Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΑΡΟΣ ΕΜΒΡΥΟΥ 30η εβδομάδα


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΝΑΙΝΑ ΜΟΥ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΧΩ, ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ Κ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ..

ΕΙΜΑΙ 32+6 Κ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 1.520 ΓΡ.. :cry:

ΠΕΡΑ ΑΠ ΑΥΤΟ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΗ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΤΗΣ.. ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΟΛΑ ΜΙΚΡΟ ΜΩΡΟ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΩΝ ΥΠΕΡΗΧΩΝ ΣΑΣ, ΑΛΛΑ Κ ΠΑΛΙ (ΑΠ ΟΤΙ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ΣΤΑ ΟΡΙΑ (ΣΤΑ ΚΑΤΩ ΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΤΑ ΟΡΙΑ)..

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ... ΞΑΠΛΑ Κ ΜΑΣΑ ΔΗΛΑΔΗ;

ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΟΝΙΚΑ, ΑΝ Κ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕΙΝΩ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΠΑΣ Κ ΠΑΡΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΒΑΡΟΣ.. ΑΝ Κ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΣΡΙΚΗ, ΣΕ ΓΡΑΦΕΙΟ ΔΟΥΛΕΥΩ, ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΘΟΜΑΙ, ΑΛΛΑ ΜΕ ΩΡΑΡΙΟ 9-5.

ΤΙ ΛΕΤΕ ΕΣΕΙΣ; ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ..ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΠΟΓΝΩΣΗ..

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,

ΦΙΛΙΑ

ΤΖΙΝΑ

 

Τζίνα, κι εγώ έχω φρικάρει. Εμείς, αν συνεχίσουμε έτσι δεν θα φτάσουμε ούτε τα 2 κιλά. Από την προηγούμενη εβδομάδα τρώω σαν το ζώον και ξαπλώνω συνέχεια και η αλήθεια είναι ότι υπάρχει μια μικρή βελτίωση. Κι εγώ ήθελα να δουλέψω παραπάνω όπως εσύ, αποφάσισα όμως να μην το κάνω για να πάρουμε κανένα γραμμάριο, μιας και αυτό το στάδιο είναι πολύ σημαντικό. Αν μέχρι το τέλος της 34ης εβδομάδας δεν έχει φτάσει τα 2 κιλά, θα βγει εντελώς εκτός καμπύλης :cry: και θα μας περιμένει ένας ωραιότατος γολγοθάς με θερμοκοιτίδες, τον οποίο φυσικά και θα ήθελα να αποφύγω, γι'αυτό και δεν με νοιάζει πλέον ούτε πόσα κιλά θα πάρω, ούτε που θα αποβλακωθώ στον ύπνο. Το μπεμπάκι να παχύνει και όλα τα άλλα γίνονται. Καλό κουράγιο και σε σένα. Δεν θα έπρεπε να έχεις ήδη βγει σε άδεια? εγώ υπολόγισα τις μέρες και βγαίνω από αύριο. Έχω ΠΗΤ 8/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 311
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 10. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ (ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ..). 05/11 ΕΧΩ ΠΗΤ. ΑΝΚ ΤΩΡΑ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΟΥΤΕ Σ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ..

ΟΠΟΤΕ ΛΕΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ Κ ΕΓΩ Ε; ΒΟΗΘΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ, ΞΑΠΛΑ Κ ΜΑΣΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ;

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΝ, ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..

ΕΧΩ ΤΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ..

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΠΟΣΟ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΒΑΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ Π.Χ 10 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΜΑΖΕΜΕΝΟ!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΥ, ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΩΣ ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, Κ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ..

ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ Ο ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΩΤΙΚΟΣ Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ-ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΣΤΟ ΠΑΝ/ΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ-ΑΡΓΑ ΠΗΓΑ ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΗΘΕΛΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ-ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ) ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ, Κ ΤΩΡΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΠΕΡΙΒΟΛΙ..

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΜΙΚΡΟ ΟΠΩΣ ΣΕ ΜΕΝΑ;

ΤΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ; ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤ ΒΛΕΠΩ, ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ..

