακώς, για σύγκριση τιμών θα σε γελάσω, επειδή πήραμε αρκετά μας έκαναν καλύτερη τιμή, πάντως ήταν πολύ καλές σε σχέση με άλλα καταστήματα που είχα δει και ήταν όμορφα.

Μάλλιστα η μητέρα μου αγόρασε άλλο ένα προσφάτως και μου είπε ότι άνοιξαν κατάστημα και στη Λ.Βουλιαγμένης εκεί που είναι τα υπόλοιπα καταστήματα με φωτιστικά. Αν δεν σου κάνει κόπο πήγαινε εκεί καλύτερα να τα συγκρίνεις σε ποιότητα και τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχουμε αγοράσει οικογενειακώς, για σύγκριση τιμών θα σε γελάσω, επειδή πήραμε αρκετά μας έκαναν καλύτερη τιμή, πάντως ήταν πολύ καλές σε σχέση με άλλα καταστήματα που είχα δει και ήταν όμορφα.

Μάλλιστα η μητέρα μου αγόρασε άλλο ένα προσφάτως και μου είπε ότι άνοιξαν κατάστημα και στη Λ.Βουλιαγμένης εκεί που είναι τα υπόλοιπα καταστήματα με φωτιστικά. Αν δεν σου κάνει κόπο πήγαινε εκεί καλύτερα να τα συγκρίνεις σε ποιότητα και τιμές.

 

καλημερα! στα φωτιστικα με κρυσταλλα εχει ποικιλια?

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ποικιλία είχε μεγάλη αλλά δεν μπορώ να καταλάβω όταν λες με κρύσταλλα τι εννοείς. Σε στυλ πολυελαίου? Αυτά δεν τα κοίταξα καν,δεν ήταν το στυλ μου. Πιο ντιζαίνάτα με ενδιέφεραν. Για να καταλάβεις μισώ τα φωτιστικά τύπου πολυέλαιος με τα καπελάκια, ενώ άλλοι τα βρίσκουν καταπληκτικά. Μου αρέσουν γυάλινες δημιουργίες στυλ μουράνο

 

Πάντως έχει και πολλά μοντέρνα σχέδια και σε καλές τιμές. Το τελευταίο φωτιστικό το αγόρασε η μητέρα μου από το κατάστημά τους στην Βουλιαγμένης που το βρήκε κατά τύχη γιατί βαρέθηκε να τρέχει Ασπρόπυργο. Κι απ'ότι μου είπε ήταν το κατάστημα με τις καλύτερες τιμές (τουλάχιστον σε αυτό που έψαχνε, ο καθένας έχει το δικό του γούστο).

 

Πάντως όλη η Βουλιαγμένης είναι τίγκα στο κρύσταλλο απ'όσο θυμάμαι, σε σημείο που κουράστηκα να τα βλέπω. Μετά πήγα στο εγοστάσιο, βρήκαμε ο καθένας το στυλ που ήθελε, καλύτερες τιμές, καλή έκπτωση (εξοπλίσαμε 3 διαμερίσματα σχεδόν) οπότε κι από εκεί τα πήραμε.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι τα φωτιστικά για σαλόνι μου άρεσαν περισσότερο, δεν θυμάμαι αν είναι κρύσταλλο ή γυαλί, με τις ποιότητες δεν τα πάω καλά, αλλά φαντάζομαι πως μάλλον κάτι τέτοιο θα εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω ότι τα φωτιστικά για σαλόνι μου άρεσαν περισσότερο, δεν θυμάμαι αν είναι κρύσταλλο ή γυαλί, με τις ποιότητες δεν τα πάω καλά, αλλά φαντάζομαι πως μάλλον κάτι τέτοιο θα εννοείς.

 

συμφωνω μαζι σου, δεν θελω πολυελαιο. για κατι τετειο ψαχνω:

http://lightandstyle.gr/show.php?id=3&sbid=0#. θα βρω κατι αντιστοιχο πιστευεις η θα παω αδικα μεχρι ασπροπυργο?