Link to comment
Share on other sites

ΙΡΙΣ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...

ΕΣΥ ΣΕ ΠΟΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΣΑΙ Κ ΕΙΝΑΙ 1500 ΓΡ;

Κ ΣΕ ΣΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΒΑΡΟΣ Η Κ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΟΡΓΑΝΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ;;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην απελπίζεστε, δεν εχω μαζί μου τις μετρήσεις, αλλά ήταν ένα μικρό μωράκι που στον υπέρηχο δεν έβγαινε μέχρι τέλος παραπάνω από 2200, και τελικά γεννήθηκε 3000!!!!!! Και τώρα....είναι 10...πάνω και απο την 97 καμπύλη!

 

Αν η συνολική ανάπτυξη είναι συμμετρική και καλή δεν υπάρχει λόγος να σκάτε άδικα...θα επανέλθω όταν βγω τα σκονάκια μου με τις μετρήσεις...

 

Με το καλό να κρατήσετε τα μωράκια σας αγκαλίτσα...και θα γελάτε μετά για ανησυχίες τύπου θερμοκοιτίδα κλπκλπ

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ, ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΣΤΙΣ 10. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ (ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΠΑΡΩ 5 ΜΕΡΕΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ..). 05/11 ΕΧΩ ΠΗΤ. ΑΝΚ ΤΩΡΑ Μ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ, ΟΥΤΕ Σ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΒΑΣΙΖΟΜΑΙ..

ΟΠΟΤΕ ΛΕΣ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ Κ ΕΓΩ Ε; ΒΟΗΘΑΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΣΠΙΤΙ, ΞΑΠΛΑ Κ ΜΑΣΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΚΑΣΩ;

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΩ ΚΑΝ, ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ..

ΕΧΩ ΤΟΣΗ ΑΓΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ..

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΚΑΜΠΟΣΟ.. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΕ ΚΡΑΤΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΘΕ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΑΝΤΑΡ ΒΑΡΟΣ, ΑΛΛΑ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΟΥΝ Π.Χ 10 ΜΕΡΕΣ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ ΜΑΖΕΜΕΝΟ!!

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΡΕ ΣΥ, ΗΜΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΕΡΗΦΑΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΩΣ ΤΩΡΑ, ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, Κ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΑΥΤΟ..

ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΟΥ ΜΕ ΠΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΕ Ο ΚΑΝΟΝΙΚΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΩΤΙΚΟΣ Κ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΤΟΥ ΕΙΧΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΡΓΟΤΕΡΑ-ΟΠΟΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ Σ ΑΥΤΟΝ ΣΤΟ ΠΑΝ/ΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ-ΑΡΓΑ ΠΗΓΑ ΟΜΩΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ, ΗΘΕΛΑ ΝΩΡΙΤΕΡΑ,ΑΛΛΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ ΛΑΘΟΣ ΛΑΘΟΣ-ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ) ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΕΤΟΙΟ, Κ ΤΩΡΑ Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΠΕΡΙΒΟΛΙ..

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΜΩΡΟ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΒΑΡΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ ΜΙΚΡΟ ΟΠΩΣ ΣΕ ΜΕΝΑ;

ΤΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ; ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΗΤ ΒΛΕΠΩ, ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΑΖΙ..

 