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites

Α γειά σου, τώρα μιλάμε!!!

Ναι είναι πολύ όμορφο. Πιστεύω θα βρεις πολλά και ομορφότερα, απλώς υπολόγισε από πριν στο χώρο σου τις διαστάσεις γιατί εκεί τα μεγάλα είναι εντυπωσιακά και φαίνονται μικρά στο μάτι, όταν όμως μπουν στο σπίτι....

 

Εγώ είμαι πιο πολύ του στυλ 2η σελίδα 6η σειρά το πρώτο ή το τελευταίο κάτω δεξιά της σελίδας να καταλάβεις. Γι αυτό είπα στυλ μουράνο (είχα δει στην Ιταλία και από τότε υπάρχει έρωτας μεγάλος....)

 

Προσωπικά αν τώρα έψαχνα φωτιστικά θα πήγαινα στη Βουλιαγμένης όπου και αυτοί και άλλοι πολλοί έχουν κατάστημα. Ειδικά τώρα που πάει και το μετρό και σταματά στο ξεκίνημα περίπου αυτών των καταστημάτων. Αν θες μπορώ να ρωτήσω την μητέρα μου σε ποιο ακριβώς σημείο βρίσκονται και πόσο απέχουν από τη στάση τα καταστήματα (εκείνη πάντως πήγε με τα πόδια καθώς είναι όλα στη σειρά)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θυμάμαι καθόλου τιμές που τα πήρα, 6 φωτιστικά μόνο εγώ. Το μόνο που θυμάμαι σε άλλο κατάστημα που είχαμε πάει (για μπριζοδιακόπτες) και είχε και φωτιστικά στο στυλ που μου άρεσαν, μου είχαν πει μία τιμή της τάξης των 500? φιλική υποτίθεται και μου είχε έρθει κόλπος γιατί ήταν πολύ απλό και το σκεφτόμουν για τον διάδρομο. Ο λογαριασμός βγήκε για όλους μαζί τότε και σίγουρα δεν ήταν τέτοιες οι τιμές.

 

Αφροδίτη μου είναι σαν να μου ζητάς μέσο όρο τιμής σε ένα σουπερμάρκετ, είναι πολύ γενικό και δεν μπορώ ούτε και θυμάμαι να σου απαντήσω. Πάντως έχει για όλα τα βαλάντια και γούστα και εμένα προσωπικά μου άρεσε και η ποιότητα και η τιμή σε σχέση με άλλα που είχα δει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άγιο Δημήτριο είχε κατέβει

 

Ξέρετε καποιο εργοστασιο φωτιστικών που να έχει φυσιτά δηλαδή φυσιτό γυαλί

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Βρήκε η μαμά μου κάρτα από το κατάσττημα Αγ. Δημητρίου

Είναι Βουλιαγμένης 288 και τηλ 210 9703211.

Κάνε ένα τηλ να βεβαιώσεις την διεύθυνση στον Ασπρόπυργο, αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει και δεύτερος μερακλής στον Ασπρόπυσρο με φωτιστικά, τι στο καλό!!!

 

Για φυσητό γυαλί θα σε γελάσω, νόμιζα πως όλα τα μοντέρνα γυάλινα είναι έτσι, δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλου τύπου, πάντως μια έρευνα στο google θα είναι πιο κατατοπιστική, πρόχειρα βρήκα αυτό

http://www.athanatos.gr/fisito-ciali-potiri-fotistikoi-c-39.html

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε καποιο εργοστασιο φωτιστικών που να έχει φυσιτά δηλαδή φυσιτό γυαλί

 

Υπάρχει ένα μαγαζί στον Πειραιά με φυσητό γυαλί που τα φτιάχνουν οι ίδιοι αλλά δεν θυμάμαι συγκεκριμένα στοιχεία να σου πω..Νομίζω

ήταν κάπου στην Αιτώλικου..αν ξέρει κάποια άλλη κοπέλα ίσως βοηθήσει...

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...