Γενικώς δεν έχουμε κάποιο άλλο πρόβλημα. Το ύψος μας, το πόδι, το κεφάλι, η κοιλιά είναι όλα καλά, είναι μόνο συλφίδα, αυτό είναι το θέμα μας, η εκατοστιαία θέση βάρους. Όσο για το ότι παίρνει βάρος ΄μαζεμένο' εγώ μέχρι στιγμής δεν το έχω δει αυτό. Κάθε εβδομάδα με το σταγονόμετρο είμαστε, λίγο βελτιώνουμε την εκατοστιαία θέση, και μετά τη χειροτερεύουμε πάλι. Προβλήματα είχα άπειρα στην εγκυμοσύνη μου αλλά αυτά είναι θέματα της μαμάς και όχι του μωρού. Μόνο μια ήπια υδρονέφρωση είχαμε διαπιστώσει στο β-επιπέδου, που τώρα δεν υπάρχει πλέον. Η ξάπλα πάντως βοηθάει, αυτό είναι σίγουρο. Εγώ έχω κάνει την καρδιά μου πέτρα και δεν βγαίνω πλέον από το σπίτι. Θα σου πω την Τετάρτη που θα ξαναπάω αν υπάρχει κάποια ουσιαστική πρόοδος μετά την καραντίνα. Γράψε μου κι εσύ τα νέα σου, θα σου στείλω και ΠΜ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζινάκι όλα καλά θα πάνε θα δείς!!! Εγώ τις προάλλες έκανα το Doppler, 31+5 και η εκτίμηση βάρους εμβρύου ήταν 1,500 γ. και εμένα λίγο μου φάνηκε, αλλά ο γιατρός λέει ότι η ανάπτυξη είναι καλή για την εβδομάδα που βρίσκομαι. Πάντως, τον 8 με τον 9 μήνα, είναι που το μωρό παίρνει βάρος με γοργούς ρυθμούς, αποθηκεύει λίπος από εδώ και πέρα! Μια χαρά θα είναι τα ζουζούνια!!!!

bunbunsrd20081031_-8_My+child+is.png
Link to comment
Share on other sites

Κ ΕΓΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΩ!

ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΞΑΝΑΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ Κ ΠΜ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΔΕ ΤΙ ΣΥΖΗΤΩ!!

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΣΗΜΕΡΑ, ΤΟ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΑ ΜΟΛΙΣ, Κ ΤΩΡΑ ΚΑΝΩ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΜΕ ΗΣΥΧΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ.

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΜ, ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

ΦΙΛΑΚΙΑ

ΤΖΙΝΑ

Link to comment
Share on other sites

GALAT Κ ΙΡΙΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ.. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ Σ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ..

ΑΛΗΘΕΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ Ή ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ΄; ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ;;;;

ΙΣΩΣ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ..

Link to comment
Share on other sites

GALAT Κ ΙΡΙΣ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ...

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ.. ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ ΤΕΤΑΡΤΗ ΘΑ ΚΑΘΟΜΑΙ Σ ΑΝΑΜΜΕΝΑ ΚΑΡΒΟΥΝΑ..

ΑΛΗΘΕΙΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΤΟ Ή ΚΟΙΛΙΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΗ΄; ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΜΑΛΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ;;;;

ΙΣΩΣ ΤΡΕΛΛΑΙΝΟΜΑΙ Κ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ..

 

Η κοιλιά του είναι μικρή επειδή είναι αδύνατο, δεν είναι τίποτα αυτό. Το πάχος εκεί θα το πάρει πρώτα, έτσι πάει. Από τον υπέρηχό σου φαίνεται αν είστε μέσα στις καμπύλες ανάπτυξης για τα βασικά όργανο, κοιλιά, κεφάλι, μηρός.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ:

BPD 8,16

HC 29,2

AC 24,3

FL 5,99

ΒΑΡΟΣ 1.517 ΓΡ

 

RATIOS:

HC/AC 1,20

FL/AC 0,247

FL/BPD 0,735

CI (BPD/OFD) 79,1

 

ΑΥΤΑ. Κ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗ ΜΕΤΡΗΣΗ 32+4.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια, καλησπέρα! Τί μου κάνετε; Επειδή βλέπω υπερβολική ανησυχία για το βάρος του μωρού, να σας πω και την δική μου εμπειρία. Εμένα πριν μία εβδομάδα, 28w + 4d περίπου, ήταν 1.200 και ο γιατρός μου τον βρήκε μια χαρά. Μου είπε, βέβαια, ο άνθρωπος ότι δεν θα βγει κανένα θρεφτάρι 4 κιλά αλλά είναι μια χαρά το βάρος. Γενικά, το βάρος είναι συνισταμένη πολλών παραγόντων, απ' ό,τι έχω καταλάβει, δηλαδή είναι μία συνάρτηση του μεγέθους όλων των επιμέρους τμημάτων του σώματος του εμβρύου (περίμετρος κεφαλής, κοιλιάς κ.λ.π.). Μου έχει πει δε ο γιατρός μου ότι αυτό που ενδιαφέρει είναι το έμβρυο να παρουσιάζει ανάπτυξη εντός των καμπυλών ανάπτυξης και να μην ξεφεύγε ιδιαίτερα από αυτές. Τώρα αν θα είναι στην 100 η θέση ή στην 30η, δεν νομίζω ότι παίζει τόσο ρόλο, δοθέντος ότι, σε αντίθετη περίπτωση, όλα τα μωράκια του κόσμου ένα ακριβώς καλούπι θα είχαν!!! Είναι φυσιολογικές κάποιες, εντός των φυσιολογικών ορίων, αποκλίσεις.

Όσο για το πως παίρνει παραπάνω βάρος, εμένα μου είπε πολλή ξεκούραση και όταν κοιμάμαι να είμαι στο πλάι και μάλιστα από την πλευρά της καρδιάς. Ελπίζω να βοήθησα! Μην ανησυχείτε για τίποτα !!!! Όλα μια χαρά θα πάνε!!! Εξάλλου, οι υπέρηχοι δεν μετρούν σε καμία περίπτωση με απόλυτη ακρίβεια, γεγονός που σημαίνει μεγάλη πιθανότητα απόκλισης!!! Πολλά φιλιά! :D:D:D:D

Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!!!! :D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Και μιας φίλης μου το μωράκι έλεγαν οτι θα ειναι πολύ μικρό, ισα έφτανε τα 2 κιλά αλλα μπήκε στην παρακολούθηση μονο για 2 ημέρες....κατά τα άλλα φυσιολογικά. Την τρίτη ημέρα βγήκε, ειναι πανέμορφη απλά αδυνατούλα, μεγαλώνουν όμως τρομαχτικά γρήγορα οπότε μην μου στεναχωριέστε!

Κολλητή μου γέννησε μωράκι 2600 (λογω καπνίσματος :( ) ειναι τώρα 30 ημερών και ο μικρός έφτασε 3,5 κιλά.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΩΡΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ:

BPD 8,16

HC 29,2

AC 24,3

FL 5,99

ΒΑΡΟΣ 1.517 ΓΡ

 

RATIOS:

HC/AC 1,20

FL/AC 0,247

FL/BPD 0,735

CI (BPD/OFD) 79,1

 

ΑΥΤΑ. Κ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗ ΜΕΤΡΗΣΗ 32+4.

 

Σε όλα είσαι μέσα στις καμπύλες. Μόνο στο βάρος είστε χαμηλά στην εκατοστιαία θέση. Άμα παχύνετε λιγουλάκι θα είστε μια χαρούλα. Ξάπλα και πάλι ξάπλα και καλό φαγητό η μαμά :D Σου έστειλα και πμ.

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ???? :twisted:

 

Σας είπα οτι ΠΕΜΠΤΗ η μικρή ήταν 1670

και την επόμενη ΤΕΤΑΡΤΗ ήταν 2160!!!!

 

Απο την 31η εβδομάδα, μέχρι την 32η εβδομάδα, μιλάμε για 7 μέρες έτσι?Η αυξομείωση του βάρους, είναι μεγάλη.Πόσο μάλλον και μετά την 32η.

 

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ!!!!

 

Κι εγώ γεννήθηκα 1970 γραμμάρια και τώρα είμαι 65,700 (ΑΣΧΕΤΟ)

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΤΩΡΑ... :oops:

Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ Κ ΜΑΣ ΚΑΤΙ.. :roll:

ΑΡΑ ΕΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΒΑΡΟΣ Κ ΄ΜΑΖΕΜΕΝΑ΄..

ΑΠ ΟΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΕΔΩ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ..

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΕ ΜΑΣ ΕΤΣΙ..

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ, ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ 4.150!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΑΣ ΞΕΦΕΥΓΕΙ Κ ΜΑΣ ΚΑΤΙ.. :roll:

ΑΡΑ ΕΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΒΑΡΟΣ Κ ΄ΜΑΖΕΜΕΝΑ΄..

ΑΠ ΟΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΕΔΩ ΕΤΣΙ ΗΤΑΝ Κ ΣΕ ΣΕΝΑ..

ΑΣ ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Κ ΣΕ ΜΑΣ ΕΤΣΙ..

Η ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ΔΕΝ ΠΗΡΕ, ΕΓΩ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑ 4.150!!!!

 

ΗΡΩΙΔΑ Η ΜΑΜΑ ΣΟΥ! ΗΡΩΙΔΑ!!! :lol::lol::lol::lol:

:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ!!!

 

ΜΕ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ???? :twisted:

 

Σας είπα οτι ΠΕΜΠΤΗ η μικρή ήταν 1670

και την επόμενη ΤΕΤΑΡΤΗ ήταν 2160!!!!

 

Απο την 31η εβδομάδα, μέχρι την 32η εβδομάδα, μιλάμε για 7 μέρες έτσι?Η αυξομείωση του βάρους, είναι μεγάλη.Πόσο μάλλον και μετά την 32η.

 

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ!!!!

 

Κι εγώ γεννήθηκα 1970 γραμμάρια και τώρα είμαι 65,700 (ΑΣΧΕΤΟ)

 

ΑΦΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΚΛΑΨΩ ΤΩΡΑ... :oops:

 

Αφού πατήσατε για τα καλά τα 2 κιλά, θα είστε μια χαρά. Μακάρι να συμβεί σύντομα το ίδιο και με μας, γιατί δεν τα πάω καλά με τις θερμοκοιτίδες

Link to comment
Share on other sites

Στις 31 βδομαδες και 4 ημερες που μετρηθηκαμε βγηκαμε 2200 γρ (ενα βιβλιο που εχω λεει οτι στις 32 βδομαδες πρεπει να ειναι 1600 γρ) αρα μαλλον ειμαστε μεγαλες! μεθαυριο παμε παλι για καστινγκ! :lol: οποτε θα σας πω τις νεες μας διαστασεις! αα και στο μποι ημασταν 2 βδομαδες μπροστα οπως μου ειπε αλλα δε ρωτησα ακριβες υψος! :(

l8gxp3.png 7SGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσια, μια χαρά τα πάνε τα μωράκια σας! Σας εύχομαι να συνεχίσουν έτσι και να τα χαρείτε γερά και δυνατά. Όσο για μας άμα στον αυριανό υπέρηχο έχουμε φτάσει τα 1850γρ θα κάνω πάρτυ!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω πόσο είμαστε?Είμαστε 4000γρ. Θέλετε και άλλο?Πάντως ο μπέμπης μου γιατί δεν βλέπω να βγαίνει στο τέλος θα τον στείλω κατευθείαν φαντάρο!!

 

:shock::shock: παιδι μου!! 4 κιλα!!! θα κανεις καισαρικη? παντως μια γνωστη μου 4200 ο πιτσιρικας της τα καταφερε τελικα με φυσιολογικο... αντε, κοντευεις!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω πόσο είμαστε?Είμαστε 4000γρ. Θέλετε και άλλο?Πάντως ο μπέμπης μου γιατί δεν βλέπω να βγαίνει στο τέλος θα τον στείλω κατευθείαν φαντάρο!!

 

:shock::shock: παιδι μου!! 4 κιλα!!! θα κανεις καισαρικη? παντως μια γνωστη μου 4200 ο πιτσιρικας της τα καταφερε τελικα με φυσιολογικο... αντε, κοντευεις!!

 

Ξέρω και εγώ!Να σου πω την αλήθεια τελευταία στιγμή θα το απόφασίσουμε!Πάντως το βάρος που νιώθω είναι πολύ δύσκολο!!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...